Urok dojrzałych mężczyzn | Co widzą kobiety w mężczyznach po 40

Starsi mężczyźni mają powodzenie i tajemniczy urok?

Dlaczego kobiety interesują się mężczyznami po 40? Tak się dzieje ponieważ większość  dojrzałych mężczyzn jest emocjonalnie ustabilizowana. Mieli już swój czas na szaleństwa. Ich opanowanie, wygląd i pozycja społeczna powoduje, że dają kobiecie i dzieciom poczucie bezpieczeństwa. 

Związek z dojrzałym mężczyzną

Facet po 40. może być sexy. Jeśli tylko dba o siebie i nie wyhodował brzuszka, to ciało powinien mieć całkiem do rzeczy. – mówi trzydziestoletnia Patrycja. - Ewentualna siwizna na skroniach może być nawet atutem, bo pozwala mieć nadzieję, że ten facet przestał już być (totalnym) dzieciakiem, posiada trochę doświadczenia i można z nim porozmawiać na różne tematy i nawet oddać się pod jego opiekę. A zmarszczki, jeśli się pojawiają... to dodaje męskości (zwłaszcza, jeśli za młodu miał "zbyt gładką" buzię). To także dla mnie taki wyznacznik, że mam do czynienia z  dojrzałym mężczyzną, a to obiecuje z kolei, że ma mi więcej do zaoferowania niż tylko silne męskie ramię. Mogę wówczas zakładać, że może wie coś więcej o uczuciach i partnerstwie, i o tym, że w życiu nie są ważne pieniądze i seks, tylko samorealizacja i miłość.

Nie jest za to seksowny mężczyzna po 40 jeśli facet zaczyna pokazywać, "jaki to ze mnie macho" - brr! Wtedy pozostaje tylko przeczekać... może po 50. będzie fajniejszy?

Zadbany  mężczyzna po 40

Ja nigdy nie patrzyłam w metrykę moich partnerów – szybko odpowiada Iza (36 lat). Nie zastanawiałam się, dlaczego bardziej podobają mi się mężczyźni po 40. Przede wszystkim zwracam uwagę na to, co gość ma w głowie, no i jak wygląda. Tak, to ma znaczenie, czy jest zadbanym mężczyzną i w ogóle dba o siebie i na ile dba. Nie lubię przesady w żadną ze stron, ma być zadbanym mężczyzną, ale nie wymuskany.

Odkąd pamiętam, zawsze podobali mi się starsi mężczyźni – swą opowieść zaczyna Marianna (26 lat), wciąż zakochana w swoim 40-latku. Z chłopakami w moim wieku nie było o czym rozmawiać. Gdy poznałam Adama, on miał 42 lata, ja dopiero 23. Wszyscy znali go w moim mieście, prowadził własny biznes i prywatną szkołę. Poznaliśmy się, na jakimś bankiecie lokalnych przedsiębiorców. Fascynowała mnie jego wiedza i doświadczenie.

Podczas służbowych spotkań nie mogłam się skupić, zatapiałam się w jego niskim, ciepłym głosie, z uwagą słuchałam jego rad. Nasze dyskusje ciągnęły się godzinami, nie tylko o pracy, ale o filmie, muzyce, sytuacji gospodarczej, historii Polski...

Dlaczego kobiety interesują się mężczyznami po 40?

Zaczarował mnie swoją elokwencją, pewnością siebie, ale też delikatnością w stosunku do kobiet. Potrafił zauważyć, że zmieniłam cień do powiek i kupiłam nową bluzkę. Oszalałam na jego punkcie. Koleżanki w pracy śmiały się ze mnie, że znalazłam sobie „tatusia”. One kpiły, a ja miałam to gdzieś. Mnie nie dotyczyły problemy z młodymi facetami, dla których ważny był jedynie mecz i piwo z kumplami.

Teraz, po 3 latach, widzę zazdrość w oczach koleżanek. Adam potrafi rozmawiać z każdą kobietą, ale też pokazuje, że to ja jestem najważniejsza. Możesz myśleć, że jestem z nim, bo mnie finansuje? Bzdura! Prowadzimy wspólne mieszkanie i życie, podobnie dzielimy się wydatkami, mamy wspólne problemy i razem potrafimy je rozwiązać.

Co jeszcze mi się w nim podoba? Dba o siebie. Ma wysportowaną sylwetkę, silne ramiona, ubiera się stylowo, ale bez przesady. Spodnie w kant nosi tylko do garnituru, na co dzień ma jeansy i T-shirt lub luźną koszulę, której nie wpuszcza w spodnie. Jeśli ma jakiekolwiek kompleksy, to jedynie na punkcie przerzedzających się włosów. Faktycznie, trochę mnie martwi jego łysina, ale w całokształcie nie jest aż tak istotna. Mój mężczyzna (pierwszy raz w życiu, mogłam to powiedzieć z pełnym przekonaniem – mężczyzna, nie chłopak) każdego ranka wita mnie ogolony i pachnący. Robi tak, odkąd mu powiedziałam, że rzucę go, jak tylko zapuści wąsy i brzuch.

Ed Borowski

Seksowny mężczyzna po 40

Komentarz eksperta Paulina Chocholska, psycholog, psychoterapeutka psychologii zorientowanej na proces

www.epsychoterapia.pl

Czym się różni 40-latek od 20-latka? Wiekiem - to oczywiste. Reszta nie jest już tak prosta. Panowie po czterdziestce, jeśli zdarza się wam wątpić w swą atrakcyjność, to mam dobrą wiadomość: facet może być seksowny w każdym wieku.

Wychowani w kulcie młodości często obawiamy się, że gdy pojawi się zmarszczka, siwizna albo zmniejszy się sprawność fizyczna, to będzie w jakiś sposób "gorzej". To nie tak. Faktycznie, balet czy rugby warto w pewnym wieku zostawić młodszym, ale pozostałe rozkosze życia są dla mężczyzn po 40-tce dostępne w pełnej krasie. Oczywiście warto dbać o siebie, uprawiać jakiś sport, utrzymywać kondycję - bo to wpływa pozytywnie na zdrowie i na samopoczucie, które z kolei jest bardzo ważne w relacjach.

Warto dbać o umysł - uczyć się nowych rzeczy i być elastycznym w nowych sytuacjach. W takich sprawach wiek nie ma znaczenia, ważne są chęci. Sam wiek nie daje mądrości - ją zdobywa się poprzez zrozumienie swoich przeżyć. Są mądrzy dwudziestolatkowie i niemądrzy sześćdziesięciolatkowie.

Z wiekiem przychodzą okazje do odkrywania siebie. Życiowe sytuacje stawiają nas na progach, które przechodzimy lub na nich zostajemy. Ci, którzy je przejdą, mają więcej wiary we własne siły, żyją w większej zgodzie ze sobą. Osoba, która realizuje się, wciela w życie swoje marzenia, jest atrakcyjna. Związek z taką osobą daje szanse na rozwój, stawia wyzwania - by dotrzymać kroku takiej osobie, samemu też trzeba się rozwijać. To obiecująca perspektywa!

Panie wspomniane w artykule mówią o swoich, jakże różnych, upodobaniach. Szukają opiekuńczości, partnerstwa, zaskakiwania, stabilizacji, doświadczenia, świeżości, ukształtowanych poglądów, ciekawości świata - ile kobiet, tyle wizji. Warto pamiętać, że nie ma w Sevres wzorca idealnego mężczyzny (na szczęście!). Każdy z panów ma w sobie coś niepowtarzalnego i jeśli to odkryje oraz rozwinie, na pewno kobiety zauważą to i docenią. A mogą to być bardzo różne rzeczy i pasje.

Sam wiek nie gwarantuje atrakcyjności. Czterdziestolatka, który utknął przy nastoletnich zabawach i zapuścił się, licząc na urok siwizny, może ubiec dojrzały dwudziestolatek, który prowadzi poważne interesy i ciekawie spędza wolny czas. Można pięknie dojrzewać, ale można się i brzydko starzeć. Dojrzałość mężczyzny to nie mijające lata, tylko doświadczenia i płynące z nich wnioski i zmiany. To zmarszczki od mrużenia oczu w słońcu a nie tylko przed telewizorem. To siwizna lub łysina doświadczenia życiowego. To pełnia życia w każdym wieku.

artykuł pochodzi z http://facetpo40.pl/

Czy dojrzali mężczyźni są atrakcyjni

 
Komentarze (14)

Urok dojrzałych mężczyzn | Co widzą kobiety w mężczyznach po 40 - dodaj komentarz
Tys; 2020-10-08 09:48:11 
komentarz usunięty przez moderatora
Realia tego ,,uroku"; 2018-01-17 11:14:10 
Gerontofilia polega na osiąganiu satysfakcji seksualnej przez młodą osobę jedynie w wyniku współżycia z partnerem dużo starszym od siebie. I tak 20-latka wchodzi w związek się z 60-latkiem. Wiąże się to z brakiem akceptacji rodziny i rówieśników.
Gerontofil w dzieciństwie rozpieszczany był przez ciotki, babcie, oraz różnych innych ludzi po 50-tce. Jednocześnie, cierpiał na odrzucenie przez rówieśników, ponieważ nie był w ich oczach wystarczająco trendi.
Odbiło się to na jego wrażliwej psychice i zamknął się w sobie, a jedynym miejscem, które kojarzyło mu się z miłością byli starsi ludzie.
Gerontofilkami, wbrew pozorom, nie są młode dziewczyny polujące na wiszący w powietrzu testament panów po 60-tce. Stosunki seksualne takowych par są wynikiem wzmacnianego popędu dziadka do młodej suczki, co nie zakrawa na żadne zboczenie, a wręcz przeciwnie – świadczy o świetnej kondycji delikwenta. Z biegiem czasu, emocje związane z posuwaniem lecącej na kasę foczki mogą okazać się zbyt wymagające dla ciśnienia amatora, w wyniku czego schodzi, a młoda zagarnia hajs rozglądając się już za nowym kandydatem do ukochania go na śmierć.
Mądra Kobieta; 2017-01-08 11:29:37 
Mądre przysłowie: “Chcesz być przez chwilę szczęśliwy? Zemścij się! Chcesz być zawsze szczęśliwy? Przebaczaj!”
Jutta Burggraf
Radosna; 2016-12-16 14:29:36 
Siedzi dwóch dziadków na ławce w parku a obok przechodzą ładne dziewczyny.
Jeden z nich mówi:
- To jak, podrywamy dupcie?
- Nie, posiedzimy jeszcze trochę.
Też tak miałam; 2016-11-18 10:15:21 
love story... czyli tak podrywa lew stary...
Patrycja ; 2016-08-12 09:21:33 
komentarz usunięty przez moderatora
Kochająca tak mocno ! ! !; 2016-08-07 16:13:57 
No tak.................. logiki to w tym nie ma. Faktycznie to chyba urok zakochać się w starcu zużytym przez wredną żonę. No ALE jeśli młoda kobieta zakochuje się w starym człowieku NO TO TRZEBA SPOJRZEĆ NA TAKĄ MIŁOŚĆ INACZEJ . Proszę jednak wziąć pod rozwagę, że jeżeli jest rozwinięty u tej kobiety młodej silny instynkt opiekuńczy no to będzie się opiekowała takim staruszkiem
/ przypomni sobie z jaką wielką miłością opiekowała się babcią swoją i dziadkiem /.
Staruszek będzie tak szczęśliwy, że w tej szczęśliwości dożyje 100 lat a nawet więcej. Teraz jest takie udogodnienie / pampersy / tak że kochające tak bardzo mocno kochanki nie będą miały żadnego problemu. A te rozmowy ze staruszkiem to będą tak przyjemne i piękne, że nikt nie jest w stanie sobie wyobrazić.
Kiedyś / bardzo dawno temu/ weszłam bezpardonowo w Rodzinę z trójką dorosłych dzieci. Mój ukochany jest 27 lat starszy, miałam 10 lat wielkiego szczęścia byłam tak jakby zawieszona między niebem a ziemią, ale teraz to wielka zgryzota bo mój luby ma chorobę alzheimera. Rodzina cała wypięła się na niego dawno a ja biedaczka zostałam sama z tym problemem. Jakie to życie jest niesprawiedliwe, czy sobie zasłużyłam na takie traktowanie ? byłam dla niego taka dobra a on teraz nawet mnie nie rozpoznaje ! ! ! nie mogę więcej pisać bo ból ściska mnie za serce - które jest takie gorące i pragnie kochać.
zdrada z poczuciem humoru; 2016-02-09 13:16:01 
Trzeba przyznać , że bardzo zabawni mężczyźni.

Na ostry dyżur przywożą gościa ze złamaniami, podbitym okiem, zwichnięta szczęką.
- Pan po wypadku samochodowym? - pyta lekarz.
- Nie, kichnąłem w szafie.
żona; 2016-01-05 14:00:43 
To prawda - źródełko kasy na którą - WSPÓLNIE - zapracowałam. Ubolewam nad złodziejkami cudzych mężów i ich źródełkiem kasy. Chore erotomanki nic więcej.
; 2016-01-03 10:30:54 
oj panie, nie bądźcie takie obłudne.. same dobrze wiecie, ze starszy facet to dla was źródełko kasy...

Dołącz do nas

* Pola obowiązkowe

Nieprawidłowy adres E-mail
Hasło musi zawierać minimum 6 znaków
Hasło różni się od podanego wcześniej
Podaj datę urodzenia

lub zarejestruj się przez facebooka

Klauzula Informacyjna My Dwoje: 1. Administratorem danych osobowych (ADO), czyli podmiotem decydującym w jaki sposób będą przetwarzane... Twoje dane osobowe jest: Fire Media Interactive Ltd, Kemp House, 152-160 City Road, EC1V 2NX Londyn, Wielka Brytania. 2. ADO wyznaczył Inspektora Danych Osobowych, z którym kontakt jest możliwy pod adresem e-mail [email protected], 3. Twoje dane osobowe są gromadzone i przetwarzane w następujących celach: - realizacji zawartej z Tobą umowy, w tym umożliwienia nam świadczenia usług drogą elektroniczną, - realizowania usług oferowanych przez serwis na podstawie wyrażonej przez ciebie zgody, - w celach podatkowych, rachunkowych i ewentualnych roszczeń i. in.– na podstawie obowiązujących i nałożonych na ADO przepisów prawa oraz do ochrony żywotnych interesów osoby, której danej dotyczą lub innej osoby fizycznej, -celach marketingowych w tym prowadzenie marketingu bezpośredniego, prowadzenia badań i analiz serwisu, między innymi pod kątem jego funkcjonalności, poprawy działania czy też oszacowania głównych zainteresowań i potrzeb użytkowników - na podstawie prawnie uzasadnionego interesu ADO, 4. Twoje dane są przekazywane do zaufanych podmiotów współpracujących z serwisem w ściśle określonych celach. 5. Dane osobowe będą przechowywane przez czas obowiązywania zawartej umowy, a po tym czasie przez okres wymagany obowiązkami nałożonymi na ADO przepisami prawa, tj. obsługi po usługowej, dochodzenia ew. roszczeń w związku z wykonywaniem umowy, w celu wykonania obowiązków wynikających z przepisów prawa, w tym w szczególności podatkowych i rachunkowych oraz w celach prawnie uzasadnionego interesu ADO maksymalnie przez okres 30 lat. 5. Osoba, której dane są przetwarzane w granicach określonych w RODO ma prawo do żądania od administratora dostępu do swoich danych osobowych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, a także przenoszenia danych oraz wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa, a w przypadku wyrażenia dobrowolnej zgody na przetwarzanie danych osobowych – prawo do cofnięcia tej zgody w dowolnym momencie, co nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem, 6. Dane będą wykorzystywane do automatycznego podejmowania decyzji w celu przygotowania wyboru ofert matrymonialnych dopasowanych do kandydata, 7. Dodatkowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności Serwisu.

Napisz do nas

Konsultacje telefoniczne są dostępne w abonamentach +

Pomoc

Kobiece twarze MyDwoje

Zarejestruj się za darmo i przeglądaj dalej

Zarejestruj się

Ogłoszenia matrymonialne - Kobiety:

Ogłoszenia matrymonialne - Mężczyźni:

MyDwoje - krok po kroku

1. Zarejestruj się i wypełnij profil
2. Wypełnij test partnerski
3. Obejrzyj propozycje partnerów
4. Napisz wiadomość
5. Zakochaj się!


Szanowna Użytkowniczko, Szanowny Użytkowniku!

Nasza strona używa plików cookie w celu personalizowania treści i reklam, zapewnienia funkcji mediów społecznościowych i analizy ruchu na naszej stronie. Udostępniamy również informacje o korzystaniu z naszej strony internetowej naszym zaufanym partnerom. Dzięki cookies możemy dopasować wyświetlaną treść do Twoich preferencji.

Zaakceptuj wszystkie stosowane przez nas pliki cookie lub dokonaj własnych ustawień i zmieniając zakres swojej zgody w ustawienia zaawansowane. Czytaj więcej o ciasteczkach w Polityce prywatności.  Jeżeli korzystasz ze strony, wyrażasz zgodę na stosowanie przez nas plików cookie.


 
zamknij