Biuro matrymonialne > Poradnik > Poszukiwanie partnera > Idealny Partner > Jacy jesteśmy? Jakimi chcą nas nasi partnerzy?

On powinien być odpowiedzialny, inteligentny i dojrzały

  • Podziel się na:
  • Dodaj do facebook.com
  • Dodaj do twitter.com
  • Dodaj do wykop.pl
  • Dodaj do Linkedin
  • Dodaj do Pinterest

Partnerka powinna byc urocza, seksowna i wesoła

Ocena własna mężczyzn, a oczekiwania kobiet

Jaki powinien być idealny partner?

Każdy z nas szukając świadomie partnera ma w głowie obraz idealnej drugiej połówki - mapę upragnionych cech, które będą charakteryzowały bliską osobę. Podobnie każdy z nas  ma określone wyobrażenie na swój temat i niektóre cechy uważa u siebie za wyjątkowo wyraziste. Użytkownicy największego w Polsce internetowego biura matrymonialnego - MyDwoje.pl, zakładając profile w Serwisie, odpowiadają na pytania – Kim jesteś? Co lubisz? Kogo szukasz, czyli Twoje oczekiwania?

Zobaczcie jak określają siebie kobiety i czego szukają mężczyźni? Czy oczekujemy od płci przeciwnej więcej niż od siebie? Analiza powstała na bazie odpowiedzi 44 tysięcy osób szukających partnera przez Internet, wykonujących Test Doboru Partnerskiego MyDwoje.pl w 2013 roku.

Oczekiwania wobec partnera

Niespełnione oczekiwania wobec przyszłego partnera są częstym powodem zawodów miłosnych. Aby dobrze poznać drugą osobę - potencjalną drugą połówkę, potrzebne jest nieraz kilka lat intensywnego związku i wspólne doświadczenie wielu sytuacji. Psychologowie pomagają nam skrócić ten czas. Radzą wypisanie na kartce upragnionych cech potencjalnego partnera, tak żeby osoba szukająca miłości wiedziała kogo szuka, a z kim nie warto tracić czasu. Na zderzeniu oczekiwań z deklaracjami bazują serwisy randkowe, które pomagają szybko wyszukać właściwą osobę spośród setek, a nawet tysięcy kandydatów. Po wypełnieniu Testu Doboru Partnerskiego w internetowym biurze matrymonialnym MyDwoje.pl system dobiera nam partnerów z  którymi mamy procentowo wysoką zgodność osobowości czyli zbieżność oczekiwań co do cech partnera, jego życiowych celów i wartości. Są to osoby, które w dużej mierze odpowiadają  naszemu wyobrażeniu partnera idealnego, a nasze harmonijnie współgrające osobowości mogą stać się fundamentem szczęśliwego związku. Badania te dają także ciekawe spojrzenie na obraz własny Polaków i Polek w kontekście cech, które chętnie by u swojego idealnego partnera widzieli.

Jak oceniają się kobiety, a jakich kobiet szukają mężczyźni?

Najwięcej kobiet poszukujących partnera online, w internetowym biurze matrymonialnym, określa się, jako uczciwe. Drugą najmocniejszą cechą kobiet jest ich wrażliwość. Trzecie miejsce zajmują ex aequo odpowiedzi: odpowiedzialna, troskliwa, uczuciowa. Kolejne cechy kobiet w ich oczach to czułość i inteligencja. Kobiety także uważają, że są szczere, pracowite i ambitne. Czy dokładnie takich cech szukają w paniach panowie? Trzy najważniejsze cechy dla panów w kolejności to:  czułość, wrażliwość, seksapil. Panowie szukają kobiet seksownych, taką odpowiedź zaznaczyło dwa razy więcej panów niż pań. Panie powinny być także  radosne i urocze i to dużo więcej niż są obecnie! Musimy być też bardziej szczere i eleganckie. Zdaniem panów możemy być za to mniej odpowiedzialne, inteligentne i pracowite niż sądzimy, że jesteśmy. Mężczyźni nie szukają kobiet silnych, dokładnych, logicznych. Tutaj deklaracje kobiet i oczekiwania panów względem pań są zbieżne.

Jacy jesteśmy? Jakimi chcą nas nasi partnerzy?

Jak oceniają się panowie, a jakich panów szukają kobiety?

Kobiety w pierwszej kolejności szukają mężczyzn odpowiedzialnych – badanie MyDwoje.pl pokazuje niestety, aż trzy razy więcej wskazań pań na tę cechę jako ważną u partnera, niż deklaracji panów u siebie. Jest to aż 14-sta cecha w kolejności wskazań u panów! Drugą najważniejszą cechą dla kobiet jest czułość, na trzecim miejscu panie zaznaczyły inteligencję. Rozbieżności w ocenie panów i oczekiwań kobiet występują przy takich kolejnych cechach jak dojrzałość, ambicja, mądrość i inteligencja. Tu panie mają wyższe oczekiwania. Dotyczy to także takich cech jak pracowitość i elegancja, które kobiety cenią sobie wyżej niż panowie. Inne kluczowe cechy dla pań to troskliwość i uczciwość. Tu na szczęście rozbieżności nie są duże....

 
Komentarze (10)

On powinien być odpowiedzialny, inteligentny i dojrzały   - dodaj komentarz
Mądra Kobieta; 2017-01-08 11:34:59 
Mądre przysłowie: “Chcesz być przez chwilę szczęśliwy? Zemścij się! Chcesz być zawsze szczęśliwy? Przebaczaj!”
Jutta Burggraf
facet; 2017-01-05 20:30:38 
odpowiedzialnośc faceta nie polaga na sponsowowaniu pań
okradziony przez kobietę; 2017-01-04 19:27:45 
rozmawiają dwie przyjaciółki
- dlaczego go rzuciłaś, przecież mówiłaś, że ma w sobie to coś ?
- tak, ale już wszystko wydał .
i to jest jedyna prawda o kobietach
Króliczek; 2016-09-12 19:00:13 
No tak. On powinien być odpowiedzialny, inteligentny dojrzały.
A ona ma leżeć i pachnieć.
Takie dywagacje należy wyrzucić do kosza.
Ona również powinna być odpowiedzialna , inteligentna, dojrzała.
Wyraźnie model słodkiej idiotki najbardziej rajcuje naszych facetów.
; 2016-01-03 10:26:53 
komentarz usunięty przez moderatora
; 2016-01-03 10:24:42 
rozmawiają dwie panie z MD
- dlaczego go rzuciłaś, przecież mówiłaś, że ma w sobie to coś ?
- tak, ale już wszystko wydał .
zimny prysznic; 2015-10-27 08:32:23 
komentarz usunięty przez moderatora
Kobietka; 2015-09-15 12:12:36 
Ideałów nie ma bo my kobiety również nie jesteśmy idealne. Faktem jest, że są wśród kobiet i mężczyzn osobnicy poszukujący całe życie ideału. Wybór należy do każdego - mamy przecież wolną wolę. Osobnicy tacy nigdy nie powinni składać przysięgi małżeńskiej lecz wybrać wolność. Człowiek odpowiedzialny nie będzie zapominał o składanych ślubach na dobre i na złe.
nina; 2015-08-26 01:29:43 
Mamy swoje wyobrażenie na temat idealnego partnera, ale znalezienie takiego graniczy niemalże z cudem ;) To prawda, mężczyźni nie szukają kobiet silnych, bo się ich boją – boją się, że kobieta może ich przewyższyć w wielu dziedzinach, a wtedy niewiele będą mogli zdziałać. Boją się, że któregoś dnia ta silna i niezależna kobieta znajdzie sobie lepszego partnera i odejdzie. Dlatego panowie szukają, przede wszystkim kobiet przy których będą mogli czuć się potrzebni.
ewa; 2015-08-02 10:43:20 
W większości zgadzam się z tym artykułem i sondą.Kobiety szukają odpowiedzialnego,troskliwego,dojrzałego mężczyzny.Bardzo trudno takiego znaleźć.W większości mężczyźni są mało odpowiedzialni i niedojrzali jak na swój wiek.Dlatego też kobiety są zmuszone być bardziej męskie/silne/ by sprostać codzienności.

Dołącz do nas!
* POLA OBOWIĄZKOWE
e-mail:*
hasło (min. 6 znaków):*
powtórz hasło:*
jestem:*
  kobietą piksel
  mężczyzną
data urodzenia:*
skąd znasz mydwoje.pl:
*Oświadczam, iż zapoznałem się z Regulaminem świadczenia usług oraz Polityką prywatności i je akceptuję.
*Zgoda na przesyłanie informacji handlowych drogą elektroniczną (powiadomienia dzienne i natychmiastowe). Zgodę można wycofać w każdej chwili.
Wyrażam zgodę na Newsletter z ofertami matrymonialnymi i wydarzeniami dla singli.

lub zarejestruj się przez Facebooka
facebook register

Administratorem podanych danych osobowych jest: Katarzyna Bieber reprezentująca Serwis Doboru Partnerskiego z siedzibą przy ul. Domaniewskiej nr 37 lok. 2.43, Warszawa 02-672, NIP: 9511875187. Administrator wyznaczył IOD, jest nią Małgorzata Lewandowska, z którą kontakt jest pod adresem e-mail iod@mydwoje.pl. Kategorie danych jak: e-mail, data urodzenia, fotografia, wiek, zawód, miasto, charakterystyka, poglądy oraz dane dotyczące preferencji tzw. dane szczególnej kategorii zostają przekazane dobrowolnie w celu realizacji usługi i przesyłania oferty marketingowej zgodnie z Regulaminem Serwisu. Podstawa prawna: Serwis Internetowy przetwarza dane osobowe na podstawie wyrażonej zgody, jest to niezbędne do wykonania umowy, do wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na administratorze, na podstawie prawnie uzasadnionych interesów administratora i jest niezbędne do ochrony żywotnych interesów osoby, której danej dotyczą lub innej osoby fizycznej. Dane osobowe będą przetwarzane przez okres obowiązywania Umowy lub wniesienia uzasadnionego sprzeciwu. Użytkownik ma prawo poprawiania danych, usuwania, ograniczenia przetwarzania a także wniesienia sprzeciwu, oraz przeniesienia ich do innego administratora. Podanie danych nie jest wymogiem ustawowym lecz umownym i jest dobrowolne jednak niezbędne do wypełnienia umowy. Dane będą wykorzystywane do automatycznego podejmowania decyzji w celu przygotowania wyboru ofert matrymonialnych dopasowanych do kandydata. Użytkownik ma prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego na adres Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa. Więcej informacji na temat przetwarzania danych znajdziesz w Polityce prywatności Serwisu.

Napisz do nasKonsultacje telefoniczne
są dostępne w abonamentach VIP


MyDwoje - krok po kroku

powered by WEB interface
Serwis MyDwoje.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.   Akceptuję
zamknij