Biuro matrymonialne > Poradnik > Poszukiwanie partnera > Poznaj miłość przez Internet > Internetowy oszust matrymonialny, uważaj!

Internetowy oszust matrymonialny, uważaj!

 • Podziel się na:
 • Dodaj do facebook.com
 • Dodaj do twitter.com
 • Dodaj do wykop.pl
 • Dodaj do gogole+
 • Dodaj do Linkedin
 • Dodaj do Pinterest

Zasady bezpiecznego randkowania

Internetowy oszust matrymonialny

Prewencja w celu ochrony przed oszustem, scammerem

Rejestrując się w serwisie randkowym, pewnie nie raz zastanawiałaś/eś się jak uniknąć oszustów matrymonialnych? W internetowym biurze matrymonialnym MyDwoje bezpieczeństwo Użytkowników, anonimowość, ochrona danych  i wizerunku  stoją na pierwszym miejscu. Zależy nam, by kontakty zawarte z naszą pomocą były wiarygodne, bezpieczne i miłe, dlatego codziennie starannie weryfikujemy profile i zdjęcia Użytkowników. Jako pierwszy portal dla Singli na rynku, wprowadziliśmy unikatowy system prewencji i ochrony danych pozwalający szybciej wykrywać  internetowych oszustów matrymonialnych  i skamerów (scammer). System stosowany przez moderatorów bazuje na wieloletnim doświadczeniu serwisu w branży randek internetowych i odrzuca podejrzane profile w trakcie weryfikacji, nie dopuszczając, aby cyberoszust dołączył do grona aktualnych ofert. W przypadku szczególnie wyrafinowanych oszustów - "tulipanów" i "scammerów", którzy w trakcie korespondencji lub w wyniku skargi zostaną zdemaskowani, serwis MyDwoje, ostrzega Użytkowników mających kontakt z podejrzewaną osobą, iż może to być oszust matrymonialny.


Dbamy aby osoby, z którymi  korespondujesz były na zdjęciach dobrze rozpoznawalne i nie pochodziły z internetowych zbiorów i baz znanych oszustów i scamerów, zmniejszając w ten sposób szanse cyberoszusta. Wszystkie profile są sprawdzane po każdej zmianie. Jako dodatkowe zabezpieczenie w celu weryfikacji danych z wizytówki MyDwoje wprowadziło Certyfikat Wiarygodnego Profilu (Poważne oferty matrymonialne). Wszystkie nasze działania zmierzają do tego, by w naszym serwisie dla singli Użytkownicy stworzyli trwałe związki, a nie jedynie nawiązywali cyberromans - wieczny internetowy romans. Certyfikat Wiarygodnego Profilu jest swego rodzaju świadectwem na dobre intencje Użytkowników.


Strzeż się sam przed cyber-oszustem, oszustem z sieci


Mimo ogromnych starań, serwis MyDwoje nie jest w stanie ustrzec Cię przed wszystkimi niebezpieczeństwami. Niektórzy nieuczciwi użytkownicy są bowiem dość wyrafinowani w swoim działaniu i ujawniają swoje nieuczciwe zamiary dopiero w trakcie korespondencji z Użytkownikami lub na dalszych etapach znajomości. Dlatego apelujemy do wszystkich Użytkowników o ostrożność. Reagujemy natychmiast, gdy zgłoszone zostanie nam naruszenie Regulaminu. Dokładamy wszelkich starań, aby nieuczciwe oferty w ogóle nie pojawiały się w Serwisie, bezpieczeństwo naszych Użytkowników, nie tylko pod kątem ochrony danych, jest dla nas bardzo ważne. Jednakże chcielibyśmy uczulić  na fakt, że nikt  nie uchroni Cię lepiej przed oszustami z Internetu, niż Ty sam. Zawsze należy wykazać ostrożność wobec nowo poznanych osób i stopniowo nabierać zaufania.


Typowe zachowania scammera:

 • Użytkownik od razu chce przejść z MyDwoje.pl na prywatny adres e-mail (w MyDwoje.pl można korespondować bezpiecznie, a także na żywo przez Czatl. Nie ma więc powodu, by narażać się na ewentualne nieprzyjemności korespondując przez prywatne adresy e-mail), 
 • przyszły potencjalny partner proponuje spotkanie we własnym lub Twoim domu,
 • osoba nowo poznana zaprasza do swojego samochodu,
 • tematem Państwa rozmowy będą pieniądze w tym pożyczki,
 • list jest niepoprawnie napisany po polsku,
 • pojawia się nagle wielkie uczucie, nowy znajomi dręczy pytaniami, nadmiernie przyspiesza tempo znajomości,
 • pojawia się nagła chęć spotkania i prośba o przesłanie pieniędzy na dojazd na randkę,
 • udziela wymijających odpowiedzi na konkretne pytania,
 • przekonuje do kompromisów niezgodnych z naszymi wartościami,
 • obwinia innych za własne problemy

Bądź ostrożny przed oszustem, szczególnie gdy ktoś:

 • nalega na pożyczenie pieniędzy lub wejście w układ czy spółki z osobą, którą się dopiero poznało,
 • używa wulgarnego języka, zbyt intymnych lub niewłaściwych pytań, narzucania tematów związanych z fantazjami seksualnymi,
 • żąda nagłego kontaktu telefonicznego lub e-mailowego, unikając bezpiecznego systemu anonimowej komunikacji w serwisie
 • domaga się zbyt szybkiego podawania swojego nazwiska, numeru telefonu, miejsca pracy. Jeśli raz zdradzi się komuś swoje prywatne,  nie  można tego cofnąć.

Jeżeli pojawia się podejrzenie, że trafiłaś/eś na internetowego oszusta matrymonialnego, scammera radzimy jak najszybsze zakończenie znajomości.

 

Prosimy także o zgłoszenie do Administratora MyDwoje.pl na adres biuro@mydwoje.pl lub poprzez „Kontakt z Administratorem” w zakładce „Moja Poczta”, podejrzenia wobec któregoś z Użytkowników, abyśmy mogli przedsięwziąć odpowiednie kroki.

 
Komentarze (23)

Internetowy oszust matrymonialny, uważaj! - dodaj komentarz
irmina; 2018-03-03 17:26:19 
Artur Kałek z Poznania. Oszust matrymonialny. Działa na badoo i Erodate jako Artur lub nazael44. Szuka sponsorki. Kłamca. Podaje się za młodszego niż jest. Pracuje w Inter Grocling w Grodzisku Wlkp. jako kierownik produkcji. Działa też na terenie Szczecina. Rozmawia z wieloma kobietami z całej Polski szukając ofiary. Mieszka niby na os. Kopernika. Choruje na łuszczycę. Zaprasza panie na spotkania głównie do Brovarii w Poznaniu.
Izabela2; 2017-12-17 15:47:16 
Uwaga na KrystianaS teraz jest na Badoo i pewnie innych portalach ...Niezbyt przystojny krepy rozbiegane oczka ale potrafi nieźle manipulować .Jednocześnie spotyka się i pisze z wieloma kobietami .W Polsce kujawsko-pomorskie na codzień Norwegia
Oszukana; 2017-12-13 13:37:29 
dziewczyny uwazajcie na faceta który pisze notorycznie na tym portalu, zaczepia dziewczyny z róznych stron Polski, w zależoności w której cześci kraju jest, jest trenerem piłkarskim i na to próbuje łapać dziewczyny, pisał do mnie i jednocześnie do 3 innych moich koleżanek, kazdej opowiadał inna bajkę, od razu daje swojego maila i prywatny nr telefonu, często chwali się swoja praca i podaje linki do radia by wzbudzić zaufanie, pisze nawet do 20 dziewczyn dziennie na dane miasto, nie dajcie się naciągnąć, liczy na sponsoring i szybki seks, prawdziwe nazwisko tego gościa to Szweda, opowiada jak niby zona go zostawiła dla innego, jaki to jest samotny, często podkreśla że jest sam, że mu się nudzi itd, często pisze ten sam tekst " Hej czy fajny ambitny Trener miałby u Ciebie szanse " teraz pracuje w Kołobrzegu w niejakiej Kotwicy Kołobrzeg. Uważajcie!!!!!
Roza; 2017-12-05 21:57:37 
Uwaga na oszusta jest na gg pod logingiem Krystian lat 47 Ozimek Zmienia kobiety jak rekawiczki Szuka darmowego sexu Niby szuka kogoś na stałe uczucia a tak naprawdę tylko przygody
Aga; 2017-11-06 22:55:09 
Witam. Chciałam też ostrzec przed oszustem, który po internetowej znajomości trwającej miesiąc, próbował wyłudzić pieniądze, rzekomo na opłacenie jakiejś przesyłki która utkwiła w Hiszpanii. Podaje się za Amerykanina, używa nazwiska Brandon Tina Down, lub James Brandon Tina, lub na FB Tina Obiaderi. Ukradł czyjąś tożsamość i posługuje się tymi skradzionymi zdjęciami. Początkowo pisze niepoprawnie po polsku, jakby z użyciem translatora, a potem po angielsku, też czasem niepoprawnie. Uważajcie! Najpierw nienaturalnie szybko pojawia się uczucie i wyznania, a potem presja aby pożyczyć 5 tys euro.
Marta; 2017-10-16 01:22:14 
Uwaga na KrystianaS zamieszkałego aktualnie w Stokmarknes Norwegia lat 39 w Polsce kujawsko-pomorskie.Oszust szukający darmowego sexu zmienia kobiety jak rękawiczki przysłowiowe zapewniając o wielkiej miłości.Spotykany najczęściej NA gg.
Okradziona ; 2017-09-05 12:06:07 
komentarz usunięty przez moderatora
Oszukana; 2017-08-30 16:57:18 
Ostrzegam przed Charles Wilson Anderson - lekarz chirurg z Ameryki na misji w Syrii
Janka; 2017-07-21 12:51:44 
Ostrzegam przed oszustem matrymonialnym amerykanin James Hart. Chce wyludzic pieniadze
Janka; 2017-07-21 12:48:37 
Witam ! drogie panie , ostrzegam przed amerykaninem James Hart- moze tu sie pojawic. Oszust , chce wyludzic pieniadze.

1-10 | 11-20 | 21-23 |

Dołącz do nas!
* POLA OBOWIĄZKOWE
e-mail:*
hasło (min. 6 znaków):*
powtórz hasło:*
jestem:*
  kobietą piksel
  mężczyzną
data urodzenia:*
skąd znasz mydwoje.pl:
*Oświadczam, iż zapoznałem się z Regulaminem świadczenia usług oraz Polityką prywatności i je akceptuję.
*Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych w celach marketingowych.
*Zgoda na przesyłanie informacji handlowych drogą elektroniczną (powiadomienia dzienne i natychmiastowe). Zgodę można wycofać w każdej chwili.
Wyrażam zgodę na Newsletter z ofertami matrymonialnymi i wydarzeniami dla singli.

lub zarejestruj się przez Facebooka
facebook register

Administratorem danych osobowych jest Katarzyna Bieber, prowadząca działalność gospodarczą pod firmą "My Dwoje" z siedzibą przy ul. Domaniewskiej nr 37 lok. 2.43, Warszawa 02-672, NIP: 9511875187. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie w celu przesyłania oferty marketingowej przez (za uprzednią zgodą) Katarzynę Bieber, prowadząca działalność gospodarczą pod firmą "My Dwoje" z siedzibą przy ul. Domaniewskiej nr 37 lok. 2.43, Warszawa 02-672, NIP: 9511875187. Informacje handlowe są wysyłane drogą elektroniczną w celu realizacji umowy (informacje od administratora danych serwisu, informacje o kompletności profilu oraz kontaktów z innymi użytkownikami portalu). Informujemy, że zebrane dane osobowe nie będą udostępniane, z wyjątkiem podmiotów uprawnionych do tego na podstawie przepisów prawa. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści oraz poprawiania swoich danych osobowych. Zgoda na gromadzenie i przetwarzanie danych może być w każdej chwili odwołana. Zgoda może być również odwołana w zakresie przetwarzania danych na cele marketingowe.

Zadzwoń lub napisz do nas
tel: (22) 201 25 89
fax: (22) 201 25 87


codziennie 11.00 - 23.00
MyDwoje - krok po kroku

powered by WEB interface
Serwis MyDwoje.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.   Akceptuję
zamknij