Biuro matrymonialne > Poradnik > Poszukiwanie partnera > Idealny Partner > Jacy jesteśmy? Jakimi chcą nas nasi partnerzy?

On powinien być odpowiedzialny, inteligentny i dojrzały

  • Podziel się na:
  • Dodaj do facebook.com
  • Dodaj do twitter.com
  • Dodaj do wykop.pl
  • Dodaj do gogole+
  • Dodaj do Linkedin
  • Dodaj do Pinterest

Partnerka powinna byc urocza, seksowna i wesoła

Ocena własna mężczyzn, a oczekiwania kobiet

Jaki powinien być idealny partner?

Każdy z nas szukając świadomie partnera ma w głowie obraz idealnej drugiej połówki - mapę upragnionych cech, które będą charakteryzowały bliską osobę. Podobnie każdy z nas  ma określone wyobrażenie na swój temat i niektóre cechy uważa u siebie za wyjątkowo wyraziste. Użytkownicy największego w Polsce internetowego biura matrymonialnego - MyDwoje.pl, zakładając profile w Serwisie, odpowiadają na pytania – Kim jesteś? Co lubisz? Kogo szukasz, czyli Twoje oczekiwania?

Zobaczcie jak określają siebie kobiety i czego szukają mężczyźni? Czy oczekujemy od płci przeciwnej więcej niż od siebie? Analiza powstała na bazie odpowiedzi 44 tysięcy osób szukających partnera przez Internet, wykonujących Test Doboru Partnerskiego MyDwoje.pl w 2013 roku.

Oczekiwania wobec partnera

Niespełnione oczekiwania wobec przyszłego partnera są częstym powodem zawodów miłosnych. Aby dobrze poznać drugą osobę - potencjalną drugą połówkę, potrzebne jest nieraz kilka lat intensywnego związku i wspólne doświadczenie wielu sytuacji. Psychologowie pomagają nam skrócić ten czas. Radzą wypisanie na kartce upragnionych cech potencjalnego partnera, tak żeby osoba szukająca miłości wiedziała kogo szuka, a z kim nie warto tracić czasu. Na zderzeniu oczekiwań z deklaracjami bazują serwisy randkowe, które pomagają szybko wyszukać właściwą osobę spośród setek, a nawet tysięcy kandydatów. Po wypełnieniu Testu Doboru Partnerskiego w internetowym biurze matrymonialnym MyDwoje.pl system dobiera nam partnerów z  którymi mamy procentowo wysoką zgodność osobowości czyli zbieżność oczekiwań co do cech partnera, jego życiowych celów i wartości. Są to osoby, które w dużej mierze odpowiadają  naszemu wyobrażeniu partnera idealnego, a nasze harmonijnie współgrające osobowości mogą stać się fundamentem szczęśliwego związku. Badania te dają także ciekawe spojrzenie na obraz własny Polaków i Polek w kontekście cech, które chętnie by u swojego idealnego partnera widzieli.

Jak oceniają się kobiety, a jakich kobiet szukają mężczyźni?

Najwięcej kobiet poszukujących partnera online, w internetowym biurze matrymonialnym, określa się, jako uczciwe. Drugą najmocniejszą cechą kobiet jest ich wrażliwość. Trzecie miejsce zajmują ex aequo odpowiedzi: odpowiedzialna, troskliwa, uczuciowa. Kolejne cechy kobiet w ich oczach to czułość i inteligencja. Kobiety także uważają, że są szczere, pracowite i ambitne. Czy dokładnie takich cech szukają w paniach panowie? Trzy najważniejsze cechy dla panów w kolejności to:  czułość, wrażliwość, seksapil. Panowie szukają kobiet seksownych, taką odpowiedź zaznaczyło dwa razy więcej panów niż pań. Panie powinny być także  radosne i urocze i to dużo więcej niż są obecnie! Musimy być też bardziej szczere i eleganckie. Zdaniem panów możemy być za to mniej odpowiedzialne, inteligentne i pracowite niż sądzimy, że jesteśmy. Mężczyźni nie szukają kobiet silnych, dokładnych, logicznych. Tutaj deklaracje kobiet i oczekiwania panów względem pań są zbieżne.

Jacy jesteśmy? Jakimi chcą nas nasi partnerzy?

Jak oceniają się panowie, a jakich panów szukają kobiety?

Kobiety w pierwszej kolejności szukają mężczyzn odpowiedzialnych – badanie MyDwoje.pl pokazuje niestety, aż trzy razy więcej wskazań pań na tę cechę jako ważną u partnera, niż deklaracji panów u siebie. Jest to aż 14-sta cecha w kolejności wskazań u panów! Drugą najważniejszą cechą dla kobiet jest czułość, na trzecim miejscu panie zaznaczyły inteligencję. Rozbieżności w ocenie panów i oczekiwań kobiet występują przy takich kolejnych cechach jak dojrzałość, ambicja, mądrość i inteligencja. Tu panie mają wyższe oczekiwania. Dotyczy to także takich cech jak pracowitość i elegancja, które kobiety cenią sobie wyżej niż panowie. Inne kluczowe cechy dla pań to troskliwość i uczciwość. Tu na szczęście rozbieżności nie są duże. Większość mężczyzn uważa się właśnie za troskliwych, uczciwych, czułych i uczuciowych. Kolejne najczęstsze odpowiedzi na pytanie „jaki jestem?” to - pracowity, ambitny, inteligentny i szczery. Najniżej panowie oceniają swoją systematyczność. Pozostałe cechy wydają się mieć dla pań i panów mniejsze znaczenie.

Jacy jesteśmy? Jakimi chcą nas nasi partnerzy?

Opracowanie powstało na podstawie analizy profili 44 tysięcy Użytkowników w serwisie MyDwoje.pl
Komunikat prasowy opublikowany 5 listopada 2013r. na www.egospodarka.pl oraz www.gazeta.pl


Artykuł cytowany przez:

wirtualnemedia.plGazeta.plwprost

 

 
Komentarze (10)

On powinien być odpowiedzialny, inteligentny i dojrzały   - dodaj komentarz
Mądra Kobieta; 2017-01-08 11:34:59 
Mądre przysłowie: “Chcesz być przez chwilę szczęśliwy? Zemścij się! Chcesz być zawsze szczęśliwy? Przebaczaj!”
Jutta Burggraf
facet; 2017-01-05 20:30:38 
odpowiedzialnośc faceta nie polaga na sponsowowaniu pań
okradziony przez kobietę; 2017-01-04 19:27:45 
rozmawiają dwie przyjaciółki
- dlaczego go rzuciłaś, przecież mówiłaś, że ma w sobie to coś ?
- tak, ale już wszystko wydał .
i to jest jedyna prawda o kobietach
Króliczek; 2016-09-12 19:00:13 
No tak. On powinien być odpowiedzialny, inteligentny dojrzały.
A ona ma leżeć i pachnieć.
Takie dywagacje należy wyrzucić do kosza.
Ona również powinna być odpowiedzialna , inteligentna, dojrzała.
Wyraźnie model słodkiej idiotki najbardziej rajcuje naszych facetów.
; 2016-01-03 10:26:53 
komentarz usunięty przez moderatora
; 2016-01-03 10:24:42 
rozmawiają dwie panie z MD
- dlaczego go rzuciłaś, przecież mówiłaś, że ma w sobie to coś ?
- tak, ale już wszystko wydał .
zimny prysznic; 2015-10-27 08:32:23 
komentarz usunięty przez moderatora
Kobietka; 2015-09-15 12:12:36 
Ideałów nie ma bo my kobiety również nie jesteśmy idealne. Faktem jest, że są wśród kobiet i mężczyzn osobnicy poszukujący całe życie ideału. Wybór należy do każdego - mamy przecież wolną wolę. Osobnicy tacy nigdy nie powinni składać przysięgi małżeńskiej lecz wybrać wolność. Człowiek odpowiedzialny nie będzie zapominał o składanych ślubach na dobre i na złe.
nina; 2015-08-26 01:29:43 
Mamy swoje wyobrażenie na temat idealnego partnera, ale znalezienie takiego graniczy niemalże z cudem ;) To prawda, mężczyźni nie szukają kobiet silnych, bo się ich boją – boją się, że kobieta może ich przewyższyć w wielu dziedzinach, a wtedy niewiele będą mogli zdziałać. Boją się, że któregoś dnia ta silna i niezależna kobieta znajdzie sobie lepszego partnera i odejdzie. Dlatego panowie szukają, przede wszystkim kobiet przy których będą mogli czuć się potrzebni.
ewa; 2015-08-02 10:43:20 
W większości zgadzam się z tym artykułem i sondą.Kobiety szukają odpowiedzialnego,troskliwego,dojrzałego mężczyzny.Bardzo trudno takiego znaleźć.W większości mężczyźni są mało odpowiedzialni i niedojrzali jak na swój wiek.Dlatego też kobiety są zmuszone być bardziej męskie/silne/ by sprostać codzienności.

Dołącz do nas!
* POLA OBOWIĄZKOWE
e-mail:*
hasło (min. 6 znaków):*
powtórz hasło:*
jestem:*
  kobietą piksel
  mężczyzną
data urodzenia:*
skąd znasz mydwoje.pl:
*Oświadczam, iż zapoznałem się z Regulaminem świadczenia usług oraz Polityką prywatności i je akceptuję.
*Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych w celach marketingowych.
*Zgoda na przesyłanie informacji handlowych drogą elektroniczną (powiadomienia dzienne i natychmiastowe). Zgodę można wycofać w każdej chwili.
Wyrażam zgodę na Newsletter z ofertami matrymonialnymi i wydarzeniami dla singli.

lub zarejestruj się przez Facebooka
facebook register

Administratorem danych osobowych jest Katarzyna Bieber, prowadząca działalność gospodarczą pod firmą "My Dwoje" z siedzibą przy ul. Domaniewskiej nr 37 lok. 2.43, Warszawa 02-672, NIP: 9511875187. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie w celu przesyłania oferty marketingowej. Informacje handlowe są wysyłane drogą elektroniczną w celu realizacji umowy (informacje od administratora danych serwisu, informacje o kompletności profilu oraz kontaktów z innymi użytkownikami portalu). Informujemy, że zebrane dane osobowe nie będą udostępniane, z wyjątkiem podmiotów uprawnionych do tego na podstawie przepisów prawa. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści oraz poprawiania swoich danych osobowych po zalogowaniu w zakładce Ustawienia/Ustawienia-prywatności. Zgoda na gromadzenie i przetwarzanie danych może być w każdej chwili odwołana. Zgoda może być również odwołana w zakresie przetwarzania danych na cele marketingowe.

Zadzwoń lub napisz do nas
tel: (22) 201 25 89
fax: (22) 201 25 87


codziennie 11.00 - 23.00
MyDwoje - krok po kroku

powered by WEB interface
Serwis MyDwoje.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.   Akceptuję
zamknij