Jak zbudować szczęśliwy związek?

  • Podziel się na:
  • Dodaj do facebook.com
  • Dodaj do twitter.com
  • Dodaj do wykop.pl
  • Dodaj do gogole+
  • Dodaj do Linkedin
  • Dodaj do Pinterest

Szczęśliwy związek z Internetu?

Jak zbudować szczęśliwy związek?
Zbudować szczęśliwy związek - to wyzwanie, które wymaga pracy obu stron. Gdy rozstałaś się z poprzednim partnerem, szukasz nowego, odwiedzasz strony randkowe, aż znajdujesz. Chodzisz na randki, coraz lepiej się poznajecie, lecz oboje macie za sobą przeszłość z innym partnerem. Pamiętaj, że Twój partner także może przeżywać trudności, walczyć z pragnieniem zbudowania dobrej relacji z Tobą, pomieszanym ze strachem przed kolejną porażką. Oto kilka rad, co możesz zrobić, aby Wasz nowy związek stopniowo pokonywał przeszkody. Tak dobierają się szczęśliwe pary.

Nie wypytuj partnera o przeszłość

Kobieta z przeszłością, mężczyzna po przejściach - to Ty i Twój partner. Z pewnością interesuje Cię przeszłość partnera, ale poczekaj na moment, kiedy partner sam zechce zdradzić szczegóły tego, co miało miejsce w jego życiu wcześniej. Będzie to oznaczało, że czuje się przy Tobie na tyle pewnie, aby opowiedzieć o tym, przez co kiedyś cierpiał. Zadręczany pytaniami, może odebrać to jako próbę sprawdzenia, czy aby na pewno jest osobą godną zaufania. Jeżeli zastanawiasz się, jaki jest sposób na długotrwały i szczęśliwy związek, to wiedz, że cierpliwość jest wskazana. Przypomnij sobie, jak długo odwiedzałaś serwisy randkowe zanim poznałaś kogoś, z kim chcesz stworzyć nowy związek, nie warto więc wystraszyć go teraz swoją ciekawością.

Być może Twój partner nadal utrzymuje kontakty z osobą, z którą kiedyś tworzył związek ze względu na dzieci czy wspólne interesy. Świadczy to o jego odpowiedzialności za własną przeszłość a nie o braku uczucia w stosunku do Ciebie i zaangażowania w Wasz nowy związek. Pozwól mu zatrzymać zdjęcia czy pamiątki z przeszłości. W ten zapewnisz partnera o swojej akceptacji i zrozumieniu, co ułatwi Wam zbudować szczęśliwy związek.

Mów o tym, co sprawia Ci przykrość

Jeżeli czujesz, że ukochana osoba zbyt często porównuje Cię do swojego byłego partnera, wspomina najlepsze randki we dwoje, na których razem byli lub próbuje wprowadzić do Waszej relacji przyzwyczajenia z poprzedniego związku, powiedz wprost, co czujesz, że rozumiesz jak ważna jest przeszłość partnera, ale są momenty, w których słuchanie o niej Cię rani. Ukrywanie swoich uczuć i tzw. „obrażanie się” nie jest dobrym rozwiązaniem: partner może poczuć, że nie potrafi zapewnić Ci szczęścia i tym samym jego poczucie pewności, co do siły Waszej relacji znacznie spada. Mówiąc prawdę o swoich uczuciach, dajesz drugiej stronie wskazówki, w jaki sposób może naprawić swoje błędy i tym samym przyczynić się do wniesienia pozytywnych emocji w Wasz związek.

Wprowadź do związku przyzwyczajenia

Niech będzie to chociażby jedna uroczysta kolacja w tygodniu lub wspólne czytanie książki. Takie ustalenia i wspólne rytuały dadzą Wam obojgu pewność, iż budujecie wyjątkowy, nowy związek, niepodobny do niczego, co było wcześniej, bez względu na przeszłość partnera i historię jego poprzedniego związku.

Zbudowanie nowego związku z osobą poznaną przez strony dla samotnych Singli, która już kiedyś była w poważnej relacji, niesie ze sobą ryzyko, ale również ogromną szansę wykorzystania doświadczeń z przeszłości i zamiany dawnej słabości na nową siłę. Jeżeli zdecydujesz się zaufać drugiej osobie, a ona ze swojej strony wykaże się dojrzałością i randki przerodzą się w poważną znajomość, nawet początkowe przeszkody nie staną na drodze do wspólnego szczęścia. 
Komentarze (1)

Jak zbudować szczęśliwy związek?  - dodaj komentarz
Julia; 2015-10-12 22:00:13 
Kobiety robią błąd, że już w początkowej fazie znajomości wypytują o przeszłość partnera i jego byłe partnerki, później dziwią się, że facet szybko od nich ucieka. Żyjmy tym co jest teraz, a nie tym co było. Fajnie jest też mieć własne rytuały, które scalają związek np. wspólne gotowanie. Takie rzeczy zbliżają do siebie ludzi. No i rozmowa, bez wyrażania swoich emocji, raczej nie ma szans na udany związek. Dobrze jest też pójść czasami na kompromis i nigdy nie zapominać o szacunku do drugiej osoby.

Dołącz do nas!
* POLA OBOWIĄZKOWE
e-mail:*
hasło (min. 6 znaków):*
powtórz hasło:*
jestem:*
  kobietą piksel
  mężczyzną
data urodzenia:*
skąd znasz mydwoje.pl:
*Oświadczam, iż zapoznałem się z Regulaminem świadczenia usług oraz Polityką prywatności i je akceptuję.
*Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych w celach marketingowych.
*Zgoda na przesyłanie informacji handlowych drogą elektroniczną (powiadomienia dzienne i natychmiastowe). Zgodę można wycofać w każdej chwili.
Wyrażam zgodę na Newsletter z ofertami matrymonialnymi i wydarzeniami dla singli.

lub zarejestruj się przez Facebooka
facebook register

Administratorem danych osobowych jest Katarzyna Bieber, prowadząca działalność gospodarczą pod firmą "My Dwoje" z siedzibą przy ul. Domaniewskiej nr 37 lok. 2.43, Warszawa 02-672, NIP: 9511875187. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie w celu przesyłania oferty marketingowej. Informacje handlowe są wysyłane drogą elektroniczną w celu realizacji umowy (informacje od administratora danych serwisu, informacje o kompletności profilu oraz kontaktów z innymi użytkownikami portalu). Informujemy, że zebrane dane osobowe nie będą udostępniane, z wyjątkiem podmiotów uprawnionych do tego na podstawie przepisów prawa. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści oraz poprawiania swoich danych osobowych po zalogowaniu w zakładce Ustawienia/Ustawienia-prywatności. Zgoda na gromadzenie i przetwarzanie danych może być w każdej chwili odwołana. Zgoda może być również odwołana w zakresie przetwarzania danych na cele marketingowe.

Zadzwoń lub napisz do nas
tel: (22) 201 25 89
fax: (22) 201 25 87


codziennie 11.00 - 23.00
MyDwoje - krok po kroku

powered by WEB interface
Serwis MyDwoje.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.   Akceptuję
zamknij