Sprawdzone metody doboru partnerów

 • Podziel się na:
 • Dodaj do facebook.com
 • Dodaj do twitter.com
 • Dodaj do wykop.pl
 • Dodaj do gogole+
 • Dodaj do Linkedin
 • Dodaj do Pinterest

Wiarygodność metody naukowej

Metoda doboru

Jeśli zależy Ci na stworzeniu trwałego związku z perspektywami, zorientuj się koniecznie jakie sposoby kojarzenia oferują strony zajmujące się kojarzeniem par. Na wirtualnym rynku natrafić można na serwisy, które pretendują do miana matrymonialnych, a tymczasem przyciągają głównie promowaniem atrakcyjnych profilów. Inne, owszem, kojarzą pary, ale dość nieudolnie nie są to sprawdzone metody. Zastanawiasz się więc, na ile możesz ufać metodom kojarzenia proponowanym przez poszczególne darmowe portale randkowe? Jeśli jesteś pewien, że szukasz stałego partnera życiowego, zrozumiesz, że praktykowane przez wiele portali poddawanie profilów Użytkowników plebiscytom lub udział w nierzadko frywolnych quizach niewiele ma wspólnego z poszukiwaniem partnera na stałe w celu stworzenia związku. Bliskość w sieci powinna być budowana powoli, drogą zaufania i wspólnoty. Spora liczba tzw. zabaw dodatkowych może świadczyć, że strony randkowe, na które trafiłeś mają charakter czysto rozrywkowy lub społecznościowy. – Zauważyłam, że niektóre Portale mamią opcją oceniania fotografii Użytkowników. To interesujące i niezwykle budujące, dla tych, którzy nie mają zastrzeżeń do swego wyglądu zewnętrznego – mówi Beata. – Jednak co z tymi, którzy „nie są w formę lani”? Poszukiwaniom miłości nie powinny towarzyszyć rankingi popularności, promocja osób czy ocenianie zdjęć Użytkowników, ale szczęśliwe kojarzenie par!

Metody wzbudzające wątpliwości

Niektóre portale naiwnie proponują dopasowanie na podstawie długości palców dłoni partnerów lub powierzchownych psychozabaw, które testami psychologicznymi nie są! – To zabawne, kiedy Serwis typuje odpowiedniego partnera dla mnie w oparciu o to, że np. oboje wolimy morze od gór – stwierdza ze śmiechem Beata, dodając: – albo sugerując się tajemną wiedzą płynącą z układu gwiazd. Zastanawiasz się na ile możesz zaufać takim metodom paranormalnym? Odpowiedź jest tylko jedna – nie ufać! Takie metody jedynie podważają wiarygodność Portalu.

Serwisy randkowo-rozrywkowe stosują metody eneagramu, horoskopu, numerologii lub powierzchownych testów, których autorami są często sami pracownicy portalu, nie posiadający przygotowania i praktyki psychologicznej. Wypełnienie takiego testu jest banalne, nie wymaga zastanowienia, a niekiedy nawet odpowiedzi (można przypuszczać, że dla Twojej wygody i zaoszczędzenia czasu) są sugerowane. Jaką masz gwarancję, że proponowany Ci partner podszedł do sprawy poważnie i zmienił zaznaczoną odpowiedź na własną? Żadną. To może prowadzić do przypadkowych wyników. Często wymagana od Użytkownika dyspozycyjność to ledwie kilkanaście minut. Jakże decydujących minut! Po wypełnieniu swego Profilu Użytkownik dostaje wyniki osób najbardziej do niego pasujących. Pod jakim względem? Charakteru? Lenistwa czy aktywności? Te banalne, niepotwierdzone statystycznie metody nie są rzetelnym narzędziem. O psychologii w prawdziwym znaczeniu tego słowa mowy tu być nie może. Szkoda, bo ona w głównej mierze decyduje o powodzeniu związku, określa osobowość, podobne priorytety, wartości, upodobania, styl życia itd.

Naukowość metody kojarzenia

Metoda doboru partnerów oparta o test psychologiczny powinna bazować na wiarygodnym narzędziu. Taki test powinien spełniać wszystkie teoretyczne kryteria, musi być rzetelny, trafny, wystandaryzowany. Rzetelny – oznacza, iż tak jak wszystkie narzędzia pomiaru, musi realizować swe zadanie i badać z określoną dokładnością to, do czego został przeznaczony, musi korzystać z naukowych koncepcji i być z nimi zgodny, a ewentualny błąd pomiaru musi być określony. Trafność testu: fasadowo (oznacza, że test powinien być przyjazny rozwiązującemu i zgodny z jego ogólnymi oczekiwaniami), diagnostycznie (powinien diagnozować zgodnie z rzeczywistością), prognostycznie (wyniki powinny przewidywać przyszłe zachowanie badanych). Wreszcie, wystandaryzowanie testu oznacza, że sposób obliczania i porównywania wyników musi być określony na podstawie badań określonej populacji. Test MyDwoje jest długi - dlaczego? Dzięki szczegółowemu testowi, jesteśmy w stanie zaoferować naszym Użytkownikom wnikliwą diagnozę ich osobowości, a co za tym idzie - odpowiednio dobrać oferty.

 

Inna metoda dla kojarzenia par homoseksualnych: W przypadku, kiedy Serwis zajmuje się także kojarzeniem par tej samej płci, zorientuj się, czy stosowana metoda opracowana została z myślą o związkach homoseksualnych. Jeśli ten sam sposób stosowany jest w doborze par homo- i heteroseksualnych, należy być pewnym, że wynik dopasowania może wprowadzić Was w błąd.

Wiarygodność Portalu

Poważne podejście

Metody doboru partnerów

 • W MyDwoje.pl dobór partnerski odbywa się za pomocą profesjonalnego Testu Doboru Partnerskiego, stworzonego na podstawie wiedzy i ponad trzydziestoletniej praktyki terapii par małżeńskich. Jego autorem jest Psycholog MyDwoje
 • Nie stosujemy metod paranormalnych opartych na astrologii, horoskopach, numerologii, lecz korzystamy z naukowych metod psychologicznych.
 • Nie prowadzimy plebiscytów i ocen atrakcyjności fotografii! Priorytetem jest dla nas rzetelna metoda kojarzenia oraz ochrona wizerunków naszych Użytkowników. Umożliwiamy sprawdzenie, kto interesował się naszym profilem w zakładce Kto odwiedził mój profil i dodawania poszczególnych profilów do listy ulubionych profilów. Informacje te jednak dostępne są tylko dla osoby zainteresowanej!

Wartościowe oferty

Opinie i szczęśliwe historie

Bezpieczeństwo transakcji

Bezpieczeństwo Twojego wizerunku

 


 
Komentarze (1)

Sprawdzone metody doboru partnerów - dodaj komentarz
juliettte; 2015-08-17 19:11:50 
Doprawdy są takie portale, w których dobiera się partnerów na podstawie długości palców? Przecież to dziecinne, jak można traktować taki serwis poważnie? Może nastolatki tak się dobierają, bo raczej nie dojrzały człowiek, któremu zależy na stworzeniu trwałego związku. Lepiej zarezerwować godzinę, wypełnić test doboru partnerskiego i mieć pewność, że istnieje szansa na znalezienie pasującego do nas partnera, zarówno pod względem osobowości, jak i charakteru.

Dołącz do nas!
* POLA OBOWIĄZKOWE
e-mail:*
hasło (min. 6 znaków):*
powtórz hasło:*
jestem:*
  kobietą piksel
  mężczyzną
data urodzenia:*
skąd znasz mydwoje.pl:
*Oświadczam, iż zapoznałem się z Regulaminem świadczenia usług oraz Polityką prywatności i je akceptuję.
*Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych w celach marketingowych.
*Zgoda na przesyłanie informacji handlowych drogą elektroniczną (powiadomienia dzienne i natychmiastowe). Zgodę można wycofać w każdej chwili.
Wyrażam zgodę na Newsletter z ofertami matrymonialnymi i wydarzeniami dla singli.

lub zarejestruj się przez Facebooka
facebook register

Administratorem danych osobowych jest Katarzyna Bieber, prowadząca działalność gospodarczą pod firmą "My Dwoje" z siedzibą przy ul. Domaniewskiej nr 37 lok. 2.43, Warszawa 02-672, NIP: 9511875187. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie w celu przesyłania oferty marketingowej przez (za uprzednią zgodą) Katarzynę Bieber, prowadząca działalność gospodarczą pod firmą "My Dwoje" z siedzibą przy ul. Domaniewskiej nr 37 lok. 2.43, Warszawa 02-672, NIP: 9511875187. Informacje handlowe są wysyłane drogą elektroniczną w celu realizacji umowy (informacje od administratora danych serwisu, informacje o kompletności profilu oraz kontaktów z innymi użytkownikami portalu). Informujemy, że zebrane dane osobowe nie będą udostępniane, z wyjątkiem podmiotów uprawnionych do tego na podstawie przepisów prawa. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści oraz poprawiania swoich danych osobowych. Zgoda na gromadzenie i przetwarzanie danych może być w każdej chwili odwołana. Zgoda może być również odwołana w zakresie przetwarzania danych na cele marketingowe.

Zadzwoń lub napisz do nas
tel: (22) 201 25 89
fax: (22) 201 25 87


codziennie 11.00 - 23.00
MyDwoje - krok po kroku

powered by WEB interface
Serwis MyDwoje.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.   Akceptuję
zamknij