Biuro matrymonialne > Poradnik > Poszukiwanie partnera > Autoprezentacja > Kogo szukasz, czyli Twoje oczekiwania

Kogo szukasz, czyli jak określisz swoje oczekiwania wobec partnera

  • Podziel się na:
  • Dodaj do facebook.com
  • Dodaj do twitter.com
  • Dodaj do wykop.pl
  • Dodaj do gogole+
  • Dodaj do Linkedin
  • Dodaj do Pinterest

W poszukiwaniu partnera

nie chcę się reklamować

Oczekiwania względem partnera

„Podaj swoje oczekiwania względem partnera” – to, zaraz po rubryce: „o mnie”, jedna z najtrudniejszych części formularza rejestracji do internetowego serwisu randkowego. Jedni wiedzą od razu, jak ma wyglądać, jakie cechy powinien posiadać, a z kim nie warto tracić czasu, inni ze sprecyzowaniem własnych oczekiwań mają trudność. W jaki zatem sposób samotny singiel powinien określić wymagania względem partnera, z którym chciałby przeżywać randki we dwoje i zwiększyć szanse na sukces w poszukiwaniach?

Pamiętaj, że masz w ręku coś niezwykle istotnego – czyli Twoje doświadczenie. Przeanalizuj dokładnie swoje byłe związki, weź do ręki kartkę, długopis i dokładnie przypomnij sobie każdego partnera – jego cechy fizyczne, psychiczne predyspozycje, waszą zgodność osobowości - czy przyciągały was do siebie podobieństwa czy różnice? Pomyśl czy różnica wieku w związku byłaby dla Ciebie przeszkodą? Następnie wypisz wszystkie oczekiwania względem partnera  na oddzielnych kartkach i sprawdź, co występuje najczęściej w ten sposób określisz najważniejsze dla ciebie cechy i oczekiwania wobec partnera (pamiętaj, by wypisać zarówno plusy, jak i minusy). Zrobiła tak 29- letnia Angelika:

„Naprawdę nie miałam pojęcia, jakich cech pragnę u mężczyzny, a jakich nie zaakceptuję. Oczywiście wiadomo – pragnę, by był uczciwy i dobry, ale tak myśli o sobie każdy! Przeanalizowałam więc swoje dotychczasowe związki i wypisałam plusy i minusy byłych partnerów. Taka wizualizacja cech była niesamowicie pomocna! Odkryłam, że najlepiej czułam się przy tych mężczyznach, którzy potrafili mnie rozbawić, a do szału doprowadzali mnie tzw. „babiarze”. Dzięki temu wiedziałam już, co wpisać w profilu”.

Kryteria doboru partnera

Zatem jak znaleźć idealnego partnera? Zastanów się nad kryterium wyszukiwania – wzrostem, budową, posturą. Pomyśl o tym, co jest dla Ciebie absolutnie ważne. Jeśli jesteś kobietą i masz na przykład 175 centymetrów wzrostu i nie wyobrażasz sobie związku z niższym partnerem – to już wiesz, co napisać. On musi być wysoki!

Jeśli dla odmiany przyznajesz się po cichu, że osoby z nadwagą są dla Ciebie wyjątkowo nieatrakcyjne – wiesz kolejną rzecz. Zapisuj sobie wszystkie te najbardziej istotne cechy wyglądu, a później wybierz z nich te absolutne „naj”.

Podczas uzupełniania profilu randkowego określ w kryteriach doboru partnera także to, czego nie lubisz. To już zdecydowanie łatwiejsza część „zabawy”. Zastanów się, czego absolutnie nie cierpisz u innych ludzi, szczególnie u tych płci przeciwnej. Zauważ, że to, czego nie lubisz, będzie ci bardzo pomocne przy określaniu najbardziej pożądanych cech. Jeśli nie cierpisz mężczyzn – imprezowiczów, to nie pisz, że szukasz kogoś bardzo towarzyskiego. Jeżeli nie akceptujesz spożywania dużych ilości alkoholu, nie pisz w najważniejszych pożądanych cechach, że marzysz o tym, by popijać wieczorami wino. A gdy najbardziej denerwują cię bardzo poważni panowie, śmiało możesz stwierdzić, że uwaga o „ważnym poczuciu humoru” była słuszna. Pamiętaj, że  wzajemna zgodność kryteriów partnerów jest bardzo ważna, aby wasze oczekiwania były spełnione.

Najbardziej pożądane cechy charakteru

Określenie oczekiwań względem partnera to oczywiście najtrudniejsza część zadania. O tym, jak szalenie trudno jest wybrać cechy, które z długiej listy przymiotników są najbardziej ważne, mówi 31-letnia Maria:

„Kiedy postanowiłam stworzyć swój profil randkowy, pochwaliłam się tym pomysłem mojej najlepszej przyjaciółce. Ta obiecała obiektywnie spojrzeć na przygotowany wcześniej profil. Kiedy zobaczyłam jej minę, wiedziałam, że coś jest nie tak. W końcu powiedziała: „Musisz coś wykreślić. Twoja lista pożądanych cech u mężczyzny odstrasza, jest zbyt długa”. Stwierdziłam, że to niemożliwe – bo niby co miałam wykreślić? Uczciwość czy inteligencję?”

Dylemat Marii jest dobrze znany wielu użytkownikom portali internetowych. Samotni single często twierdzą, że przecież ważne jest wszystko i tak naprawdę nie potrafią zdeklarować najbardziej pożądanej cechy charakteru partnera. A może warto się zastanowić, czy jestem singielką, bo mam wysokie wymagania? Jak sobie zatem z tym poradzić i czego oczekiwać?

Przede wszystkim musisz założyć, że pewne cechy Twój partner będzie miał „z automatu”. Oczywiście, że ważne jest to, by mężczyzna był uczciwy – ale uwierz, że tych nieuczciwych nie zniechęci Twoje zastrzeżenie („musi być uczciwy”). Ponadto, za szczerych, prawdomównych i godnych zaufania uważa się... większość z nas. Nie trać zatem czasu i miejsca na pisanie o sprawach „oczywistych”. Pisz o tym, co jest dla ciebie ważne i jakimi kierujesz się kryteriami.

Jeśli sama masz wyższe wykształcenie, jesteś miłośniczką książek, filmów dokumentalnych i uwielbiasz naukę i nie wyobrażasz sobie związku z kimś, kto twierdzi, że nie lubi czytać albo się uczyć – napisz o tym. Jeśli dla odmiany uwielbiasz mężczyzn, którzy rozbawiają cię do łez – wiesz już, jaką cechę wpisać jako jedną z pierwszych.

Jakie kryteria są najważniejsze?

Jakie kryteria szukania partnera są najważniejsze? Na co najczęściej zwracacie uwagę oglądając Profile innych Użytkowników? Na pytanie, jakie kryteria są najważniejsze znakomita większość Użytkowników MyDwoje.pl, bo aż 29,86% wskazała stan cywilny a następnie wykształcenie. Najmniej istotnym kryterium okazało się, czy partner ma dzieci. 
 

Jakie kryteria są najważniejsze?

 

 

 

 
Komentarze (1)

Kogo szukasz, czyli jak określisz swoje oczekiwania wobec partnera  - dodaj komentarz
wladyslaw; 2016-12-25 18:10:54 
Pozdrawiam wszystkie panie

Dołącz do nas!
* POLA OBOWIĄZKOWE
e-mail:*
hasło (min. 6 znaków):*
powtórz hasło:*
jestem:*
  kobietą piksel
  mężczyzną
data urodzenia:*
skąd znasz mydwoje.pl:
*Oświadczam, iż zapoznałem się z Regulaminem świadczenia usług oraz Polityką prywatności i je akceptuję.
*Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych w celach marketingowych.
*Zgoda na przesyłanie informacji handlowych drogą elektroniczną (powiadomienia dzienne i natychmiastowe). Zgodę można wycofać w każdej chwili.
Wyrażam zgodę na Newsletter z ofertami matrymonialnymi i wydarzeniami dla singli.

lub zarejestruj się przez Facebooka
facebook register

Administratorem danych osobowych jest Katarzyna Bieber, prowadząca działalność gospodarczą pod firmą "My Dwoje" z siedzibą przy ul. Domaniewskiej nr 37 lok. 2.43, Warszawa 02-672, NIP: 9511875187. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie w celu przesyłania oferty marketingowej. Informacje handlowe są wysyłane drogą elektroniczną w celu realizacji umowy (informacje od administratora danych serwisu, informacje o kompletności profilu oraz kontaktów z innymi użytkownikami portalu). Informujemy, że zebrane dane osobowe nie będą udostępniane, z wyjątkiem podmiotów uprawnionych do tego na podstawie przepisów prawa. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści oraz poprawiania swoich danych osobowych po zalogowaniu w zakładce Ustawienia/Ustawienia-prywatności. Zgoda na gromadzenie i przetwarzanie danych może być w każdej chwili odwołana. Zgoda może być również odwołana w zakresie przetwarzania danych na cele marketingowe.

Zadzwoń lub napisz do nas
tel: (22) 201 25 89
fax: (22) 201 25 87


codziennie 11.00 - 23.00
MyDwoje - krok po kroku

powered by WEB interface
Serwis MyDwoje.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.   Akceptuję
zamknij