Biuro matrymonialne > Aktualności dla Singli > Zdaniem singli - badania > Kochać, jak to łatwo powiedzieć - 14.07.2015

Kochać, jak to łatwo powiedzieć - 14.07.2015

  • Podziel się na:
  • Dodaj do facebook.com
  • Dodaj do twitter.com
  • Dodaj do wykop.pl
  • Dodaj do gogole+
  • Dodaj do Linkedin
  • Dodaj do Pinterest

Jak szybko wyznajemy miłość wybrankowi

„Kochać, jak to łatwo powiedzieć. Kochać, tylko to więcej nic” – brzmią słowa popularnego szlagieru. Ale czy rzeczywiście tak jest? Język polski jest bardzo ograniczony w tym zakresie i na określenie tego uczucia mamy jedno słowo – niezależnie od jego siły. Często słyszymy i sami mówimy „kocham tę komedię, kocham to jedzenie, kocham tę muzykę…” i wszystko załatwiamy jednym "kocham". Ale czy w momencie, kiedy chcemy złożyć deklarację uczuć do drogiej nam osoby, przychodzi nam to równie łatwo? Czy bez trudu wyznajemy najskrytsze uczucia, nazywamy głębokie relacje, relacje między kobietą a mężczyzną? Czy widzimy różnicę miedzy zakochaniem, a prawdziwą miłością? Największe internetowe biuro matrymonialne MyDwoje.pl zapytało swoich Użytkowników, kiedy mówią „kocham Cię” osobie, z którą się spotykają. Zobacz, czy Single są otwarci, czy raczej potrzebują czasu na wyznania miłości.


Artykuł cytowany przez >  Media2.pl 


Sonda MD

Mówię kocham

Okazuje się, że znakomita większość zapytanych „nie rzuca słów na wiatr”. Sam fakt zauroczenia, zakochania nie jest dla nich wystarczającym powodem, by werbalizować zaangażowanie. Wyznanie miłości jest przez nich przemyślane i wypowiadane tylko wtedy, gdy są go absolutnie pewni. Aż 76% kobiet i 62% mężczyzn deklaruje, że nie powie tych ważnych słów przy byle okazji. Znaczy to, że zarówno panie, jak i panowie znają znaczenie słów „kocham Cię”, wiedzą, iż dają one nadzieję i pociągają za sobą zobowiązania. Zanim wypowiemy te słowa, zazwyczaj analizujemy ewentualne koszty zaangażowania się i przejścia w następny etap związku. Jest to swoisty bilans zysków i strat. Dlatego zarówno mężczyźni, jak i kobiety chcą być absolutnie uczciwi wypowiadając je - nie tylko wobec partnera, ale przede wszystkim wobec siebie. Świetnie zdają sobie sprawę z konsekwencji takiej deklaracji i jej siły.

Część zapytanych twierdzi, że do okazania miłości wcale nie potrzebuje słów. Tego typu osoby nie mają potrzeby deklarowania uczucia, wolą okazać je partnerowi swoim zachowaniem. Mniej skłonni do słownych deklaracji są panowie. 20% z nich uważa, że nie ma potrzeby, by o swoich uczuciach powiadomić partnerkę w sposób werbalny. Również 11% kobiet nie powie nigdy „kocham Cię” swojemu wybrankowi. Natomiast 7% pań i 7% panów przyznaje się wprost do tego, że nigdy nie wypowiada tych słów, gdyż jest to dla nich zbyt trudne. Część z tych osób nigdy nie nabyła dojrzałości psycho-społecznej i nie potrafi odpowiednio reagować w osobistych, intymnych sytuacjach, część natomiast jest zrażona poprzez wcześniejsze doświadczenia swoje lub bliskich.

Co ciekawe najmniej osób jest zainteresowanych jest wyznawaniem miłości od razu. Jedynie pojedyncze osoby zadeklarowały, ze mogłyby wyznać swoje uczucia nawet nie znając partnera osobiście, tylko z e-maili (1% badanych) lub zadeklarować miłość już podczas pierwszej rozmowy telefonicznej (0%) albo już na / po pierwszej randce (niespełna 1%).

Zobacz również, co na temat miłości i jej odczuwania mówi ekspert MyDwoje.pl, psycholog i seksuolog kliniczny dr n.hum. Dariusz P. Skowroński. Czym jest chemia w miłości? Czy pojawia się we wszystkich etapach związku? Czy powoduje, że patrzysz na partnera przez „różowe okulary”? Czy sam stan zakochania to już prawdziwa miłość? Czy raczej podłożem prawdziwego uczucia i wzajemnych deklaracji powinno być zaufanie i świadomość wzajemnych oczekiwań?
https://www.youtube.com/watch?v=u8JiqPplAVI

Okazuje się, że każdy człowiek potrzebuje bliskości. Każdy z nas ceni relacje z drugim człowiekiem, natomiast nie ma wątpliwości, że miłość jest szczególnym, wyjątkową jej odmianą. Na podstawie odpowiedzi udzielonych w przeprowadzonym badaniu, widać, że zarówno kobiety, jak i mężczyźni wyznają miłość tylko wtedy, kiedy są pewni swoich uczuć, doskonale rozumiejąc wagę wypowiadanych słów. Każdy z nas pragnie usłyszeć „kocham Cię” od wymarzonego partnera, ale tylko pod warunkiem, że słowa te znaczą więcej niż tylko chwilowy kaprys.

Media2.pl cytuje MyDwoje: Kochać, czy łatwo to powiedzieć? - 02.08.2015  


Więcej informacji:
Biuro prasowe


 
Komentarze (2)

Kochać, jak to łatwo powiedzieć - 14.07.2015 - dodaj komentarz
andzia; 2015-07-21 22:30:37 
Mnie też wyniki bardzo pozytywnie zaskoczyły:) A już wydawało mi się, że ludzie nie traktują tego słowa na poważnie, że zbyt często używają w stosunku do osób, których tak naprawdę nie kochają, przynajmniej jeszcze. Ale mówią to, bo wydaje im się, że powinni to zrobić, bo to takie popularne słowo i niby każdy chciałby usłyszeć.

A prawda jest taka, że bardziej ceni się słowo „kocham” im rzadziej się je słyszy lub mówi. I cieszę się, że ludzie będący na mydwoje mają właśnie takie podejście, że mówią to słowo dopiero wtedy, kiedy są pewni tego. To mi się podoba, tak jak i więcej rzeczy w ludziach, których tutaj poznałam:) Coraz bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że to miejsce dla mnie, że to miejsce, gdzie rzeczywiście mogę spotkać tego jedynego, najbardziej dopasowanego:)
animka; 2015-07-15 09:21:05 
Fajny artykuł, wyniki napawają optymizmem, dumna jestem z tego, co odpowiedzieli Polacy: miłość to uczucie wyjątkowe i trzeba być pewnym, by je zadeklarować. Szkoda tylko tych, którzy nie potrafią powiedzieć tego nigdy, a jeszcze bardziej tych, którzy nigdy tych słów nie usłyszą....

Dołącz do nas!
e-mail:*
hasło:*
(min. 6 znaków)
powtórz hasło:*
Jesteś:*
  kobietą piksel
  mężczyzną
Data urodzenia:*
Skąd znasz
mydwoje.pl?
*pole obowiązkowe
   *Akceptuję Regulamin oraz Politykę prywatności Serwisu
   Tak, chcę być informowany o trendach i ofertach specjalnych dla Singli. Rezygnacja jest możliwa w każdej chwili

lub
facebook register
Zadzwoń lub napisz do nas
tel: (22) 201 25 89
fax: (22) 201 25 87


codziennie 9.00 - 24.00
Twarze MyDwoje
Oferty zagraniczne mężczyzn
poprzedni
następny
MyDwoje - krok po kroku

powered by WEB interface
Serwis MyDwoje.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Akceptuję politykę prywatności Serwisu MyDwoje.pl
zamknij