Biuro matrymonialne > Poradnik > Poszukiwanie partnera > Poznaj miłość przez Internet > Internetowy oszust matrymonialny, uważaj!

Internetowy oszust matrymonialny, uważaj!

 • Podziel się na:
 • Dodaj do facebook.com
 • Dodaj do twitter.com
 • Dodaj do wykop.pl
 • Dodaj do gogole+
 • Dodaj do Linkedin
 • Dodaj do Pinterest

Zasady bezpiecznego randkowania

Internetowy oszust matrymonialny

Prewencja w celu ochrony przed oszustem, scammerem

Rejestrując się w serwisie randkowym, pewnie nie raz zastanawiałaś/eś się jak uniknąć oszustów matrymonialnych? W internetowym biurze matrymonialnym MyDwoje bezpieczeństwo Użytkowników, anonimowość, ochrona danych  i wizerunku  stoją na pierwszym miejscu. Zależy nam, by kontakty zawarte z naszą pomocą były wiarygodne, bezpieczne i miłe, dlatego codziennie starannie weryfikujemy profile i zdjęcia Użytkowników. Jako pierwszy portal dla Singli na rynku, wprowadziliśmy unikatowy system prewencji i ochrony danych pozwalający szybciej wykrywać  internetowych oszustów matrymonialnych  i skamerów (scammer). System stosowany przez moderatorów bazuje na wieloletnim doświadczeniu serwisu w branży randek internetowych i odrzuca podejrzane profile w trakcie weryfikacji, nie dopuszczając, aby cyberoszust dołączył do grona aktualnych ofert. W przypadku szczególnie wyrafinowanych oszustów - "tulipanów" i "scammerów", którzy w trakcie korespondencji lub w wyniku skargi zostaną zdemaskowani, serwis MyDwoje, ostrzega Użytkowników mających kontakt z podejrzewaną osobą, iż może to być oszust matrymonialny.


Dbamy aby osoby, z którymi  korespondujesz były na zdjęciach dobrze rozpoznawalne i nie pochodziły z internetowych zbiorów i baz znanych oszustów i scamerów, zmniejszając w ten sposób szanse cyberoszusta. Wszystkie profile są sprawdzane po każdej zmianie. Jako dodatkowe zabezpieczenie w celu weryfikacji danych z wizytówki MyDwoje wprowadziło Certyfikat Wiarygodnego Profilu (Poważne oferty matrymonialne). Wszystkie nasze działania zmierzają do tego, by w naszym serwisie dla singli Użytkownicy stworzyli trwałe związki, a nie jedynie nawiązywali cyberromans - wieczny internetowy romans. Certyfikat Wiarygodnego Profilu jest swego rodzaju świadectwem na dobre intencje Użytkowników.


Strzeż się sam przed cyber-oszustem, oszustem z sieci


Mimo ogromnych starań, serwis MyDwoje nie jest w stanie ustrzec Cię przed wszystkimi niebezpieczeństwami. Niektórzy nieuczciwi użytkownicy są bowiem dość wyrafinowani w swoim działaniu i ujawniają swoje nieuczciwe zamiary dopiero w trakcie korespondencji z Użytkownikami lub na dalszych etapach znajomości. Dlatego apelujemy do wszystkich Użytkowników o ostrożność. Reagujemy natychmiast, gdy zgłoszone zostanie nam naruszenie Regulaminu. Dokładamy wszelkich starań, aby nieuczciwe oferty w ogóle nie pojawiały się w Serwisie, bezpieczeństwo naszych Użytkowników, nie tylko pod kątem ochrony danych, jest dla nas bardzo ważne. Jednakże chcielibyśmy uczulić  na fakt, że nikt  nie uchroni Cię lepiej przed oszustami z Internetu, niż Ty sam. Zawsze należy wykazać ostrożność wobec nowo poznanych osób i stopniowo nabierać zaufania.


Typowe zachowania scammera:

 • Użytkownik od razu chce przejść z MyDwoje.pl na prywatny adres e-mail (w MyDwoje.pl można korespondować bezpiecznie, a także na żywo przez Czatl. Nie ma więc powodu, by narażać się na ewentualne nieprzyjemności korespondując przez prywatne adresy e-mail), 
 • przyszły potencjalny partner proponuje spotkanie we własnym lub Twoim domu,
 • osoba nowo poznana zaprasza do swojego samochodu,
 • tematem Państwa rozmowy będą pieniądze w tym pożyczki,
 • list jest niepoprawnie napisany po polsku,
 • pojawia się nagle wielkie uczucie, nowy znajomi dręczy pytaniami, nadmiernie przyspiesza tempo znajomości,
 • pojawia się nagła chęć spotkania i prośba o przesłanie pieniędzy na dojazd na randkę,
 • udziela wymijających odpowiedzi na konkretne pytania,
 • przekonuje do kompromisów niezgodnych z naszymi wartościami,
 • obwinia innych za własne problemy

Bądź ostrożny przed oszustem, szczególnie gdy ktoś:

 • nalega na pożyczenie pieniędzy lub wejście w układ czy spółki z osobą, którą się dopiero poznało,
 • używa wulgarnego języka, zbyt intymnych lub niewłaściwych pytań, narzucania tematów związanych z fantazjami seksualnymi,
 • żąda nagłego kontaktu telefonicznego lub e-mailowego, unikając bezpiecznego systemu anonimowej komunikacji w serwisie
 • domaga się zbyt szybkiego podawania swojego nazwiska, numeru telefonu, miejsca pracy. Jeśli raz zdradzi się komuś swoje prywatne,  nie  można tego cofnąć.

Jeżeli pojawia się podejrzenie, że trafiłaś/eś na internetowego oszusta matrymonialnego, scammera radzimy jak najszybsze zakończenie znajomości.

 

Prosimy także o zgłoszenie do Administratora MyDwoje.pl na adres biuro@mydwoje.pl lub poprzez „Kontakt z Administratorem” w zakładce „Moja Poczta”, podejrzenia wobec któregoś z Użytkowników, abyśmy mogli przedsięwziąć odpowiednie kroki.

oceń artykuł:
[ 4.6 / 6 z 8 oddanych głosów ]
 

Komentarze (17)


dodaj komentarz
dodaj komentarz
 Okradziona 2017-09-05 12:06:07 
komentarz usunięty przez moderatora
 Oszukana 2017-08-30 16:57:18 
Ostrzegam przed Charles Wilson Anderson - lekarz chirurg z Ameryki na misji w Syrii
 Janka 2017-07-21 12:51:44 
Ostrzegam przed oszustem matrymonialnym amerykanin James Hart. Chce wyludzic pieniadze
 Janka 2017-07-21 12:48:37 
Witam ! drogie panie , ostrzegam przed amerykaninem James Hart- moze tu sie pojawic. Oszust , chce wyludzic pieniadze.
 Oszukana 2017-05-05 13:09:17 
A ja ostrzegam przed Muametem nie wiem czy podaje swoje nazwisko.Mieszka w Niemczech z zona ściągnął dzieci a w Macedoni druga żona której się wypiera.Czule pisze do kobiet ranne esemesy to dzień dobry kochanie moje itd.
 IZA Z EŁKU,37 lat. 2017-04-21 17:14:12 
Daniel S.to taki co lubi zdradzać,wyzywać i nie szanować kobiet i dlatego zerwałam z nim.Ale nadal chcę poznać Turka,lubię ciemnych.Ale Daniel S. nie nadaje się do związku,on musi mieć co tydzień inną w łóżku.
 Lento. 2017-04-15 15:47:36 
Dzień dobry.Chcę ostrzec kobiety przed DANIELEM SARMAD,LAT 30,185 wzrostu,pochodzenie-TUREK.Mieszka w Elku na mazurach.Wiecznie obiecuje spotkanie realne,ale tak naprawdę boi się tego i wymyśla wszystko,aby nie spotkać się.Wysyla zdjęcia swojej calej rodziny,kolegów.Ma syna Adama -5 lat.Ma kuzyna Alana i kuzynkę Elze lat 23.Udaje,że chce związku,że podobały mu się zawsze starsze kobiety,najlepiej z pieniędzmi.Jego nr.telefonu jest na abonament:518-784-825.Pisal ze mną trzy miesiące i doprowadzil do nerwicy,poigrywal ze mną,manipulowal.Ze zdjęć,,bardzo przystojny,,ale nie mam pewności czy to jego zdjęcia są,bo sporo ich mi wyslal.Zajmuje się -udziela pożyczek ludziom,którzy już mają dlugi w Poznaniu.Tam mają siedzibę,biuro.Tak mówil.Ma brata Szymona lat 16.DANIEL SARMAD Z EŁKU.
 Kazimierz 2016-11-02 08:00:26 
komentarz usunięty przez moderatora
 Małgorzata 2016-10-29 08:46:59 
Kolejny oszust matrymonialny!!! Drogie panie uważajcie i bądźcie czujne.
Schemat postępowania jak wiele innych...nagłe pojawienie się i od razu prosi o prywatny adres e-mailowy, podaje się za obcokrajowca - europejczyka, pracującego na misjach w krajach Trzeciego Świata we współpracy z fundacją Billa Gatesa, nagle wybucha wielkie uczucie, listy niepoprawnie pisane po polsku, może tłumaczone z translatora, zadaje osobiste pytania, znajomość nabiera szybkiego tempa, jego odpowiedzi są wymijające, proponuje kompromisy, usunięcie swoich kont z portalu, zdjęcia kradnie czyjąś tożsamość włącznie ze zdjęciami ściąganymi z internetu.
Moja znajomość z tym gnojkiem trwała tydzień e-mailowo, cały czas coś mi nie pasowało w układance, zaufałam własnej intuicji. Udało mi się sprawdzić u administratora portalu wiarygodność faceta....bingo - oszust przed, którym ostrzegł portal. Dziękuje. Powinna wkraczać w to policja choć do wyłudzenia u mnie nie doszło. Miejcie oczy szeroko otwarte !!!
 glupiaanna 2016-08-17 22:32:33 
Ostrzegam kobiety przed oszustem matrymonialnym Sebastianem B., w nickach na portalach randkowych często wykorzystuje zdrobnienia swojego imienia np. SEBIK, słowa "anioł" itp. działa na terenie powiatu świdnickiego, wałbrzyskiego, dzierżoniowskiego, kłodzkiego. Ma nastoletnią corkę i kilkuletniego syna , który jest jego wabikiem na kobiety, choc na stałe mieszka ze swoją mamą, a jedynie jest wypożyczany na randki. Zawsze szuka samotnych kobiet z kilkuletnim dzieckiem. Jest to człowiek chory, mszczący się na kobietach za swoje nieudane małżeństwo i zdradę żony, upatruje kobietę i juz na pierwszej- drugiej randce porusza temat ślubu, zakładania rodziny, kupna domu, momentalnie jest zakochany, podsyła wiersze miłosne, co 5 minut wysyła wiadomości, itp.Jak bluszcz oplata psychikę i życie kobiet- pcha sie do domu, poznaję rodzinę, opowiada dziecku partnerce jak będzie się o nie troszczył i jakim to będzie przyjacielem na całe życie, kobiecie że jest jego połową anioła itp. Drugą cechą charakterystyczną jest to, że opowiada ile to nie zarabia(a faktycznie nie zarabia mało; na jego stanowisku zarabia się ok 4-5tys), jakie to domy razem nie pobudujemy, a jak przychodzi do płacenia przy kasie usłyszysz: "Kochanie bo ja nie wziąłem gotówki/karty- zapłacisz?" I tak jest notorycznie, mimo dobrej pracy on nigdy nie ma kasy( i musi mieć jakieś wydatki; albo na leki, albo kolejne alimenty, albo jakieś ukryte uzależnienia; dużo pije- w zasadzie codziennie, ale musi byc coś jeszcze na co idzie mu kasa, bo nawet nie ma na rachunki) , no chyba że pojawi się obok znajomy, jego kuzyn lub inny członek rodziny- wtedy na pokaz płaci za wszystko. Na co dzień wyciąga kasę na co się da, w międzyczasie szuka kolejnej ofiary, a jak ja znajdzie zrywa kontakt z dnia na dzień. Wygląda to tak że np w czwartek planuje ślub i dzieci a w poniedziałek zrywa smsem pisząc że jednak się nie rozumiemy, że to nie jest to, albo ajk dziecko podaje powód ze go kobieta uraziła 3 dni temu i to jest powód i inne tego typu banały. Czyni ogromną krzywdę nie tylko kobiecie, którą traktuje jako sponsorkę i ozdobę, którą może się chwalić przed była żona( do tego wykorzystuje swoje dzieci, druga, trzecia randka -on już zabiera swoje dzieci i przy nich odstawia szopkę; przytulenia, całowanie z językiem) i rekompensuje kompleks zdrady(bo dzieci powiedzą mamie, że tata ma nową laskę). Niestety czyni ogromna krzywdę dzieciom partnerki - które już z reguły biologiczny ojciec skrzywdził, a teraz on obiecując bezpieczeństwo a zrywając kontakt jak z kimś nic nie znaczącym, i ogromna krzywdę swoim dzieciom- zwłaszcza synkowi; który związuje się z partnerkami i ich dziećmi, a potem bez wyjaśnień musi o nich zapomnieć i poznawać kolejne ciocie i braci/siostry- na chwilę. Inna kwestia i cecha charakterystyczna- pan ten naciska na seks bez zabezpieczeń, bardzo mu na tym zależy, a jak dopnie swego to traci zainteresowanie seksem- podejrzewam że może czymś zarażać. Dużo mówi o seksie i swoich umiejętnościach, praktyka pokazuje co innego, oczywiście winna jest kobieta, a na wstępie zastrzega że była żona naśmiewała sie z tych spraw u niego i on jest przeczulony, wiec nie można mu nic powiedzieć... Uważajcie bo związku z tego nie będzie- zostanie rana w sercu, skrzywdzone dzieci i co gorsza ciąża(po której Pan się zmyje jak kamfora) lub choroba...
 xxx 2016-07-18 12:56:47 
komentarz usunięty przez moderatora
 Aneta 2015-11-04 18:05:30 
Uwaga na JANA WEIS, znany jako Janusz, Janko, Wlucznia. Naprawde poszukuje kobiet z mieszkaniem najlepiej zamożnych. Porusza sie po roznych portalach społecznościowych. Ogólnie nawet będąc z kimś szuka nowych doznań czyli nowych pań. Zdaje się że jest zarówno alkoholikiem iak i chorym nimfomanem. Moją koleżankę zostawił w ciąży, dobrze o tym wiedząc. Zresztą ukradł jej klucze od mieszkania a w ciąży ciągle go nie było bo był u innych. Na stałe nie ma co się łudzić nie osiądzie. Województwo zachodniopomorskie.
 racjonalista 2015-08-12 20:05:56 
Wszyscy którzy zaczynają swoją przygodę z randkowaniem w sieci powinni przeczytać powyższe punkty. Oszustów matrymonialnych nic nie usprawiedliwia, ale winne są też same sobie kobiety, które dają się złapać na ckliwe historyjki i czułe słówka. Pragnienie bycia kochaną to jedno, ale zdrowy rozsądek to drugie. Rzeczą wręcz dla mnie niezrozumiałą jest pomoc finansowa nowo poznanej osobie, przecież to już na kilometr śmierdzi.
 oszukana eu 2015-04-23 22:18:52 
komentarz usunięty przez moderatora
 sewa mobil surabaya 2015-03-13 09:14:24 
komentarz usunięty przez moderatora
 Samanta 2014-12-14 12:05:32 
komentarz usunięty przez moderatora
 Mary 2014-11-26 11:30:36 
uwaga na "natanael684" jest na wielu forach matrymonialnych,czycha
na bogate kobiety,jestrobotnikiem i ma na imie Leszek.

Dołącz do nas!
* POLA OBOWIĄZKOWE
e-mail:*
hasło (min. 6 znaków):*
powtórz hasło:*
jestem:*
  kobietą piksel
  mężczyzną
data urodzenia:*
skąd znasz mydwoje.pl:
*Akceptuję Regulamin oraz Politykę prywatności Serwisu
Tak, chcę być informowany o w trendach i ofertach specjalnych dla Singli. Rezygnacja jest możliwa w każdej chwili.

lub zarejestruj się przez Facebooka
facebook register
Zadzwoń lub napisz do nas
tel: (22) 201 25 89
fax: (22) 201 25 87


codziennie 11.00 - 23.00
MyDwoje - krok po kroku

powered by WEB interface
Serwis MyDwoje.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.   Akceptuję
zamknij