Biuro matrymonialne > Aktualności dla singli > Zdaniem singli - badania > Jaki jesteś mężczyzno? Jakich mężczyzn szukają kobiety?

Jaki jesteś MĘŻCZYZNO?

  • Podziel się na:
  • Dodaj do facebook.com
  • Dodaj do twitter.com
  • Dodaj do wykop.pl
  • Dodaj do gogole+
  • Dodaj do Linkedin
  • Dodaj do Pinterest

Typy mężczyzn poszukiwanych przez kobiety - Informacja Prasowa 01.03.2016

Artykuł cytowany przez: > se.pl, > edutorial.pl,  > happysenior.pl,  > meskimbyc.pl,  > zwierciadlo.pl

Co kryje się pod pojęciem „atrakcyjny mężczyzna”? Portal randkowy MyDwoje w badaniu zapytał ponad 1600 ankietowanych singli o to, jakich mężczyzn szukają kobiety? Podobno kobiecym wymaganiom trudno jest sprostać. Zwłaszcza w kwestii cech idealnego partnera. Czy panowie znają preferencje kobiet i potrafią się do nich dostosować? Czy panie są w tej kwestii jednomyślne? Czy kobiety pragną panów stabilnych, czy raczej tych romantycznie niepewnych? Zobacz, jakich panów poszukują panie, a jak chcieliby to widzieć sami panowie. Jak znaleźć idealnego partnera? Przeczytaj zwłaszcza,  gdy trafiasz na niewłaściwych mężczyzn.

Jaki jesteś mężczyno? - sonda

Mężczyzna stabilny czy typ romantyczny?

Zapytaliśmy czy współczesnym Polakom jest bliżej do typu macho, czy raczej wrażliwca, niepozbawionego nutki romantyzmu? Czy kobiety pociągają  panowie opiekuńczy i zaradni, czy aktywni i bezpardonowi, czy raczej ci, z którymi życie przypomina szaloną karuzelę? Jak określają siebie panowie? Z jakimi mężczyznami chciałyby się wiązać panie? Katalog typów męskich prezentuje również portal w-spodnicy.pl


Jaki jesteś mężczyno? - infografika

Czego pragną kobiety? Panie są jednomyślne, a ich wybór kobiet nie zaskakuje. Zanim zwiążą się z mężczyzną, chcą widzieć, że jest opiekuńczy, pomocny i zaradny. Panie są świetnymi obserwatorkami i zanim jeszcze nawiążą jakąkolwiek relację z przeszłym partnerem, potrafią doskonale zorientować się w tej materii. Musimy pamiętać, że kobiety obserwując wybranka w jego „naturalnym środowisku” wyobrażają sobie go jako partnera/wsparcie w życiu , a także ojca wspólnych dzieci. Aż 65%, czyli sporo ponad połowa zapytanych wie, że jest to gwarantem bezpieczeństwa i udanej przyszłości we dwoje. Co czwarta kobieta wybiera typ aktywny: pewnego siebie mężczyznę czynu, który potrafi świetni radzić sobie w każdej sytuacji.
"Szukam mężczyzny wstydliwego" - to  można usłyszeć zdecydowanie najrzadziej. Najmniej kobiet poszukuje panów niewinnych  - nieśmiałych i subtelnych, a także – co zaskakuje – ich zupełnego przeciwieństwa, typu macho. Wiecznie samotny mężczyzna jest w tym wypadku zbyt wymagający i twardy.  Samotny mężczyzna zdecydowanie powinien wystrzegać się popadania w skrajności.

Macho, Zorro czy mężczyzna opiekuńczy?

A co na to panowie? Czy uważają, że męskie cechy drażnią kobiety? Najwięcej z zapytanych mężczyzn (33%) stwierdza, że najbardziej pożądani są ci z nich, których określić można, jako aktywnych, pewnych siebie mężczyzn czynu. Uważają oni, że kobiety chcą, by to mężczyzna był stroną czynną, biorącą większość spraw w swoje ręce, potrafiącą odnaleźć się w każdej sytuacji. Drugą najczęściej wskazywaną odpowiedzią jest ta najbardziej zbliżona do poprzedniej: pan musi być opiekuńczy - pomocny, zaradny (32%) i nie tylko w stosunku do kobiet – po prostu takie cechy musi reprezentować w życiu codziennym. Trzecia w kolejności odpowiedź należy do mężczyzn, którzy uważają, że kobieta wiążąc się z nimi zwróci uwagą na ich seksapil (11%). Typ seksowny - uwodzący, drapieżny wybierany był nieco częściej niż przez co dziesiątego pana. Co zadziwiające, na czwartym  miejscu plasuje się typ tajemniczy - zaskakujący, nieprzewidywalny - który nie do końca pasuje do pozostałych. Okazuje się, że 8% panów marzy się jednak bycie romantycznym kochankiem, pojawiającym się i znikającym niczym Zorro.
Najmniej panów zainteresowanych jest okazywaniem swojej wrażliwości i delikatności. Tylko 3% z nich stwierdza, że kobiety mogłyby zainteresować się typem niewinnym - nieśmiałym i subtelnym. Kolejne 3%  wierzy, że atrakcyjnym mógłby stać się mężczyzna niekonwencjonalny, zbuntowany i wyzwolony.

Zdaniem eksperta

Z badań przeprowadzonych przez MyDwoje.pl wynika, że oczekiwania kobiet są świetnie rozumiane przez mężczyzn i niezależnie od płci najczęściej wskazywane typy panów wiążą się nierozerwalnie z archetypem prawdziwego mężczyzny – silnym, pewnym siebie, potrafiącym zadbać o najbliższych. Kobiety niezmiennie chcą czuć się bezpiecznie. Wypowiedź Andrzeja Rutowskiego, psychologa i terapeuty małżeńskiego, autor Testu Doboru Partnerskiego potwierdza wyniki badań:  Z mojej praktyki terapii rodzin wynika, że singielka najbardziej akceptuje i poszukuje partnera, którego charakteryzują następujące cechy (w kolejności od najważniejszych): dojrzałość, rozsądek, konsekwencja, umiejętność myślenia w stresie, stanowczość. Najbardziej krytykowane przez singielki cechy partnera to: obojętność – pozostawianie jej samej z kłopotami, brak więzi emocjonalnej, lekceważenie (nie słuchanie co mówi i o czym mówi, nie uwzględnianie sądów), podatność na nałogi (alkohol, Internet, gry komputerowe, hazard). Kobiety, inaczej niż mężczyźni, reagują na stres. Ich reakcje są bardzo emocjonalne, czasem wręcz histeryczne. Są podniecone, dużo mówią, naświetlają sytuacje z różnych stron. Często gubią się w szczegółach nie zauważając istoty. Dlatego niezwykle ważne, aby singielka stworzyła związek ze spokojnym partnerem, myślącym syntetycznie, opanowanym, działającym uspokajająco.

Zobacz również, co na temat tego, jacy mężczyźni są atrakcyjni dla kobiet mówi ekspert MyDwoje.pl, specjalista z zakresu psychologii płci Grzegorz Kordek:


Czytaj również:


 
Komentarze (4)

Jaki jesteś MĘŻCZYZNO? - dodaj komentarz
Gonzo; 2016-04-11 09:04:25 
@ Dusia&Bunia
Z takimi wymaganiami ??
"czekaj tatka latka"
Dusia&Bunia; 2016-04-05 12:31:22 
Ci romantyczni Panowie, nieśmiali, rozmarzeni, uroczo chłopięcy, a także nieprzewidywalni, spontaniczni i zaskakujący - to ulubiony typ młodych dziewcząt. Niektóre z nich stawiają także na nieokiełznanych buntowników - niekonwencjonalnych i wyzwolonych. Zwykle również - egoistycznych, o czym te Panie przekonują się ciut za późno...
Nieco dojrzalsze kobiety, te myślące już o poważniejszym związku na dłużej - wolą Panów stereotypowych, czyli wygrywa archetyp: polujący samiec. Czyli - zaradny, samodzielny, opiekuńczy, pewny siebie, zdecydowany mężczyzna czynu. Ale nie zawadzi, jeżeli jest równocześnie czuły i przytulaśny, oraz słucha uważnie i potrafi wyrażać uczucia. Czytaj: wyznawać miłość. Bo jeśli wyraża uczucia, jakich doznaje pod wpływem zdenerwowania, to już nie jest fajne i pożądane ;)
mężczyzna; 2016-03-17 14:22:58 
Szkoda, że do takich wniosków kobiety zwykle dochodzą ... po przejściach. Najpierw jak motyle lecą na złudne światło (atrakcyjnych facetów-macho), a po ciężkich przeżyciach i w większości przypadków - zmarnowanym życiu i kalekim losie, schodzą na ziemię i sięgają po rozsądek. Niestety, ale kobiece zachowanie w tym względzie jest niezmienne od lat. Rzekłbym, wręcz, epok. Pozdrowienia dla zdrowo myslących Pań!
Kobieta; 2016-03-16 10:21:33 
Zgadzam się w 100%, facet ma być facetem, musi potrafić zadbać o kobietę i rodzinę. Ma być jej obrońcą i filarem. A ci wszyscy delikatni, wzdychający romantyczni bohaterowie są fajni tylko na ekranie lub papierze. W życiu codziennym trudno z takim wytrzymać ;)))

Dołącz do nas!
* POLA OBOWIĄZKOWE
e-mail:*
hasło (min. 6 znaków):*
powtórz hasło:*
jestem:*
  kobietą piksel
  mężczyzną
data urodzenia:*
skąd znasz mydwoje.pl:
*Oświadczam, iż zapoznałem się z Regulaminem świadczenia usług oraz Polityką prywatności i je akceptuję.
*Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych w celach marketingowych.
*Zgoda na przesyłanie informacji handlowych drogą elektroniczną (powiadomienia dzienne i natychmiastowe). Zgodę można wycofać w każdej chwili.
Wyrażam zgodę na Newsletter z ofertami matrymonialnymi i wydarzeniami dla singli.

lub zarejestruj się przez Facebooka
facebook register

Administratorem danych osobowych jest Katarzyna Bieber, prowadząca działalność gospodarczą pod firmą "My Dwoje" z siedzibą przy ul. Domaniewskiej nr 37 lok. 2.43, Warszawa 02-672, NIP: 9511875187. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie w celu przesyłania oferty marketingowej. Informacje handlowe są wysyłane drogą elektroniczną w celu realizacji umowy (informacje od administratora danych serwisu, informacje o kompletności profilu oraz kontaktów z innymi użytkownikami portalu). Informujemy, że zebrane dane osobowe nie będą udostępniane, z wyjątkiem podmiotów uprawnionych do tego na podstawie przepisów prawa. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści oraz poprawiania swoich danych osobowych po zalogowaniu w zakładce Ustawienia/Ustawienia-prywatności. Zgoda na gromadzenie i przetwarzanie danych może być w każdej chwili odwołana. Zgoda może być również odwołana w zakresie przetwarzania danych na cele marketingowe.

Zadzwoń lub napisz do nas
tel: (22) 201 25 89
fax: (22) 201 25 87


codziennie 11.00 - 23.00
MyDwoje - krok po kroku

powered by WEB interface
Serwis MyDwoje.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.   Akceptuję
zamknij