Biuro matrymonialne > Aktualności dla singli > Zdaniem singli - badania > Rozwodnicy szukają miłości w portalach randkowych

Rozwodnicy szukają miłości w portalach randkowych

  • Podziel się na:
  • Dodaj do facebook.com
  • Dodaj do twitter.com
  • Dodaj do wykop.pl
  • Dodaj do gogole+
  • Dodaj do Linkedin
  • Dodaj do Pinterest

Rozwód niszczy związek i zniechęca partnerów do powiększania rodziny

Wskaźnik rozwodów w Polsce mierzony liczbą rozwodów w stosunku do nowo zawartych małżeństw w danym roku wzrósł z 31,6% w 2012 do 36,4% w roku 2013. Znaczy to, że na 100 zawieranych małżeństw 36 się rozwodzi. Tendencja wydaje się niezmiennie zła, a w statystykach zdaje się odznaczać smutne zjawisko -  cichy protest rozwiedzionych kobiet i mężczyzn w obronie  kolejnego pokolenia przed skutkami dezintegracji społeczeństwa. Największe w Polsce biuro matrymonialne MyDwoje.pl przebadało nastroje wobec powiększania rodziny u rozwiedzionych singli w portalu.

Artykuł cytowany przez: > zwierciadlo.pl

Rozwodnicy w portalach randkowych

Rozwodnicy lubią portale randkowe.

Gdy w skali kraju zaledwie 37,7 % rozwodników to rodziny z dzieckiem, tak wśród rozwodników poszukujących miłości w Internecie aż 82% rozwodników posiada dzieci. Ich udział w całej liczbie użytkowników portalu wzrósł w ciągu ostatnich 5 lat. W 2010 roku stanowili oni 22% użytkowników, dziś w 2015 roku stanową aż 25% singli poszukujących miłości przez sieć. Sposób poszukiwania partnera przez portal randkowy jest dla nich najłatwiejszą metodą umawiania się na randki z pasującą osobą bez potrzeby poszukiwania niani, potrzebnej do każdego wyjścia do znajomych, na prywatkę czy w inne realne miejsca, gdzie można poznać innych singli.

Rodzicielstwo uczy nas dobrej organizacji czasu i odpowiedzialności za lepsze jutro naszych dzieci. Staramy się więc wybrać dla siebie partnera, który nie tylko da nam poczucie bycia kochanym i spełni nasze egoistyczne potrzeby intelektu i ciała, ale także będzie dobrym opiekunem dla naszego dziecka oraz bezboleśnie dołączy do istniejącej rodziny i ją skompletuje. Korzystając ze sprawdzonych portali randkowych mamy możliwość wybrać partnera pasującego osobowościowo, dzielącego nasze życiowe wartości i plany a nawet spełniającego nasze wyobrażenie, co do idealnego wyglądu. Ustawienie kryteriów wyszukiwania ofert oraz partnerskie testy psychologiczne w Internecie, przy wielkiej liczbie dostępnych ofert, są tu niewątpliwą pomocą. 

Stosunek rozwiedzionych rodziców do powiększania rodziny

Jakie plany rodzinne noszą w sobie single z odzysku? W sondzie przeprowadzonej w MyDwoje we wrześniu tego roku aż 52% kobiet i niemal 58% mężczyzn zadeklarowało, że pragnie co najmniej 2 dzieci. Czy rozwód weryfikuje te plany? Niestety, ogromnie rozczarowuje statystyka rozwiedzionych kobiet niemal odżegnujących się od dalszego potomstwa. Wśród rozwiedzionych matek w wieku do 45 lat tylko 18% chce mieć kolejne dzieci w nowym związku i aż 24% tych kobiet zdecydowanie dzieci już nie planuje. Pozostałe odpowiedzi są mocno uzależnione od partnera. Mężczyźni także, choć łagodniej to także rewidują swoje dalsze rodzinne plany. Aż 30% z nich pragnie dalszego potomstwa, a zaledwie 5% opowiada się zdecydowanie na nie, gdy chodzi o nowego członka rodziny.

Szukając przyczyn takiego nastawienia rozwiedzionych matek i ojców można podać kilka ewentualności. Może w pierwszym nieudanym związku kobiety musiały samotnie wychowywać dziecko, gdyż mężczyzna nie dojrzał do roli zaangażowanego, pomagającego ojca. Może doświadczenie rozwodu było dla dziecka tak trudne, że kobieta nie chce go ponownie narażać na kolejne przykre przeżycia w tym stwarzać dla niego sytuacji konkurencji, gdy pojawi się przyrodni brat, siostra. Odpowiedź ta wydaje się dość prawdopodobna, szczególnie, że właśnie 88% rozwiedzionych kobiet mieszka ze swoimi dziećmi z poprzednich związków, a mężczyźni zakładający nowe rodziny wychowują dziecko z poprzedniego związku „dorywczo” i nie stoi ono na drodze idylli rodziców w nowych związku ze wspólnymi dziećmi (wg danych portalu tylko 13% rozwiedzionych mężczyzn mieszka z dziećmi). Jest jeszcze wyjaśnienie mówiące o rewanżu dla samej kobiety. Nie planując już większej rodziny może cieszyć się uczuciem i wyłączną uwagą partnera, czego mogło jej bardzo brakować w nieudanym małżeństwie. Mężczyźni choć mniej drastycznie (58% zmiana na 30% chętnych do powiększania rodziny), także rewidują swoje rodzinne plany po rozwodzie. Zarówno kobiety i mężczyźni stają się po rozwodzie doświadczonymi realistami. Ich mało rodzinna postawa to przykra konsekwencja rozwodu i rozpadu rodziny.

Czytaj także:


Rozwód

Zdrada oznacza rozwód?

Separacja czy rozwód?

Słowo o rozwodach

Kryzys czy rozwód?

 
Komentarze (5)

Rozwodnicy szukają miłości w portalach randkowych - dodaj komentarz
Gax; 2015-12-10 08:32:57 
@Joy
Mam wrażenie, że napisał to ktoś, kto tkwi w niepostępowym i zatwardziałym podejściu.
W rzeczywistości nikt nie ma na czole wypisane, że kogoś szuka, chce się z kimś bliżej zaznajomić, więc poniekąd portale randkowe spełniają taką uwidaczniającą rolę, (jedne mniej inne bardziej profesjonalnie).
Generalnie bez jakiejkolwiek inicjatywy, (też porażek) oraz RYZYKA nic się w tej sferze nie zdziała.
Niestety często spotykane podejście to typu: "nie będę się narzucać najlepiej jak samo przyjdzie".
Czasy się zmieniają droga pani do użycia wchodzą nowe technologie i one mają jedynie ułatwić poznawanie się ludzi a nie znaleźć partnera.
Mało, kto czy to w wirtualnym świecie czy w realu będzie chciał na starcie odkrywać swoje słabostki, dlatego wygląda to jak reklama.
Wszystko jednak zależy od otwartości na drugiego człowieka...Bo bez tego lepiej w ogóle zamknąć ten temat.
Joy; 2015-12-05 07:18:46 
Nie jestem rozwódką, więc to doświadczenie jest mi obce. Jestem wdową od 6 lat. Nikogo nie szukałam, bo opieka nad starszą niepełnosprawną osobą zajęła mi kilka lat, ale obserwowałam szukające partnerów znajome. Doświadczenie nie napawające optymizmem. Żeby kogoś znaleźć to trzeba szukać, rozmawiać, spotykać się. Portale randkowe są jak sklep z kolorowymi pudełkami, niby ładne, a w środku puste. Widzę te same profile od wielu lat, te same opisy i zdjęcia. Czego tacy ludzie szukają? Brak zdjęcia- brak zainteresowania. Wiele osób nie może sobie pozwolić na pokazanie zdjęcia. Zresztą wygląd jest bardzo mylący. W realnym życiu osoba, która na pierwszy rzut oka wydawała się nieinteresująca, po lepszym poznaniu okazywała się cudownym człowiekiem i odwrotnie, ktoś z początku atrakcyjny, wraz z lepszym poznaniem tracił znacznie. Myślę, że rozwód est lepszy niż tkwienie w złym, niszczącym związku, ale z takich doświadczeń należy wyciągać wnioski nie powielać błędów.
kobieta; 2015-12-02 13:57:52 
Witam wszystkich samotnych facetów 50+
Ja też jestem w wieku 50+ i też twierdze że poznać kogoś z kim można spędzić resztę życia graniczy z cudem
Pozdrawiam samotnych WDOWA
facet; 2015-11-28 23:40:55 
statystyki można traktować z przymrużeniem oka , a porady , opinie wirtualnych speców ( pań ) zawsze są tendencyjnie , powstaje sztuka dla sztuki , bez sensu , nieobiektywna , populizm , passe Według tego medialnego kiczu , zawsze panowie są winowajcami rozpadu związku , według mojej opinii kobiety . Też jestem rozwodnikiem grubo od ponad dekady wychowującym samotnie córkę . Teraz kiedy moja latorośl jest już dorosłą , ja 50 + , chciałem , może i jeszcze chcę i jestem pozytywnie nakręcony , wrócić do normalności i spotkać bratnią duszę na dalszą wspólną wędrówkę. Wyrażę się pozytywnie jak zawsze , to szukanie igły w stogu siana , może przed setką zdążę :)
Jolanta; 2015-11-24 10:29:43 
Rozwiodłam się przed 3 laty, na początku nie szukałam partnera, a ponieważ mam syna 4 lata to nawet nie miałam na to czasu. Jak otrząsnełam się letargu porozwodowego, stanęłam na własne nogi i przyzwyczaiłam się do nowego życia, to jakoś od razu mi się raźniej zrobiło. Odetchnełam głebiej i nabrałam ochoty do życia. Zaczęłam bardziej dbać o wygląd, moge nawet powiedzieć, ze zaczełam odkrywać moją kobiecość na nowo. Tylko z tym poszukiwaniem nowego partnera nei jest łatwo. Jestem nauczycielka, więc trudno na co dzień poznać mi nowych wolnych męzczyz. Z przyczyn etycznych nawet nie myślę o flirtowaniu z ojcami, wiec hm... chyba jak powiedziała mi moja przyjaciółka Iwona zostaja mi portale randkowe.
Nie dziwię się, że liczba rozwodników w takich portalach rośnie. To jest dobry sposó, bardzo skuteczny na szukanie nowego parntera. Ja tylko nie moge się jakos odważyc, ale moze wkrótce i na mnie przyjdzie czas, że założe profil. Pozdrawiam zespół MyDwoje, wiedzę, że to jest na pewno jeden z niewielu poważnych serwisów, które mogę rozważyc.

Dołącz do nas!
* POLA OBOWIĄZKOWE
e-mail:*
hasło (min. 6 znaków):*
powtórz hasło:*
jestem:*
  kobietą piksel
  mężczyzną
data urodzenia:*
skąd znasz mydwoje.pl:
*Oświadczam, iż zapoznałem się z Regulaminem świadczenia usług oraz Polityką prywatności i je akceptuję.
*Zgoda na przesyłanie informacji handlowych drogą elektroniczną (powiadomienia dzienne i natychmiastowe). Zgodę można wycofać w każdej chwili.
Wyrażam zgodę na Newsletter z ofertami matrymonialnymi i wydarzeniami dla singli.

lub zarejestruj się przez Facebooka
facebook register

Administratorem podanych danych osobowych jest: Katarzyna Bieber reprezentująca Serwis Doboru Partnerskiego z siedzibą przy ul. Domaniewskiej nr 37 lok. 2.43, Warszawa 02-672, NIP: 9511875187. Administrator wyznaczył IOD, jest nią Małgorzata Lewandowska, z którą kontakt jest pod adresem e-mail iod@mydwoje.pl. Kategorie danych jak: e-mail, data urodzenia, fotografia, wiek, zawód, miasto, charakterystyka, poglądy oraz dane dotyczące preferencji tzw. dane szczególnej kategorii zostają przekazane dobrowolnie w celu realizacji usługi i przesyłania oferty marketingowej zgodnie z Regulaminem Serwisu. Podstawa prawna: Serwis Internetowy przetwarza dane osobowe na podstawie wyrażonej zgody, jest to niezbędne do wykonania umowy, do wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na administratorze, na podstawie prawnie uzasadnionych interesów administratora i jest niezbędne do ochrony żywotnych interesów osoby, której danej dotyczą lub innej osoby fizycznej. Dane osobowe będą przetwarzane przez okres obowiązywania Umowy lub wniesienia uzasadnionego sprzeciwu. Użytkownik ma prawo poprawiania danych, usuwania, ograniczenia przetwarzania a także wniesienia sprzeciwu, oraz przeniesienia ich do innego administratora. Podanie danych nie jest wymogiem ustawowym lecz umownym i jest dobrowolne jednak niezbędne do wypełnienia umowy. Dane będą wykorzystywane do automatycznego podejmowania decyzji w celu przygotowania wyboru ofert matrymonialnych dopasowanych do kandydata. Użytkownik ma prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego na adres Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa. Więcej informacji na temat przetwarzania danych znajdziesz w Polityce prywatności Serwisu.

Napisz do nas


Fax: (22) 201 25 87


Konsultacje telefoniczne
są dostępne w abonamentach VIP


MyDwoje - krok po kroku

powered by WEB interface
Serwis MyDwoje.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.   Akceptuję
zamknij