Naucz się kochać trwale, zasady trwałych związków.

  • Podziel się na:
  • Dodaj do facebook.com
  • Dodaj do twitter.com
  • Dodaj do wykop.pl
  • Dodaj do gogole+
  • Dodaj do Linkedin
  • Dodaj do Pinterest

Zasady miłości długodystansowej, by kochać trwale.

Aby umieć kochać trwale

Naucz się kochać trwale, aby Twój partner, partnerka i ty przez długie lata odczuwali satysfakcję ze związku. Pytasz, co zrobić, aby umieć kochać trwale i czerpać satysfakcję ze związków i długo po ślubie mówić do swojego partnera darling? Chciałbyś znaleźć sposób na długotrwały i szczęśliwy związek? Wybór właściwego partnera to dopiero (a może już) połowa powodzenia. Aby stworzyć udany, trwały związek, potrzebny jest jeszcze własny osobisty wysiłek i zaangażowanie w pielęgnowanie miłości. Portal dla Singli MyDwoje.pl przytacza wyjaśnienia naukowe i życiowe.

Dlaczego miłość należy pielęgnować?

Socjologia twierdzi, że spadek sympatii jest większą karą niż jej brak. Czyż to wszystkiego nie tłumaczy? Przecież na początku małżeństwa poziom wzajemnej sympatii jest maksymalny, nie może dalej wzrosnąć, może tylko obniżyć się. A przecież, nawet jeśli między partnerami jest alchemia miłości, nie uniknie się nieporozumień, wzajemnych zranień. Z czasem tych zranień przybywa, sympatia i empatia w związku spada, rośnie więc siła rozrywająca związek. Ale przecież musi być jakiś sposób, aby umieć kochać trwale... Profesor Daniel Kahneman, laureat Nagrody Nobla w dziedzinie badań z pogranicza ekonomii i psychologii z 2002 roku twierdzi, że dla kobiet czas zadowolenia z małżeństwa (czy usankcjonowanego związku z partnerem) trwa około 4 lat. W tym to czasie korzyści wynikające z małżeństwa równoważą się z poniesionymi dla związku kosztami. Później już koszty stają się większe od korzyści. Fascynacja erotyczna spada, rośnie obciążenie obowiązkami domowymi, rośnie poczucie ograniczenia osobistej wolności i swobody. Kiedyś przestrzegano przed kryzysem nadchodzącym po 7 latach małżeństwa. Współczesne społeczeństwo staje się coraz bardziej niecierpliwe, kryzys małżeński przychodzi wcześniej.

Zasady szczęśliwego małżeństwa

Pogłębianie intymności. Intymność najbardziej cementuje związek, dlatego od niej zaczynamy zasady szczęśliwego małżeństwa. Stopniowe wzajemne odkrywanie ciała i psychiki najsilniej pogłębia wzajemną więź i są podstawą tego, by kochać trwale. Poznawanie kształtów, reakcji, uczenie się ciała na pamięć, nigdy nie może się znudzić, jeśli tylko te ciała połączyła wzajemna fascynacja. Stopniowe pozbywanie się uczucia wstydu (tak fizycznego, jak psychicznego), stopniowe otwieranie się przed nim/ nią, i jednoczesne poznawanie jej/jego to największa przygoda każdego. W psychice człowieka jest tyle piękna, tyle głębi, nasze uczucia, doznania, są tak fascynujące, że można się nimi zachwycać w nieskończoność. Drugiego człowieka nigdy nie jesteśmy w stanie poznać do końca, dlatego proces wzajemnego poznawania nigdy nie może się znudzić. Potrzebny jest jeden warunek – wzajemne otwarcie, czy wzajemne otwieranie się, wzajemne dawanie siebie całego/całej. Samo trwanie związku pogłębia znajomość, daje szanse na pogłębienie intymności. Przygodny związek miłosny nie może dostarczyć tak głębokich przeżyć jak uczta miłosna ze stałym partnerem. Nawet najdłuższa rozmowa z nieznajomą, choćby najbardziej tajemniczą i fascynującą może dać co najwyżej poczucie, że zobaczyliśmy za mgłą zarys konturów jej psychiki. Kolejne rozmowy uwyraźniają obraz, pozwalają widzieć jego piękno i głębię. Taki proces może odbywać się tylko w stałym związku.

Nastawienie, by utrzymać miłość

Omawiając zasady szczęśliwego małżeństwa, powinniśmy wziąć pod uwagę także nastawienie. Może zabrzmi to paradoksalnie: jeśli żyjemy w przeświadczeniu, że miłość jest jedna, że małżeństwo może być tylko jedno, jeżeli nie uznajemy rozwodów, to mamy większe szanse na utrzymanie naszego małżeństwa. Wszystko zaczyna się w głowie - umyśle, wyobraźni. Nastawienie na utrzymanie małżeństwa daje nam siłę i motywację do szukania porozumienia w wypadku konfliktów, do znoszenia niewygody, do czynienia pewnych ustępstw, nawet do ponoszenia ofiar (byle nie - zbyt dużych). Takie nastawienie powoduje, że przed myślą o rozstaniu pojawi się setka myśli o naprawie związku. Potwierdzają to badania. Okazało się, że rozwód rodziców czy dziadków dodatnio koreluje z rozwodami dzieci. Nie dziedziczymy, jak...

 
Komentarze (2)

Naucz się kochać trwale, zasady trwałych związków.   - dodaj komentarz
do przedmówczyni; 2015-10-22 10:03:36 
Wygląda , że jesteś wszystkowidząca - to kpina. Przecież nie jesteś wewnątrz związku małżeńskiego , który wg.ciebie oparty jest na przywiązaniu i przyjaźni no i fakcie, że w rodzinie nie było rozwodów.,, Ktoś" nawciskał ci dużo kitu a ty nadal wierzysz w te łgarstwa. ,, Ktoś" wprowadził cię w błąd. Gdyby małżonkowie nie kochali się wzajemnie to żadna siła nie sprawi żeby byli razem. Dwoje kochających się ludzi przeżywa wspólnie przez dziesięciolecia bardzo dużo radości, bardzo dużo smutków, wspólnie rozwiązują problemy, pomagają sobie wzajemnie. Po wspólnie przeżytych latach znają się ,,jak łyse konie". To małżonkowie potrafią ,, prześwietlać się na wylot" i na podstawie zachowania, mimiki wiedzą o sobie wszystko.
Anita; 2015-10-16 09:19:03 
Moim zdaniem trzeba się po prostu lubić. Miłość po pewnym czasie może przeminąć. Nastawienie na pewno odgrywa ważną rolę. Jeśli ktoś z góry nastawia się, że jeśli nie będzie miłości to odchodzi, to przy osłabieniu się tego uczucia, podda się, nie będzie nawet próbował walczyć o związek. Znam kilka małżeństw, gdzie między małżonkami jest tylko przywiązanie i przyjaźń, jednak są ze sobą, ponieważ w ich rodzinach nigdy nie było rozwodów, dlatego nawet nie biorą go pod uwagę.

Dołącz do nas!
* POLA OBOWIĄZKOWE
e-mail:*
hasło (min. 6 znaków):*
powtórz hasło:*
jestem:*
  kobietą piksel
  mężczyzną
data urodzenia:*
skąd znasz mydwoje.pl:
*Oświadczam, iż zapoznałem się z Regulaminem świadczenia usług oraz Polityką prywatności i je akceptuję.
*Zgoda na przesyłanie informacji handlowych drogą elektroniczną (powiadomienia dzienne i natychmiastowe). Zgodę można wycofać w każdej chwili.
Wyrażam zgodę na Newsletter z ofertami matrymonialnymi i wydarzeniami dla singli.

lub zarejestruj się przez Facebooka
facebook register

Administratorem podanych danych osobowych jest: Katarzyna Bieber reprezentująca Serwis Doboru Partnerskiego z siedzibą przy ul. Domaniewskiej nr 37 lok. 2.43, Warszawa 02-672, NIP: 9511875187. Administrator wyznaczył IOD, jest nią Małgorzata Lewandowska, z którą kontakt jest pod adresem e-mail iod@mydwoje.pl. Kategorie danych jak: e-mail, data urodzenia, fotografia, wiek, zawód, miasto, charakterystyka, poglądy oraz dane dotyczące preferencji tzw. dane szczególnej kategorii zostają przekazane dobrowolnie w celu realizacji usługi i przesyłania oferty marketingowej zgodnie z Regulaminem Serwisu. Podstawa prawna: Serwis Internetowy przetwarza dane osobowe na podstawie wyrażonej zgody, jest to niezbędne do wykonania umowy, do wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na administratorze, na podstawie prawnie uzasadnionych interesów administratora i jest niezbędne do ochrony żywotnych interesów osoby, której danej dotyczą lub innej osoby fizycznej. Dane osobowe będą przetwarzane przez okres obowiązywania Umowy lub wniesienia uzasadnionego sprzeciwu. Użytkownik ma prawo poprawiania danych, usuwania, ograniczenia przetwarzania a także wniesienia sprzeciwu, oraz przeniesienia ich do innego administratora. Podanie danych nie jest wymogiem ustawowym lecz umownym i jest dobrowolne jednak niezbędne do wypełnienia umowy. Dane będą wykorzystywane do automatycznego podejmowania decyzji w celu przygotowania wyboru ofert matrymonialnych dopasowanych do kandydata. Użytkownik ma prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego na adres Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa. Więcej informacji na temat przetwarzania danych znajdziesz w Polityce prywatności Serwisu.

Napisz lub zadzwoń do nas
Tel: (22) 201 25 89
w dni powszednie 11:00-16:00Fax: (22) 201 25 87


MyDwoje - krok po kroku

powered by WEB interface
Serwis MyDwoje.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.   Akceptuję
zamknij