Cyberromans - wieczny internetowy romans

  • Podziel się na:
  • Dodaj do facebook.com
  • Dodaj do twitter.com
  • Dodaj do wykop.pl
  • Dodaj do Linkedin
  • Dodaj do Pinterest

Strzeż się internetowego oszusta matrymonialnego

Cyberromans - wieczny internetowy romans

Bądź ostrożny, by Twój romans w siecie nie był rozczarowaniem

Dlaczego randkujemy w internecie? W obecnych czasach znajomości zawierane przez Internet już nikogo nie dziwią. Jest to jeden z najpopularniejszych sposobów nawiązywania relacji z innymi ludźmi, także tych bliskich, do których należą związki partnerskie. Nie jest to już wyłącznie alternatywa dla osób nieśmiałych. W dobie wręcz niezliczonych serwisów społecznościowych czy też portali randkowych zainicjowanie nowej znajomości przez Internet jest doskonałym rozwiązaniem dla setek zapracowanych ludzi. Należy, jednak pamiętać, by w pierwszej fazie znajomości kierować się zasadą ograniczonego zaufania, niewykluczone, że twoja sympatia z Internetu, nie będzie tą osobą za którą się podaje, co może pociągnąć za sobą niekorzystne skutki. Zatem jak uniknąć oszustów matrymonialnych?

Mimo ogromnych starań serwisów matrymonialnych, takich jak MyDwoje.pl, nie przed wszystkimi niebezpieczeństwami serwis jest w stanie Cię ustrzec, dlatego bardzo wskazana jest własna ostrożność. Ważne, by być czujnym. Kiedy zacznie Cię męczyć internetowy oszust matrymonialny, uważaj! Nieprzyjemne sytuacje zdarzają się wszędzie, więc powinnaś być na nie przygotowana, trochę sceptyczna i gdy się wydarzą, nie traktować ich jako reguły. Jeżeli zrozumiesz specyfikę kontaktów i romansów w sieci, możesz uchronić się „cyberromansem”.

Cyberromans, czyli znajomość romantyczna, która nie wyszła poza cyberprzestrzeń

Według Kimberly Young, znanej badaczki psychologii internetu, cyberromans to „związek uczuciowy lub seksualny zainicjowany w sieci i utrzymywany głównie przy użyciu komputera”. Nietrudno zauważyć, iż część romansów w sieci nigdy nie wyszła poza cyberprzestrzeń. Internet to łatwe narzędzie dla tych, którzy chcą zupełnie anonimowo poflirtować. Taka „zabawa” zwiększa ich pewność siebie lub pozwala oderwać się od nudy, odgonić samotność  w życiu lub długoletnim stałym związku. Niestety nie zawsze pamiętają oni, iż po drugiej stronie monitora siedzi żywa osoba, dla której internetowe biuro matrymonialne jest pośrednikiem w poszukiwaniu prawdziwych relacji.

Na szczęście tego typu oszustów internetowych nie jest wielu. Wyniki badań są dosyć optymistyczne. Przeprowadziła je M. Whitty nad użytkownikami największego w Australii serwisu randkowego. Okazało się, że aż 91% logujących się do serwisu deklarowało nadzieję na znalezienie w sieci stałego partnera. Tylko pozostali liczyli na przeżycie krótkiego cyberromansu lub przygodnego seksu. Cyberromans nie jest zatem, aż tak powszechny, jak mogłoby się nam wydawać. Ponadto istnieją sposoby, aby się ustrzec przed oszustami internetowymi lub poradzić sobie z własnymi uczuciami, jeżeli przydarzy nam się tego typu sytuacja.

Specyfika romansów internetowych

Nawiązanie pierwszego kontaktu przez Internet to w dużej mierze sytuacja różniąca się od tej, kiedy poznajemy kogoś np. na spotkaniu towarzyskim u znajomych. Przede wszystkim jest to forma komunikacji „pozbawiona ciała”. Owszem, wiele serwisów matrymonialnych oferuje dodawanie zdjęć przy zakładaniu profilu. Jest to jednak dobrowolne, ponadto każdy z nas ma przynajmniej jedno zdjęcie na którym podoba się samemu sobie i to właśnie tego typu fotografię można wybrać do prezentacji swojej osoby w sieci.

Wyniki badań J. Bargha i K. McKenny ujawniły,  że cyberprzestrzeń pozwala odkryć prawdziwe, pozbawione ciała „ja”. Jeżeli spotykamy kogoś pierwszy raz "w realu", główną rzeczą, na jaką zwracamy uwagę jest wygląd zewnętrzny drugiej osoby. Jesteśmy świadomi, iż ta druga strona odnosi swoje pierwsze wrażenie na nasz temat na podstawie cech zewnętrznych. Dlatego myślimy „co on/ona o mnie pomyśli, skoro jestem za gruby(a), za niski(a), mam niezbyt ładne rysy twarzy?”. Oczywiście posiadamy głęboko zakorzenioną wiedzę o sobie, która mówi nam, że w istocie jesteśmy radośni, inteligentni, z poczuciem humoru. Nie zawsze jednak ujawnienie tego typu atutów jest możliwe przy pierwszym kontakcie. Dlatego często mamy wrażenie, że nasze ciało niejako nas „blokuje”, ponieważ jest bardziej „widzialne” niż to, co kryje się w naszym wnętrzu. Serwis matrymonialny MyDwoje.pl stosuje dla bliższego poznania osobowości kandydatów
 
Komentarze (5)

Cyberromans - wieczny internetowy romans  - dodaj komentarz
polski emeryt; 2016-07-15 23:42:25 
a ja kobieta lat 61 z przykrościa zauważam, że panowie z mojej grupy wiekowej najbardziej interesują sie moim stanem posiadania. Oczywiście nie od razu. najpierw jestem atrakcyjna i inteligentna co jest zreszta zgodne z prawdą, ale gdzies tak od trzeciej randki woleliby głupia i naiwną. Przestrzegam i bądźcie mądre dziewczyny. Może zaczniemy o tym mówic otwarcie?...o tych potrzebach polskich em,erytów?
przezorna; 2015-08-12 16:20:19 
Oszuści matrymonialni polują wszędzie. Niektóre serwisy lepiej się przed nimi zabezpieczają, inne mniej. Myślę, że na MyDwoje takie osobniki mają nieco utrudnione zadanie. Kobiety, najważniejsze abyście nie były zbyt łatwowierne. Gdy facet już w pierwszym mejlu pisze - „jesteś miłością mojego życia” to coś tu nie gra. Nie wierzcie w takie kłamstwa i zakończcie znajomość, jeśli nagminnie unika spotkań.
uwaga oszust ; 2015-04-23 18:44:10 
komentarz usunięty przez moderatora
Ostrożna; 2015-04-21 11:39:41 
Uważam, ze dobre sa takie strony, gdize ostrzega sie przed oszustami internetowymi. Na MyDwoje na szczescie jeszcze nikogo podejrzanego nie spotkalam, ale slyszlam, ze jak ktos im podpadnie to od razu taki profil kontroluja.
oszukana; 2015-04-08 12:36:01 
Kobiety proszę was uważajcie na zbyszka z kłodzka.namawia kobiety na czatach na fb badoo.sama padłam jego ofiarą.opowiada o swoich misjach.nimi tłumaczy ewentualne zniknięcie.z wielką chęcią wyludza pieniądze.oczywiście najpierwon daje np 300zł gdzie po dwóch miesiącach wyciąga dwa razy tyle.miał narzeczoną w tym czasie parę kobiet w polsce.w malborku w lubuskim w okolicach dolnośląskiego.każda w innym rejonie.często opowiada o misjach o swoim wypadku ma blizne na chyba prawej nodze.tak naprawdę złamał ją w jednostce.kłamie oszukuje mami.znajduje kobiety samotnie wychowujące dziecibo podobno sam ich nie może mieć i pragnie rodziny.gdy robi się poważnie dzwoni lub pisze ze ma problemy finansowe i musi się z tobą roztac.tak naprawdę daje sobie czas na inna.

Dołącz do nas!
* POLA OBOWIĄZKOWE
e-mail:*
hasło (min. 6 znaków):*
powtórz hasło:*
jestem:*
  kobietą piksel
  mężczyzną
data urodzenia:*
skąd znasz mydwoje.pl:
*Oświadczam, iż zapoznałem się z Regulaminem świadczenia usług oraz Polityką prywatności i je akceptuję.
Wyrażam zgodę na otrzymywanie wiadomości o charakterze marketingowym dotyczących produktów lub usług MyDwoje lub jej Partnerów
Wyrażam zgodę na Newsletter z ofertami matrymonialnymi i wydarzeniami dla singli.

lub zarejestruj się przez Facebooka
facebook register

Klauzula Informacyjna My Dwoje: 1. Administratorem danych osobowych (ADO), czyli podmiotem decydującym w jaki sposób będą przetwarzane Twoje dane osobowe jest: Fire Media Interactive Ltd,  Kemp House, 152-160 City Road, EC1V 2NX Londyn, Wielka Brytania. 2. ADO wyznaczył Inspektora Danych Osobowych, z którym kontakt jest możliwy pod adresem e-mail iod@mydwoje.pl, 3. Twoje dane osobowe są gromadzone i przetwarzane w następujących celach: - realizacji zawartej z Tobą umowy, w tym umożliwienia nam świadczenia usług drogą elektroniczną, - realizowania usług oferowanych przez serwis na podstawie wyrażonej przez ciebie zgody, - w celach podatkowych, rachunkowych i ewentualnych roszczeń i. in.– na podstawie obowiązujących i nałożonych na ADO przepisów prawa oraz do ochrony żywotnych interesów osoby, której danej dotyczą lub innej osoby fizycznej, -celach marketingowych w tym prowadzenie marketingu bezpośredniego, prowadzenia badań i analiz serwisu, między innymi pod kątem jego funkcjonalności, poprawy działania czy też oszacowania głównych zainteresowań i potrzeb użytkowników - na podstawie prawnie uzasadnionego interesu ADO, 4. Twoje dane są przekazywane do zaufanych podmiotów współpracujących z serwisem w ściśle określonych celach. 5. Dane osobowe będą przechowywane przez czas obowiązywania zawartej umowy, a po tym czasie przez okres wymagany obowiązkami nałożonymi na ADO przepisami prawa, tj. obsługi po usługowej, dochodzenia ew. roszczeń w związku z wykonywaniem umowy, w celu wykonania obowiązków wynikających z przepisów prawa, w tym w szczególności podatkowych i rachunkowych oraz w celach prawnie uzasadnionego interesu ADO maksymalnie przez okres 30 lat. 5. Osoba, której dane są przetwarzane w granicach określonych w RODO ma prawo do żądania od administratora dostępu do swoich danych osobowych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, a także przenoszenia danych oraz wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa, a w przypadku wyrażenia dobrowolnej zgody na przetwarzanie danych osobowych – prawo do cofnięcia tej zgody w dowolnym momencie, co nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem, 6. Dane będą wykorzystywane do automatycznego podejmowania decyzji w celu przygotowania wyboru ofert matrymonialnych dopasowanych do kandydata, 7. Dodatkowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności Serwisu. 

Napisz do nasKonsultacje telefoniczne
są dostępne w abonamentach Premium+


MyDwoje - krok po kroku


Szanowna Użytkowniczko, Szanowny Użytkowniku!

Nasza strona używa plików cookie w celu personalizowania treści i reklam, zapewnienia funkcji mediów społecznościowych i analizy ruchu na naszej stronie. Udostępniamy również informacje o korzystaniu z naszej strony internetowej naszym zaufanym partnerom. Dzięki cookies możemy dopasować wyświetlaną treść do Twoich preferencji.

Zaakceptuj wszystkie stosowane przez nas pliki cookie lub dokonaj własnych ustawień i zmieniając zakres swojej zgody w ustawienia zaawansowane. Czytaj więcej o ciasteczkach w Polityce prywatności.  Jeżeli korzystasz ze strony, wyrażasz zgodę na stosowanie przez nas plików cookie.


(więcej)

  Akceptuję
zamknij