Biuro matrymonialne > Aktualności dla singli > Zdaniem singli - badania > Singiel przyjaciel zwierząt - 11.06.2015 IP

Singiel przyjaciel zwierząt - 11.06.2015 IP

  • Podziel się na:
  • Dodaj do facebook.com
  • Dodaj do twitter.com
  • Dodaj do wykop.pl
  • Dodaj do gogole+
  • Dodaj do Linkedin
  • Dodaj do Pinterest

Jakie zwierzęta towarzyszą singlom w Polsce?

Zapewne, myśląc o zwierzętach dla Singli, jako pierwszego zobaczysz oczyma wyobraźni psa. I nic w tym dziwnego, bo przecież on, jak nikt inny, zawsze Cię wysłucha i będzie całkowicie po Twojej stronie niezależnie od sytuacji. A może wtedy sprawdzi się lepiej gryzoń? Wspólną, ogromną zaletą każdego zwierzaka z tej grupy jest oczywiście niewielki rozmiar ciała i zdolność do rozśmieszenia w każdej sytuacji. A może jednak najlepszym przyjacielem Singla jest kot, który rozładuje każde napięcie cichym pomrukiem? Największe internetowe biuro matrymonialne MyDwoje.pl zapytało swoich Użytkowników „Czy/Jakie posiadasz zwierzę?” Zobacz, kto wiernie towarzyszy Singlom w ich drodze do miłości.

Sonda MD


singiel przyjaciel zwierząt

Oczywiście, najczęściej wybieranym pupilem jest pies. Aż 34% kobiet i 33% mężczyzn wskazuje takiego towarzysza. W końcu pies, to zwierzak będący kwintesencją wiernej, radosnej obecności. Poza tym kontakt z nim jest łatwy i oczywisty. Nie musisz się domyślać, co w danej chwili czuje, bo wylewnie Ci to okaże. Jest  nie tylko łatwy w kontakcie, ale przede wszystkim szczerze oddany i nietrudny w wychowaniu - jeśli tylko masz dla niego czas. Single mogą przeznaczyć wolne chwile właśnie na to, by odkrywać i kształtować psi świat. Nigdy też nie wrócisz już do pustego domu, bo od progu czeka Cię niesamowite powitanie. Twój towarzysz, radość z Twojego przybycia, wyrazi tańcem, a często i śpiewem. Machanie ogonem, lizanie po twarzy rozczuli największego twardziela. Ponadto z psem możesz pojechać na wakacje dla Singli i jest Ci raźniej, bo masz przy sobie prawdziwego przyjaciela. A jeśli chodzi o miłość? Oczywiście chętnie pomoże Ci ją znaleźć. Na spacerach bez trudu poznasz innych psiarzy, a poza tym, mając psa, nie będziesz miał wątpliwości: on już pokochał Cię na dobre i złe.

Drugą najczęściej wskazywaną odpowiedzią jest kot. Ale tu wyniki nie rozkładają się po równo. Zdecydowanie większymi kociarami są kobiety. Aż 26% z nich przyznaje się do posiadania tego zwierzaka, podczas gdy mężczyźni wybierają go tylko w 13%. Kot nie jest tak zżyty z właścicielem, jak pies. Często preferuje własne ścieżki. Zdecydowanie jest też zwierzęciem dla osób mniej aktywnych, dla domatorów. Może dlatego jest rzadziej wybierany przez panów. Ale nic nie zastąpi wieczornego mruczenia na kolanach i obserwacji pogoni za kłębkiem wełny. Koty, to też idealne „przytulaki” – oczywiście, jeśli mają akurat na to ochotę – świetnie zaspokajające potrzebę dotyku Singli

Kolejną grupą towarzyszy Singli są wszelkiego rodzaju gryzonie. Łącznie ponad 5% Singli posiada któregoś z nich, na przykład miniaturowego królika, chomika, świnkę morską, wielkouchego szynszyla, ruchliwego myszoskoczka, inteligentnego szczura lub łaciatą myszkę japońską. Małego gryzonia również – wbrew pozorom - można wychować tak, by nie był niszczycielem, a wesołym kompanem. Niewątpliwa zaletą dla zabieganych Singli jest brak konieczności wyprowadzania go na spacer i poświęcania długich godzin na zabawę i pielęgnację. Dodatkowa zaleta, to niewielki rozmiar ciała, co gwarantuje oszczędne nakłady na żywność i sprzęty oraz brak konfliktów z otoczeniem na tle zachowań pupila. Jeżeli wciąż brakuje Ci czasu, ale zastanawiasz się, czy możesz sobie pozwolić na zwierzaka, wybór gryzonia będzie tym najwłaściwszym.

Zobacz również, co na temat zwierząt, ich roli i znaczenia w życiu Singli mówi ekspert MyDwoje.pl, psycholog i seksuolog kliniczny dr n.hum. Dariusz P. Skowroński. Czy to prawda, że mężczyźni unikają kobiet z kotami? Czy zwierzęta potrafią zaspokoić ludzką potrzebę dotyku, która u singli jest niezrealizowana? Jak relacja singla ze zwierzęciem może wpływać na przyszły związek takiej osoby?

https://www.youtube.com/watch?v=Afdfor49_kY&feature=youtu.be

Okazuje się, że każdy człowiek potrzebuje bliskości. Jeśli brak nam relacji z drugim człowiekiem, świetnym panaceum może okazać się przyjaźń ze zwierzęciem. Zapewni ono nie tylko interakcje, sposób na relaks i radość, ale przede wszystkim wyeliminuje poczucie pustki z naszego życia.

Więcej informacji:
 
Komentarze (1)

Singiel przyjaciel zwierząt - 11.06.2015 IP - dodaj komentarz
Ewelina 34; 2015-06-12 21:54:19 
Ja całe życie miałam kota i musze przyznać, że trochę miał wpływ na moją osobowość. Rzeczywiście lubimy siedzieć razem w domu i czasem nikt nam niepotrzebny. Czasem czuję sie samotna i chciałabym mieć partnera, choć pewnie już nigdy nie wyjde za mąż i zostanę ta stara panna. Ale to też sie chyba pokrywa z ta kocią naturą, ze nawet u mężczyzny toleruje pewien dystans, zeby każdy miał swój świat, swoje ksiązki, nawet wypad na weekend ze swoimi znajomymi lub z moją najlepsza koleząnka nie powinien mu przeszkadzac. Wiec cos w tym jest, ze zwierzta sa bliskie singlom i mowia o ich naturze.

Dołącz do nas!
* POLA OBOWIĄZKOWE
e-mail:*
hasło (min. 6 znaków):*
powtórz hasło:*
jestem:*
  kobietą piksel
  mężczyzną
data urodzenia:*
skąd znasz mydwoje.pl:
*Oświadczam, iż zapoznałem się z Regulaminem świadczenia usług oraz Polityką prywatności i je akceptuję.
*Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych w celach marketingowych.
*Zgoda na przesyłanie informacji handlowych drogą elektroniczną (powiadomienia dzienne i natychmiastowe). Zgodę można wycofać w każdej chwili.
Wyrażam zgodę na Newsletter z ofertami matrymonialnymi i wydarzeniami dla singli.

lub zarejestruj się przez Facebooka
facebook register

Administratorem danych osobowych jest Katarzyna Bieber, prowadząca działalność gospodarczą pod firmą "My Dwoje" z siedzibą przy ul. Domaniewskiej nr 37 lok. 2.43, Warszawa 02-672, NIP: 9511875187. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie w celu przesyłania oferty marketingowej. Informacje handlowe są wysyłane drogą elektroniczną w celu realizacji umowy (informacje od administratora danych serwisu, informacje o kompletności profilu oraz kontaktów z innymi użytkownikami portalu). Informujemy, że zebrane dane osobowe nie będą udostępniane, z wyjątkiem podmiotów uprawnionych do tego na podstawie przepisów prawa. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści oraz poprawiania swoich danych osobowych po zalogowaniu w zakładce Ustawienia/Ustawienia-prywatności. Zgoda na gromadzenie i przetwarzanie danych może być w każdej chwili odwołana. Zgoda może być również odwołana w zakresie przetwarzania danych na cele marketingowe.

Zadzwoń lub napisz do nas
tel: (22) 201 25 89
fax: (22) 201 25 87


codziennie 11.00 - 23.00
MyDwoje - krok po kroku

powered by WEB interface
Serwis MyDwoje.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.   Akceptuję
zamknij