Czego pragną kobiety? Oczekiwania wobec partnera. | Jakiego mężczyzny szukają singielki?

Jeżeli chcesz się dowiedzieć czego pragną kobiety, przeczytaj wywiad z autorem Testu MyDwoje, psychologiem i wieloletnim terapeutą par małżeńskich, Andrzejem Rutowskim.

Panie Andrzeju, czy seks to rzeczywiście najsilniejszy fundament związku?

Nie samym seksem żyje człowiek. Niewątpliwie najsilniejszym magnesem przyciągającym kobietę i mężczyznę jest seks. Wzajemnie satysfakcjonujące pożycie seksualne ma wielki wpływ na powodzenie związku. Przyjemność należy do niezbywalnych składników doświadczenia seksualnego. Momenty wspólnie doznawanej intymności, kiedy partnerzy dają sobie rozkosz, mogą stanowić fundament związku, który wytrzyma najbardziej nawet niszczycielskie wstrząsy. Poprzez seks przekazuje się w związku namiętność, intymność, miłość i czułość. Dotyk, zapach, dźwięk i obrazy aktu miłosnego są wieloznacznymi, niezgłębionymi komunikatami. Alchemia miłości, miłość fizyczna jest naturalnym, niosącym wiele wzruszeń doświadczeniem ludzkim, o które żaden związek nie powinien być niepotrzebnie zubożony.

Płciowość przejawia się również w psychice. Marsjanie i Wenusjanki w pierwszej fazie znajomości silnie się przyciągają. Kobiety ujawniają w związku większą czułość, delikatność, wyrozumiałość, opiekuńczość, wrażliwość zmysłową i estetyczną, elokwencję, rozbieżny styl myślenia, ale i gospodarność, dbałość o dom, umiejętność stworzenia bezpiecznej przystani. Mężczyźni ujawniają dojrzałość emocjonalną, rozsądek i opanowanie w sytuacjach zagrożenia, stanowczość, konsekwencje, małomówność, zbieżny styl myślenia. I to właśnie ich nawzajem do siebie przyciąga. 

Jakiego partnera poszukuje współczesna singielka?

Z mojej praktyki terapii rodzin wynika, że singielka najbardziej akceptuje i poszukuje partnera, którego charakteryzują następujące cechy (w kolejności od najważniejszych): dojrzałość, rozsądek, konsekwencja, umiejętność myślenia w stresie, stanowczość. To są typowe oczekiwania samotnych kobiet.

A czego singielka u partnera zaakceptować nie potrafi?

Najbardziej krytykowane przez singielki cechy partnera to: obojętność – pozostawianie jej samej z kłopotami, brak więzi emocjonalnej, lekceważenie (nie słuchanie co mówi i o czym mówi, nie uwzględnianie sądów), podatność na nałogi (alkohol, Internet, gry komputerowe, hazard). Kobiety, inaczej niż mężczyźni, reagują na stres. Ich reakcje są bardzo emocjonalne, czasem wręcz histeryczne. Są podniecone, dużo mówią, naświetlają sytuacje z różnych stron. Często gubią się w szczegółach nie zauważając istoty. Dlatego niezwykle ważne, aby singielka stworzyła związek ze spokojnym partnerem, myślącym syntetycznie, opanowanym, działającym uspokajająco, a jednocześnie wiedziała jak NIE rozmawiać z mężczyzną o emocjach.

Co zaś cenią sobie w związku mężczyźni?

Mężczyźni w związku najwyżej sobie cenią wyrozumiałość, uczuciowość, wrażliwość (na ich problemy), czułość, opiekuńczość, gospodarność. Najbardziej zraża ich u singielek - ich przyszłych partnerek - kłótliwość, zrzędliwość, krytykanctwo, ujawnianie pretensji, podejrzliwość i niestety także rozrzutność kobiet. Największą słabością mężczyzn jest ich przesadna miłość własna, przewrażliwienie na krytykę, przeczulenie na ujawnianie słabości. Związek z Narcyzem jest naprawdę trudny. Chcą uchodzić za ludzi sukcesu, nieomylnych, bezbłędnych, twardych. Wytykanie im błędów (również błędy na randcejest dla nich nie do przyjęcia. Za to lubią, jeśli ich partnerka myśli, że, nawet jeśli błądzą, to w dobrej wierze, mężczyźni ujawniają ból tylko, gdy jest niezwykle silny, jeśli czegoś nie potrafią – to tylko czegoś niesłychanie trudnego. Przedstawiony obraz jest trochę karykaturalny, ale, jak dobra karykatura, pokazuje cechy występujące, choć skrzętnie ukrywane.

Czytaj również:
 
Komentarze (13)

Czego pragną kobiety? Oczekiwania wobec partnera. | Jakiego mężczyzny szukają singielki? - dodaj komentarz
Do tej poniżej; 2017-10-18 13:53:18 
Kobito. Poniższy tekst świadczy o tobie jedno, że masz sieczkę w głowie zamiast rozumu.
taka jest prawda; 2017-04-26 11:52:30 
No i po co ta obłuda szanowne panie... przeciez wiadomo, że chodzi wam o faceta z kasa, którego w zamian za pójscie z nim do łozka mozna traktować jak bankomat
robert; 2016-02-02 18:35:17 
Panie Andrzeju w tekście "Jakiego mężczyzny szukają singielki"w pierwszym akapicie o seksie jest dużo prawdy i bardzo istotnych wskazówek,
jednak zabrakło mi namowy do rozmowy, dialogu przed i po pożyciu seksualnym ,brak tego bardzo zubaża utrwaleniem tego aktu. Jestem na tym portalu na pewno nowicjuszem. Stwierdzić jednak mogę na podstawie kilku bezpośrednich kontaktów z singielkami że panie co innego piszą i mówią a co innego robią w konfrontacji.I to mnie najbardziej dziwi. Prosił bym aby uwzględnił Pan ten fakt w swoich badaniach psychologi kobiet.Oczywiście że nie dotyczy to wszystkich Pań tylko z kilkoma z którymi miałem bezpośredni kontakt. Jestem przekonany że są singielki które rozumieją że prawdomówność to podstawa partnerstwa.Pozdrawiam wszystkie Panie i przepraszam jeżeli kogoś uraziłem.
zimny prysznic; 2015-10-27 08:17:21 
komentarz usunięty przez moderatora
Kobieta; 2015-10-19 07:37:37 
Generalnie kobiety pragną mężczyzny z którym można się spokojnie zestarzeć, pragnie się związku na całe życie. Takie jest pragnienie większości kobiecych istot. Jak zawsze w każdej regule są wyjątki tzn. kobieto-podobne istoty, które nie mają za grosz szacunku do siebie i zaliczają chętnych panów, ba.... gustują nawet tylko w żonatych mężczyznach. Uważam , że idą na łatwiznę bo taki mąż z długoletnim stażem małżeńskim jest praktykiem i z żoną nauczył się sztuki kochania. Takie kobieto- podobne babole nie powinny nigdy zakładać rodziny żeby nie ranić najbliższych bo przecież mąż - musi zrzucać rogi przed wejściem do domu a dzieci wstydzą się matki cichodajki. Takie osoby są bardzo sławne na okolicę bo niestety panowie są bardzo lojalni wobec siebie i chwalą się swoimi podbojami. Znam pannice gotowe na wszystko - róbta co chceta. Wstyd polega na tym, że nie są to kobity po podstawówce lecz jakieś tam szkoły kończyły, ale nie znają podstawowych zasad kinder sztuby. Prawda jest taka, że na pewno są to chore erotomanki, które nie stosują się do nauk rodziców, wychowawców.
Też kobieta; 2015-09-11 14:23:04 
Moja poprzedniczka napisała szczerą prawdę - niemalże wszystkie kobiety tego pragną. Jestem bystrą obserwatorką i zauważyłam odstępstwa od powyższej reguły. Istnieją wyjątki do których należą wyrachowane babole, które patrzą tylko i wyłącznie na swoje potrzeby i swoje dobro, takie super egoistki.. Facet jest po to żeby zaspokajał kaprysy takiej dzierlatki, ,,coś " sobie wymyślą w pustym łbie i podejmują próby realizacji swoich planów !!!!!! a jak potrafią pouczać, dąsać się, płakać na zawołanie - gdy kaprys nie zostanie zaspokojony. Od takich kobieto podobnych istot mężczyźni trzymają się z daleka. Spotkanie takiej / - gdy ulegnie się jej wątpliwym wdziękom - /w swoim życiu długo ,,odbija się czkawką".
Kobieta; 2015-09-07 18:24:32 
Kobiety szukają zaradnych, odpowiedzialnych, kochających, wrażliwych i czułych mężczyzn, niekoniecznie z grubym portfelem. Kobieta chce się czuć bezpieczna, pragnie mieć świadomość, że zawsze może liczyć na swojego partnera. Czasy macho chyba już minęły, szukamy przede wszystkim partnerstwa. Bardzo ważne jest, by mężczyzna umiał zaopiekować się dziećmi, by był dla nich dobrym ojcem.
Ina; 2013-12-27 03:10:31 
ha ha ha
'mężczyźni ujawniają ból tylko, gdy jest niezwykle silny, jeśli czegoś nie potrafią – to tylko czegoś niesłychanie trudnego.'
co za bzdury, jest dokładnie na odwrót, jęczą z byle powodu :)
pan przedstawia kobiety jako istoty do ogarnięcia przez mężczyzn, podczas, gdy to właśnie kobiety twardo stoją na ziemi.
nikt nie jest z Marsa i nikt nie jest z Wenus - bajki dla sentymentalnych.
naiwna idiotka; 2013-08-27 16:28:34 
komentarz usunięty przez moderatora
Asia k; 2013-06-10 23:02:21 
komentarz usunięty przez moderatora

Dołącz do nas

* Pola obowiązkowe

Nieprawidłowy adres E-mail
Hasło musi zawierać minimum 6 znaków
Hasło różni się od podanego wcześniej
Podaj datę urodzenia

lub zarejestruj się przez facebooka

Klauzula Informacyjna My Dwoje: 1. Administratorem danych osobowych (ADO), czyli podmiotem decydującym w jaki sposób będą przetwarzane... Twoje dane osobowe jest: Fire Media Interactive Ltd, Kemp House, 152-160 City Road, EC1V 2NX Londyn, Wielka Brytania. 2. ADO wyznaczył Inspektora Danych Osobowych, z którym kontakt jest możliwy pod adresem e-mail [email protected], 3. Twoje dane osobowe są gromadzone i przetwarzane w następujących celach: - realizacji zawartej z Tobą umowy, w tym umożliwienia nam świadczenia usług drogą elektroniczną, - realizowania usług oferowanych przez serwis na podstawie wyrażonej przez ciebie zgody, - w celach podatkowych, rachunkowych i ewentualnych roszczeń i. in.– na podstawie obowiązujących i nałożonych na ADO przepisów prawa oraz do ochrony żywotnych interesów osoby, której danej dotyczą lub innej osoby fizycznej, -celach marketingowych w tym prowadzenie marketingu bezpośredniego, prowadzenia badań i analiz serwisu, między innymi pod kątem jego funkcjonalności, poprawy działania czy też oszacowania głównych zainteresowań i potrzeb użytkowników - na podstawie prawnie uzasadnionego interesu ADO, 4. Twoje dane są przekazywane do zaufanych podmiotów współpracujących z serwisem w ściśle określonych celach. 5. Dane osobowe będą przechowywane przez czas obowiązywania zawartej umowy, a po tym czasie przez okres wymagany obowiązkami nałożonymi na ADO przepisami prawa, tj. obsługi po usługowej, dochodzenia ew. roszczeń w związku z wykonywaniem umowy, w celu wykonania obowiązków wynikających z przepisów prawa, w tym w szczególności podatkowych i rachunkowych oraz w celach prawnie uzasadnionego interesu ADO maksymalnie przez okres 30 lat. 5. Osoba, której dane są przetwarzane w granicach określonych w RODO ma prawo do żądania od administratora dostępu do swoich danych osobowych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, a także przenoszenia danych oraz wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa, a w przypadku wyrażenia dobrowolnej zgody na przetwarzanie danych osobowych – prawo do cofnięcia tej zgody w dowolnym momencie, co nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem, 6. Dane będą wykorzystywane do automatycznego podejmowania decyzji w celu przygotowania wyboru ofert matrymonialnych dopasowanych do kandydata, 7. Dodatkowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności Serwisu.

Napisz do nas

Konsultacje telefoniczne są dostępne w abonamentach +

Pomoc

Kobiece twarze MyDwoje

Zarejestruj się za darmo i przeglądaj dalej

Zarejestruj się

Ogłoszenia matrymonialne - Kobiety:

Ogłoszenia matrymonialne - Mężczyźni:

MyDwoje - krok po kroku

1. Zarejestruj się i wypełnij profil
2. Wypełnij test partnerski
3. Obejrzyj propozycje partnerów
4. Napisz wiadomość
5. Zakochaj się!


Szanowna Użytkowniczko, Szanowny Użytkowniku!

Nasza strona używa plików cookie w celu personalizowania treści i reklam, zapewnienia funkcji mediów społecznościowych i analizy ruchu na naszej stronie. Udostępniamy również informacje o korzystaniu z naszej strony internetowej naszym zaufanym partnerom. Dzięki cookies możemy dopasować wyświetlaną treść do Twoich preferencji.

Zaakceptuj wszystkie stosowane przez nas pliki cookie lub dokonaj własnych ustawień i zmieniając zakres swojej zgody w ustawienia zaawansowane. Czytaj więcej o ciasteczkach w Polityce prywatności.  Jeżeli korzystasz ze strony, wyrażasz zgodę na stosowanie przez nas plików cookie.


 
zamknij