Dlaczego randkujemy w internecie? | Powody dlaczego single szukają partnera w sieci

Czy od miesięcy lub lat poszukujesz kogoś interesującego i nie spotykasz go? Rozważasz rozpoczęcie poszukiwań w sieci? Wybór masz wielki. Czekają na Ciebie serwisy randkowe, a nawet portale randkowe dla Polaków za granicą Miałeś przykre doświadczenia i boisz się kolejnego odrzucenia? A może wolisz, gdy to ktoś Tobie zaproponuje kontakt? Serwis MyDwoje.pl przeanalizował ponad tysiąc odpowiedzi udzielonych w sondażu na temat „Co Twoim zdaniem sprawia, że trudno Ci poznać kogoś ciekawego?” Zobacz, jakie trudności napotykają single w Polsce w poszukiwaniu miłości i dlaczego przenoszą poszukiwania do sieci.

Wymarzony partner - poza zasięgiem

Internetowe biuro matrymonialne MyDwoje.pl zapytało singli, co ich zdaniem sprawia, że trudno im znaleźć partnera w codziennym życiu i jako alternatywę w tym zakresie dostrzegają portale matrymonialne? Główną grupę osób szukających miłości online, aż 23% wszystkich użytkowników internetowego biura matrymonialnego, stanowią osoby dla których ważny jest wymarzony partner, pasujący właśnie do nich. Poszukiwania trwają długo, bo spotykamy za mało singli, mamy zbyt duże aspiracje lub błędną percepcję własnej osoby. Dużo również zależy od naszego środowiska i grona osób z jakimi na co dzień obcujemy. Już typowo damskie lub męskie kierunki studiów i zawody ograniczają kontakty z płcią przeciwną i utrudniają poszukiwania kogoś wyjątkowego. Wielu singli przed założeniem rodziny oddaje się karierze lub samotnie wychowują dzieci. W związku z tym nie bywają w miejscach, gdzie można spotkać innych singli. Takim szukającym łatwiej będzie wybrać wymarzonego partnera w sieci. Tu czekają na nich oferty matrymonialne, spośród których mogą swobodnie wybierać swoich kandydatów na randkę.

Nie lubimy przejmować inicjatywy

Spora liczba zapytanych, bo aż 22% twierdzi, że nie lubi przejmować inicjatywy i czeka na to, aż zacznie druga strona. Czytana w dzieciństwie bajka o księciu na białym koniu, który odkryje i uwolni księżniczkę, zdaje się zbierać żniwo aż u 24% kobiet, które nie chcą aktywnie poszukiwać lub zaczynać kontaktu. Zadziwiający jest również wysoki wynik mężczyzn, aż 17% z nich chciałoby zostać odnalezionych przez wybrankę. Okazuje się, że wielu panów nie chce być zdobywcą i z chęcią odpowie na zaproszenie od kobiet w portalach matrymonialnych. Jeśli więc należysz do tej grupy zastanów się dobrze, jak pokonać nieśmiałość?

Lęk przed nieudanym związkiem

Aż co piąty (19%) singiel przyznaje, że boi się odrzucania. Może to wynikać z obniżonej samooceny wpojonej w rodzinnym domu lub nabytej podczas lat szkolnych. Lęk przed rozpaleniem uczuć i porzuceniem może także być skutkiem wielu negatywnych doświadczeń, będących następstwem nieudanego związku lub rozwodu. Również tym „zranionym” singlom łatwiej wchodzić w daną relację powoli, poznając stopniowo oczekiwania drugiej osoby i zestawiając je z własnymi pragnieniami, a dopiero następnie planować spotkanie, pierwszą randkę. Gdy zostałeś porzucony możesz szybciej odnaleźć nową miłość online.

Single bardzo zdystansowani

Ponad 10% pań i 7% panów przyznaje natomiast, że ich trudności z zapoznawaniem nowych osób wynikają z tego, jak są odbierani w życiu codziennym. Inni widzą ich, jako zdystansowanych i chłodnych, więc onieśmielają sobą nawet odważnych i pasujących kandydatów. Te osoby ukrywają swoje prawdziwe „ja”, by nie zostać skrzywdzonym. Ci sami single podczas anonimowych rozmów online są otwarci i zrelaksowani. Poznaj miłość przez Internet to hasło dla nich wszechobecne i codzienne i oznacza przede wszystkim wygodę. Łatwo do nich dotrzeć i z nimi flirtować.

Trudności w nawiązywaniu znajomości

Single zauważają też,  że czasem samotność wynika z ich własnych deficytów. Niewielka grupa osób ma zdecydowany problem ze swobodną rozmową w cztery oczy z kimś nowo poznanym. Ponad 5% singli nie wie nawet jak zacząć, a 9% ma problem z poprowadzeniem rozmowy tak, by zaciekawiła rozmówcę. Takim osobom w nawiązywaniu znajomości przeszkadza nieśmiałość lub brak kompetencji w komunikacji. Zatem jak pokonać nieśmiałość? Osoby nieśmiałe chętnie przenoszą do Internetu wstydliwą dla nich fazę zapoznania ewentualnego kandydata/ kandydatki na partnera.

Znajdź swój złoty środek

W Internecie nie trzeba wstydzić się ani swojego singlowego stanu, ani swoich oczekiwań i planów na przykład w kwestiach małżeństwa lub założenia rodziny. Singlom łatwiej jest zapoznać się wirtualnie i sprawdzić kryterium wyszukiwania wobec przyszłego partnera, kandydata na żonę/męża - jak wykształcenie, wzrost, stosunek do dzieci, do religii. Gdy te są spełnione, mogą wybrać  się na spotkanie z lekkim poczuciem: w tej osobie wolno mi się zakochać. Myślimy, że wtedy spotkanie będzie już tylko czystą przyjemnością. Niestety, czasem nasze oczekiwania wobec pierwszego spotkania są także zbyt wyidealizowane. Gdy generalnie rzadko umawiamy się na randki, to na takie starannie przygotowane spotkanie idziemy z wielkimi oczekiwaniami, licząc, że „to musi być ten jedyny/ta jedyna” i nieudany związek nie wchodzi w rachubę. Zobacz co ekspert MyDwoje.pl, psycholog i seksuolog kliniczny dr n.hum. Dariusz P. Skowroński mówi na temat oczekiwań wobec pierwszej randki: zobacz film: Pierwsza randka.

Optymalną wydaje się droga złotego środka - poznawanie wielu singli, rozszerzanie pola swoich poszukiwań przez nawiązywanie znajomości w życiu codziennym i w sprawdzonym serwisie matrymonialnym w sieci, ale nie ograniczanie ściśle kryteriów, gdyż ten jedyny wybrany według nich nie musi być tym, w którym się zakochamy.

Szukasz miłości przez Internet? Zobacz jakie są zalety korzystania z Internetu?

Korzystasz z portalu MyDwoje, żeby znaleźć miłość? Szukasz partnera na życie? Zobacz jakie są zalety szukania miłości przez Internet. Czy korzystanie z portali randkowych ma większe zalety, niż szukanie partnera poza siecią? Dowiedź się oglądając nasz film:


Zobacz także:

Poszukiwanie partnera - stałe błędy

Kryterium wyszukiwania


 
Komentarze (2)

Dlaczego randkujemy w internecie? | Powody dlaczego single szukają partnera w sieci - dodaj komentarz
Laura; 2015-08-13 18:51:30 
Dorzuciłabym jeszcze jeden punk, odnośnie tego, dlaczego randkujemy w internecie. Niektórzy po prostu nie wiedzą, gdzie mają szukać przyszłego partnera, albo nie mają czasu na poszukiwania. Przez internet jest zdecydowanie wygodniej. Poza tym osoby nieśmiałe, poznając innych singli przez portal randkowy mogą czuć się pewniej. Kobiety pewnie też mają większą odwagę napisać do mężczyzny, nawet jeśli w realu nigdy by się nie odważyły do niego podejść i porozmawiać.
Bułeczka; 2015-06-13 19:43:56 
Nie wyobrażam sobie zycia bez internetu. Już nie. Wszystko się tam przeniosło, nawet szukanie miłości. I to jest takie wygodne, dostępne, pojemne, obszerne, wszechobecne i łatwe Jakże by z tego nie korzystać?

Dołącz do nas

* Pola obowiązkowe

Nieprawidłowy adres E-mail
Hasło musi zawierać minimum 6 znaków
Hasło różni się od podanego wcześniej
Podaj datę urodzenia

lub zarejestruj się przez facebooka

Klauzula Informacyjna My Dwoje: 1. Administratorem danych osobowych (ADO), czyli podmiotem decydującym w jaki sposób będą przetwarzane... Twoje dane osobowe jest: Fire Media Interactive Ltd, Kemp House, 152-160 City Road, EC1V 2NX Londyn, Wielka Brytania. 2. ADO wyznaczył Inspektora Danych Osobowych, z którym kontakt jest możliwy pod adresem e-mail [email protected], 3. Twoje dane osobowe są gromadzone i przetwarzane w następujących celach: - realizacji zawartej z Tobą umowy, w tym umożliwienia nam świadczenia usług drogą elektroniczną, - realizowania usług oferowanych przez serwis na podstawie wyrażonej przez ciebie zgody, - w celach podatkowych, rachunkowych i ewentualnych roszczeń i. in.– na podstawie obowiązujących i nałożonych na ADO przepisów prawa oraz do ochrony żywotnych interesów osoby, której danej dotyczą lub innej osoby fizycznej, -celach marketingowych w tym prowadzenie marketingu bezpośredniego, prowadzenia badań i analiz serwisu, między innymi pod kątem jego funkcjonalności, poprawy działania czy też oszacowania głównych zainteresowań i potrzeb użytkowników - na podstawie prawnie uzasadnionego interesu ADO, 4. Twoje dane są przekazywane do zaufanych podmiotów współpracujących z serwisem w ściśle określonych celach. 5. Dane osobowe będą przechowywane przez czas obowiązywania zawartej umowy, a po tym czasie przez okres wymagany obowiązkami nałożonymi na ADO przepisami prawa, tj. obsługi po usługowej, dochodzenia ew. roszczeń w związku z wykonywaniem umowy, w celu wykonania obowiązków wynikających z przepisów prawa, w tym w szczególności podatkowych i rachunkowych oraz w celach prawnie uzasadnionego interesu ADO maksymalnie przez okres 30 lat. 5. Osoba, której dane są przetwarzane w granicach określonych w RODO ma prawo do żądania od administratora dostępu do swoich danych osobowych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, a także przenoszenia danych oraz wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa, a w przypadku wyrażenia dobrowolnej zgody na przetwarzanie danych osobowych – prawo do cofnięcia tej zgody w dowolnym momencie, co nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem, 6. Dane będą wykorzystywane do automatycznego podejmowania decyzji w celu przygotowania wyboru ofert matrymonialnych dopasowanych do kandydata, 7. Dodatkowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności Serwisu.

Napisz do nas

Konsultacje telefoniczne są dostępne w abonamentach +

Pomoc

Kobiece twarze MyDwoje

Zarejestruj się za darmo i przeglądaj dalej

Zarejestruj się

Ogłoszenia matrymonialne - Kobiety:

Ogłoszenia matrymonialne - Mężczyźni:

MyDwoje - krok po kroku

1. Zarejestruj się i wypełnij profil
2. Wypełnij test partnerski
3. Obejrzyj propozycje partnerów
4. Napisz wiadomość
5. Zakochaj się!


Szanowna Użytkowniczko, Szanowny Użytkowniku!

Nasza strona używa plików cookie w celu personalizowania treści i reklam, zapewnienia funkcji mediów społecznościowych i analizy ruchu na naszej stronie. Udostępniamy również informacje o korzystaniu z naszej strony internetowej naszym zaufanym partnerom. Dzięki cookies możemy dopasować wyświetlaną treść do Twoich preferencji.

Zaakceptuj wszystkie stosowane przez nas pliki cookie lub dokonaj własnych ustawień i zmieniając zakres swojej zgody w ustawienia zaawansowane. Czytaj więcej o ciasteczkach w Polityce prywatności.  Jeżeli korzystasz ze strony, wyrażasz zgodę na stosowanie przez nas plików cookie.


 
zamknij