Różnica wieku w związku

  • Podziel się na:
  • Dodaj do facebook.com
  • Dodaj do twitter.com
  • Dodaj do wykop.pl
  • Dodaj do Linkedin
  • Dodaj do Pinterest

Miłość nie pyta o wiek

Miłość a różnica w związku

Różnica wieku między partnerami

Związek, w którym partnerów dzieli duża różnica wieku, jest zazwyczaj przedmiotem zwiększonego zainteresowania otoczenia. Ale czy opinia otoczenia jest dla nas najważniejsza? Jeśli oznaki dojrzałości partnera, takie jak poczucie bezpieczeństwa, umiejętność ochrony przed kryzysem w sytuacjach szczególnie trudnych, są dla nas ważne, to różnica wieku nie powinna być przeszkodą.

Niektórzy z dużą dozą złośliwości mówią o braku dojrzałości młodszego partnera, który niejako pragnie „oprzeć się” na osobie starszej od siebie, często także bardziej ustabilizowanej finansowo. Inni snują domysły o tym, co się zdarzy, kiedy starszy partner szybciej straci sprawność. Czy związek tego typu dwojga ludzi ma szansę na obopólne szczęście? Czy takich partnerów łączy prawdziwa miłość? Oczywiście wiek nie jest jedynym powodem zakochania się, ważna jest także zgodność osobowości, temperamentów. Proces odnajdywania się, podjęcia decyzji o stworzeniu trwałej relacji jest znacznie dłuższy: trzeba się naprawdę dobrze poznać, „wypróbować”. Ogromne znaczenie ma tutaj także podobny i stabilny system wartości, oczekiwań u obojga partnerów. Zdarza się i tak, że osoba "wpada nam w oko" i wtedy żadne inne czynniki nie mają znaczenia. Wszakże można stworzyć szczęśliwy związek mimo różnic. Trudno, więc prorokować, czy konkretny związek, w którym partnerów dzielą lata, będzie trwał szczęśliwie. Pomimo początkowych trudności, czy braku akceptacji otoczenia to, jak potoczą się losy takiej pary, zależy przede wszystkim od nich samych. Bądź co bądź może to być związek burzliwy, lecz trwały.

Przeszkody wynikające z różnicy wieku

Związki, w których partnerów dzieli różnica wieku, nie są z góry skazane na niepowodzenie, jednak należy pamiętać, że wymagają przyjęcia przez partnerów określonych postaw. Zastanówmy się jacy jesteśmy? Jakimi chcą nas nasi partnerzy?


Jeżeli zatem w poszukiwaniu partnera spotkasz osobę znacznie starszą lub znacznie młodszą od siebie, lub gdy jesteś już w związku z osobą znacznie młodszą lub starszą od Ciebie, warto zadać sobie kilka pytań:

 

  • W przypadku, gdy Twój partner jest starszy: Czy będziesz go kochać tak samo jeśli zachoruje lub wcześniej niż Ty straci sprawność? Oczywiście każdy może doczekać w zdrowiu do późnych lat życia, jednak w tego typu sytuacjach jest nieco większe prawdopodobieństwo zostania wcześniej wdowcem lub wdową oraz samotnym ojcem lub matką. Zastanów się, czy Twoje uczucia są na tyle silne, by nie przeraziła Cię starość Twojego partnera? Czy będziesz w stanie zaakceptować jego przeszłość? Pamiętaj, że może być ona dosyć bogata i zawierać elementy, których Ty dopiero zaczniesz doświadczać, takie jak poprzednie małżeństwo lub dzieci. Nie możesz nalegać, by partner wymazał wszystko to, co było kiedyś. Przeszłość to część jego osoby, którą przecież chcesz kochać. Pomyśl, czy jesteś w stanie to zaakceptować?

 

  • Gdy jesteś znacznie starszy od partnera, zastanów się, czy jedyną rzeczą, jaka Cię do niego przyciąga jest młodość? Oczywiście niemal każdy, kto już przeżył znaczną część życia chciałby czasem powrócić do lat młodości. Stworzenie jednak w tym celu związku z osobą młodszą daje małe nadzieje, że związek będzie dłużej trwał. Potrzebne są tutaj...
 
Komentarze (75)

Różnica wieku w związku  - dodaj komentarz
Usmiech; 2018-04-08 14:05:05 
To historia nie dawno się zdążyła mam 27 lat moja była partnerka miała 39 lat i dwójkę wspaniałych dzieci . Byli super robiliśmy wszystko razem złego słowa nie mówiła że się dziećmi się nie umie zająć czy trochę za im czasu bardzo dzieci się do mnie przywiązany a ona chce zerwać bo przeszkadza jej że dzieli nas taka różnica i nie wie co za kilka lat powie że ma młodszego o tyle lat faceta i zerwała chodź mi jej wiek nie przeszkadzał była atrakcyjną i modra kobietą, czy ktoś może pomóc jak można odzyskać partnerkę z którą wiązało mnie dużo nadzieję na stworzenie wspaniałej rodziny .
Joanna; 2018-02-23 13:37:41 
Marian, jest tyle przykładów udanych związków z kobietą starszą, że chyba czas przestać sie i nie dziwić
Marian; 2018-02-23 13:34:03 
dla mnie różnica wieku kobieta starsza jest bardzo dziwna
Wiola; 2018-02-20 09:21:45 
w dzisiejszych czasach chyba już nikogo nie dziwi, że ludzie mało zważają na konwenanse i łączą się w pary z tym z kim im po drodze, ważne ze do tanga chcą we dwojga
realistka; 2018-01-17 11:03:49 
Gerontofil w dzieciństwie rozpieszczany był przez ciotki, babcie, oraz różnych innych ludzi po 50-tce. Jednocześnie, cierpiał na odrzucenie przez rówieśników, ponieważ nie był w ich oczach wystarczająco trendi. Odbiło się to na jego wrażliwej psychice i zamknął się w sobie, a jedynym miejscem, które kojarzyło mu się z miłością byli starsi ludzie.Gerontofilkami, wbrew pozorom, nie są młode dziewczyny polujące na wiszący w powietrzu testament panów po 60-tce. Stosunki seksualne takowych par są wynikiem wzmacnianego popędu dziadka do młodej suczki, co nie zakrawa na żadne zboczenie, a wręcz przeciwnie – świadczy o świetnej kondycji delikwenta. Z biegiem czasu, emocje związane z posuwaniem lecącej na kasę foczki mogą okazać się zbyt wymagające dla ciśnienia amatora, w wyniku czego schodzi, a młoda zagarnia hajs rozglądając się już za nowym kandydatem do ukochania go na śmierć.
Odrobina empatii; 2018-01-13 16:11:47 
Gerontofilia polega na osiąganiu satysfakcji seksualnej przez młodą osobę jedynie w wyniku współżycia z partnerem dużo starszym od siebie. I tak 20-latka wchodzi w związek się z 60-latkiem. Wiąże się to z brakiem akceptacji rodziny i rówieśników oraz problemami z posiadaniem dzieci.
Radosna; 2016-12-16 14:12:40 
80-latek chce się kochać z żoną.
- Ale tylko z prezerwatywą - zaznacza żona.
- Przecież w twoim wieku nie grozi Ci ciąża - przekonuje mąż.
- Ale salmonella od starych jaj tak!
Dowcipnisia; 2016-11-27 12:14:59 
komentarz usunięty przez moderatora
Kochająca; 2016-08-07 15:54:33 
No tak.................. logiki to w tym nie ma. No ALE jeśli młoda kobieta zakochuje się w starym człowieku NO TO TRZEBA SPOJRZEĆ NA TAKĄ MIŁOŚĆ INACZEJ . Proszę jednak wziąć pod rozwagę, że jeżeli jest rozwinięty u tej kobiety młodej silny instynkt opiekuńczy no to będzie się opiekowała takim staruszkiem
/ przypomni sobie z jaką wielką miłością opiekowała się babcią swoją i dziadkiem /.
Staruszek będzie tak szczęśliwy, że w tej szczęśliwości dożyje 100 lat a nawet więcej. Teraz jest takie udogodnienie / pampersy / tak że kochające tak bardzo mocno kochanki nie będą miały żadnego problemu. A te rozmowy ze staruszkiem to będą tak przyjemne i piękne, że nikt nie jest w stanie sobie wyobrazić.
Kiedyś / bardzo dawno temu/ weszłam bezpardonowo w Rodzinę z trójką dorosłych dzieci. Mój ukochany jest 27 lat starszy, miałam 10 lat wielkiego szczęścia byłam tak jakby zawieszona między niebem a ziemią, ale teraz to wielka zgryzota bo mój luby ma chorobę alzheimera. Rodzina cała wypięła się na niego dawno a ja biedaczka zostałam sama z tym problemem. Jakie to życie jest niesprawiedliwe, czy sobie zasłużyłam na takie traktowanie ? byłam dla niego taka dobra a on teraz nawet mnie nie rozpoznaje ! ! ! nie mogę więcej pisać bo ból ściska mnie za serce - które jest takie gorące i pragnie kochać.
ProgramTV; 2016-05-09 12:30:05 
komentarz usunięty przez moderatora

Dołącz do nas!
* POLA OBOWIĄZKOWE
e-mail:*
hasło (min. 6 znaków):*
powtórz hasło:*
jestem:*
  kobietą piksel
  mężczyzną
data urodzenia:*
skąd znasz mydwoje.pl:
*Oświadczam, iż zapoznałem się z Regulaminem świadczenia usług oraz Polityką prywatności i je akceptuję.
Wyrażam zgodę na otrzymywanie wiadomości o charakterze marketingowym dotyczących produktów lub usług MyDwoje lub jej Partnerów
Wyrażam zgodę na Newsletter z ofertami matrymonialnymi i wydarzeniami dla singli.

lub zarejestruj się przez Facebooka
facebook register

Klauzula Informacyjna My Dwoje: 1. Administratorem danych osobowych (ADO), czyli podmiotem decydującym w jaki sposób będą przetwarzane Twoje dane osobowe jest: Fire Media Interactive Ltd,  Kemp House, 152-160 City Road, EC1V 2NX Londyn, Wielka Brytania. 2. ADO wyznaczył Inspektora Danych Osobowych, z którym kontakt jest możliwy pod adresem e-mail iod@mydwoje.pl, 3. Twoje dane osobowe są gromadzone i przetwarzane w następujących celach: - realizacji zawartej z Tobą umowy, w tym umożliwienia nam świadczenia usług drogą elektroniczną, - realizowania usług oferowanych przez serwis na podstawie wyrażonej przez ciebie zgody, - w celach podatkowych, rachunkowych i ewentualnych roszczeń i. in.– na podstawie obowiązujących i nałożonych na ADO przepisów prawa oraz do ochrony żywotnych interesów osoby, której danej dotyczą lub innej osoby fizycznej, -celach marketingowych w tym prowadzenie marketingu bezpośredniego, prowadzenia badań i analiz serwisu, między innymi pod kątem jego funkcjonalności, poprawy działania czy też oszacowania głównych zainteresowań i potrzeb użytkowników - na podstawie prawnie uzasadnionego interesu ADO, 4. Twoje dane są przekazywane do zaufanych podmiotów współpracujących z serwisem w ściśle określonych celach. 5. Dane osobowe będą przechowywane przez czas obowiązywania zawartej umowy, a po tym czasie przez okres wymagany obowiązkami nałożonymi na ADO przepisami prawa, tj. obsługi po usługowej, dochodzenia ew. roszczeń w związku z wykonywaniem umowy, w celu wykonania obowiązków wynikających z przepisów prawa, w tym w szczególności podatkowych i rachunkowych oraz w celach prawnie uzasadnionego interesu ADO maksymalnie przez okres 30 lat. 5. Osoba, której dane są przetwarzane w granicach określonych w RODO ma prawo do żądania od administratora dostępu do swoich danych osobowych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, a także przenoszenia danych oraz wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa, a w przypadku wyrażenia dobrowolnej zgody na przetwarzanie danych osobowych – prawo do cofnięcia tej zgody w dowolnym momencie, co nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem, 6. Dane będą wykorzystywane do automatycznego podejmowania decyzji w celu przygotowania wyboru ofert matrymonialnych dopasowanych do kandydata, 7. Dodatkowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności Serwisu. 

Napisz do nasKonsultacje telefoniczne
są dostępne w abonamentach Premium+


MyDwoje - krok po kroku


Szanowna Użytkowniczko, Szanowny Użytkowniku!

Nasza strona używa plików cookie w celu personalizowania treści i reklam, zapewnienia funkcji mediów społecznościowych i analizy ruchu na naszej stronie. Udostępniamy również informacje o korzystaniu z naszej strony internetowej naszym zaufanym partnerom. Dzięki cookies możemy dopasować wyświetlaną treść do Twoich preferencji.

Zaakceptuj wszystkie stosowane przez nas pliki cookie lub dokonaj własnych ustawień i zmieniając zakres swojej zgody w ustawienia zaawansowane. Czytaj więcej o ciasteczkach w Polityce prywatności.  Jeżeli korzystasz ze strony, wyrażasz zgodę na stosowanie przez nas plików cookie.


(więcej)

  Akceptuję
zamknij