Miłość na Dzień Babci i Dziadka

Czy seniorom wypada szukać miłości?

Z czym kojarzy nam się jesień życia? Z ciepłymi kapciami, bujanym fotelem i domem pachnącym świeżą szarlotką? A może uważamy, ze bliscy nam seniorzy właściwie już zakończyli swoje życie i powinni się skupić wyłącznie na naszym? Czy wszelkie przejawy miłości skierowanej do nich powinny kończyć się wyłącznie na laurkach od wnucząt na Dzień Babci i Dziadka? A może jednak dostrzegamy, że ludzie dojrzali to przede wszystkim samo stanowiące jednostki, które tak jak my mają prawo do własnych spraw i niekoniecznie muszą być na każde nasze wezwanie oraz koncentrować się wyłącznie na pomaganiu i usługiwaniu dzieciom i wnukom? Portal randkowy MyDwoje przebadał ponad 1200 głosów oddanych przez kobiety i mężczyzn w wieku od 18 do 100 lat w badaniu „Czy osoby samotne po 60 powinny szukać miłości? ”. Zobacz, co Polacy sądzą na temat miłości seniorów. Czy na emeryturze wolno nam się jeszcze zakochać?


Miłość na Dzień Babci i Dziadka


Młodym wolno więcej?


Ludzie młodzi często uznają, że zakochanie to przywilej wyłącznie ich wieku. Uznają, że osoby, które wdowieją lub rozwodzą się np. po pięćdziesiątce, nie powinny interesować się płcią przeciwną, gdyż ten etap mają już dawno za sobą. Czasem wyobrażamy sobie, że wraz z upływem czasu potrzeba bliskości – zarówno tej duchowej jak i fizycznej – zamiera. Niekiedy, bez zastanowienia stawiamy znak równości między szczęśliwą babcią i szczęśliwą kobietą i nie pozostawiamy marginesu na intymne życie, żądając skupienia się na funkcji kochającej babci, ratującej młodych z opresji i wszelkich czasowych niedoborów. Podobnie, szczęśliwy senior to szczęśliwy dziadek, który nie dostrzega już atrybutów kobiecości u pań, bo przecież „w tym wieku nie wypada”. Również on powinien zapomnieć o tym, że jest mężczyzną i zachowywać się tak, jak według społecznej opinii, przystoi. Bardzo ciekawe jest to, że podsłuchana ta sama wymiana zdań w ustach młodych osób może być odebrana zupełnie inaczej, niż w przypadku dwóch seniorów. Wystarczy otwarty komplement, próba uwodzenia rówieśnika czy rówieśniczki, poruszenie tematów seksu. Podobnie jest z gestami, dotykiem czy pocałunkami. O ile młodemu wybaczamy wszystko i uznajemy to za okaz wolności obyczajów lub poczucia humoru, to seniorów posądzamy o przekroczenie norm, a niektórzy uważają flirtujących seniorów za odpychających.

Sonda - miłość 60+


Miłość nie patrzy na metrykę


Jednak, tak naprawdę, na miłość nigdy nie jest zbyt późno! Serwis matrymonialny MyDwoje.pl zapytał Użytkowników wprost: Czy osoby samotne po 60 powinny szukać miłości? 96% kobiet i 89% doskonale wie, że miłość nie patrzy na metrykę i zgodnie odpowiada: tak, każdy ma prawo kochać, wiek nie ma znaczenia! 9% panów nie może się wciąż zdecydować czy na emeryturze postanowią wyłącznie się starzeć, czy raczej zawalczą o to, by jesień ich życia nie miała kolorów samotności i zgorzknienia. Jedynie 3% pań nie ma jeszcze wyrobionego poglądu w tym względzie i waha się co im wypada. Być może wynika to z faktu, że wciąż nie potrafią zapomnieć o głęboko zakorzenionych wzorach i boją się moralnej dezaprobaty w publicznej opinii. Na szczęście tylko niecały 1% kobiet i 2% mężczyzn uważa, że miłość w tym wieku jest zupełnie niestosowna i jest już na nią stanowczo za późno. 


Cóż wiemy o miłości, mając 60 lat....


Zapewne całkiem sporo! Ale czy nie jest to moment, kiedy jeśli zostajemy nagle singlami, czujemy się zagubieni? Zazwyczaj to sytuacja, gdy z różnych powodów tracimy osobę, z którą przeżyliśmy wiele wspólnych lat. Niezależnie czy związek był wymarzony, czy raczej zupełnie przeciętny, to partner był już „nasz”, znaliśmy jego reakcje i przyzwyczajenia, wiedzieliśmy czego możemy się spodziewać. Czy wiemy jak i gdzie szukać miłości mając 60 lat? Możliwości są ograniczone: uniwersytet trzeciego wieku, zajęcia dla seniorów w domu kultury, wyjazd do sanatorium i biuro matrymonialne. Kobiety szybko odkryły możliwości jakie daje Internet, szanse wymiany poglądów na grupach dyskusyjnych, chatach i randkach online. Jeszcze kilka lat temu to one wiodły prym, a na jednego poszukującego przypadało kilka pań. W obecnej chwili panowie zdecydowanie ruszyli do boju, na podboje miłośne przez sieć. Więcej panów starannie wypełnia randkowe profile i schludnie się prezentuje, więc szanse są wyrównane, co jest dobrą wiadomością dla zawsze nowoczesnych pań. Seniorzy chcą kochać i być kochanymi oraz zapewniają, że obowiązki babć i dziadków znakomicie pogodzą z życiem miłosnym, a w Dniu Babci i Dziadka chętnie przyjmą laurki od milusińskich. A może na uroczysty spacer w dniu ich święta wybiorą się z wnukami w towarzystwie nowego dziadka lub babci?

Czytaj również:


Dziękujemy za komentarz Pani Lidii, która wraz z Panem Władysławem zdobyła 1. miejsce w Konkursie Szczęśliwa Para 2017: Historia Lidii i Władysława oraz Pani Katarzynie, która  znalazła partnera w MyDwoje 2008 roku: Historię Katarzyny i Jana 

 
Komentarze (3)

Miłość na Dzień Babci i Dziadka - dodaj komentarz
maria; 2018-03-21 20:15:06 
Badania tylko utwierdzają mnie w przekonaniu, że dla mnie nie jest za późno :) I jestem na odpowiednim portalu, gdzie szukam swojej miłości, bo widać, że użytkownicy mydwoje podchodzą podobnie jak ja do tego, że na miłość nigdy nie jest za późno. Powoli dochodzę 60-tki, od kilku lat jestem sama, jednak wzięłam się za siebie i stwierdziłam, że jeszcze jest czas, żebym ponownie była szczęśliwa. Nie będę czekać na odejście z tego świata, tak jak część moich samotnych, trochę starszych koleżanek. I to one najbardziej mi się dziwią, że jeszcze mi się chce, że jeszcze szukam szczęścia dla siebie, że szukam przez internet, na portalu matrymonialnym, ale liczę na to, że jak w końcu mi się uda, same wezmą ze mnie przykład i pójdą w moje ślady. Czas pokaże... :)
Lidia; 2018-01-19 12:30:22 
Jestem babcią. Dzięki Waszemu portalowi poznałam obecnego męża. Wygraliśmy konkurs na szczęśliwą parę 2017r. Dzięki wygranej spędziliśmy wspaniały turnus sylwestrowy, połączony z czynnym wypoczynkiem męża - zjazdy na nartach z Góry Jaworzyna Krynicka oraz udział w balu sylwestrowym i biesiadzie góralskiej. Niestety przez cztery lata dzieci i wnuki nie chciały zaakceptować naszego związku. Po pięciu latach nasza Wigilia 2017r. była pełna gwaru, śmiechu dziecięcego, radości. Dzisiaj odwiedzają nas i wspólnie z mężem świętujemy Dzień Babci i Dziadka. Mamy wspólne wnuki i prawnuki. Warto było przeczekać czas akceptacji. Nadal jesteśmy razem, planujemy wspólny wyjazd na ferie zimowe. Życzymy wszystkim samotnym seniorom aby nigdy nie tracili nadziei, życie zaczyna się po 60+, a nawet 70+. Odwagi.
Katarzyna; 2018-01-18 14:41:07 
Babcia ma myśleć przede wszystkim o swoim życiu i szczęściu a wnusie rozpieszczać. Darować im czas, którego brakuje mamie, aby wysłuchać, czy aby gdzieś zaprowadzić wnusia/wnusię. Ugotować coś dobrego. Dać szansę, aby młodzi gdzieś od czasu do czasu wyszli razem, bez dziecka. Pomóc gdy będzie potrzeba. Oczywiście gdy młodzi poproszą.
Babcia nie jest służącą ani rezydentką i ma prawo do swojego szczęścia. Musi dać szanse aby młodzi byli ze sobą, nie wtrącać się i nie krytykować. Gdy babcia jest szczęśliwa to i relacje są znacznie lepsze pomiędzy młodą rodziną i dziadkami. Nie ma gorszej rzeczy niż wtrącająca się sfrustrowana i zła na swoje życie niedowartościowana starsza pani. Dlatego gdy babcia jest sama, niech poszuka sobie bratniej duszy. Nie jeźdźca na białym rumaku ale przyjaciela. Może z motylami w brzuchu będzie inaczej niż za czasów młodości, ale przyjaciel na stare lata wymasuje i pójdzie do apteki....A gdy samotnej babci trafi się "dziadek" to młoda rodzina powinna im błogosławić a nie złorzeczyć, że "starej to się zachciało" !!!

Dołącz do nas

* Pola obowiązkowe

Nieprawidłowy adres E-mail
Hasło musi zawierać minimum 6 znaków
Hasło różni się od podanego wcześniej
Podaj datę urodzenia

lub zarejestruj się przez facebooka

Klauzula Informacyjna My Dwoje: 1. Administratorem danych osobowych (ADO), czyli podmiotem decydującym w jaki sposób będą przetwarzane... Twoje dane osobowe jest: Fire Media Interactive Ltd, Kemp House, 152-160 City Road, EC1V 2NX Londyn, Wielka Brytania. 2. ADO wyznaczył Inspektora Danych Osobowych, z którym kontakt jest możliwy pod adresem e-mail [email protected], 3. Twoje dane osobowe są gromadzone i przetwarzane w następujących celach: - realizacji zawartej z Tobą umowy, w tym umożliwienia nam świadczenia usług drogą elektroniczną, - realizowania usług oferowanych przez serwis na podstawie wyrażonej przez ciebie zgody, - w celach podatkowych, rachunkowych i ewentualnych roszczeń i. in.– na podstawie obowiązujących i nałożonych na ADO przepisów prawa oraz do ochrony żywotnych interesów osoby, której danej dotyczą lub innej osoby fizycznej, -celach marketingowych w tym prowadzenie marketingu bezpośredniego, prowadzenia badań i analiz serwisu, między innymi pod kątem jego funkcjonalności, poprawy działania czy też oszacowania głównych zainteresowań i potrzeb użytkowników - na podstawie prawnie uzasadnionego interesu ADO, 4. Twoje dane są przekazywane do zaufanych podmiotów współpracujących z serwisem w ściśle określonych celach. 5. Dane osobowe będą przechowywane przez czas obowiązywania zawartej umowy, a po tym czasie przez okres wymagany obowiązkami nałożonymi na ADO przepisami prawa, tj. obsługi po usługowej, dochodzenia ew. roszczeń w związku z wykonywaniem umowy, w celu wykonania obowiązków wynikających z przepisów prawa, w tym w szczególności podatkowych i rachunkowych oraz w celach prawnie uzasadnionego interesu ADO maksymalnie przez okres 30 lat. 5. Osoba, której dane są przetwarzane w granicach określonych w RODO ma prawo do żądania od administratora dostępu do swoich danych osobowych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, a także przenoszenia danych oraz wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa, a w przypadku wyrażenia dobrowolnej zgody na przetwarzanie danych osobowych – prawo do cofnięcia tej zgody w dowolnym momencie, co nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem, 6. Dane będą wykorzystywane do automatycznego podejmowania decyzji w celu przygotowania wyboru ofert matrymonialnych dopasowanych do kandydata, 7. Dodatkowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności Serwisu.

Napisz do nas

Konsultacje telefoniczne są dostępne w abonamentach +

Pomoc

Kobiece twarze MyDwoje

Zarejestruj się za darmo i przeglądaj dalej

Zarejestruj się

Ogłoszenia matrymonialne - Kobiety:

Ogłoszenia matrymonialne - Mężczyźni:

MyDwoje - krok po kroku

1. Zarejestruj się i wypełnij profil
2. Wypełnij test partnerski
3. Obejrzyj propozycje partnerów
4. Napisz wiadomość
5. Zakochaj się!


Szanowna Użytkowniczko, Szanowny Użytkowniku!

Nasza strona używa plików cookie w celu personalizowania treści i reklam, zapewnienia funkcji mediów społecznościowych i analizy ruchu na naszej stronie. Udostępniamy również informacje o korzystaniu z naszej strony internetowej naszym zaufanym partnerom. Dzięki cookies możemy dopasować wyświetlaną treść do Twoich preferencji.

Zaakceptuj wszystkie stosowane przez nas pliki cookie lub dokonaj własnych ustawień i zmieniając zakres swojej zgody w ustawienia zaawansowane. Czytaj więcej o ciasteczkach w Polityce prywatności.  Jeżeli korzystasz ze strony, wyrażasz zgodę na stosowanie przez nas plików cookie.


 
zamknij