Biuro matrymonialne > Aktualności dla singli > Zdaniem singli - badania > Testowanie kandydatów do małżeństwa

Testowanie kandydatów do małżeństwa przez wspólne mieszkanie

  • Podziel się na:
  • Dodaj do facebook.com
  • Dodaj do twitter.com
  • Dodaj do wykop.pl
  • Dodaj do gogole+
  • Dodaj do Linkedin
  • Dodaj do Pinterest

Czas na zwrot „towaru”? - 19.11.2015 Informacja Prasowa

Czy kiedy myślimy o ślubie, wcześniejsze wspólne zamieszkanie jest rozsądnym krokiem pośrednim przed definitywnym cywilnym lub kościelnym „TAK”? Współczesny świat przyzwyczaił nas do testowania sprzętu i usług, które kupujemy. W przypadku niezadowolenia mamy możliwość zwrotu w określonym czasie. Czy podobnie myślimy o testowaniu kandydatów do małżeństwa? Jeśli stwierdzamy, że partner nie spełnił naszych oczekiwań, rozstaniemy się z nim nie ponosząc prawie żadnych kosztów? Można domniemywać, że koszty rozstania przed ślubem są znacznie mniejsze niż po nim. Czy jednak ekonomia to nasza główna miara w testowaniu, a może chęć uniknięcia kosztów emocjonalnych rozstania sprawia, że decydujemy się na mieszkanie razem przed ślubem? Internetowe biuro matrymonialne MyDwoje.pl zapytało blisko tysiąca swoich Użytkowników czy uważają, że przed ślubem warto zamieszkać z partnerem.

Zamieszkasz z partnerem przed ślubem?

Sonda MD - czy zamieszkać przed ślubem?

Zarówno media, jak i powszechna opinia przekonują nas, jak ważne jest to, żeby przed ślubem poznać się dogłębnie. Skoro trzeba dokładnie zbadać nie tylko wszystkie zalety, ale i wady drugiej osoby, prześwietlić ją, to może warto razem zamieszkać? Przecież – w opinii  doświadczonych - wtedy poznamy się najpełniej. Oczywiście, mamy też na to czas na randkach, wspólnych wyjazdach, ale czy to w opinii singli wystarcza, by swoja drugą połowę poznać wystarczająco, by podejmować wspólne ważkie życiowe decyzje?

Trzy czwarte par popiera wspólne zamieszkanie przed ślubem

Okazuje się, że w ogromnej większości zapytani single chcą zamieszkać razem i odpowiadają, że tylko w ten sposób można partnera/partnerkę naprawdę poznać. Aż 78% mężczyzn i 69% kobiet pragnie sprawdzić się w ten sposób przed ślubem. Wynik ten dość zaskakuje w katolickim kraju, szczególnie, że tylko dla 7% pań i 4% panów najważniejszym kryterium w tym względzie jest wiara i osoby te nigdy nie zdecydują się na wspólne zamieszkanie przed ślubem. Tylko 4% singli byłoby gotowych zrobić ten krok nawet wbrew otoczeniu, nie zważając na naciski i zasady wpojone przez rodziców i religię. Można więc stwierdzić, że Polacy to naród dość liberalny, bo ponad ¾ młodych ludzi nie widzi we wspólnym mieszkaniu nic niemoralnego. Ciekawostką jest, że zaledwie 1% singli wybiera zamieszkanie razem, jako sposób na oszczędności. Może Polacy kierują się w sprawach związków jedynie sercem?

10% niezdecydowanych

Osoby, które są przeciwne tej formie poznawania się przed ślubem stanowią znacznie mniejszą grupę badanych. Uważają, że aby poznać partnera wystarczą rozmowy, wspólne spędzanie wolnego czasu i wzajemne uczenie się siebie - ale nie musi się to dokonywać we wspólnym mieszkaniu. 14% kobiet i 5% mężczyzn nigdy nie zdecyduje się na wspólne zamieszkanie, jeśli nie jest kogoś na 100% pewny. 3% zapytanych nie zamieszka przed ślubem z wybrankiem ze względu na to, że wolą mieszkanie w pojedynkę lub zważają na opinię otoczenia.

Sens pielęgnowania związku

Z badań przeprowadzonych przez portal randkowy MyDwoje wynika, że większość osób jest zdecydowana na wspólne zamieszkanie przed ślubem. Chcemy się sprawdzić, by finalnie orzec: pasujemy do siebie od święta, na randkach, ale także na co dzień. Czy jednak decyzja o wspólnym gospodarstwie domowym nie okaże się równoznaczna z końcem nadziei, dla tego, Kto marzy o ślubie?, skoro po kilku latach namiętne uczucie zastępuje przyzwyczajenie? Czy rosnąca popularność konkubinatów nie jest wynikiem owego „testowania”? A może odstrasza nas deklaracja, zobowiązanie i strach przed miłością na całe życie"? Czy zmieniając partnerów na coraz „lepszy lub młodszy model” nie zapominamy, że tworzenie relacji to wyzwanie dla pary, która przez lata powinna pielęgnować związek, a nie tylko marzyć o bezkresnej sielance? Wspólne życie to czasem miła, ale często mozolna praca nad związkiem i docieraniem się w życiu - niezależnie czy jest on formalny czy „na kocią łapę”.

Polecamy także:

Małżeństwo cytaty
Długo byłeś sam - związek po przerwie
Dlaczego on nie prosi mnie o rękę?
Sposób na oświadczyny
Ranking filmów na wieczór we dwoje
Gdy on nie wspomina o ślubie
Dołącz do nas!
* POLA OBOWIĄZKOWE
e-mail:*
hasło (min. 6 znaków):*
powtórz hasło:*
jestem:*
  kobietą piksel
  mężczyzną
data urodzenia:*
skąd znasz mydwoje.pl:
*Oświadczam, iż zapoznałem się z Regulaminem świadczenia usług oraz Polityką prywatności i je akceptuję.
*Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych w celach marketingowych.
*Zgoda na przesyłanie informacji handlowych drogą elektroniczną (powiadomienia dzienne i natychmiastowe). Zgodę można wycofać w każdej chwili.
Wyrażam zgodę na Newsletter z ofertami matrymonialnymi i wydarzeniami dla singli.

lub zarejestruj się przez Facebooka
facebook register

Administratorem danych osobowych jest Katarzyna Bieber, prowadząca działalność gospodarczą pod firmą "My Dwoje" z siedzibą przy ul. Domaniewskiej nr 37 lok. 2.43, Warszawa 02-672, NIP: 9511875187. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie w celu przesyłania oferty marketingowej przez (za uprzednią zgodą) Katarzynę Bieber, prowadząca działalność gospodarczą pod firmą "My Dwoje" z siedzibą przy ul. Domaniewskiej nr 37 lok. 2.43, Warszawa 02-672, NIP: 9511875187. Informacje handlowe są wysyłane drogą elektroniczną w celu realizacji umowy (informacje od administratora danych serwisu, informacje o kompletności profilu oraz kontaktów z innymi użytkownikami portalu). Informujemy, że zebrane dane osobowe nie będą udostępniane, z wyjątkiem podmiotów uprawnionych do tego na podstawie przepisów prawa. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści oraz poprawiania swoich danych osobowych. Zgoda na gromadzenie i przetwarzanie danych może być w każdej chwili odwołana. Zgoda może być również odwołana w zakresie przetwarzania danych na cele marketingowe.

Zadzwoń lub napisz do nas
tel: (22) 201 25 89
fax: (22) 201 25 87


codziennie 11.00 - 23.00
MyDwoje - krok po kroku

powered by WEB interface
Serwis MyDwoje.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.   Akceptuję
zamknij