Tak kulturalnie zakończysz znajomość | Netykieta w odmawianiu - rady Użytkowników

Jak odmawiać, nie raniąc innych?

W serwisach randkowych sposobem na znalezienie tej jedynej, czy tego jedynego jest nawiązywanie dużej ilości kontaktów z osobami, których profil wzbudził nasze szczególne zainteresowanie. Zwiększa to prawdopodobieństwo poznania przyszłego partnera. Zatem jeśli posiadasz ciekawy profil randkowy z pewnością otrzymasz dużą liczbę zaproszeń. Pamiętaj, że osoba która wysłała do Ciebie wiadomość czeka na Twoją odpowiedź. Z kolei jeśli jest to niechciany adorator i nie jesteś zainteresowany podjęciem kontaktu z tą osobą, odmawiaj grzecznie lecz asertywnie.

W życiu bardzo często znajdujemy się w sytuacji, w której musimy odmówić. Portal randkowy MyDwoje zapytał Użytkowników, jak w relacjach damsko-męskich powinna wyglądać netykieta w odmawianiu, czyli kulturalne zakończenie znajomości. Oto ich propozycje:

***

Witaj. Jest mi bardzo miło, że zauważyłaś mnie w Serwisie MyDwoje, ale uważam, że nie jesteśmy tymi samymi "połówkami jabłka", gdyż zbyt wiele NAS różni (...). Dlatego też nie chcę stawać na drodze do Twojego upragnionego szczęścia. Bardzo dziękuję za zainteresowanie i życzę powodzenia w poszukiwaniu UCZUCIA. Pozdrawiam.

***

Witaj! Jest piosenka w której padają takie słowa " są dwa światy i nas jest dwoje ". Myślę, że to niestety prawda o nas. Poruszamy się w innej rzeczywistości, inne rzeczy nas bawią i smucą. Życzę Ci spotkania ze swojej galaktyki. Żegnaj.

***

Dziękuję za zainteresowanie i odwiedziny na moim profilu. Niestety obecnie nie mogę nawiązać kolejnego kontaktu. Pozdrawiam serdecznie.

***

Dziękuję za zainteresowanie moją osobą. Miło się nam rozmawiało do pewnego czasu...... Jednak zauważyłam że "idziemy nie w tym samym kierunku". Dziękuję Ci za poświęcony mi czas. Pozdrawiam i życzę szczęścia

Tak odmówisz z uśmiechem na niezręczne zaproszenie do kontaktu

Odmowa na zaproszenie do kontaktu stanie się łatwiejsza do przyjęcia i pozostawi uczucie sympatii, gdy będziesz odmawiać z uśmiechem. Szczególnie ważna jest również uprzejmość w korespondencji z innym Użytkownikami, czyli netykieta w Internecie. Zatem jak odmawiać z uśmiechem? Zobacz, co proponują Użytkownicy:

***

Dziękuję za kontakt i za zainteresowanie.
Sporo nas łączy, lecz chyba więcej dzieli
I mamy odmienne zdanie...
Ja biegam po lesie
ty leżysz na kanapie
Ja czytam kryminały
Tobie wciąż czasu braknie...
Choleryk i flegmatyk
To chyba nie pasuje
Życzę Ci szczęścia w przyszłości
Pozwól, ze teraz spasuję...

***
Tak wiele wspólnie przeżyliśmy chwil, które tak miło ....wspominasz. Zastanawiam się, jak to tobie powiedzieć. Wiesz,  ....może jednak zmienimy temat....Nie wiem, czego się spodziewasz... Trudno mi to powiedzieć, i wiesz chyba nie potrafię stanąć na wysokości zadania w twoim śnie. To już .... nie jest twoja wina... Tak na pewno... , to nie już jest twoja wina.... Nie wiem ... dlaczego ..., ale ... ja to już muszę to zrobić.... Nie zasługujesz .... na taką zdrajczynię jak ja. Proszę nie płacz..... Przepraszam ....ciebie bardzo.....  Nie chciałam ciebie zranić... Przepraszam... To nie jest koniec... nie..., to ja się tylko pomyliłam... Wiesz poznałam innego mężczyznę... Wiesz, zakochałam się w nim... Przepraszam.....,  ja ciebie kocham... chyba obłąkałam... Musisz mi pomóc wyjść z tej całej sytuacji... Ale to już chyba koniec... Z pewnością znajdziesz wartościową dziewczynę, która naprawdę na ciebie zasługuje.... Ja na ciebie nie zasługuję..., i dlatego muszę to napisać... Nie przejmuj się, to nie koniec ....świata, jutro też jest dzień, Tak....  na pewno ....jutro .... poznasz dziewczynę, która na ciebie zasługuje... Tak... na pewno.... Proszę tylko nie dzwoń...  już do nie mnie. Potraktuj ... jakbym nie nigdy ... nie istniała. Cześć ! Wszystkiego dobrego, dobrego humoru i poznania ciekawych ludzi.. Ha ha ha....


***
O panie witaj!!! 
lecz o względy mnie nie pytaj, 
bowiem jestem zakochana, 
Wybrałam już innego pana.

***
Nie potrafię dziś powiedzieć
że będziemy razem siedzieć
czy to w parku, czy w kawiarni
czy na balu czy w kręglarni.
Jedno wiem na pewno,że
nie do pary nam w tej grze,
choć my dwoje dzisiaj jeszcze
jutro inne już piszemy wiersze
Szczęścia, zdrowia Tobie życzę
niechaj będą to słodycze,
kiedy kawkę będziesz pić,
gdy beze mnie będziesz żyć.

Kulturalne zakończenie znajomości na poważnie

Nie zawsze mamy ochotę odpowiedzieć na wiadomość. Warto jednak postarać się o to aby zareagować, gdy pojawia się zaproszenie do kontaktu. Jeżeli nie jesteś zainteresowany tą znajomością, potraktuj zaproszenie jako komplement ale wyślij uprzejmą wiadomość odmowną. Nie pozostawiaj zapraszającego w przedłużającym się uczuciu niepewności. W MyDwoje zależy nam, by żadna propozycja nie została bez odpowiedzi. Świadczy to o naszej kulturze i wynika z szacunku do innych Użytkowników. Nasi Użytkownicy proponują:

***

Bardzo mi przykro,że muszę się z Tobą pożegnać w ten sposób. Dziękuje za kontakt i za zainteresowanie. Nie żałuje żadnej chwili straconej, żadnej minuty- żałuje tylko ,że tak nie jest. Ale trudno się mówi,   różnice   naszych zainteresowań są kolosalne -  więc   nic na się.  Bo skutek i tak byłby odwrotny. Na koniec napisze Ci coś pięknego , a mianowicie" Warto całego siebie dać, jak bukiet polnych kwiatów. I chociaż trudno potem trwać- uśmiech darować światu"   Mimo wszystko życzę Ci szczęścia, jestem pewna, że kiedyś na swoje połówki trafimy. Bo jak to mówią   miłość ślepa jest, dopadnie Cię wtedy, gdy się jej najmniej spodziewasz. Więc, powodzenia!!!

***

Witaj XXXX. Tak jak mówiłem wcześniej, jestem osobą szczerą, otwartą i traktuję innych z szacunkiem. Chociaż nie jest mi o tym łatwo pisać, sam niejednokrotnie zetknąłem się w tym miejscu z całkowitą ignorancją, pożegnaniem słowa. Powiem wprost - myślę, że zbyt wiele nas dzieli w niektórych sprawach, a mianowicie .... i ...., dlatego chciałem się pożegnać i życzyć Ci szczęścia. Z szacunku dla Twojej osoby zdecydowałem się na takie pożegnanie. Mam nadzieję, że odnajdziemy kiedyś swoje szczęście. Jeżeli z jakichś przyczyn jestem w całkowitym błędzie, proszę napisz, w jakim, jeżeli nie, proszę uszanuj moją decyzję. YYYYY

Grzeczna odmowa dobrze o Tobie świadczy

Uprzejmość w kontaktach z ludźmi - również w Serwisie internetowym - jest Twoim atutem i pomoże Ci wzbudzić sympatię. Ogromne znaczenie ma odmawianie grzecznie. Nie rań uczuć innych. Przedstaw jasno swoją decyzję, ale postaraj się zrobić to w miły sposób. Możesz skorzystać z gotowego szablonu odmowy, lub z propozycji nadesłanych przez naszych Użytkowników:

***

Witaj. Miło mi, że odwiedziłeś mój profil. Tym bardziej, że coś pozytywnego zwróciło Twoją uwagę i chciałbyś mnie poznać. Z Twojego profilu wynika, że jesteś wartościowym człowiekiem. Jeśli chodzi Ci o korespondencję, wyminę poglądów nie mam nic przeciwko temu, ale jeśli chodzi o coś więcej to nie chcę Ci robić nadziei. Przede wszystkim ze względu na odległość, ale również Twój bagaż doświadczeń. Jestem jeszcze zbyt niedojrzała by im podołać. Lubię jasne sytuacje dlatego mam nadzieję, że mi wybaczysz, a nawet zrozumiesz moją szczerość. Nie chciałabym, żeby mnie ktoś zwodził i dlatego nie chcę tego robić w stosunku do Ciebie. Z serdecznymi pozdrowieniami

***
Witaj, Pozwól, że na początku zacytuję Stephanie Meyer: Przez wszys­tkie te ty­siącle­cia ludziom nie udało się roz­gryźć za­gad­ki, jaką jest miłość. Na ile jest sprawą ciała, a na ile umysłu? Ile w niej przy­pad­ku, a ile przez­nacze­nia? Dlacze­go związki dos­ko­nałe się roz­pa­dają, a te po­zor­nie niemożli­wie trwają w najlepsze? Ludzie nie zna­leźli od­po­wie­dzi na te py­tania i ja też ich nie znam. Miłość po pros­tu jest al­bo jej nie ma. Przykro mi bardzo, ale wydaje mi się, że my wspólnie zagadki, jaką jest miłość nie rozgryziemy. Obydwoje powinniśmy szukać dalej. Może szczęście się do nas uśmiechnie. Powodzenia w poszukiwaniach!

***
Cześć Piotrze :) Wczoraj zastanawiałam się nad sobą, nad moją sytuacją i życiem. Myślałam czego chcę, czego pragnę. Myślałam o Tobie i naszej znajomości. Już wiem dlaczego tak zwlekałam z odpowiedzią do Ciebie, wiem, że czegoś mi brakuje między nami. Jest miło, grzecznie, fajnie ale nie ma iskry, pazura, tęsknoty za Tobą Piotruś. Nie potrafię tego nazwać, opisać pięknymi słowami a  tak wprost:  wiem czego i kogo chcę. Chcę zwariować na czyimś punkcie. Nie potrafię na Twoim. Przepraszam. I.

Po spotkaniu odmów uprzejmie, lecz stanowczo

Kulturalne zakończenie znajomości jest szczególnie ważne po spotkaniu na żywo, lub rozmowie telefonicznej. Kiedy zdecydowanie czujemy że "to  nie to", zadbajmy o to, aby niechciany adorator został poinformowany o tym w taki sposób, w jaki sami chcielibyśmy spotkać się z odmową w takiej sytuacji.

***

Witaj, Dziękuję za miłe spotkanie i rozmowę. Co do dalszego poznawania się, jak sam zauważyłeś najpierw trzeba zdefiniować to pojęcie, żeby obydwie strony rozumiały je tak samo. Uważam, że jestem osobą otwartą i lubię poznawać nowych ludzi, słuchać co mają do powiedzenia, bez względu na to czy podzielam ich zdanie czy nie. Jesteś interesującym człowiekiem, masz ukształtowane poglądy, które szanuję. Jednak mój stosunek do życia i moje poglądy są odmienne, dlatego wydaje mi się, że trudno byłoby nam "nadawać na tej samej fali". Lubię stawiać sprawy uczciwie, to co mogę zaproponować w kwestii dalszego poznawania się to koleżeńska znajomość. Z pozdrowieniami 
Komentarze (2)

Tak kulturalnie zakończysz znajomość | Netykieta w odmawianiu - rady Użytkowników - dodaj komentarz
lilka; 2015-08-11 15:37:39 
Super, że podaliście przykłady w jaki sposób można kulturalnie odmówić. Po co komuś robić nadzieje, jeśli wiemy, że i tak nic z tego nie będzie. Lepiej od razu zakończyć znajomość. Grzecznie się pożegnać i przejść do następnych kontaktów. Na pewno nie ma niczego gorszego od zablokowania niechcianego kontaktu, bez podania przyczyny. Tak jak wspomniała minia najciekawsze są te wersje na wesoło :)
minia; 2015-06-10 21:01:31 
Nareszcie ktoś zwrócił na to uwagę - można i trzeba umieć odmówić z sympatią, kulturalnie, grzecznie. Nie ma co kręcić i kłamać, albo wodzić za nos, jeżeli wiadomo, że nic z tego nie będzie. Mnie najbardziej podobają się te wersje na wesoło ;)

Dołącz do nas

* Pola obowiązkowe

Nieprawidłowy adres E-mail
Hasło musi zawierać minimum 6 znaków
Hasło różni się od podanego wcześniej
Podaj datę urodzenia

lub zarejestruj się przez facebooka

Klauzula Informacyjna My Dwoje: 1. Administratorem danych osobowych (ADO), czyli podmiotem decydującym w jaki sposób będą przetwarzane... Twoje dane osobowe jest: Fire Media Interactive Ltd, Kemp House, 152-160 City Road, EC1V 2NX Londyn, Wielka Brytania. 2. ADO wyznaczył Inspektora Danych Osobowych, z którym kontakt jest możliwy pod adresem e-mail [email protected], 3. Twoje dane osobowe są gromadzone i przetwarzane w następujących celach: - realizacji zawartej z Tobą umowy, w tym umożliwienia nam świadczenia usług drogą elektroniczną, - realizowania usług oferowanych przez serwis na podstawie wyrażonej przez ciebie zgody, - w celach podatkowych, rachunkowych i ewentualnych roszczeń i. in.– na podstawie obowiązujących i nałożonych na ADO przepisów prawa oraz do ochrony żywotnych interesów osoby, której danej dotyczą lub innej osoby fizycznej, -celach marketingowych w tym prowadzenie marketingu bezpośredniego, prowadzenia badań i analiz serwisu, między innymi pod kątem jego funkcjonalności, poprawy działania czy też oszacowania głównych zainteresowań i potrzeb użytkowników - na podstawie prawnie uzasadnionego interesu ADO, 4. Twoje dane są przekazywane do zaufanych podmiotów współpracujących z serwisem w ściśle określonych celach. 5. Dane osobowe będą przechowywane przez czas obowiązywania zawartej umowy, a po tym czasie przez okres wymagany obowiązkami nałożonymi na ADO przepisami prawa, tj. obsługi po usługowej, dochodzenia ew. roszczeń w związku z wykonywaniem umowy, w celu wykonania obowiązków wynikających z przepisów prawa, w tym w szczególności podatkowych i rachunkowych oraz w celach prawnie uzasadnionego interesu ADO maksymalnie przez okres 30 lat. 5. Osoba, której dane są przetwarzane w granicach określonych w RODO ma prawo do żądania od administratora dostępu do swoich danych osobowych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, a także przenoszenia danych oraz wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa, a w przypadku wyrażenia dobrowolnej zgody na przetwarzanie danych osobowych – prawo do cofnięcia tej zgody w dowolnym momencie, co nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem, 6. Dane będą wykorzystywane do automatycznego podejmowania decyzji w celu przygotowania wyboru ofert matrymonialnych dopasowanych do kandydata, 7. Dodatkowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności Serwisu.

Napisz do nas

Konsultacje telefoniczne są dostępne w abonamentach +

Pomoc

Kobiece twarze MyDwoje

Zarejestruj się za darmo i przeglądaj dalej

Zarejestruj się

Ogłoszenia matrymonialne - Kobiety:

Ogłoszenia matrymonialne - Mężczyźni:

MyDwoje - krok po kroku

1. Zarejestruj się i wypełnij profil
2. Wypełnij test partnerski
3. Obejrzyj propozycje partnerów
4. Napisz wiadomość
5. Zakochaj się!


Szanowna Użytkowniczko, Szanowny Użytkowniku!

Nasza strona używa plików cookie w celu personalizowania treści i reklam, zapewnienia funkcji mediów społecznościowych i analizy ruchu na naszej stronie. Udostępniamy również informacje o korzystaniu z naszej strony internetowej naszym zaufanym partnerom. Dzięki cookies możemy dopasować wyświetlaną treść do Twoich preferencji.

Zaakceptuj wszystkie stosowane przez nas pliki cookie lub dokonaj własnych ustawień i zmieniając zakres swojej zgody w ustawienia zaawansowane. Czytaj więcej o ciasteczkach w Polityce prywatności.  Jeżeli korzystasz ze strony, wyrażasz zgodę na stosowanie przez nas plików cookie.


 
zamknij