Biuro matrymonialne > Poradnik > Randki w sieci > Bezpieczna randka > Jak uniknąć oszustów matrymonialnych?

Jak uniknąć oszustów matrymonialnych?

  • Podziel się na:
  • Dodaj do facebook.com
  • Dodaj do twitter.com
  • Dodaj do wykop.pl
  • Dodaj do gogole+
  • Dodaj do Linkedin
  • Dodaj do Pinterest

Masz skłonności do cyberromansu?

Jak uniknąć oszustów?
Szukasz partnera przez internetowe biuro matrymonialne, jednocześnie zastanawiasz się jak uniknąć oszustów matrymonialnych? Przede wszystkim bardzo wiele zależy od prawidłowego podejścia. Zatem jak uniknąć oszustów matrymonialnych? W świecie realnym równie często zdarzają się podobne sytuacje. Warto pomimo zranień i podejrzeń być otwartym na prawdziwą miłość, która czasem późno, a jednak do nas przychodzi. Internet można natomiast potraktować jako coś, co po prostu ułatwi ci znalezienie właśnie tej jednej osoby spośród miliona.

Bezpieczeństwo randek online

Wiele osób obawia się poszukiwania partnera przez serwisy randkowe w obawie przed kłamstwem lub rozczarowaniem. Można jednak znacznie obniżyć to ryzyko, pamiętając o kilku zasadach. Przede wszystkim uzbrój się w cierpliwość. Jest to bardzo ważna reguła, bowiem początkowo możesz nawiązać wiele nowych relacji, z których część może bardzo Cię rozczarować. Twoja sympatia z Internetu, która w trakcie czatowania wydawała Ci się niemal Twoją „drugą połówką” może okazać się zupełnie inną osobą podczas spotkania lub do owego spotkania w ogóle nie dojdzie, ponieważ Twój rozmówca pewnego dnia zniknie bez śladu oraz przestanie się odzywać na portalach dla Samotnych. Nie oznacza to, iż „masz pecha” czy też e-randki i poznawanie nowych osób poprzez Internet nie jest dla Ciebie. Internautów jest tak wielu, iż z pewnością gdzieś po drugiej stronie monitora siedzi osoba, która idealnie do Ciebie pasuje i szuka swojej drugiej połówki tak jak Ty.

Uważaj, jeśli rozmówca unika randki "w realu"

Bądź ostrożny, jeżeli Twój rozmówca ciągle odkłada lub mówi, że nie pasuje mu randka w realu, może to być internetowy oszust matrymonialny, uważaj! Oczywiście istnieją sytuacje wyjątkowe, jak np. duża odległość miejsca zamieszkania dwóch osób. Trudno też określić jednoznacznie czas, jaki powinien upłynąć od pierwszej e-randki do randki w "realu". Czasem potrzeba trochę więcej „przeczatowanych” godzin w najpopularniejszych portalach randkowych, aby oswoić się z nową sytuacją, pokonać nieśmiałość. Jeżeli jednak czujesz, że Twój rozmówca zwodzi Cię, odwlekając spotkanie niemal w nieskończoność, zastanów się, czy taka reakcja poprzez portal dla Singli jest właśnie tym, czego szukasz. W sytuacji, gdy uda ci się umówić na randkę, powinieneś koniecznie zadbać, by była to bezpieczna randka z Internetu.

Wytrwale szukaj drugiej połówki

Zachowaj emocjonalny dystans. Nie chodzi tutaj wcale o całkowitą nieufność czy też podejrzewanie o cyberromans - wieczny internetowy romans każdego, kto pojawi się w Twojej cyberprzestrzeni. W najpopularniejszych portalach randkowych intymne rozmowy są łatwiejsze. Ma to swoje dobre i złe strony: łatwiej nawiązać relację, jednak istnieje również ryzyko wykorzystania emocji drugiego człowieka, który ma poważne podejście do poszukiwań drugiej połówki. Dlatego daj sobie czas i odczekaj moment, gdy naprawdę nabierzesz pewności do uczciwych zamiarów nowo-poznanej osoby, zanim zaczniesz się jej zwierzać. Jeśli masz podejście "szukam drugiej połówki", to na pewno wiesz, że znalezienie jej wymaga cierpliwości. Bądź wyrozumiały podczas pierwszego spotkania. Pamiętaj, że stres na pierwszej randce może spowodować że, osoba z którą umawiałeś się na randki internetowe, tryskała poczuciem humoru a podczas pierwszej randki "w realu" wydawała się śmiertelnie poważna. Pamiętaj iż nawiązywanie znajomości przez Internet to środek wykorzystywany zwłaszcza przez osoby nieśmiałe, które szczególnie obawiają się oceny ze strony innych. Daj szansę waszej znajomości, być może za dwa lub trzy spotkania odnajdziesz w swoim towarzyszu to, co tak bardzo urzekło Cię podczas e-randki.

 
Komentarze (3)

Jak uniknąć oszustów matrymonialnych?  - dodaj komentarz
Marta; 2015-09-21 00:53:37 
Póki co, na MyDwoje nie natrafiłam jeszcze na żadnego oszusta i oby tak pozostało. Nie oznacza to jednak, że mogę już zapomnieć o zasadach bezpieczeństwa. Ostrożnym należy być wszędzie. Tu także powinna obowiązywać zasada ograniczonego zaufania. Tak jak zostało tu napisane podejrzliwość powinien wzbudzić fakt, że dana osoba nie dąży do spotkania lub je przekłada. Lepiej więc zakończyć taką znajomość.
milka05; 2015-02-24 15:13:43 
Moim zdaniem podstawową zasadą pozwalającą uniknąć oszustów matrymonialnych, jest wybór takiego portalu, gdzie tych oszustów nie ma lub jest ich bardzo mało. Bo nie ukrywajmy, są różne portale, na darmowych pewnie więcej ludzi jest takich, którzy mało poważnie podchodzą do tego tematu i też takich, którzy chcą oszukiwać. Bo skoro mogą założyć konto za darmo, to po co mają wchodzić na płatne portale? Ja z takiego założenia wychodziłam i faktycznie na płatnych tych dziwnych ludzi jest znacznie mniej.

Drugą istotną sprawą jest moderacja portalu, ważne, żeby portal był obserwowany przez moderatorów, żeby w razie czego reagowali i usuwali oszustów. Pod tym względem duży szacunek dla moderatorów Mydwoje, dziękuję za rozwiązanie kilku moich problemów :)

Ale wszystko jedno jak ostrożnym się nie będzie, to i tak konieczne jest zachowanie trzeźwego umysłu, rozsądne myślenie i intuicja. Jak ktoś się wydaje podejrzany, to lepiej zerwać z takim kontakt, po co ryzykować. No i zachować dystans, a wszystko powinno być dobrze, przynajmniej ja tak to widzę:)
Ania; 2015-02-24 00:36:53 
A co zrobić jak trafimy na oszusta matrymonialnego właśnie tu na Mydwoje?? Który kasuje profil i znów zakłada nowy aby zmylić swoje ofiary..

Dołącz do nas!
* POLA OBOWIĄZKOWE
e-mail:*
hasło (min. 6 znaków):*
powtórz hasło:*
jestem:*
  kobietą piksel
  mężczyzną
data urodzenia:*
skąd znasz mydwoje.pl:
*Oświadczam, iż zapoznałem się z Regulaminem świadczenia usług oraz Polityką prywatności i je akceptuję.
*Zgoda na przesyłanie informacji handlowych drogą elektroniczną (powiadomienia dzienne i natychmiastowe). Zgodę można wycofać w każdej chwili.
Wyrażam zgodę na Newsletter z ofertami matrymonialnymi i wydarzeniami dla singli.

lub zarejestruj się przez Facebooka
facebook register

Administratorem podanych danych osobowych jest: Katarzyna Bieber reprezentująca Serwis Doboru Partnerskiego z siedzibą przy ul. Domaniewskiej nr 37 lok. 2.43, Warszawa 02-672, NIP: 9511875187. Administrator wyznaczył IOD, jest nią Małgorzata Lewandowska, z którą kontakt jest pod adresem e-mail iod@mydwoje.pl. Kategorie danych jak: e-mail, data urodzenia, fotografia, wiek, zawód, miasto, charakterystyka, poglądy oraz dane dotyczące preferencji tzw. dane szczególnej kategorii zostają przekazane dobrowolnie w celu realizacji usługi i przesyłania oferty marketingowej zgodnie z Regulaminem Serwisu. Podstawa prawna: Serwis Internetowy przetwarza dane osobowe na podstawie wyrażonej zgody, jest to niezbędne do wykonania umowy, do wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na administratorze, na podstawie prawnie uzasadnionych interesów administratora i jest niezbędne do ochrony żywotnych interesów osoby, której danej dotyczą lub innej osoby fizycznej. Dane osobowe będą przetwarzane przez okres obowiązywania Umowy lub wniesienia uzasadnionego sprzeciwu. Użytkownik ma prawo poprawiania danych, usuwania, ograniczenia przetwarzania a także wniesienia sprzeciwu, oraz przeniesienia ich do innego administratora. Podanie danych nie jest wymogiem ustawowym lecz umownym i jest dobrowolne jednak niezbędne do wypełnienia umowy. Dane będą wykorzystywane do automatycznego podejmowania decyzji w celu przygotowania wyboru ofert matrymonialnych dopasowanych do kandydata. Użytkownik ma prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego na adres Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa. Więcej informacji na temat przetwarzania danych znajdziesz w Polityce prywatności Serwisu.

Napisz lub zadzwoń do nas
Tel: (22) 201 25 89
w dni powszednie 11:00-16:00Fax: (22) 201 25 87


MyDwoje - krok po kroku

powered by WEB interface
Serwis MyDwoje.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.   Akceptuję
zamknij