Dojrzałe kobiety są jak dobre wino | Dlaczego warto szukać partnerki w swoim wieku?

Dojrzałość kobiet jest w cenie

Przeglądając ogłoszenia matrymonialne mężczyzn 56-65 lat trudno pozbyć się wrażenia, że panie w wieku 50-60 lat są mocno... dyskryminowane i pomijane ze względu na swój wiek. Tymczasem stworzenie sobie kryterium wyszukiwania "do lat 45" może skutecznie pozbawić panów szansy na wspaniały, bogaty związek. Warto więc przypomnieć, a może i uświadomić niektórym panom, dlaczego ograniczenie poszukiwań do partnerek dwadzieścia lat młodszych może być stratą... dla nich samych. Zatem jak zbudować szczęśliwy związek?

Zbliżająca się starość jest obarczona słabościami. A z tymi łatwiej jest walczyć, kiedy mamy obok wyrozumiałego partnera. Możemy być pewni, że partnerka w Twoim wieku lub niewiele młodsza, borykająca się z podobnymi do Twoich problemami, zrozumie Cię i pokocha szybciej niż kobieta młoda, zdrowa, głodna życia i wrażeń. Co więcej dojrzałe kobiety mają czas na miłość. Pozwalają poczuć partnerowi, że jest on dla nich ważny, mają czas, by go wysłuchać, porozmawiać i pójść na spacer. To właśnie podstawa związku - szczególnie, gdy wspólne spędzanie czasu jest naszym dniem codziennym, bo sami nie jesteśmy już aktywni zawodowo.

Zalety dojrzałej partnerki

Co może Ci się spodobać w kobiecie nawet bardzo dojrzałej, czego nie mają często panie około 40-tki? To przede wszystkim:
  • Luksus wolnego czasu

Niestety, w wieku lat czterdziestu najczęściej wciąż gonimy za karierą i wspinamy się po jej szczeblach. Mówi o tym 60-letni Piotr: - Kiedy wspomniałem moim znajomym, że otrząsnąłem się już po śmierci mojej żony i jestem gotowy na nowy związek, zaczęły się poszukiwania. Byłem trochę zaskoczony i onieśmielony, ale poddałem się - w końcu czas skończyć z samotnością. Najpierw spotykałem się z Anną. Było miło, ona sama była szalenie zadbana, elegancka, miała 42 lata. Zaimponowała mi jej atrakcyjność i no cóż, młodość. Szybko jednak okazało się, że Anna ma już swoją miłość, którą jest jej kwiaciarnia. Świetnie, podziwiałem tę pasję i szanowałem ją, ale... nadal byłem samotny. Ania spędzała w pracy po 10-12 godzin dziennie. Co z tego, że dogadywaliśmy się świetnie, skoro rozmawialiśmy bardzo rzadko? Potem poznałem Basię. Z początku nie planowałem niczego więcej, Basia miała 57 lat i po prostu uznałem ją - proszę wybaczyć - za zbyt dojrzałą dla mnie. Ale ja jestem na emeryturze, Basia już na rencie... i tak dzień po dniu zacząłem się zakochiwać. Jej skóra nie jest równie piękna jak ta, jaką miała Ania, ale ma dla mnie czas, gdy chcę w tygodniu wyjechać na działkę i lubi ze mną pokopać w ogródku. Za to kocham ją ponad wszystko. No dobrze, za to i za te codzienne, przepyszne obiady, które dla mnie robi - dodaje ze śmiechem Piotr.
  • Podobne potrzeby seksualne

Kobiety 40-letnie to często te, które odkrywają swoją seksualność na nowo i cieszą się seksem, rozumieją potrzeby swojego ciała i z całych sił pragną korzystać z tej uświadomionej wiedzy. Jeśli tylko o wiele starszy partner ma równie duże potrzeby - świetnie. Problem w tym, że często potrzeby te to tylko słowa, a rzeczywistość jest już nieco skromniejsza. Dowodem tego są słowa 63-letniego Henryka: - Zawsze wydawało mi się, że jestem... hm... swego rodzaju "ogierem", że seksu im więcej, tym lepiej. Kiedy jednak szukałem kogoś na stałe, okazało się, że moje wyobrażenie o sobie jest nieco sprzeczne z rzeczywistością. Otóż byłem w związku z Krystyną - sporo, bo 15 lat młodszą ode mnie. I jeśli ktoś w tym związku miał ognisty temperament, to na pewno nie ja. Z początku mnie to zachwyciło, ale po jakimś czasie poczułem się po prostu zwyczajnie zmęczony. Seks raz w tygodniu, a nawet raz na dwa tygodnie w zupełności mi wystarcza. I to niestety był powód, dla którego się rozstaliśmy. Ani ona, ani ja nie byliśmy w tym związku szczęśliwi - dodaje Henryk. Odpowiednie dobranie się to także  seksualność po 50-tce, jeżeli Twoja aktywność już spadła, to nie warto oszukiwać siebie i partnerki, że prawda jest inna. Seks to przejaw miłości i powinien być nieprzymuszoną przyjemnością, a nie ciągłym udowadnianiem sobie, że "jeszcze mogę i nic się nie zmieniło". I tutaj znacznie lepiej zrozumieją Cię dojrzałe kobiety, które mają podobne potrzeby seksualne.
  • Dorosłe dzieci

W związku z faktem, że kobiety coraz później decydują się na macierzyństwo, nie brakuje kobiet, które w wieku 40-45 lat mają małe dzieci. Dla niektórych panów nie jest to problemem, jednak dla wielu - niestety tak. Bez sensu jest oszukiwanie siebie, że nie przeszkadzają nam dzieci partnerki. Jeśli tak jest, to prędzej czy później problem ten zacznie być przedmiotem dużego konfliktu w związku. Jeśli więc nie spełniasz się wychowując, a nawet jako opiekun lub towarzysz dzieci partnerki, to i tutaj korzystniej będzie związać się z panią równoletnią. Panie w wieku 50 i 60-ciu lat zwykle nie mają już pod opieką dzieci, czyli są dokładnie na tym samym etapie życia, co Ty. Jest to etap, w którym chcemy skupić się na sobie nawzajem, a nie - znowu, jak za czasów młodości, na kimś trzecim (czyli na dzieciach) i im poświęcać cały wolny czas i finanse. Bądź ze sobą szczery i nie bój się żyć wg swoich prawdziwych potrzeb.
 
Komentarze (7)

Dojrzałe kobiety są jak dobre wino | Dlaczego warto szukać partnerki w swoim wieku? - dodaj komentarz
Zadumana; 2018-01-24 23:17:40 
Piszą państwo o swoich doświadczeniach dotyczących uczuć...Jestem u progu 40 lat, mam za sobą jakiś bagaż doświadczeń. Po kilku nie udanych próbach stwierdzam taki fakt.
W pewnym wieku, również w moim, dochodzimy do etapu gdzie potrzeba miłości, poczucia bezpieczeństwa (wsparcie, bliskość), miesza się ze stabilizacją jaką osiągnęliśmy, niezależnością i prawem wyboru partnera "idealnego" w naszym mniemaniu. Ciężko jest zaakceptować pewne nawyki, a jeszcze ciężej o nich rozmawiać, dlatego że w naszym wieku nie każdy jest już tak elastyczny pod tym względem. Wiele osób ma już swoje dzieci czy własny majątek (mały czy duży) i stara się tego chronić czy też mówiąc wprost "ciągnie w swoją stronę". Są również tacy ludzie którzy nigdy nie dorosną do prawdziwego uczucia i chęci bycia szczerym, odpowiedzialnym, takich należy pożegnać szybko, jednak nie zawsze jest to proste bo "serce nie sługa".
Prawdę mówiąc, należy pomyśleć wtedy czy my naprawdę potrafimy jeszcze mieć tą połowę, czy jesteśmy w stanie się wspólnie do siebie dopasować, czy chcemy?
Po każdej próbie następuje ta chwila zadumy nad rozstaniem a za jakiś czas zaczyna brakować tego kogoś....
Pewnego dnia usłyszałam słowa dziecka złego na decyzje dorosłego "tak naprawdę wy dorośli wiele rzeczy komplikujecie, bo według mnie rozwiązanie jest proste"

Basia; 2015-08-10 22:38:05 
Dojrzałe kobiety szukają miłości, a dojrzali mężczyźni przygód, bo jak inaczej wytłumaczyć fakt, że większość mężczyzn 40+ szuka młodych panienek około 20tki? Tylko co im po nich? To kobieta dojrzała jest stabilna emocjonalnie, pewna siebie, wie czego chce, jest świadoma swoich potrzeb seksualnych, ma wyższe poczucie własnej wartości i lepiej potrafi zrozumieć partnera. Same zalety, może kiedyś faceci to zrozumieją.
Marcin; 2015-06-20 02:32:10 
P.S.

Od Kobiet wymagałem, aby, była sympatyczna, łagodnego charakteru, czysta, i trochę gospodarna.
Dużo ? Wg mnie NIE.
Zresztą osądźcie sami.
Marcin; 2015-06-20 02:19:34 
Czytam miłe komentarze Pań. Niestety. Panie często szukają faceta. Później mają pretensje do mężczyzn. Jestem wolontariuszem i mam kontakty z Paniami. Jednak, albo są za młode, lub, są rozrywkowe. W moim wieku są 'zajęte' ;)
Ja, szukałem partnerki na resztę życia. Poznałem panią w szpitalu. Wyglądała tak skromie. Opowiedziała o sobie. Mieszkała w Ozorkowie. Płakała na swój los. Było mi jej żal. Zaprosiłem ją do siebie, aby zamieszkała u mnie. Dostała klucze od mojego mieszkania. Zameldowałem na tymczasowo.
Powiedziałem aby na swoje życie dala 200 zł. Ja dam resztę. Żadnych więcej opłat. Miała 1.900 zł emerytury. Przebywała 5 m-cy. W tym czasie dołożyła do życia zawrotną sumą, aż ok. 50 zł, na 5 m-cy. Pracowała. Godzinami siedziała na fotelu, oglądała TV, i albo moczyła nogi, lub coś przy paznokciach, i później je smarowała kremem. Następnie twarz i dekolt. Owszem umyła podłogę i trochę posprzątała. Antytalent kulinarny. Jedzenie przygotowywałem ja. Mnie to nie przeszkadzało. Lubię gotować i dbać o Kobietę. Przygotowywałem posiłki oraz kanapki dla niej do pracy. Jeździłem z nią do jej syna, do Ozorkowa. Dostawała sporo wiktuałów dla niego. Ale miała wadę. Tak, Wadę. Potrafiła być wulgarna. Na zwrócona uwagę, powiedzenie ‘zamknij ryja’ wyszło od niej. Kilka razy. Poza tym, miała o sobie ‘wysokie’ mniemanie. Mało dowcipna. Szukająca podtekstu w zwykłych słowach. Wymyślała problemy. Miała dług ok. 57 tys. i komorników i innych wierzycieli (Bocian, Provident, Spółdzielnia, itd.). Myślałem, że pomogę jej. Mieszkając u mnie oszczędzała. Czas też. Z Ozorkowa do pracy miała ponad 2 godziny. U mnie 30 minut. Poza tym miała wygody. U siebie, nie miała ciepłej wody, gazu, i TV. Miała też lepkie ręce. Po jej cichej ucieczce (klucze przysłała mi pocztą), byłem w tym czasie w Fundacji. Zobaczyłem, ze mieszkanie było ‘przeszperane’. Z szuflad ‘ulotniły’ się niektóre moje rzeczy do malowania mieszkania (duże szpachle, pędzle, itp.). Wysłałem jej SMS’y o kradzieży rzeczy. Zarzekała się, iż ona nic nie ukradła. Machnąłem ręką. Kupiłem część brakujących rzeczy. Po 6 m-cach przysłała mi SMS ’’Jak zyje i z kim?’’
Do tej pory, często miałem do czynienia z Kobietami. Jednak, czasem trafiały się facetki. Ale szybko kończyłem znajomość. Tu też trafiłem na zakamuflowaną facetkę.
Furda. Wiem, ze są Kobiety. Spotkam ? Hmm ! Czas pokaże.
lupus; 2015-06-16 23:22:58 
oj, dziewczyny! ....bo najwiekszy w tym ambaras, zeby dwoje chcialo naraz... szukam Was od tak dawna i najwyrazniej sie mijamy... dalej nie wiem, gdzie Was szukac..
Małgorzata 55 lat; 2015-01-10 19:36:28 
odniosę się do komentarza Margo. Niestety to smutna prawda. Ja zakładam już max. 8 lat powyżej mojego wieku ale wtedy okazuje się , że jestem za młoda, za piękna i zbyt niezależna ( ha, ha). No i co? jeteśmy w czarnej dziurze:) . Przecież nie wyślemy zaczepki do młodszego o kilka lat pana ani nie odpowiemy na taki anons.
Drogie Panie 50+ nie poddawajmy się ! W końcu znajdzie się jakiś normalny mężczyzna bo chyba w końcu nie wymarli jeszcze ;).
Pozdrawiam wszystkie Panie 50-60 i życze powodzenia.
Margo ; 2014-12-01 16:31:10 
Tak świetny artykuł szkoda ze tak niewielu mężczyzn o tym wie .Mnie przeraża sam fakt że panowie po 50+ mają wielkie wyobrażenie o swoich seksualnych możliwościach ,ale to tylko im się wydaje że mogą jeszcze dużo i ho ho ..Tak to prawda szukają młodszych kobiet o 10-20 lat .Mam 50 + szukam ale nic z tego nie wychodzi .Nie mam szans u rówieśników omijają mnie szerokim łukiem ,chociaż ponoć dobrze wyglądam .

Dołącz do nas

* Pola obowiązkowe

Nieprawidłowy adres E-mail
Hasło musi zawierać minimum 6 znaków
Hasło różni się od podanego wcześniej
Podaj datę urodzenia

lub zarejestruj się przez facebooka

Klauzula Informacyjna My Dwoje: 1. Administratorem danych osobowych (ADO), czyli podmiotem decydującym w jaki sposób będą przetwarzane... Twoje dane osobowe jest: Fire Media Interactive Ltd, Kemp House, 152-160 City Road, EC1V 2NX Londyn, Wielka Brytania. 2. ADO wyznaczył Inspektora Danych Osobowych, z którym kontakt jest możliwy pod adresem e-mail [email protected], 3. Twoje dane osobowe są gromadzone i przetwarzane w następujących celach: - realizacji zawartej z Tobą umowy, w tym umożliwienia nam świadczenia usług drogą elektroniczną, - realizowania usług oferowanych przez serwis na podstawie wyrażonej przez ciebie zgody, - w celach podatkowych, rachunkowych i ewentualnych roszczeń i. in.– na podstawie obowiązujących i nałożonych na ADO przepisów prawa oraz do ochrony żywotnych interesów osoby, której danej dotyczą lub innej osoby fizycznej, -celach marketingowych w tym prowadzenie marketingu bezpośredniego, prowadzenia badań i analiz serwisu, między innymi pod kątem jego funkcjonalności, poprawy działania czy też oszacowania głównych zainteresowań i potrzeb użytkowników - na podstawie prawnie uzasadnionego interesu ADO, 4. Twoje dane są przekazywane do zaufanych podmiotów współpracujących z serwisem w ściśle określonych celach. 5. Dane osobowe będą przechowywane przez czas obowiązywania zawartej umowy, a po tym czasie przez okres wymagany obowiązkami nałożonymi na ADO przepisami prawa, tj. obsługi po usługowej, dochodzenia ew. roszczeń w związku z wykonywaniem umowy, w celu wykonania obowiązków wynikających z przepisów prawa, w tym w szczególności podatkowych i rachunkowych oraz w celach prawnie uzasadnionego interesu ADO maksymalnie przez okres 30 lat. 5. Osoba, której dane są przetwarzane w granicach określonych w RODO ma prawo do żądania od administratora dostępu do swoich danych osobowych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, a także przenoszenia danych oraz wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa, a w przypadku wyrażenia dobrowolnej zgody na przetwarzanie danych osobowych – prawo do cofnięcia tej zgody w dowolnym momencie, co nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem, 6. Dane będą wykorzystywane do automatycznego podejmowania decyzji w celu przygotowania wyboru ofert matrymonialnych dopasowanych do kandydata, 7. Dodatkowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności Serwisu.

Napisz do nas

Konsultacje telefoniczne są dostępne w abonamentach +

Pomoc

Kobiece twarze MyDwoje

Zarejestruj się za darmo i przeglądaj dalej

Zarejestruj się

Ogłoszenia matrymonialne - Kobiety:

Ogłoszenia matrymonialne - Mężczyźni:

MyDwoje - krok po kroku

1. Zarejestruj się i wypełnij profil
2. Wypełnij test partnerski
3. Obejrzyj propozycje partnerów
4. Napisz wiadomość
5. Zakochaj się!


Szanowna Użytkowniczko, Szanowny Użytkowniku!

Nasza strona używa plików cookie w celu personalizowania treści i reklam, zapewnienia funkcji mediów społecznościowych i analizy ruchu na naszej stronie. Udostępniamy również informacje o korzystaniu z naszej strony internetowej naszym zaufanym partnerom. Dzięki cookies możemy dopasować wyświetlaną treść do Twoich preferencji.

Zaakceptuj wszystkie stosowane przez nas pliki cookie lub dokonaj własnych ustawień i zmieniając zakres swojej zgody w ustawienia zaawansowane. Czytaj więcej o ciasteczkach w Polityce prywatności.  Jeżeli korzystasz ze strony, wyrażasz zgodę na stosowanie przez nas plików cookie.


 
zamknij