Biuro matrymonialne > Poradnik > Randki w sieci > Bezpieczna randka > Bezpieczna randka z Internetu

Bezpieczna randka z Internetu

  • Podziel się na:
  • Dodaj do facebook.com
  • Dodaj do twitter.com
  • Dodaj do wykop.pl
  • Dodaj do gogole+
  • Dodaj do Linkedin
  • Dodaj do Pinterest

Zasady bezpiecznej i pewnej randki.

Bezpieczna randka

Czy randki w sieci są bezpieczne?

Chcesz się umawiać na randki internetowe i nie tylko, ale nie do końca czujesz się bezpiecznie? Ważna jest dla Ciebie anonimowość, ochrona danych? To zrozumiałe. Serwis MyDwoje.pl dokłada wszelkich starań, aby umożliwić Ci kontakt z osobami, których charakter jest adekwatny do Twojej osobowości. Jeżeli komunikujesz się za pomocą internetowego Serwisu randkowego po raz pierwszy, pewnie zastanawiasz się jak uniknąć oszustów matrymonialnych? Zatem przeczytaj nasze rady bardzo uważnie, a dowiesz się jak powinna wyglądać bezpieczna randka z Internetu, a także początek znajomości. Zawsze posługuj się w ocenie sytuacji zdrowym rozsądkiem i swoim przeczuciem, gdy oceniasz sytuację z nowo poznaną Ci osobą.

Przede wszystkim zaufaj swojej intuicji.  Internetowe biuro matrymonialne MyDwoje.pl polega na uczciwości swoich Użytkowników przy tworzeniu własnych profili. Nasz system weryfikacji stara się wykryć Użytkowników, którzy nie są wiarygodni lub nie mają poważnych zamiarów. Jednakże, wyłącznie od Ciebie zależy, czy uznasz kogoś za godnego Twojego zaufania, szczerego i zaczniesz się z nim umawiać na randki w sieci. Nie ignoruj więc swojej intuicji. Podobnie jak w tradycyjnych kontaktach międzyludzkich w Internecie możesz spotkać się z różnymi osobami - podczas randek w sieci i na co dzień, niekoniecznie szczerymi i niekoniecznie w Twoim typie. Zatem Twoja intuicja i umiejętność oceny są niezbędne, aby ochronić się przed oszustami i niepożądanymi znajomościami. Jeśli podejrzewasz, że osoba z którą korespondujesz to  internetowy oszust matrymonialny, uważaj!  Zadbaj o to, żeby była to bezpieczna randka z Internetu. Zanim nastąpi pierwsza rozmowa telefoniczna, dobrze jest kogoś poznać bliżej przez portal randkowy.

Kiedy należy zachować szczególną ostrożność?

Choć dokładamy wszelkich starań, by były to bezpieczne randki internetowe, może zdarzyć się, że wśród Użytkowników będzie osoba o nieuczciwych zamiarach. Dlatego strzeż się osób, które pytają o pieniądze, używają wulgarnego języka, zadają niewłaściwe lub intymne pytania, narzucają Ci fantazje seksualne, chcą od razu przejść z Tobą na kontakt telefoniczny lub e-mailowy, unikając bezpiecznego dla Ciebie systemu anonimowej komunikacji poprzez serwis randkowy MyDwoje.pl. Gdy masz uczucie, że któryś Użytkownik serwisu randkowego dręczy Cię pytaniami, nadmiernie przyspiesza tempo, a według Ciebie to dopiero początek znajomości, mówi Ci jak masz żyć, opowiada niestworzone historie, udziela wymijających odpowiedzi na konkretne pytania, przekonuje Cię do kompromisów niezgodnych z Twoimi wartościami, obwinia innych za własne problemy lub wyraża się w przesadnie romantyczno-emocjonalny sposób. Uważaj także, gdy ktoś wypytuje Cię o adres zamieszkania i telefon lub miejsce pracy. To tylko kilka sygnałów, które powinny kazać Ci przemyśleć dwa razy decyzję o kontynuowaniu takiej znajomości i przejściu na prywatną korespondencję.

Podanie prywatnego e-mail w korespondencji przez nasz serwis randkowy nie jest zabronione. Jeżeli jednak wolisz pisać anonimowo przez MyDwoje.pl, powiedz swojemu rozmówcy o tym. Jeżeli tego nie uszanuje, zastanów się dobrze i bądź ostrożny przechodząc na kontakt prywatny, gdzie łatwiej możesz ulec wszelkim namowom i dać się oszukać. Na zaufanie Twoja sympatia z Internetu musi sobie zapracować, potwierdzając na kolejnych etapach znajomości, że podała prawdziwe dane w wizytówce, ma szczere zamiary i jest otwarta. Strzeż się więc osób, które podają sprzeczne informacje jeżeli chodzi o wiek, wygląd, zainteresowania, stan cywilny, zawód, stosunek pracy lub gdy wymijająco odpowiadają na proste pytania. Używając naszego systemu komunikacji, możesz pozostać osobą anonimową. Nie podawaj swojego nazwiska, numeru telefonu dopóty, dopóki nie będziesz przekonany, że dobrze poznałeś tę osobę. Jeśli raz zdradzisz komuś swoje prywatne dane, nie  będziesz mógł tego cofnąć. Zachęcamy Cię do używania anonimowego systemu komunikacji przez nasz serwis randkowy, zwłaszcza jeśli to dopiero początek znajomości, do momentu, dopóki nie będziesz gotowy na następny krok: pierwszą rozmowę telefoniczną.

Zachowaj prawo do prywatności

Pierwsza rozmowa telefoniczna powinna być nawiązana w sposób bezpieczny z ogólnodostępnego telefonu lub powinieneś upewnić się, że w Twoim telefonie domowym lub komórkowym zaznaczona jest opcja nie wyświetlania numeru. Jeżeli nie masz takiej możliwości lepiej zadzwoń z budki telefonicznej. Czas na rozmowę nastąpi, kiedy randki w sieci okażą się udane. Pierwsza rozmowa telefoniczna z drugim człowiekiem jest istotnym elementem wzajemnego poznania się. Zanim wymienicie się numerami telefonów, upewnij się, że przedyskutowaliście kwestie poszanowania własnej prywatności, a w przypadku, jeśli znajomość się zakończy, nie będziecie wykorzystywać numeru telefonu do kontynuowania tej znajomości. Zwyczajowo przyjęło się, że to mężczyzna oferuje numer kobiecie, pozostawiając jej decyzję o wykonaniu telefonu, ale zawsze to Twoja decyzja jak będzie u Was. Staraj się jednak, aby pierwsza rozmowa telefoniczna nie trwała dłużej niż 15-20 minut.

Zadbaj, by randka w realu była bezpieczna

Zanim nastąpi randka w realu, wykonaj swój własny rekonesans. Istotną kwestią jest fakt, ze Serwis randkowy MyDwoje.pl nie wykonuje gruntownej weryfikacji danych swoich Użytkowników. Polegamy na uczciwości naszych osób, które wypełniają nasze formularze, szczególnie w kwestii daty urodzenia, stanu cywilnego, miejsca zamieszkania, zawodu, wykształcenia a także innych ważnych danych. Polecamy Ci zrób własny wywiad, zanim spotkasz się z daną osobą. Zrób to dla siebie, począwszy od wrzucenia nazwiska tej osoby do dowolnej wyszukiwarki internetowej, po skontaktowanie się z odnośnymi władzami w celu uzyskania publicznych informacji. Zanim umówisz się na randkę powinieneś znać imię i nazwisko osoby, z którą się umawiasz a najlepiej dodatkowo miejsce pracy lub zamieszkania. Zwróć uwagę na szczegóły, którymi dzieli się dana osoba, a jeśli znajdziesz cokolwiek, co nie będzie Ci pasowało, pójdź za swoją intuicją i zakończ tę znajomość. Ważne jest, byście przed spotkaniem wymienili  także zdjęcia, najlepiej kilka, ukazujące Was w sytuacjach codziennych, co pozwoli Ci stworzyć sobie bardziej rzeczywiste wyobrażenie o danej osobie. Jeżeli osoba przed spotkaniem odmawia pokazania Ci swojego zdjęcia, masz prawo nabrać podejrzeń i wtedy nie radzimy się spotykać.

Kto powinien zaproponować spotkanie w realu?

Kto powinien zaproponować pierwszą randkę, spotkanie w realu? Do kogo należy inicjatywa z pierwszą randką? Większość z Was jest zdania, iż to mężczyzna powinien pierwszy zaproponować spotkanie w realu, aż 33% z Was sądzi jednak, iż nie ma to większego znaczenia.  

Kto powinien zaproponować spotkanie w realu?


Randki z Internetu a nasze oczekiwania

Jak randkować wirtualnie, żeby nie przeżyć rozczarowania na randce poza Internetem? Dlaczego oczekiwania i wyobrażenia przeszkadzają nam w szukaniu miłości? Z jakim nastawieniem iść na randkę z osobą poznaną przez Internet? Co stanie się jeśli postaramy się pozbyć oczekiwań przed spotkaniem?


Zobacz także:

Wymarzony partner z sieci - statystyki

Jacy jesteśmy? Jakimi chcą nas nasi partnerzy?

Bliskość w sieci

 
Komentarze (2)

Bezpieczna randka z Internetu  - dodaj komentarz
Zuza; 2015-09-21 00:19:05 
Uważam, że jest to rozsądne podejście, by początkowo pisać tylko przez serwis i nie podawać żadnych danych teleadresowych. Nigdy nie wiadomo na kogo się trafi. W artykule napisane jest, aby dzwonić z zastrzeżonego numeru, ja polecam jeszcze, by zaopatrzyć się w startówkę np. za 5zł z dowolnej sieci i wykorzystać ją wyłącznie do kontaktu z osobą poznaną przez serwis. Jeśli okaże się, że nie chcemy dłużej utrzymywać kontaktu z tą osobą, z łatwością zrezygnujemy z numeru z którego dzwoniliśmy do tej osoby.
; 2012-11-28 20:34:46 
DO D////// CIAGLE PISZA ZE ZLY LOGING

Dołącz do nas!
* POLA OBOWIĄZKOWE
e-mail:*
hasło (min. 6 znaków):*
powtórz hasło:*
jestem:*
  kobietą piksel
  mężczyzną
data urodzenia:*
skąd znasz mydwoje.pl:
*Oświadczam, iż zapoznałem się z Regulaminem świadczenia usług oraz Polityką prywatności i je akceptuję.
*Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych w celach marketingowych.
*Zgoda na przesyłanie informacji handlowych drogą elektroniczną (powiadomienia dzienne i natychmiastowe). Zgodę można wycofać w każdej chwili.
Wyrażam zgodę na Newsletter z ofertami matrymonialnymi i wydarzeniami dla singli.

lub zarejestruj się przez Facebooka
facebook register
Zadzwoń lub napisz do nas
tel: (22) 201 25 89
fax: (22) 201 25 87


codziennie 11.00 - 23.00
MyDwoje - krok po kroku

powered by WEB interface
Serwis MyDwoje.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.   Akceptuję
zamknij