Biuro matrymonialne > Aktualności dla singli > Zdaniem singli - badania > Randka z adrenaliną sposobem na test związku

Randka z adrenaliną sposobem na test związku

  • Podziel się na:
  • Dodaj do facebook.com
  • Dodaj do twitter.com
  • Dodaj do wykop.pl
  • Dodaj do gogole+
  • Dodaj do Linkedin
  • Dodaj do Pinterest

Wybierz escape room lub lot na paralotni, a poznasz z kim masz do czynienia - IP 25.04.2017

W codziennym życiu towarzyszą nam emocje i stres. W pracy, wśród znajomych, na imprezach jesteśmy stale motywowani dużą dawką adrenaliny. Wydawałoby się, że podczas randki chcielibyśmy odpocząć. Ale czy faktycznie wiosenna randka obowiązkowo powinna odbywać się wyłącznie w romantycznej kafejce, na lodach lub na spacerze brzegiem Wisły? A może właśnie randka w sytuacji wyjątkowej pozwoli poznać reakcje i wybory drugiej strony i pomoże nam zdecydować czy dana osoba nam odpowiada do życia na co dzień oraz w sytuacjach podbramkowych? Portal randkowy MyDwoje zapytał ponad tysiąca singli: "Czy dałabyś/dałbyś namówić się na randkę z adrenaliną, np. podczas lotu na paralotni, wycieczki w góry lub w escape room?". Zobacz, jaki wypowiadają się w tym temacie mężczyźni, a jak kobiety i czy są oni jednomyślni w tym względzie?


sonda - randka z adrenaliną

Panowie kochają ryzyko i mocne bodźce, także na randkach


Wydawać, by się mogło, że zauroczonym osobom do zakochania wystarczy wyłącznie randka z wymarzoną osobą. Czy jednak jest to takie proste? Czy na randkę można umówić się wszędzie, czy też miejsce i jej przebieg zadecydują o dalszym ciągu danej znajomości? Na pewno warto skupić się na tym, by spotkanie było udane, a towarzyszące mu emocje pozostały na długo w pamięci. Z badań MyDwoje wynika, że to właśnie panowie są otwarci na przeżycie na randce super przygody. Aż 34% z nich stwierdza, że są na to gotowi, gdyż mocne przeżycia potęgują uczucie. Być może wynika to z faktu, iż właśnie podczas takiego doświadczenia będą mieli szansę na udowodnienie swojej męskości i odwagi, ale również opiekuńczości i umiejętności zaopiekowania się wybranką. 17% kobiet także z chęcią odnajdzie się w takiej sytuacji. Również kolejne 26% panów raczej zafunduje swojej wybrance takie przeżycia, gdyż uważają, że trochę adrenaliny w związku doda mu pikanterii. 21% pań zgodzi się z ich poglądem. Jeśli więc kobieta chciałaby się spodobać mężczyźnie, nic tylko ruszyć w wir mocnych wrażeń, choćby w escape room czy na sali strachu w wesołym miasteczku, a kandydat będzie najpewniej mile zaskoczony Twoją odwagą.

Randka z adrenaliną?


Kobiety są bardziej zachowawcze i niechętnie wychodzą poza strefę własnego komfortu


Okazuje się, że panie są mniej entuzjastycznie nastawione do przeżywania przygód z jeszcze obcym sobie mężczyzną. W przeciwieństwie do mężczyzn – urodzonych zadaniowców – są one zdania (28%), że zanim podejmie się ryzyko, sprawę należy przemyśleć, a ostrożności nigdy za wiele. Nie są do końca przekonane do niecodziennych wyzwań, a chęć udziału w nietypowej randce uzależniają od konkretnego zadania. Być może dla niektórych z nich odpowiednim pomysłem będzie lot paralotnią, ekstremalna wycieczka w góry lub wspólne wyjście do escape room'u, jednak większość pań stroni od silnych przeżyć na pierwszym spotkaniu. Podobnie ostrożnych jest 23% panów. Zdecydowane „nie” takim zabawom mówi aż 28% zapytanych singielek (podczas gdy tylko 14% mężczyzn tak mocno się im przeciwstawia) – co w połączeniu z poprzednią odpowiedzią daje sporo ponad połowę respondentek. Dlaczego? Powód podaje dodatkowe 6% pań: to za dużo bliskości z obcą jeszcze osobą. Wygląda na to, że panie nie chcą znaleźć się w ekstremalnej sytuacji z osobą, której reakcji nie znają lub nie chcą szukać pomocy u mężczyzny, który nie przypadł im do gustu. Rada dla panów: warto dawkować emocje rozsądnie, wraz ze wzrostem zainteresowania samej kobiety.

Znaczenie mocnych wrażeń dla związku wg psychologów

Dr Gilovich, profesor psychologii z Uniwersytetu Cornell, specjalizujący się w badaniach nad szczęściem stwierdził: Prawdziwą częścią twojej tożsamości są doświadczenia. Można stwierdzić, że jesteśmy sumą swoich przeżyć. Przygody zdecydowanie bardziej i szybciej zbliżają nas do innych ludzi. Wspólne przeżycia i sytuacje mają też ważną funkcję: pozwalają poznać kogoś i polubić go lub nie. Doświadczenia pokazują nasz temperament, skłonność do dominacji, podjęcia ryzyka, umiejętność odnalezienia się w ekstremalnej sytuacji i gotowość do przeżycia tego co nowe, nieznane, a co być może postawi nas w niekomfortowej dla nas sytuacji. Bardzo ważne jest zatem to, by w takiej sytuacji – niezależnie czy jest ona aranżowana, czy całkiem na serio – móc sprawdzić się przed podjęciem decyzji o wspólnym związku. A więc "randka z adrenaliną" jako nowoczesna swatka? Czemu nie?

Potwierdza to także Andrzej Rutowski, psycholog i terapeuta małżeński, autor Testu partnerskiego MyDwoje.pl: Badaniem w ramach Testu Doboru Partnerskiego zostały objęte pewne obszary osobowości, które w każdym szczęśliwym związku muszą stanowić wspólny fundament. Do nich należy na przykład temperament. Pojęcie to obejmuje m.in.: towarzyskość, żywiołowość i potrzebę bliskości. (…) Osobowość człowieka to twórczy kompromis, system wzajemnie zależnych od siebie cech występujących u każdego człowieka w różnym nasileniu. To właśnie nasilenie tych cech u różnych osób decyduje, czy akurat dana para ma szanse na stworzenie długotrwałego związku.

Podsumowując badania MyDwoje warto dodać, iż panie otrzymały gotową receptę na podbicie serca mężczyzny: ranka z adrenaliną będzie sukcesem. Pozwoli szybko ocenić danej parze, czy do siebie pasuje. Pozostaje tylko paniom odważyć się na eksperyment i opuścić na kilka godzin swoją strefę komfortu.

 
Komentarze (0)

Randka z adrenaliną sposobem na test związku - dodaj komentarz

Dołącz do nas!
* POLA OBOWIĄZKOWE
e-mail:*
hasło (min. 6 znaków):*
powtórz hasło:*
jestem:*
  kobietą piksel
  mężczyzną
data urodzenia:*
skąd znasz mydwoje.pl:
*Oświadczam, iż zapoznałem się z Regulaminem świadczenia usług oraz Polityką prywatności i je akceptuję.
*Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych w celach marketingowych.
*Zgoda na przesyłanie informacji handlowych drogą elektroniczną (powiadomienia dzienne i natychmiastowe). Zgodę można wycofać w każdej chwili.
Wyrażam zgodę na Newsletter z ofertami matrymonialnymi i wydarzeniami dla singli.

lub zarejestruj się przez Facebooka
facebook register

Administratorem danych osobowych jest Katarzyna Bieber, prowadząca działalność gospodarczą pod firmą "My Dwoje" z siedzibą przy ul. Domaniewskiej nr 37 lok. 2.43, Warszawa 02-672, NIP: 9511875187. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie w celu przesyłania oferty marketingowej. Informacje handlowe są wysyłane drogą elektroniczną w celu realizacji umowy (informacje od administratora danych serwisu, informacje o kompletności profilu oraz kontaktów z innymi użytkownikami portalu). Informujemy, że zebrane dane osobowe nie będą udostępniane, z wyjątkiem podmiotów uprawnionych do tego na podstawie przepisów prawa. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści oraz poprawiania swoich danych osobowych po zalogowaniu w zakładce Ustawienia/Ustawienia-prywatności. Zgoda na gromadzenie i przetwarzanie danych może być w każdej chwili odwołana. Zgoda może być również odwołana w zakresie przetwarzania danych na cele marketingowe.

Zadzwoń lub napisz do nas
tel: (22) 201 25 89
fax: (22) 201 25 87


codziennie 11.00 - 23.00
MyDwoje - krok po kroku

powered by WEB interface
Serwis MyDwoje.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.   Akceptuję
zamknij