Kto dziś marzy o ślubie? Komu odpowiada ślub a komu partnerstwo?

  • Podziel się na:
  • Dodaj do facebook.com
  • Dodaj do twitter.com
  • Dodaj do wykop.pl
  • Dodaj do gogole+
  • Dodaj do Linkedin
  • Dodaj do Pinterest

Romans, stały związek czy małżeństwo?

Kto marzy o ślubie

Jak długo trwa samotność singla?

Największe internetowe biuro matrymonialne MyDwoje.pl zadało, reprezentatywnej grupie ponad tysiąca swoich Użytkowników, pytania: Jak długo trwa samotność singla, gdy zaczyna szukać miłości na poważnie? Jak długo trzeba szukać swojej sympatii? Jakie modele związku są teraz modne? Kto dziś chce się żenić?

Przeważająca większość singli, bo 48%, jest sama dłużej niż 3 lata. 16% z nich jest samych od roku do 3 lat, 10% od 6 do 12 miesięcy, a tylko 14% to osoby świeżo po rozstaniu, które miało miejsce krócej niż pół roku temu. Pamiętać trzeba, że jest to okres życia w pojedynkę, zaś czas do znalezienia swojej wymarzonej pary życiowej jest zapewne jeszcze dłuższy. Analizując wyniki w przekroju płci, zauważyć można, że kobiety deklarują długą samotność znacznie częściej niż mężczyźni. Do trzyletniego lub dłuższego jej okresu przyznaje się 52% kobiet, to aż o 10% więcej niż mężczyzn. Odwrotna relacja widoczna jest przy okresie samotności krótszym niż pół roku: taki czas podaje 12% kobiet i 18% mężczyzn. Dla okresów pośrednich, wartości te są dla obydwu płci zbliżone.

Jaki model związku preferujemy? Komu odpowiada partnerstwo a komu małżeństwo?

Aż 2/3 polskich singli (63%) pragnie wejść z wymarzonym partnerem w związek małżeński. Odpowiedzi takiej udzieliło 67% pytanych mężczyzn oraz 60% kobiet.

Stosunkowo dużo osób pragnie także trwałego związku, ale już niekoniecznie sformalizowanego i uznanego prawnie: 1/3 z nich (34%) wybiera związek nieformalny, dla tych osób ważna jest  przede wszystkim alchemia miłości. I tu podział między płciami jest odwrotny: częściej oczekują tego panie (38% z nich), a rzadziej panowie (28%). Tylko 3% osób poszukujących partnera szuka faktycznie romansu lub innego luźnego związku i grupę tę prawie w całości stanowią mężczyźni.

Dane przedstawione w sondażu nie reprezentują, zapewne w tej kwestii całej populacji singli w Polsce. Grupa docelowa tego portalu matrymonialnego jest dość wyszukana. Są to osoby głównie po 25 roku życia, które interesuje partner na stałe. Nie dziwi, więc niski odsetek osób szukających jedynie romansu oraz wysoki procent użytkowników nastawionych na ślub i stałe partnerstwo. 
Komentarze (1)

Kto dziś marzy o ślubie? Komu odpowiada ślub a komu partnerstwo?  - dodaj komentarz
Maja; 2015-08-21 12:07:44 
To ciekawe, myślałam, że o ślubie marzą przede wszystkim kobiety, a panowie to niekoniecznie. Tymczasem tutaj wyszło odwrotnie. Może panie chcą najpierw przetestować swoich mężczyzn? Sprawdzić ich w różnych sytuacjach ;) Co do długości bycia samotnym to się akurat zgodzę, też wchodziłam w nowe związki po 3 latach od rozstania. To jest chyba taki czas, aby wyleczyć rany po poprzednim związku i nacieszyć się wolnością.

Dołącz do nas!
* POLA OBOWIĄZKOWE
e-mail:*
hasło (min. 6 znaków):*
powtórz hasło:*
jestem:*
  kobietą piksel
  mężczyzną
data urodzenia:*
skąd znasz mydwoje.pl:
*Oświadczam, iż zapoznałem się z Regulaminem świadczenia usług oraz Polityką prywatności i je akceptuję.
*Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych w celach marketingowych.
*Zgoda na przesyłanie informacji handlowych drogą elektroniczną (powiadomienia dzienne i natychmiastowe). Zgodę można wycofać w każdej chwili.
Wyrażam zgodę na Newsletter z ofertami matrymonialnymi i wydarzeniami dla singli.

lub zarejestruj się przez Facebooka
facebook register
Zadzwoń lub napisz do nas
tel: (22) 201 25 89
fax: (22) 201 25 87


codziennie 11.00 - 23.00
MyDwoje - krok po kroku

powered by WEB interface
Serwis MyDwoje.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.   Akceptuję
zamknij