Biuro matrymonialne > Poradnik > Poszukiwanie partnera > Idealny Partner > Dojrzałe kobiety jak dobre wino

Dojrzałe kobiety są jak dobre wino

  • Podziel się na:
  • Dodaj do facebook.com
  • Dodaj do twitter.com
  • Dodaj do wykop.pl
  • Dodaj do gogole+
  • Dodaj do Linkedin
  • Dodaj do Pinterest

Dlaczego warto szukać partnerki w swoim wieku?

Dojrzałe kobiety jak dojrzałe wino

Dojrzałość kobiet jest w cenie

Przeglądając ogłoszenia matrymonialne mężczyzn 56-65 lat trudno pozbyć się wrażenia, że panie w wieku 50-60 lat są mocno... dyskryminowane i pomijane ze względu na swój wiek. Tymczasem stworzenie sobie kryterium wyszukiwania "do lat 45" może skutecznie pozbawić panów szansy na wspaniały, bogaty związek. Warto więc przypomnieć, a może i uświadomić niektórym panom, dlaczego ograniczenie poszukiwań do partnerek dwadzieścia lat młodszych może być stratą... dla nich samych. Zatem jak zbudować szczęśliwy związek?

Zbliżająca się starość jest obarczona słabościami. A z tymi łatwiej jest walczyć, kiedy mamy obok wyrozumiałego partnera. Możemy być pewni, że partnerka w Twoim wieku lub niewiele młodsza, borykająca się z podobnymi do Twoich problemami, zrozumie Cię i pokocha szybciej niż kobieta młoda, zdrowa, głodna życia i wrażeń. Co więcej dojrzałe kobiety mają czas na miłość. Pozwalają poczuć partnerowi, że jest on dla nich ważny, mają czas, by go wysłuchać, porozmawiać i pójść na spacer. To właśnie podstawa związku - szczególnie, gdy wspólne spędzanie czasu jest naszym dniem codziennym, bo sami nie jesteśmy już aktywni zawodowo.

Zalety dojrzałej partnerki

Co może Ci się spodobać w kobiecie nawet bardzo dojrzałej, czego nie mają często panie około 40-tki? To przede wszystkim:
  • Luksus wolnego czasu

Niestety, w wieku lat czterdziestu najczęściej wciąż gonimy za karierą i wspinamy się po jej szczeblach. Mówi o tym 60-letni Piotr: - Kiedy wspomniałem moim znajomym, że otrząsnąłem się już po śmierci mojej żony i jestem gotowy na nowy związek, zaczęły się poszukiwania. Byłem trochę zaskoczony i onieśmielony, ale poddałem się - w końcu czas skończyć z samotnością. Najpierw spotykałem się z Anną. Było miło, ona sama była szalenie zadbana, elegancka, miała 42 lata. Zaimponowała mi jej atrakcyjność i no cóż, młodość. Szybko jednak okazało się, że Anna ma już swoją miłość, którą jest jej kwiaciarnia. Świetnie, podziwiałem tę pasję i szanowałem ją, ale... nadal byłem samotny. Ania spędzała w pracy po 10-12 godzin dziennie. Co z tego, że dogadywaliśmy się świetnie, skoro rozmawialiśmy bardzo rzadko? Potem poznałem Basię. Z początku nie planowałem niczego więcej, Basia miała 57 lat i po prostu uznałem ją - proszę wybaczyć - za zbyt dojrzałą dla mnie. Ale ja jestem na emeryturze, Basia już na rencie... i tak dzień po dniu zacząłem się zakochiwać. Jej skóra nie jest równie piękna jak ta, jaką miała Ania, ale ma dla mnie czas, gdy chcę w tygodniu wyjechać na działkę i lubi ze mną pokopać w ogródku. Za to kocham ją ponad wszystko. No dobrze, za to i za te codzienne, przepyszne obiady, które dla mnie robi - dodaje ze śmiechem Piotr.
  • Podobne potrzeby seksualne

Kobiety 40-letnie to często te, które odkrywają swoją seksualność na nowo i cieszą się seksem, rozumieją potrzeby swojego ciała i z całych sił pragną korzystać z tej uświadomionej wiedzy. Jeśli tylko o wiele starszy partner ma równie duże potrzeby - świetnie. Problem w tym, że często potrzeby te to tylko słowa, a rzeczywistość jest już nieco skromniejsza. Dowodem tego są słowa 63-letniego Henryka: - Zawsze wydawało mi się, że jestem... hm... swego rodzaju "ogierem", że seksu im więcej, tym lepiej. Kiedy jednak szukałem kogoś na stałe, okazało się, że moje wyobrażenie o sobie jest nieco sprzeczne z rzeczywistością. Otóż byłem w związku z Krystyną - sporo, bo 15 lat młodszą ode mnie. I jeśli ktoś w tym związku miał ognisty temperament, to na pewno nie ja. Z początku mnie to zachwyciło, ale po jakimś czasie poczułem się po prostu zwyczajnie zmęczony. Seks raz w tygodniu, a nawet raz na dwa tygodnie w zupełności mi wystarcza. I...
 
Komentarze (7)

Dojrzałe kobiety są jak dobre wino  - dodaj komentarz
Zadumana; 2018-01-24 23:17:40 
Piszą państwo o swoich doświadczeniach dotyczących uczuć...Jestem u progu 40 lat, mam za sobą jakiś bagaż doświadczeń. Po kilku nie udanych próbach stwierdzam taki fakt.
W pewnym wieku, również w moim, dochodzimy do etapu gdzie potrzeba miłości, poczucia bezpieczeństwa (wsparcie, bliskość), miesza się ze stabilizacją jaką osiągnęliśmy, niezależnością i prawem wyboru partnera "idealnego" w naszym mniemaniu. Ciężko jest zaakceptować pewne nawyki, a jeszcze ciężej o nich rozmawiać, dlatego że w naszym wieku nie każdy jest już tak elastyczny pod tym względem. Wiele osób ma już swoje dzieci czy własny majątek (mały czy duży) i stara się tego chronić czy też mówiąc wprost "ciągnie w swoją stronę". Są również tacy ludzie którzy nigdy nie dorosną do prawdziwego uczucia i chęci bycia szczerym, odpowiedzialnym, takich należy pożegnać szybko, jednak nie zawsze jest to proste bo "serce nie sługa".
Prawdę mówiąc, należy pomyśleć wtedy czy my naprawdę potrafimy jeszcze mieć tą połowę, czy jesteśmy w stanie się wspólnie do siebie dopasować, czy chcemy?
Po każdej próbie następuje ta chwila zadumy nad rozstaniem a za jakiś czas zaczyna brakować tego kogoś....
Pewnego dnia usłyszałam słowa dziecka złego na decyzje dorosłego "tak naprawdę wy dorośli wiele rzeczy komplikujecie, bo według mnie rozwiązanie jest proste"

Basia; 2015-08-10 22:38:05 
Dojrzałe kobiety szukają miłości, a dojrzali mężczyźni przygód, bo jak inaczej wytłumaczyć fakt, że większość mężczyzn 40+ szuka młodych panienek około 20tki? Tylko co im po nich? To kobieta dojrzała jest stabilna emocjonalnie, pewna siebie, wie czego chce, jest świadoma swoich potrzeb seksualnych, ma wyższe poczucie własnej wartości i lepiej potrafi zrozumieć partnera. Same zalety, może kiedyś faceci to zrozumieją.
Marcin; 2015-06-20 02:32:10 
P.S.

Od Kobiet wymagałem, aby, była sympatyczna, łagodnego charakteru, czysta, i trochę gospodarna.
Dużo ? Wg mnie NIE.
Zresztą osądźcie sami.
Marcin; 2015-06-20 02:19:34 
Czytam miłe komentarze Pań. Niestety. Panie często szukają faceta. Później mają pretensje do mężczyzn. Jestem wolontariuszem i mam kontakty z Paniami. Jednak, albo są za młode, lub, są rozrywkowe. W moim wieku są 'zajęte' ;)
Ja, szukałem partnerki na resztę życia. Poznałem panią w szpitalu. Wyglądała tak skromie. Opowiedziała o sobie. Mieszkała w Ozorkowie. Płakała na swój los. Było mi jej żal. Zaprosiłem ją do siebie, aby zamieszkała u mnie. Dostała klucze od mojego mieszkania. Zameldowałem na tymczasowo.
Powiedziałem aby na swoje życie dala 200 zł. Ja dam resztę. Żadnych więcej opłat. Miała 1.900 zł emerytury. Przebywała 5 m-cy. W tym czasie dołożyła do życia zawrotną sumą, aż ok. 50 zł, na 5 m-cy. Pracowała. Godzinami siedziała na fotelu, oglądała TV, i albo moczyła nogi, lub coś przy paznokciach, i później je smarowała kremem. Następnie twarz i dekolt. Owszem umyła podłogę i trochę posprzątała. Antytalent kulinarny. Jedzenie przygotowywałem ja. Mnie to nie przeszkadzało. Lubię gotować i dbać o Kobietę. Przygotowywałem posiłki oraz kanapki dla niej do pracy. Jeździłem z nią do jej syna, do Ozorkowa. Dostawała sporo wiktuałów dla niego. Ale miała wadę. Tak, Wadę. Potrafiła być wulgarna. Na zwrócona uwagę, powiedzenie ‘zamknij ryja’ wyszło od niej. Kilka razy. Poza tym, miała o sobie ‘wysokie’ mniemanie. Mało dowcipna. Szukająca podtekstu w zwykłych słowach. Wymyślała problemy. Miała dług ok. 57 tys. i komorników i innych wierzycieli (Bocian, Provident, Spółdzielnia, itd.). Myślałem, że pomogę jej. Mieszkając u mnie oszczędzała. Czas też. Z Ozorkowa do pracy miała ponad 2 godziny. U mnie 30 minut. Poza tym miała wygody. U siebie, nie miała ciepłej wody, gazu, i TV. Miała też lepkie ręce. Po jej cichej ucieczce (klucze przysłała mi pocztą), byłem w tym czasie w Fundacji. Zobaczyłem, ze mieszkanie było ‘przeszperane’. Z szuflad ‘ulotniły’ się niektóre moje rzeczy do malowania mieszkania (duże szpachle, pędzle, itp.). Wysłałem jej SMS’y o kradzieży rzeczy. Zarzekała się, iż ona nic nie ukradła. Machnąłem ręką. Kupiłem część brakujących rzeczy. Po 6 m-cach przysłała mi SMS ’’Jak zyje i z kim?’’
Do tej pory, często miałem do czynienia z Kobietami. Jednak, czasem trafiały się facetki. Ale szybko kończyłem znajomość. Tu też trafiłem na zakamuflowaną facetkę.
Furda. Wiem, ze są Kobiety. Spotkam ? Hmm ! Czas pokaże.
lupus; 2015-06-16 23:22:58 
oj, dziewczyny! ....bo najwiekszy w tym ambaras, zeby dwoje chcialo naraz... szukam Was od tak dawna i najwyrazniej sie mijamy... dalej nie wiem, gdzie Was szukac..
Małgorzata 55 lat; 2015-01-10 19:36:28 
odniosę się do komentarza Margo. Niestety to smutna prawda. Ja zakładam już max. 8 lat powyżej mojego wieku ale wtedy okazuje się , że jestem za młoda, za piękna i zbyt niezależna ( ha, ha). No i co? jeteśmy w czarnej dziurze:) . Przecież nie wyślemy zaczepki do młodszego o kilka lat pana ani nie odpowiemy na taki anons.
Drogie Panie 50+ nie poddawajmy się ! W końcu znajdzie się jakiś normalny mężczyzna bo chyba w końcu nie wymarli jeszcze ;).
Pozdrawiam wszystkie Panie 50-60 i życze powodzenia.
Margo ; 2014-12-01 16:31:10 
Tak świetny artykuł szkoda ze tak niewielu mężczyzn o tym wie .Mnie przeraża sam fakt że panowie po 50+ mają wielkie wyobrażenie o swoich seksualnych możliwościach ,ale to tylko im się wydaje że mogą jeszcze dużo i ho ho ..Tak to prawda szukają młodszych kobiet o 10-20 lat .Mam 50 + szukam ale nic z tego nie wychodzi .Nie mam szans u rówieśników omijają mnie szerokim łukiem ,chociaż ponoć dobrze wyglądam .

Dołącz do nas!
* POLA OBOWIĄZKOWE
e-mail:*
hasło (min. 6 znaków):*
powtórz hasło:*
jestem:*
  kobietą piksel
  mężczyzną
data urodzenia:*
skąd znasz mydwoje.pl:
*Oświadczam, iż zapoznałem się z Regulaminem świadczenia usług oraz Polityką prywatności i je akceptuję.
*Zgoda na przesyłanie informacji handlowych drogą elektroniczną (powiadomienia dzienne i natychmiastowe). Zgodę można wycofać w każdej chwili.
Wyrażam zgodę na Newsletter z ofertami matrymonialnymi i wydarzeniami dla singli.

lub zarejestruj się przez Facebooka
facebook register

Administratorem podanych danych osobowych jest: Katarzyna Bieber reprezentująca Serwis Doboru Partnerskiego z siedzibą przy ul. Domaniewskiej nr 37 lok. 2.43, Warszawa 02-672, NIP: 9511875187. Administrator wyznaczył IOD, jest nią Małgorzata Lewandowska, z którą kontakt jest pod adresem e-mail iod@mydwoje.pl. Kategorie danych jak: e-mail, data urodzenia, fotografia, wiek, zawód, miasto, charakterystyka, poglądy oraz dane dotyczące preferencji tzw. dane szczególnej kategorii zostają przekazane dobrowolnie w celu realizacji usługi i przesyłania oferty marketingowej zgodnie z Regulaminem Serwisu. Podstawa prawna: Serwis Internetowy przetwarza dane osobowe na podstawie wyrażonej zgody, jest to niezbędne do wykonania umowy, do wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na administratorze, na podstawie prawnie uzasadnionych interesów administratora i jest niezbędne do ochrony żywotnych interesów osoby, której danej dotyczą lub innej osoby fizycznej. Dane osobowe będą przetwarzane przez okres obowiązywania Umowy lub wniesienia uzasadnionego sprzeciwu. Użytkownik ma prawo poprawiania danych, usuwania, ograniczenia przetwarzania a także wniesienia sprzeciwu, oraz przeniesienia ich do innego administratora. Podanie danych nie jest wymogiem ustawowym lecz umownym i jest dobrowolne jednak niezbędne do wypełnienia umowy. Dane będą wykorzystywane do automatycznego podejmowania decyzji w celu przygotowania wyboru ofert matrymonialnych dopasowanych do kandydata. Użytkownik ma prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego na adres Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa. Więcej informacji na temat przetwarzania danych znajdziesz w Polityce prywatności Serwisu.

Napisz lub zadzwoń do nas
Tel: (22) 201 25 89
w dni powszednie 11:00-16:00Fax: (22) 201 25 87


MyDwoje - krok po kroku

powered by WEB interface
Serwis MyDwoje.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.   Akceptuję
zamknij