Bezpieczeństwo Twojego wizerunku

 • Podziel się na:
 • Dodaj do facebook.com
 • Dodaj do twitter.com
 • Dodaj do wykop.pl
 • Dodaj do gogole+
 • Dodaj do Linkedin
 • Dodaj do Pinterest

Pamiętaj, masz prawo decydować!

Bezpieczeństwo wizerunku

Ochrona wizerunku w Sieci

Fotografia dopełnia obraz Twojej osoby i jest niewątpliwym wabikiem dla osób oglądających Twój profil w portalu matrymonialnym. Zanim jednak zdecydujesz umieścić ją na stronie, powinieneś zwrócić uwagę, czy i w jaki sposób Portal dla Singli dba o bezpieczeństwo Twojego wizerunku. Zgodnie z polskim prawem - przede wszystkim kodeksem cywilnym - osoba widoczna na fotografii ma pełne prawo decydować, czy, kiedy i w jaki sposób jej wizerunek będzie rozpowszechniany, a jeśli takiego prawa nie ma, wiarygodność Portalu powinna wzbudzić poważne wątpliwości.

- Mam obawy związane z umieszczaniem w serwisie zdjęć, dotyczące niechcianego wykorzystania mojego wizerunku - tłumaczy Beata. Dodanie zdjęcia niesie za sobą pewne ryzyko. Po wrzuceniu go na serwer udostępnione może być ono całej internetowej społeczności. W niektórych portalach każdy może je ściągnąć i zapisać na dysku swego komputera, mając przy tym teoretycznie możliwość wykorzystania ich w niezgodny z prawem sposób. Sprawdź więc najpierw, czy możesz zapisać u siebie na komputerze zdjęcia innych osób z portalu, na którym masz profil. Jeżeli Ty możesz to zrobić, Twoje zdjęcie będą mogły wykorzystać także inne osoby. Bądź więc ostrożny, jeżeli portal nie jest przygotowany na zwiększenie bezpieczeństwa Twoich fotografii!

Zarządzanie dostępem do zdjęć

Sprawdź, czy portal zapewnia Ci możliwość decydowania, kto, kiedy i którą z Twoich fotografii będzie oglądał? Taka funkcja powinna być dostępna po zalogowaniu się w Twoim profilu. Funkcja stopniowego otwierania zdjęć dla niektórych osób stanowi dobre rozwiązanie, jeżeli nie chcą wystawiać swojego wizerunku na publiczny widok. W związku z tym mogą oni pokazać swoją fotografię tym osobom, które wzbudziły ich zaufanie.

Zanim załadujesz zdjęcia, sprawdź także, czy będzie ono widoczne dla osób tej samej płci. A może nie przeszkadza Ci, gdy wgląd w Twoją Wizytówkę będą miały koleżanki z pracy i sąsiadki? Jeśli masz poważne podejście, nie musisz mieć dostępu do Profilów potencjalnych "rywalek". Portal powinien zapewnić Ci bezpieczeństwo i anonimowość jakiej potrzebujesz.

Jeśli ochrona Twojej prywatności jest dla Ciebie sprawą priorytetową, koniecznie sprawdź, jak wybierane są zdjęcia, które widnieją na stronie głównej portalu. Trzeba przyznać, że to spore wyróżnienie dla Użytkownika, którego profil jest w ten sposób "reklamowany" i popularyzowany. Nie każdemu jednak może odpowiadać taka alternatywa. Ważne jest więc, aby Użytkownik świadomie mógł decydować, czy jego wizerunek będzie publicznie prezentowany w portalu.

Wytyczne dotyczące fotografii

Serwisy w specjalistycznych tekstach lub Regulaminie dają wytyczne dotyczące publikowanych na stronie fotografii, patrz: zdjęcia - zasady, niekiedy dając wyraźne instrukcje, jakie zdjęcia najlepiej zamieścić w profilu. Jeśli Portal zezwala na dodawanie podobizn pupilów, krajobrazów, zjawisk przyrody albo bardzo liberalnie podchodzi do kwestii umieszczania wizerunku właściciela Profilu, możesz nabrać pewności, że zostawiając Użytkownikom taką dowolność, nie podchodzi poważnie do swojego zadania. Scammer (internetowy oszust) także zwykle korzysta z kradzionego wizerunku i wskazana jest tu wielka ostrożność. Możesz być więc narażony na wgląd w zdjęcia wulgarne oraz intymne, co może być dla wielu niepożądanym widokiem. Zastanów się, czy na samym wstępie znajomości nagość przyszłego partnera, przeradzająca się w ekshibicjonizm, jest Ci niezbędna? To samo dotyczy publikacji wizerunków osób trzecich! One również są chronione prawnie. W związku z tym portal nie powinien pozwalać na umieszczanie zdjęć grupowych - te osoby mogłyby przecież sobie tego nie życzyć!

Wiarygodność Portalu

Poważne podejście

Metody doboru partnerów

Wartościowe oferty

Opinie i szczęśliwe historie

Bezpieczeństwo transakcji

Bezpieczeństwo Twojego wizerunku

 • Zdjęcia samodzielnie udostępniasz innym Użytkownikom. Zdjęcia, które "otwierasz" dla Użytkowników, widzą tylko osoby przeciwnej płci, zarejestrowane i aktualnie zalogowane w Serwisie. Możesz także "otwierać" fotografie wyłącznie dla pojedynczych osób, które wzbudziły Twoje zaufanie!
 • Publikacja zdjęcia w Galerii Twarzy MyDwoje.pl odbywa się za pisemną zgodą Użytkownika.
 • Radzimy, jakie zdjęcia najlepiej dołączyć do Profilu Zdjęcia - zasady i ochrona wizerunku

 

 
Komentarze (1)

Bezpieczeństwo Twojego wizerunku - dodaj komentarz
Gracja; 2015-08-18 17:41:36 
Na szczęście ludzie tutaj są na tyle poważni, że nie wstawiają zdjęć swoich dzieci, piesków czy kotków. Omijam też portale, które bez mojej zgody mogą wrzucić moją fotkę na stronę główną w celach promocyjnych. Jeśli koniecznie będę chciała być rozpoznawalna wolałabym sama zdecydować kiedy i gdzie mój wizerunek zostanie wykorzystany. Dobrze, że chociaż tutaj są przejrzyste zasady, a zdjęcie mogę m.in. udostępnić tylko wybranej osobie.

Dołącz do nas!
* POLA OBOWIĄZKOWE
e-mail:*
hasło (min. 6 znaków):*
powtórz hasło:*
jestem:*
  kobietą piksel
  mężczyzną
data urodzenia:*
skąd znasz mydwoje.pl:
*Oświadczam, iż zapoznałem się z Regulaminem świadczenia usług oraz Polityką prywatności i je akceptuję.
*Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych w celach marketingowych.
*Zgoda na przesyłanie informacji handlowych drogą elektroniczną (powiadomienia dzienne i natychmiastowe). Zgodę można wycofać w każdej chwili.
Wyrażam zgodę na Newsletter z ofertami matrymonialnymi i wydarzeniami dla singli.

lub zarejestruj się przez Facebooka
facebook register

Administratorem danych osobowych jest Katarzyna Bieber, prowadząca działalność gospodarczą pod firmą "My Dwoje" z siedzibą przy ul. Domaniewskiej nr 37 lok. 2.43, Warszawa 02-672, NIP: 9511875187. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie w celu przesyłania oferty marketingowej. Informacje handlowe są wysyłane drogą elektroniczną w celu realizacji umowy (informacje od administratora danych serwisu, informacje o kompletności profilu oraz kontaktów z innymi użytkownikami portalu). Informujemy, że zebrane dane osobowe nie będą udostępniane, z wyjątkiem podmiotów uprawnionych do tego na podstawie przepisów prawa. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści oraz poprawiania swoich danych osobowych po zalogowaniu w zakładce Ustawienia/Ustawienia-prywatności. Zgoda na gromadzenie i przetwarzanie danych może być w każdej chwili odwołana. Zgoda może być również odwołana w zakresie przetwarzania danych na cele marketingowe.

Zadzwoń lub napisz do nas
tel: (22) 201 25 89
fax: (22) 201 25 87


codziennie 11.00 - 23.00
MyDwoje - krok po kroku

powered by WEB interface
Serwis MyDwoje.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.   Akceptuję
zamknij