Biuro matrymonialne > Aktualności dla singli > Media o MyDwoje > Miłość po pięćdziesiątce i stereotypy o randkach z internetu. TVP 2

Miłość po pięćdziesiątce i stereotypy o randkach z internetu. TVP 2

  • Podziel się na:
  • Dodaj do facebook.com
  • Dodaj do twitter.com
  • Dodaj do wykop.pl
  • Dodaj do gogole+
  • Dodaj do Linkedin
  • Dodaj do Pinterest
randki przez internet po 50

Jak poznać partnera po pięćdziesiątce?

Randki przez internet po pięćdziesiątce to temat dyskusji na temat miłości po pięćdziesiątce w dniu 6. sierpnia 2016 w programie TVP2Pytanie na śniadanie - miłość po 50-tce”. Wystąpiła para z MyDwoje Katarzyna i Jan. Wprowadzenie do programu brzmiało:

Dojrzała miłość: portale randkowe dla osób 50+. Czy wypada zakochać się po 50-tce? Czym wyróżniają się związki osób dojrzałych? Powiedzenie mówi: Kobieta z przeszłością, mężczyzna po przejściach. Psycholodzy podkreślają, że każda pora jest dobra na miłość. Dojrzałe uczucie może być tak samo piękne jak w młodości, a prawo do szczęścia mają wszyscy, niezależnie od wieku. Tymczasem widok zakochanych 60latków wciąż niektórych oburza. W obawie przed opinią otoczenia niektóre kobiety – rozwódki, wdowy albo te, które do tej pory nie spotkały drugiej połówki, na siłę bronią się przed uczuciem. Kiedy długo byłeś sam - związek po przerwie wydaje się być niemożliwy. Zdaniem psychologów, to błąd, bo poza nielicznymi wyjątkami nie jesteśmy stworzeni do samotności. Każdy bez względu na wiek potrzebuje czułości, opieki, poczucia bezpieczeństwa. Jeśli więc zdarzy ci się późna miłość, czerp z niej całymi garściami! Szkoda odrzucać uczucie, by potem żałować, że zostało się z niewykorzystaną szansą. Urok dojrzałych mężczyzn działa naprawdę mocno, a dojrzałe kobiety jak dojrzałe wino, są nie do przecenienia!

Kasia i Jan - para po pięćdziesiątce poznała się przez Internet w MyDwoje


Poznaliśmy się przez Internet – mówi Pani Katarzyna – W życiu nie zawsze jest tak, żeby coś mogło trwać wiecznie. W pewnym momencie zostałam wdową no i uznałam , że jest to trochę za wcześnie, by prowadzić dalej samotne życie, samotnie wychowywać córkę i w gruncie rzeczy warto jest zapewnić sobie towarzysza, gdyż wiadomą jest rzeczą, że im dalej człowiek żyje tym więcej problemów, tym jest coraz więcej kłopotów. Jeżeli się pracuje w publicznym laboratorium, gdzie pracują same baby, gdzieś tego pana trzeba było znaleźć. Portal randkowy jest po prostu jedną z opcji, gdzie można sobie w sposób naprawdę bezstresowy swoją politykę poznawania partnera rozwijać.

Pani Katarzyna, którą poznałem przez portal właśnie w taki dziwny sposób postawiła wysoko poprzeczkę. Ja pamiętam, że ta poprzeczka mnie sprowokowała – mówi Jan - „pan piszący do mnie ma nie robić błędów ortograficznych". Spróbowałem napisać, no i wyszło... że przeszło.

Zdjęcia nie mogą być przestarzałe. - wyjaśnia Pani Kasia zapytana o ich zdjęcia - Bo przekonaliśmy się, że tak po prostu wyglądamy.


Testowaliśmy, sprawdziliśmy na ile to zdjęcie jest prawdziwe. - dodaje Pan Jan - Z tym, że tutaj dodam jeszcze jedną istotną informację: Ja zadbałem o to, aby w realu odnaleźć Panią Katarzynę. Ciągle powtarzam: Panią Katarzynę. Teraz Kasię, Kasieńkę, ale wtedy jeszcze Panią Katarzynę. Była dla mnie osobą gdzieś tam w kosmosie i nie podała mi swojego telefonu. Nie jest to żadną przeszkodą. Odnalazłem.

Dopasowanie ważne w każdym wieku


Zrobiliśmy test MyDwoje – mówi Pani Kasia – To bardzo zacny portal, bardzo sympatyczny portal. Powiem, że to miało dla mnie duże znaczenie – wtrąca Pan Jan – ponieważ po wypełnieniu tego testu, tych ofert było ileś i jednak sprawdzałem od „góry” tego prawdopodobieństwa (wyniku testu dopasowania – przyp. Red.) i Katarzyna była bodajże drugą.

Podstawa to jest zmotywowanie ludzi do tego, by korzystali z Internetu, korzystali z portali randkowych. - mówi ekspert MyDwoje - Czasy się trochę pozmieniały: kiedyś mieliśmy znajomych, mieliśmy jakieś imprezy i to było w zasadzie wszystko, całe te miejsca, gdzie mogliśmy poznać. Internet otworzył nam niesamowicie duże możliwości poznawania. Ale nie tylko poznawania, także weryfikacji tej osoby, którą chcemy poznać, bo kiedyś poznając kogoś mogliśmy się zauroczyć, wejść już w jakąś relację i dopiero poznawaliśmy ją. Dzisiaj możemy odwrotnie. Dzisiaj dzięki Internetowi, a zwłaszcza dzięki portalom randkowym, typu właśnie MyDwoje, możemy tą osobę najpierw trochę zweryfikować, poznać, zacząć. Internet, trzeba sobie zdać sprawę, że jest formą tylko pierwszego kontaktu. Ale dalej to przebiega dokładnie tak samo: są randki, spacery, kawka.

Stereotypy o miłości po pięćdziesiątce kontra rzeczywistość


Stereotyp społeczny cały czas obowiązuje, że po pięćdziesiątce to już właściwie mamy „z górki” i że już mamy wszystko za sobą. - mówi Adam Jakubiak - trener motywacyjny - Moje przesłanie do wszystkich, którzy dzisiaj słuchają: że po pięćdziesiątce, czy po sześćdziesiątce, czy po trzydziestce wiek jest nieważny, całe życie jest przed nami.

Człowiek, jak już jest dojrzały nie ma tych pewnych obciążeń – dodaje Pani Kasia – Zresztą córka już była prawie dorosła i żeglowaliśmy bardzo dużo, pływaliśmy po morzu. To było stymulujące doświadczenie. Mamy od czterech lat własną firmę i wszystko idzie jak trzeba.

Około 5 osób na 100 może do nas pasuje – wyjaśnia ekspert MyDwoje – To nie znaczy, że już będą idealnymi i możemy być z nimi. Oni dopiero pasują. Ktoś może mieć, jak to mówią, szczęście i ta pierwsza osoba może być tą właściwą, może dziesiąta. Ale z drugiej strony, jeżeli tych osób, tych pasujących jest niewiele to musimy ileś ich poznać. I Internet otwiera te możliwości. W realnym świecie nie ma szans, żeby poznać tyle osób, co przez Internet. Jednego dnia jesteśmy w stanie poznać więcej niż w realnym życiu przez miesiąc. Trza to wykorzystywać.

Tu bym dodał jedną istotną sprawę – wspaniale podsumowuje Pan Jan – Dopiero wtedy poznajemy wartość siebie nawzajem, gdy po pięćdziesiątce znajdziemy również czas na to, by być bardziej otwartym. Bo często jest tak, ze mamy tych swoich „50+” i już zakodowane: ja żegluję, zbieram zegarki, ja robię to..., ja jestem ważny.., ja mam doświadczenie..., „ja mam ojców, matki i ciotki, wszystkich, wszyscy kochają Jasia”. Nieprawda! Jest jeszcze ktoś drugi, jego też ktoś kocha. On też ma swoje zainteresowania. Jeżeli tu gdzieś na styku nam zadziała, no to będzie iskrzyło... Kasieńko! - tu Pan Jan zwrócił się z czułością do Pani Kasi.

Aktualne ogłoszenia matrymonialne singli po pięćdziesiątceCzytaj także: Newsweek - dojrzała miłość - 08.2011

Program 'Miłość po pięćdziesiątce' i para Katarzyna i Jan spotkali się z dużą aprobatą i pozytywnym przyjęciem w mediach społecznościowych. Owocem wielu rozmów na temat poszukiwania miłości przez osoby starsze są spotkania, które okolicznościową organizują Katarzyna i Jan w warszawskiej kawiarni. Dowiedz się więcej o szukaniu sympatii przez internet i poznaj terminy kolejnych spotkań singli na stronie: Spotkania, randki dla Singli

Czytaj również:

 
Komentarze (4)

Miłość po pięćdziesiątce i stereotypy o randkach z internetu. TVP 2 - dodaj komentarz
anetka; 2016-08-17 14:51:46 
To prawda, bardzo miła i urocza para! Aż przyjemnie się oglądało i chciało się z powrotem usiąść przed komputerem i znaleźć takiego Pana Jana :) Ale w zupełności zgadzam się z przesłaniem, że nigdy nie jest za późno na miłość. No bo tak naprawdę niby gdzie by była ta granica, że "już jestem za stara, nie warto nikogo szukać"? Mam już swoje lata, nie przeczę. Niestety przez pewne okoliczności życiowe jestem teraz sama, postanowiłam spróbować poznać kogoś wartościowego na mydwoje, z kim mogłabym spędzić resztę życia, zobaczymy, co z tego wyjdzie, ale tego typu programy, opowieści takich par utwierdzają mnie jedynie w przekonaniu, że warto próbować :) Gorące pozdrowienia dla Pani Katarzyny i Pana Jana! :)
Katarzyna; 2016-08-10 10:27:20 
To naprawdę duża przyjemność dla nas że możemy pokazać, że czasem się jednak udaje. Ludzie mało wierzą, że coś ich jeszcze może czekać. Ja, zdaję sobie sprawę, że w wielu ponad 60 trudno jest szukać szaleńczego uczucia, ale czemu nie zaryzykować przyjaźni? Może warto mieć jakiś kącik dla seniorów, którym jest ciężko ale zwyczajnie się boją nawet szukać...? Może warto mówić, że nie o szaleństwa chodzi ale o zwykłe wspólne spędzanie resztki życia jaka została.
Myślę, że taki temat będzie coraz bardziej aktualny, bo liczba seniorów rośnie, nasz wyż w to wchodzi. I może warto aby konsultanci przygotowywali stosowne programy?
Dosia; 2016-08-09 11:58:18 
W dzisiejszych czasach już chyba nie ma wyjścia - trzeba przekonać się do internetu, nie tylko w sprawach kupowania nowego sprzętu lub szukania odpowiedniej informacji, ale także w sprawach poszukiwania miłości. Takie czasy... A miłość po 50tce? Oczywiście, dlaczego nie? I dlaczego by nie przez internet, który przecież stwarza niebywałe możliwości w nawiązywaniu nowych znajomości, których żal nie wykorzystać. Należy tylko do sprawy podchodzić uczciwie, bez oszustw, no i warto zachować pewien dystans, delikatną, zdroworozsądkową ostrożność w stosunku do poznawanych osób. I wykazać cierpliwość! Bo nie zawsze po tygodniu znajdziemy ukochanego ;-)
A poza tym, tak jak powiedziała para w programie: trzeba mieć otwarty umysł i serce na nowości, na nową, inną osobę w naszym życiu, na nowe - własne i cudze - emocje, nowe - własne i cudze - doznania. I nie bać się tego!
; 2016-08-08 13:10:39 
Urocza i mądra para. Zawojowała cały program :) CHyba najlepsza reklama Waszego Serwisu :)

Dołącz do nas!
* POLA OBOWIĄZKOWE
e-mail:*
hasło (min. 6 znaków):*
powtórz hasło:*
jestem:*
  kobietą piksel
  mężczyzną
data urodzenia:*
skąd znasz mydwoje.pl:
*Oświadczam, iż zapoznałem się z Regulaminem świadczenia usług oraz Polityką prywatności i je akceptuję.
*Zgoda na przesyłanie informacji handlowych drogą elektroniczną (powiadomienia dzienne i natychmiastowe). Zgodę można wycofać w każdej chwili.
Wyrażam zgodę na Newsletter z ofertami matrymonialnymi i wydarzeniami dla singli.

lub zarejestruj się przez Facebooka
facebook register

Administratorem podanych danych osobowych jest: Katarzyna Bieber reprezentująca Serwis Doboru Partnerskiego z siedzibą przy ul. Domaniewskiej nr 37 lok. 2.43, Warszawa 02-672, NIP: 9511875187. Administrator wyznaczył IOD, jest nią Małgorzata Lewandowska, z którą kontakt jest pod adresem e-mail iod@mydwoje.pl. Kategorie danych jak: e-mail, data urodzenia, fotografia, wiek, zawód, miasto, charakterystyka, poglądy oraz dane dotyczące preferencji tzw. dane szczególnej kategorii zostają przekazane dobrowolnie w celu realizacji usługi i przesyłania oferty marketingowej zgodnie z Regulaminem Serwisu. Podstawa prawna: Serwis Internetowy przetwarza dane osobowe na podstawie wyrażonej zgody, jest to niezbędne do wykonania umowy, do wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na administratorze, na podstawie prawnie uzasadnionych interesów administratora i jest niezbędne do ochrony żywotnych interesów osoby, której danej dotyczą lub innej osoby fizycznej. Dane osobowe będą przetwarzane przez okres obowiązywania Umowy lub wniesienia uzasadnionego sprzeciwu. Użytkownik ma prawo poprawiania danych, usuwania, ograniczenia przetwarzania a także wniesienia sprzeciwu, oraz przeniesienia ich do innego administratora. Podanie danych nie jest wymogiem ustawowym lecz umownym i jest dobrowolne jednak niezbędne do wypełnienia umowy. Dane będą wykorzystywane do automatycznego podejmowania decyzji w celu przygotowania wyboru ofert matrymonialnych dopasowanych do kandydata. Użytkownik ma prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego na adres Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa. Więcej informacji na temat przetwarzania danych znajdziesz w Polityce prywatności Serwisu.

Napisz lub zadzwoń do nas
Tel: (22) 201 25 89
w dni powszednie 11:00-16:00Fax: (22) 201 25 87


MyDwoje - krok po kroku

powered by WEB interface
Serwis MyDwoje.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.   Akceptuję
zamknij