strona główna Strona główna     mapa serwisu Mapa serwisu     kanały RSS RSS     kontakt Kontakt     wersja mobilna Wersja mobilna

Różnica wieku w związku

Podziel się na:
Dodaj do gogole+
linkedin
pinterest

Miłość, którą dzieli wiek

Miłość a różnica w związku
Podobne artykuły
 Dojrzałe kobiety jak dobre wino
 Najbardziej romantyczne miejscowości w Polsce
 Jak sprawić przyjemność kobiecie?
 Miłość bez dzieci
 Niechciany adorator

Związki a różnica wieku

Związki, w których partnerów dzieli duża różnica wieku, są zazwyczaj przedmiotem zwiększonego zainteresowania otoczenia. Ale czy opinia otoczenia jest dla nas najważniejsza? Panująca powszechnie opinia rzadko wróży różową przyszłość takim parom. Z drugiej jednak strony – czy prawdopodobna większa dojrzałość jednego z partnerów nie jest w stanie zapewnić relacji większego poczucia bezpieczeństwa i ochrony przed kryzysem w sytuacjach szczególnie trudnych, w których wiele młodych związków szybko się rozpada? Przyjrzyjmy się bliżej jak wygląda miłość, którą dzieli wiek.
Podstawową kwestią jest pytanie, dlaczego ludzie w poszukiwaniu partnera decydują się na związek z osobą znacznie, o 10 lub więcej lat, starszą od siebie? Niektórzy z dużą dozą złośliwości mówią o braku dojrzałości młodszego partnera, który niejako pragnie „oprzeć się” na osobie starszej od siebie, często także bardziej ustabilizowanej finansowo.  Inni natomiast snują domysły o tym, co zdarzy się, kiedy starszy partner szybciej straci sprawność. Związek z Narcyzem jest zawsze skazany na niepowodzenie niezależnie od wieku, niezależna od niego jest również różnica temperamentów  Czy związek tego typu dwojga ludzi ma szansę na obopólne szczęście? Czy takich partnerów łączy prawdziwa miłość? Jeśli znudziły Ci się kolory samotności zrób sobie prezent dla Singla! Oczywiście wiek nie jest jedynym powodem zakochania się, a często w ogóle nie bierze się go pod uwagę, gdy jakaś osoba „wpadnie nam w oko”. Jeśli jednak już zdecydujemy się na taki związek, czy mamy szansę osiągnąć to, czego nie dostalibyśmy w relacji z np. rówieśnikiem?

W związku ze starszym partnerem

Joanna*, 24 lata, od dwóch lat jest z związku ze starszym partnerem od niej o 11 lat. W poszukiwaniu partnera nie zwracała uwagi na wiek, wcześniej nie sądziła jednak, że zwiąże się z kimś o 11 lat starszym. Nie jest to, co prawda, aż tak znacząca różnica wieku w związku jak ta rzędu 20–30 lat, jednak Joanna porównując swoją obecną sytuację z poprzednimi związkami z osobami w podobnym jak ona wieku, zauważa pewne korzyści: – Zaletą takiej relacji jest niewątpliwie doświadczenie życiowe mojego partnera. Jest to korzystne szczególnie dla naszego związku: mam wrażenie, że mój chłopak łatwiej znosi konflikty i sprzeczki, podczas gdy ja podchodzę do tego bardziej emocjonalnie. Poza tym nie daje mi odczuć, że jestem od niego młodsza. To wszystko sprawia, że czuję się z nim po prostu bezpiecznie – dodaje.

Ania*, 31 lat, od 10 lat jest mężatką i matką dwóch dziewczynek. Jej mąż jest od niej starszy o 14 lat. Poznali się, gdy Ania miała 19 lat, a dwa lat później byli już małżeństwem. Dziś bez cienia wątpliwości stwierdza, że jest tak samo szczęśliwa jak na początku znajomości, a różnica wieku w związku nie ma na to żadnego wpływu: – Wszystko zależy od dojrzałości oraz od tego, czy ma się wspólne cele i wartości. Wiek nie zawsze świadczy o dojrzałości. Trudno mi stwierdzić, czy byłam dojrzała, gdy w wieku 21 lat byłam w związku ze starszym partnerem i wychodziłam za niego za mąż. Wiem jednak, że bardzo dużo nauczyłam się od mojego męża, można powiedzieć, że uczyliśmy się od siebie nawzajem. Mój mąż jest wspaniałym człowiekiem, kochamy się, mamy wspólny cel i to jest najważniejsze.

Czy może być zatem coś, co przeszkadza w związku ze starszym partnerem? Dla Joanny problemem są spotkania ze znajomymi: – Dziwnie się czuję, gdy wokół mnie są same osoby z przedziału 30–40 lat i prawie wszyscy traktują mnie jak małolatę, a ja, by nie sprawić przykrości mojemu partnerowi, muszę się silić na uśmiech. Ograniczyliśmy także kontakty z moimi znajomymi, ponieważ wydaje mi się, że oni nie do końca zaakceptowali związek z mężczyzną, który jest w wieku naszych wykładowców na uczelni.

Ania natomiast przyznaje, że czasem nachodzi ją refleksja, że za jakiś czas może zostać sama, bez męża: – Szybko jednak odsuwam tę myśl, bo przecież tak naprawdę nie wiemy, co jest nam w życiu pisane. Cieszę się każdym dniem naszego wspólnego życia. Mam cudownego męża, dwie wspaniałe dziewczynki. Czy można chcieć czegoś więcej? – pyta.

Związek z młodszym partnerem

Związek starszego mężczyzny i młodszej kobiety nie budzi jednak tak silnych kontrowersji, jak sytuacja, w której to partnerka jest starsza. Pojawia się wtedy wątpliwość, czy związek z młodszym partnerem ma w ogóle szansę potrwać przez dłuższy czas. Co zdarzy się, gdy kobieta w widoczny sposób zacznie się starzeć? Czy zdąży dać swojemu partnerowi potomstwo?

Ewa*, 39 lat, od 5 lat jest w związku z mężczyzną młodszym od niej o 10 lat. – Na początku miałam dużo wątpliwości. Kiedy mój partner zaczął mnie zdobywać, uznałam to za zwykłą zabawę, chwilowe żarty. Szybko jednak okazało się, że to coś więcej. Bałam się, że on jest zbyt niedojrzały emocjonalnie, że będę dla niego tylko przygodą, czymś, czego po prostu chciałby spróbować. Związek z młodszym partnerem wydawał mi się bez przyszłości. Dużo czasu minęło zanim przekonał mnie, że naprawdę mu na nas zależy, a mój wiek nie ma żadnego znaczenia. Zaryzykowałam i teraz jestem szczęśliwa. Mój partner jest odpowiedzialnym człowiekiem, mamy podobny system wartości. Często także wykazuje się większym realizmem i skutecznością rozwiązywania problemów niż ja.

Niestety zdarzają się także mniej szczęśliwe historie, takie jak ta, która przydarzyła się Wioletcie*, obecnie 37 lat. – Kilka lat temu związałam się z mężczyzną młodszym o 11 lat. Wydawało mi się, że dostałam prezent od losu, coś jakby powrót do najpiękniejszych lat mojego życia. Sielanka szybko się jednak skończyła: po pół roku znajomości mój ukochany stwierdził, że chciał być ze mną tylko przez jakiś czas, by poczuć, „jak to jest ze starszą kobietą”. Dziś wiem, że on był po prostu niedojrzałym podlotkiem, a ja zachowałam się jak zauroczona nastolatka. Drugi raz nie zdecydowałabym się na związek z młodszym partnerem.

Z opowieści bohaterek artykułu wynika, że kiedy występuje duża różnica wieku w związku, decydujące znaczenie ma dojrzałość emocjonalna, zwłaszcza młodszej osoby. Dlatego proces odnajdywania się, podjęcia decyzji o stworzeniu trwałej relacji jest znacznie dłuższy: trzeba się naprawdę dobrze poznać, „wypróbować” w szczególnie trudnych sytuacjach. Ogromne znaczenie ma tutaj także podobny i stabilny system wartości, oczekiwań u obojga partnerów. Warto przedyskutować tę kwestię na samym początku, by potem uniknąć ewentualnych bolesnych rozczarowań.

Opinia otoczenia

Przeszkodą, jaką spotykają tego typu związki, jest także opinia otoczenia, często także tego najbliższego. Z problemem tym zetknęła się Ewa: – Na początku matka mojego partnera otwarcie okazywała niechęć wobec mnie i nie ukrywała, że według niej nie jestem odpowiednią partnerką dla jej syna. Wydaje mi się, że miała obawy, że chcę go po prostu wykorzystać, zranić. Tak naprawdę dopiero niedawno znalazłam z nią nić porozumienia. Myślę, iż nasz związek trwa już na tyle długo, by mogła przekonać się, ze jej syn jest ze mną naprawdę szczęśliwy. Inną kwestią były złośliwe docinki ze strony niektórych znajomych. Opinia otoczenia nie może jednak zniszczyć mojego szczęścia. Prawdziwi przyjaciele ciągle są przy mnie.

Można stwierdzić, że miłość z dużą różnicą wieku jest takim samym ryzykiem, jak każdy inny związek: można zostać zranionym, ale może też okazać się, że jest to coś, co nas wewnętrznie wzbogaci, na co czekaliśmy całe życie. Obawy o to, co będzie za parę lat, stają się mniej istotne, jeśli zaczniemy cieszyć się obecną chwilą życia, a nie zastanawiać nad przyszłością.

Wiadomo bowiem, że kierowanie się w miłości jedynie rozumem znacznie zmniejsza nasze szanse na szczęście. Oczywiście pozostaje jeszcze problem akceptacji naszego związku przez najbliższe otoczenie. Może to być próba dla związku, ale czym byłaby miłość bez walki? I - czy zdanie osób trzecich jest tutaj najważniejsze?

Nietrudno zauważyć, że partnerzy, których dzieli różnica lat, mają szansę zdobycia naprawdę cennych doświadczeń. Nawet jeśli okaże się, że to pomyłka, pozostanie w nas jakaś iskra „tamtej” radości. Może więc warto wyciągnąć rękę po to, co akurat daje nam los, nawet jeśli racjonalnie wydaje się to dziwne?

Gdy w poszukiwaniu partnera poznasz osobę znacznie młodszą lub znacznie starszą...

Związki, w których partnerów dzieli różnica wieku, nie są z góry skazane na niepowodzenie, jednak należy pamiętać, że wymagają przyjęcia przez partnerów określonych postaw. Jeżeli zatem w poszukiwaniu partnera spotkasz osobę znacznie starszą lub znacznie młodszą od siebie, lub gdy jesteś już w związku z osobą znacznie młodszą lub starszą od Ciebie, warto zadać sobie kilka pytań:

 

  • W przypadku, gdy Twój partner jest starszy: Czy będziesz go kochać tak samo jeśli zachoruje lub wcześniej niż Ty straci sprawność? Oczywiście każdy może doczekać w zdrowiu do późnych lat życia, jednak w tego typu sytuacjach jest nieco większe prawdopodobieństwo zostania wcześniej wdowcem lub wdową oraz samotnym ojcem lub matką. Zastanów się, czy Twoje uczucia są na tyle silne, by nie przeraziła Cię starość Twojego partnera; Czy będziesz w stanie zaakceptować jego przeszłość? Pamiętaj, że może być ona dosyć bogata i zawierać elementy, których Ty dopiero zaczniesz doświadczać, takie jak poprzednie małżeństwo lub dzieci. Nie możesz nalegać, by partner wymazał wszystko to, co było kiedyś. Przeszłość to część jego osoby, którą przecież chcesz kochać. Pomyśl, czy jesteś w stanie to zaakceptować;

 

  • Gdy jesteś znacznie starszy od partnera, zastanów się, czy jedyną rzeczą, jaka Cię do niego przyciąga jest młodość? Oczywiście niemal każdy, kto już przeżył znaczną część życia chciałby czasem powrócić do lat młodości. Stworzenie jednak w tym celu związku z osobą młodszą daje małe nadzieje, że związek będzie dłużej trwał. Potrzebne są tutaj bowiem znacznie silniejsze podstawy, takie jak wspólne poglądy albo wartości. Jeśli poddasz się chwilowej fascynacji młodością partnera, po pewnym czasie może okazać się, że dzielą was znacznie poważniejsze różnice, niż ta dotycząca wieku

Trudno prorokować, czy konkretny związek, w którym partnerów dzielą lata, będzie trwał szczęśliwie. Pomimo początkowych trudności, czy braku akceptacji otoczenia to, jak potoczą się losy takiej pary, zależy przede wszystkim od samych zainteresowanych. Jedno można stwierdzić z pewnością: jeśli miłość jest prawdziwa, to nie zna żadnych granic.

*Imiona bohaterów artykułu zostały zmienione na ich życzenie.

                                                                                                                                          Jowita Wójcik, psycholog

Serwis MyDwoje.pl zgadza się na przedruk tego artykułu w innych serwisach. Warunkiem publikacji jest umieszczenie pod artykułem następującej informacji wraz z linkiem do MyDwoje.pl:

Artykuł pochodzi z Poradnika w Serwisie Doboru Partnerskiego dla wymagających www.MyDwoje.pl

 


 

oceń artykuł:
[ 6 / 6 z 3 oddanych głosów ]
 

Komentarze (42)


dodaj komentarz
dodaj komentarz
 janek 2015-05-18 22:21:10 
komentarz usunięty przez moderatora
 Małolata 2015-05-11 07:10:19 
Głupota też nie zna granic
  2014-11-25 20:27:27 
miłosc nie zna granic
 malolata 2014-11-20 12:32:13 
NIE ROZUMIEM JAK STARSZY MĘŻCZYZNA MOŻE ZBLIŻAĆ SIĘ DO DZIEWCZYNY Z DUŻA ROZNICA WIEKU DLA MNIE TO PEDOFILIA . MAM ROWNOLATKA I TO Z NIM RAZEM PRAGNE POZNAWAC PIEKNO WZAJEMNEJ FASCYNACJI MLODYM CIALEM.
 Intek 2014-03-25 12:00:21 
Do Gabriela - Chociaż może już późno i po fakcie.... Człowieku uszanuj dar Niebios, który zesłał Ci młodą dziewczynę. Naucz ją wszystkiego dobrego co tylko sam potrafisz i wiesz a będzie Ci wdzięczna nawet jeśli się rozstaniecie kiedyś. Sprawiasz wrażenie porządnego faceta i zachowaj się porządnie czyli po męsku. To nie jest przepaść wiekowa to tylko kilkanaście lat... nawet nie dwadzieścia... Więc nie rozumiem Twoich obaw - wolisz zniszczyć coś i skrzywdzić tą porządną Dziewczynę wchodzącą w dorosłe życie... Może weź z wdzięcznością co Ci zsyła los i zachowaj się jak dojrzały, mądry Mężczyzna. Powodzenia!
 zamknieta 2014-03-18 09:32:31 
Jestem w trakcie budzenia się związku z mężczyzną osiem lat młodszym( 42 do 34;), mam przewagę ;))Myślę,że nie potrzebujemy rady, ani potwierdzenia otoczenia , co do przyszłości takiego związku.Wie ,że miłość i zakochanie to dwie różne sprawy. Osoby samotne mogą zakochać się nawet kilka razy w roku , a czy spotkają miłość??? Nie oceniajmy związków z różnicą wieku . Ja w każdym razie czuję się bardzo szczęśliwa. Spotkałam dobrego człowieka , który jest już dorosły i świadomy tego w co wchodzi. Najwięcej dziwnych spojrzeń mam od młodych kobiet , które są po prostu zazdrosne... , ale jak znajdą się w miejscu o osiem dziesięć lat dalszym spojrzą na to inaczej....Często słyszę ,co z dzieckiem , przecież on będzie chciał zostawić po sobie ślad. Zostawi... w postaci wspaniałych wartości przekazanych moim dzieciom . Jestem już dojrzała ale nie mówię nie , gdyby natura sama o tym zdecydował ;) Powodzenia życzę wszystkim ,którzy spotkali prawdziwe uczucie w partnerze znacznie starszym , czy znacznie młodszym . Czasy się zmieniają i całe szczęście ludzka świadomość też . Życzcie i mi powodzenia i przestańmy oceniać sytuacje, których nie doświadczaliśmy . Pozdrawiam wszystkich :)
 ona 2014-03-17 11:10:50 
tak czytam co piszecie i powiem tak mam partnera o 10 lat mlodszego i jestesmy szczesliwi,to kwestia digadywania sie zaufania,i milosci przedewszystkim,my bardzo sie kochamy,docieramy sie,i duzo rozmawiamy o naszych watpliwosciach i wspolnej przyszlosci.nasz zwiazek jest udany i szzcesliwy,pozdrawiam.
 abc 2013-12-29 20:15:08 
Ja jestem z wiazku z chłopakiem starszym o 3 lata. Ale od pewnego czasu jakis 4 mies. zaprzyjaźniłam sie z mezczyzną starszym o 24 lata ja mam 17 a on 42. Mam metlik w głowie bo nw co mam robic moj obecny partner nie był dla mnie dobry teraz dopiero po roku czasu zaczał sie starac dla mnie. Dodam tyle ze przyjaciel bardzooo o mnie dba i chce dla mnei jak najlepiej. POwiedział mi ze jest we mnie zakochany i strasznie na niego dzialam. Już od samego poczatku gdy mnie poznał to mu sie spodobałam. On tez mi sie podoba nie patrze tu na wyglad ani nic poprostu taki jaki jest wobec mnie i dla mnie.
 Gabriel 2013-10-10 18:34:57 
Czytam te wasze wszystkie komentarze i dochodze do wniosku ,ze trudno jest w ta i tamta.Ja mam podobny problem ja 39 ona 23.
jestem w szoku i absolutnie nie wiem co robic.Zdaje sobie sprawe ,ze moge zabrac jej mlodziencze zycie, rozmawialismy tez o tym.
Ja przeraza wiecej akceptacja rodzicow niz roznica wieku.
A najlepsze jest to ,ze ostatnio dowiedzialem sie ,ze jest dziewica.
Wiem my ludzie mamy wolna wole,ale czasem zastanawiam sie gdzie nas ta droga i wybory prowadza?
Ona jest zakochana ja juz sam nie wiem co czuje boje sie.
Prosze zoszczedzic sobie komentarze starszy facet mlode cialko itd...
Sex jest wazny,ale zycie jest Realem.
Wiem moge jako dorosly facet pokazac jej duzo i duzo nauczyc tylko czy nie zabiore jej mlodosci?
Czytalem ,ze duzo zwiazkow takich funktionuje.Umysl mowi co innego i serce tez.
Ja jestem po dwoch dlugich zwiazkach teraz juz 1,5 roku sam i stoje w kropce.
Jezeli teraz mialbym to zakonczyc to napewno zlamie jej serce.
Wiec co robic?
czy ktos potrafi poradzic?
 Karola 2013-10-09 15:21:42 
komentarz usunięty przez moderatora
 st 2013-09-25 17:29:10 
ja szukam jakiś odpowiedzi do swojej sytuacji. Ja mam 34 lata a mój facet 58 ma ex żonę i dwoje dzieci każde z inną. Teraz byliśmy na rocznicy ślubu jego pierworodnego i dowiedzieliśmy się że zostanie dziadkiem.Trzymałam się ale jak wyszliśmy z imprezy to pękłam.Beczałam pół nocy a on tulił mnie i powtarzał że jest przy mnie. coś we mnie pękło.A tak w ogóle to jesteśmy razem ponad 12 lat nie mamy ślubu. zaczęłam zastanawiać się grubo nad swoją przyszłością. Zapytałam go czy chce mieć ze mną dziecko a on się nie określił ani tak ani nie. to mu odpowiedziałam że na jego miejscu to nie będąc dziadkiem. wszystko było by dobrze gdyby ze mną porozmawiał tak szczerze atu nic pustka. kiedy ja uważam ze to on powinien zagaić już dawno. a 5 lat temu też go oto pytałam i było za 3 lata. wiem że nie chce czuje to, tylko pytanie czy mam poświęcić siebie czy aż tak go kocham. jestem smutna a zarazem pełna irytacji i złości że faceci są tacy prości czasami tępi a my wszystko rozkładamy na czynniki pierwsze i też bym tak chciała nie myśleć. i co mam zrobić nie zastanawiać się i żyć dalej z dnia na dzień. Zdjęłam z palca pierścionek który mi kupił srebrny już dawno i go nie nosze widzi to. narazie go nie założę bo nie wiem czy tego chce.
 o związku partnerskim 2013-09-20 10:16:07 
Faktycznie różnica wieku nie ma znaczenia jeśli mężczyzna i kobieta prawdziwie się kochają.Takich prawdziwych relacji nie jest w stanie przerwać nikt.W życiu jednak jest różnie, przeważnie jest tak , że starzejący się panowie potrzebują podniety, mają apetyt jeść ,ale------------- kolację i tak w domu jedzą. Zaobserwowałam próżność u niektórych singielek. Są osobami niezależnymi,finansowo stoją nieźle, ale za wszelką cenę pragną większego bogactwa. Obserwują uważnie małżeństwa i jak zobaczą , że ,, niektórzy " mają majątek ( po 40 latach ciężkiej pracy) to one zrobią wszystko, żeby wejść w łaski takiego męża.Oczarowują dla kasy.----------Jaka przyszłość czeka taką singielkę? Jak będzie miała 40 lat( i największe potrzeby seksualne) to 77 letni mężczyzna nie zaspokoi tych potrzeb no i rogi będą złotomedalowe. Taka singielka dla kasy zjadłaby nawet g...o.Czy wnuki pokochają taką singielkę?
 Edyp 2013-09-13 08:55:41 
komentarz usunięty przez moderatora
 lazarus 2013-08-23 12:37:28 
komentarz usunięty przez moderatora
 do przylaszczki pospolitej 2013-08-22 08:22:41 
komentarz usunięty przez moderatora
 do przylaszczki pospolitej 2013-08-20 07:01:15 
komentarz usunięty przez moderatora
 Izydor 2013-07-02 10:01:09 
komentarz usunięty przez moderatora
 mąż swojej kochanki 2013-06-20 11:07:01 
komentarz usunięty przez moderatora
 Kleopatra 2013-05-31 22:13:19 
Nie produkuj się przylaszczko pospolita bo jesteś nudna.
 viki 2013-05-28 16:12:20 
no to nie ja , znaczy ona ...heh kleopatro .
widze że duzo hasa skoro na dażasz za nią i gra ci na nerwach . cos mi mówi ( ona 26 )
gdzies to widziałam nie wiem chyba na forum o2 ale nie jestem pewna , sprawdze ale raczej tam bo tylko tam zaglądam . i nie była miła !!!
 Kleopatra 2013-05-27 07:39:27 
ona 26,viki,lazarus,przylaszczka pospolita itp.itd. nie pogubiłaś się to jesteś ty istoto człekopodobna.
 viki 2013-05-24 15:13:15 
kleopatro o co chodzi ? byłam pewna że piszesz do mnie :( już się pogubiłam !
ale ci się naraziła :)
 Kleopatra 2013-05-24 14:14:58 
Kobitko ja piszę do ona 26 ( to ta z paranoją).
 aga 2013-05-24 13:30:13 
No popieram , bo chciałam z mężem poczytać i napisać coś od nas właśnie na takim forum , i pełne zaskoczenie :(
viki opowiedziała o swoim związku , chciała podzielić się swoimi przeżyciami , pewnie szukała podobnych par a koleżance się coś pomyliło bo widzę że nawet nie czytała chyba tematu i myśli że ,, viki,, jest tylko jedna w całym internecie no ręce opadają , gdzie się nie zajrzy to bałagan i paranoje :(
 do widzenia 2013-05-24 13:24:12 
chora jesteś , masakra z tobą kleopatro , widze co piszesz i szlag mnie trafia ! wchodzę chcę poczytać o związkach a ty piszesz farmazony nie na temat ! czepiasz się i bzdury jakieś , farmazony ! ludzie tu wchodzą w danym celu a jak się czyta takie dziecinne farmazony to .... idz na forum dla czepialskich albo tych z paranoją przesladowczą ty przenikająca przez monitor do życia obcych ludzi , czytam i dziewczyna ci tłumaczy że nie jest tą co myślisz a do ciebie nie dociera ! widać że siedzisz non stop na tym necie i nie masz nic z sensem do powiedzenia . idz z tad bo tu za poważne tematy dla ciebie !
 Konwalia majowa 2013-05-24 10:05:54 
Jak tak lubisz pisać viki to napisz książkę o świstakach -jak zawijają w sreberka wyroby MILKI. Masz talent do ściemniania. Dobrze, że przelewałaś swoje chore odczucia w sieci bo z detalami wiem o twoich postępkach. Najwięcej dowiedziałam się od ciebie -osobiście-teraz mogłam korygować twoje ściemnianie-jak dla ciebie się strzelał a to ty dostałaś kosza { jak mi przykro}.
 Kleopatra 2013-05-24 07:18:01 
Takich wirtualnych związkach jak twoje przylaszczko pospolita,malgo,lazarus,zakochana,Boguś, itp.itd.Ty kochanico francuza lepiej zrobisz jak przestaniesz się produkować bo jak zdążyłaś zauważyć wiem więcej niż ci się wydaje.Zostań gwiazdą remizy,bo tam twoje miejsce.
 VIKI 2013-05-23 16:37:53 
do kleopatra !!!
ZAL MI DZIEWCZYNY KTÓREJ SIĘ CZEPIŁAŚ I WIDZE ŻE NIE MA LEKKO , ALE NIE ROZUMIEM CO TU ROBISZ I CZY ZDAJESZ SOBIE SPRAWĘ ŻE PISZESZ BZDURY I NIE NA TEMAT ? ŻE WŁASNIE ZKŁÓCASZ SPOKÓJ FORUM GDZIE LUDZIE OPOWIADAJĄ O SWOICH UCZUCIACH I ZWIĄZKACH ? !!!
 VIKI 2013-05-23 16:34:04 
O CO TU CHODZI BO JUŻ SIĘ ROBI TO CHORE I NIE SMACZNE ! OPAMIĘTAJCIE SIĘ ! O CZYM I DO KOGO WY PISZECIE LUDZIE !!!
mam wrazenie ze jestescie tu po to zeby wkurzać innych bo nie rozumiem ?
znalazłam się na forum o temacie który mnie dotyczy a was kompletnie nie rozumiem !!! ( brak słów )
 Do ona 26 2013-05-23 12:55:22 
Prosiłam grzecznie żebyś nie wypisywała bzdur, opamiętaj się przylaszczko pospolita bo moja cierpliwość powoli kończy się. Nie zdajesz sobie sprawy z konsekwencji.
 Kleopatra 2013-05-23 12:50:58 
Oj VIKI ! (przylaszczko pospolita) - ściema , ściema i jeszcze raz ściema. Życzę zdrowia psychicznego.
 VIKI 2013-05-22 13:44:53 
nastąpiła chyba jakaś pomyłka :( nic nie zrozumiałam z wypowiedzi kleopatry !
mam wrazenie ze zostałam pomylona z inną osobą :( nie byłam na innych forach , naprawdę ( moze ten sam nick ? ) tym bardziej jestem pewna bo mało mnie w internecie i mojego czasu !
przykro mi ale nie jestem tą osobą , i podjełam jeden konkretny temat dlatego się tu znalazłam .
 Kleopatra 2013-05-22 07:42:47 
Oj VIKI masz ogromne problemy emocjonalne. Zostałaś zraniona przez kilku( o których wiem) do żywego. Weź się w garść - nie myśl o zaliczaniu żonatych. Bierz przykład z najbliższych ( stabilizacja życiowa siostry) Rozumiem cię ,,ktoś " w twoim dzieciństwie wyrządził ci wielką krzywdę dlatego miotasz się jak ptak schwytany w sieć . Uważam, że jesteś uzależniona od internetu dlatego przelewasz swoje odczucia z danej chwili ( takie sprzeczne w skali miesięcy). Twoje posty mówią o tym, że bardzo potrzebujesz pomocy dobrego psychologa - ja niestety nim nie jestem. Rozumiem cię doskonale przez co przeszłaś, depcząc po drodze prawdziwie życzliwych ci ludzi.Trzymaj się cieplutko.
 VIKI 2013-05-21 15:44:41 
. Jestem w związku od ponad 4 lat(mój facet jest młodszy odemnie o 19 lat) i te kilka lat temu nie wierzyłam że to się może udać ...dziś jestem bardzo szczęśliwa ! Może czuje jakiś lekki strach ale czy warto żyć w prawdziwym uczuciu i martwić się czy kiedyś się skończy ? Zaczełam ten temat bo może ktoś własnie rozpoczyna życie w takim związku i chciał by porozmawiać bo ma mnóstwo watpliwości ..z checią porozmawiam i opowiem o swoich doswiadczeniach
Każdy człowiek ma indywidualne podejście odnośnie związków, w których występuję dość spora różnica wieku.
Jednakże takie związki są wystawiane na próby, największe znaczenie ma uczucie - tylko to, które jest szczere i prawdziwe, może dać sobie radę wyjść na przeciw przeciwnością, jakimi są LUDZIE
Moim zdaniem, jeśli kochamy kogoś naprawdę, to mało istotne jest to, czy parter jest starszy o 10-20 lat, ponieważ kochamy go takim jakim jest.
Najważniejsze jest to, że jestem szczęśliwa, że jest pomiędzy nami miłość, nie powinniśmy rozmyślać o tym co będzie za kilkanaście lat, co ma być, to i tak będzie chociaż czasami nie jest to takie proste , Są słabsze dni kiedy w głowie kołatają się rózne myśli …
Szkoda jednak czasu na lęk, a ludzie i tak będą mieli własne zdania, i zapewne takie, które np. mogłyby Ciebie urazić, czy sprawić przykrość, ale, to, co Ty czujesz jest priorytetem, a nie zdania innych!
prawda , ludzie czepiaja sie wszystkich i wszystkiego z czasem przyzwyczajam się do dzikich spojrzeń do zdziwionych oczu pogardy , siłą tego zwiazku jest mój partner , pomimo młodego wieku od początku miał więcej pewnośći w sobie to on dał mi wiare w to że się uda , pokazał mi jak mozna bardzo być dumny z tego ze jest się szczesliwym i tak jest do dziś . Nie jeden 30, 40 latek moze mu pozazdrościć dojrzałości , odpowiedzialności i powaznego podejścia do tego co jest i tego co się chce całe zycie czekałam na ten spokój i harmonie mojego swiata ! a ludzie ...czasem nic nie wiedzą o życiu, a czasem to tylko zazdrość i perfidność , często zeby przysłonić swoje nie takie życie ..interesują się życiem innych . niestety ..
FAJNIE BY BYŁO Z KIMŚ POROZMAWIAĆ , KTO JEST W PODOBNEJ SYTUACJI
 Kleopatra 2013-05-18 07:19:43 
Czytam( wraz z moim kochankiem-osobistym mężem) twój post przylaszczko pospolita z 15.01.2012r.godz 15.20 jako zakochana w 15 lat starszym i martwiłaś się,że on wcześniej z tego świata odejdzie.Niepotrzebnie się martwiłaś bo ten 15 lat starszy bardzo kocha swoją żonę i synów -ma dla kogo żyć. Wtedy też byłaś w wirtualnym związku.W twojej główce penis toczy walkę z ,,wackiem" a jest mi przykro ,że żonki nazywasz garkotłukami i innymi epitetami
 Do ona 26 2013-05-18 07:09:23 
Doszłam do wniosku przylaszczko pospolita,że w twojej ładnej główce,,wacek"toczy walkę z penisem.Co z tego wyniknie to zobaczymy. Czytam twoje posty z moim kochankiem(osobistym mężem)jesteśmy pod wrażeniem ściemniania.Zapamiętaj jedno, że nikt nie wierzy w brednie wypisywane przez ciebie a słownictwo twoje jest - żywcem z rynsztoka.
 Do Marty 2013-05-16 11:22:59 
Tak ściemniasz lazarus( przylaszczko pospolita) , że aż na torsje mnie zbiera. Weź się w garść i zacznij żyć w realu bo nie ma żadnego związku to w twoim ptasim móżdżku ,,coś" się urodziło. Owszem jest niezagrożony mój związek małżeński.
 Jeżynka 2013-05-15 12:09:51 
lazarus, malga, itd.,itp, tak cię prosiłam żebyś nie bredziła jak w malignie bo nikt nie wierzy w twoje bzdety.Marzy ci się Warszawa? i wysoko postawiony? Wylecz się Frankensteinie.
 saigoneko@gmail.com 2013-03-18 16:20:37 
komentarz usunięty przez moderatora
 ona26 2013-02-22 23:01:54 
Mam 26 lat. Jestem w związku z 63 letnim facetem, a więc 37 lat różnicy.. i jest nam bardzo dobrze razem. M.in. przez wspólne zainteresowania czego zdecydowanie brakowało w poprzednim moim związku. Bardzo Go kocham, jest moim ideałem mężczyzny, chciałabym żeby to trwało wiecznie. Niestety czas upływa dlatego trzeba się cieszyć tym co jest teraz i mieć nadzieję że będzie trwało tak długo jak to możliwe.
 Marta 2013-01-16 22:44:33 
Spotykam się już pół roku z 20 lat starszym mężczyzną. W ogóle nie czuję różnicy wieku między nami. Ja mam 22 lata.Nie mogę porównać tego związku z wcześniejszymi, bo jest to całkiem cos innego, wyjątkowego i bardziej mi odpowiada.Mój partner jest po rozwodzie i ma 2 dzieci.Akceptuję to.Prawdziwym problemem jest odległość a także strach przed akceptacją rodziny,przerażenie przychodzące z myślą,że będę musiała patrzeć jak osoba, którą kocham się starzeje albo umiera.Wiadomo,że facet ten niesie bagaż doswiadczeń,przyzwyczajeń,zobowiązań ale to sprawia, że jest o to wszystko bogatszy. Ja jestem niezapisaną, czystą kartką kontrastującą z zapełnioną w 3/4 stronicą gdzieniegdzie upalona lub naderwaną.Może to właśnie te przeciwieństwa nas przyciągają.Wiele pytań sie nasuwa, mnóstwo niepewności,ale ważne, żeby podejmować decyzje zgodnie ze swoim sumieniem i sercem,tylko wtedy jestesmy w stanie osiągnąć szczęście. Podsumowując (chociaż na ten temat można pisać i pisać) stwierdzam,że nawet gdyby to miałoby być tylko 15-20 lat wspólnego życia, ale zycia w spełnieniu i rzeczywistym szczęściu to warto.
 Robert 2012-12-05 20:14:43 
Mam 39 lat i rok temu zakochałem się w dziewiętnastolatce. Ona we mnie też, ale ja cały czas wzbraniam się przed czymś poważniejszym, bo właśnie uważam, że 20 lat różnicy to zdecydowanie za dużo. Nie trzymają się mnie pieniądze, nie mam wspaniałego wykształcenia, nie bardzo rozumiem dlaczego ona chciałaby ze mną być na poważniej. Nie wiem co mam zrobić? Czy przerwać to? Będzie mi ciężko, ale dla jej dobra zrobię to. Czy może jednak dalej "ciągnąć" status quo, albo odważyć się na coś więcej? Bałbym się jednak ze spotkania z jej rodzicami - pewnie są w moim wieku.

Darmowa rejestracja

e-mail
hasło
minimum 6 znaków
Jesteś
kobietą mężczyzną
Data urodzenia
Skąd nas znasz?
Akceptuje Regulamin i Politykę prywatności
Kontakt z biurem
Test Doboru Partnerskiego
Twarze MyDwoje
mechanik, Jastrzębie Zdrój, 48 lat, M61B319E
M61B319E, 48 lat
mechanik, Jastrzębie Zdrój
technik , Głubczyce, 50 lat, K6442DF7
K6442DF7, 50 lat
technik , Głubczyce
 
 więcej mężczyzn  więcej kobiet
Opinie Użytkowników MyDwoje.pl
Leitender Angestellter , Wien, 40 lat, MA9C39E9
MA9C39E9, 40 lat
Leitender Angestellter , Wien
Techniker, Karlsruhe, 57 lat, M2B45E11
M2B45E11, 57 lat
Techniker, Karlsruhe
 więcej ofert zagranicznych
Wydarzenia dla singli
| Praca | Pomoc | Regulamin | Polityka prywatności | Usługi i cennik | Kontakt dla mediów | Partnerzy | Reklama | Mapa Serwisu |

2007 - 2015 © MyDwoje.pl ® ; Wszelkie prawa zastrzeżone

CMS, WEB interface

Serwis MyDwoje.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Akceptuję politykę prywatności Serwisu MyDwoje.pl
zamknij