Biuro matrymonialne > Aktualności dla singli > Zdaniem singli - badania > Jaki jesteś mężczyzno? Jakich mężczyzn szukają kobiety?

Jaki jesteś MĘŻCZYZNO?

  • Podziel się na:
  • Dodaj do facebook.com
  • Dodaj do twitter.com
  • Dodaj do wykop.pl
  • Dodaj do Linkedin
  • Dodaj do Pinterest

Typy mężczyzn poszukiwanych przez kobiety - Informacja Prasowa 01.03.2016

Artykuł cytowany przez: > se.pl, > edutorial.pl,  > happysenior.pl,  > meskimbyc.pl,  > zwierciadlo.pl

Co kryje się pod pojęciem „atrakcyjny mężczyzna”? Portal randkowy MyDwoje w badaniu zapytał ponad 1600 ankietowanych singli o to, jakich mężczyzn szukają kobiety? Podobno kobiecym wymaganiom trudno jest sprostać. Zwłaszcza w kwestii cech idealnego partnera. Czy panowie znają preferencje kobiet i potrafią się do nich dostosować? Czy panie są w tej kwestii jednomyślne? Czy kobiety pragną panów stabilnych, czy raczej tych romantycznie niepewnych? Zobacz, jakich panów poszukują panie, a jak chcieliby to widzieć sami panowie. Jak znaleźć idealnego partnera? Przeczytaj zwłaszcza,  gdy trafiasz na niewłaściwych mężczyzn.

Jaki jesteś mężczyno? - sonda

Mężczyzna stabilny czy typ romantyczny?

Zapytaliśmy czy współczesnym Polakom jest bliżej do typu macho, czy raczej wrażliwca, niepozbawionego nutki romantyzmu? Czy kobiety pociągają  panowie opiekuńczy i zaradni, czy aktywni i bezpardonowi, czy raczej ci, z którymi życie przypomina szaloną karuzelę? Jak określają siebie panowie? Z jakimi mężczyznami chciałyby się wiązać panie? Katalog typów męskich prezentuje również portal w-spodnicy.pl


Jaki jesteś mężczyno? - infografika

Czego pragną kobiety? Panie są jednomyślne, a ich wybór kobiet nie zaskakuje. Zanim zwiążą się z mężczyzną, chcą widzieć, że jest opiekuńczy, pomocny i zaradny. Panie są świetnymi obserwatorkami i zanim jeszcze nawiążą jakąkolwiek relację z przeszłym partnerem, potrafią doskonale zorientować się w tej materii. Musimy pamiętać, że kobiety obserwując wybranka w jego „naturalnym środowisku” wyobrażają sobie go jako partnera/wsparcie w życiu , a także ojca wspólnych dzieci. Aż 65%, czyli sporo ponad połowa zapytanych wie, że jest to gwarantem bezpieczeństwa i udanej przyszłości we dwoje. Co czwarta kobieta wybiera typ aktywny: pewnego siebie mężczyznę czynu, który potrafi świetni radzić sobie w każdej sytuacji.
"Szukam mężczyzny wstydliwego" - to  można usłyszeć zdecydowanie najrzadziej. Najmniej kobiet poszukuje panów niewinnych  - nieśmiałych i subtelnych, a także – co zaskakuje – ich zupełnego przeciwieństwa, typu macho. Wiecznie samotny mężczyzna jest w tym wypadku zbyt wymagający i twardy.  Samotny mężczyzna zdecydowanie powinien wystrzegać się popadania w skrajności.

Macho, Zorro czy mężczyzna opiekuńczy?

A co na to panowie? Czy uważają, że męskie cechy drażnią kobiety? Najwięcej z zapytanych mężczyzn (33%) stwierdza, że najbardziej pożądani są ci z nich, których określić można, jako aktywnych, pewnych siebie mężczyzn czynu. Uważają oni, że kobiety chcą, by to mężczyzna był stroną czynną, biorącą większość spraw w swoje ręce, potrafiącą odnaleźć się w każdej sytuacji. Drugą najczęściej wskazywaną odpowiedzią jest ta najbardziej zbliżona do poprzedniej: pan musi być opiekuńczy - pomocny, zaradny (32%) i nie tylko w stosunku do kobiet – po prostu takie cechy musi reprezentować w życiu codziennym. Trzecia w kolejności odpowiedź należy do mężczyzn, którzy uważają, że kobieta wiążąc się z nimi zwróci uwagą na ich seksapil (11%). Typ seksowny - uwodzący, drapieżny wybierany był nieco częściej niż przez co dziesiątego pana. Co zadziwiające, na czwartym  miejscu plasuje się typ tajemniczy - zaskakujący, nieprzewidywalny - który nie do końca pasuje do pozostałych. Okazuje się, że 8% panów marzy się jednak bycie romantycznym kochankiem, pojawiającym się i znikającym niczym Zorro.
Najmniej panów zainteresowanych jest okazywaniem swojej wrażliwości i delikatności. Tylko 3% z nich stwierdza, że kobiety mogłyby zainteresować się typem niewinnym - nieśmiałym i subtelnym. Kolejne 3%  wierzy, że atrakcyjnym mógłby stać się mężczyzna niekonwencjonalny, zbuntowany i wyzwolony.

Zdaniem eksperta

Z badań przeprowadzonych przez MyDwoje.pl wynika, że oczekiwania kobiet są świetnie rozumiane przez mężczyzn i niezależnie od płci najczęściej wskazywane typy panów wiążą się nierozerwalnie z archetypem prawdziwego mężczyzny – silnym, pewnym siebie, potrafiącym zadbać o najbliższych. Kobiety niezmiennie chcą czuć się bezpiecznie. Wypowiedź Andrzeja Rutowskiego, psychologa i terapeuty małżeńskiego, autor Testu Doboru Partnerskiego potwierdza wyniki badań:  Z mojej praktyki terapii rodzin wynika, że singielka najbardziej akceptuje i poszukuje partnera, którego charakteryzują następujące cechy (w kolejności od najważniejszych): dojrzałość, rozsądek, konsekwencja, umiejętność myślenia w stresie, stanowczość. Najbardziej krytykowane przez singielki cechy partnera to: obojętność – pozostawianie jej samej z kłopotami, brak więzi emocjonalnej, lekceważenie (nie słuchanie co mówi i o czym mówi, nie uwzględnianie sądów), podatność na nałogi (alkohol, Internet, gry komputerowe, hazard). Kobiety, inaczej niż mężczyźni, reagują na stres. Ich reakcje są bardzo emocjonalne, czasem wręcz histeryczne. Są podniecone, dużo mówią, naświetlają sytuacje z różnych stron. Często gubią się w szczegółach nie zauważając istoty. Dlatego niezwykle ważne, aby singielka stworzyła związek ze spokojnym partnerem, myślącym syntetycznie, opanowanym, działającym uspokajająco.

Zobacz również, co na temat tego, jacy mężczyźni są atrakcyjni dla kobiet mówi ekspert MyDwoje.pl, specjalista z zakresu psychologii płci Grzegorz Kordek:


Czytaj również:


 
Komentarze (4)

Jaki jesteś MĘŻCZYZNO? - dodaj komentarz
Gonzo; 2016-04-11 09:04:25 
@ Dusia&Bunia
Z takimi wymaganiami ??
"czekaj tatka latka"
Dusia&Bunia; 2016-04-05 12:31:22 
Ci romantyczni Panowie, nieśmiali, rozmarzeni, uroczo chłopięcy, a także nieprzewidywalni, spontaniczni i zaskakujący - to ulubiony typ młodych dziewcząt. Niektóre z nich stawiają także na nieokiełznanych buntowników - niekonwencjonalnych i wyzwolonych. Zwykle również - egoistycznych, o czym te Panie przekonują się ciut za późno...
Nieco dojrzalsze kobiety, te myślące już o poważniejszym związku na dłużej - wolą Panów stereotypowych, czyli wygrywa archetyp: polujący samiec. Czyli - zaradny, samodzielny, opiekuńczy, pewny siebie, zdecydowany mężczyzna czynu. Ale nie zawadzi, jeżeli jest równocześnie czuły i przytulaśny, oraz słucha uważnie i potrafi wyrażać uczucia. Czytaj: wyznawać miłość. Bo jeśli wyraża uczucia, jakich doznaje pod wpływem zdenerwowania, to już nie jest fajne i pożądane ;)
mężczyzna; 2016-03-17 14:22:58 
Szkoda, że do takich wniosków kobiety zwykle dochodzą ... po przejściach. Najpierw jak motyle lecą na złudne światło (atrakcyjnych facetów-macho), a po ciężkich przeżyciach i w większości przypadków - zmarnowanym życiu i kalekim losie, schodzą na ziemię i sięgają po rozsądek. Niestety, ale kobiece zachowanie w tym względzie jest niezmienne od lat. Rzekłbym, wręcz, epok. Pozdrowienia dla zdrowo myslących Pań!
Kobieta; 2016-03-16 10:21:33 
Zgadzam się w 100%, facet ma być facetem, musi potrafić zadbać o kobietę i rodzinę. Ma być jej obrońcą i filarem. A ci wszyscy delikatni, wzdychający romantyczni bohaterowie są fajni tylko na ekranie lub papierze. W życiu codziennym trudno z takim wytrzymać ;)))

Dołącz do nas!
* POLA OBOWIĄZKOWE
e-mail:*
hasło (min. 6 znaków):*
powtórz hasło:*
jestem:*
  kobietą piksel
  mężczyzną
data urodzenia:*
skąd znasz mydwoje.pl:
*Oświadczam, iż zapoznałem się z Regulaminem świadczenia usług oraz Polityką prywatności i je akceptuję.
*Zgoda na przesyłanie informacji handlowych drogą elektroniczną (powiadomienia dzienne i natychmiastowe). Zgodę można wycofać w każdej chwili.
Wyrażam zgodę na Newsletter z ofertami matrymonialnymi i wydarzeniami dla singli.

lub zarejestruj się przez Facebooka
facebook register

Administratorem podanych danych osobowych jest: Katarzyna Bieber reprezentująca Serwis Doboru Partnerskiego z siedzibą przy ul. Domaniewskiej nr 37 lok. 2.43, Warszawa 02-672, NIP: 9511875187. Administrator wyznaczył IOD, jest nią Małgorzata Lewandowska, z którą kontakt jest pod adresem e-mail iod@mydwoje.pl. Kategorie danych jak: e-mail, data urodzenia, fotografia, wiek, zawód, miasto, charakterystyka, poglądy oraz dane dotyczące preferencji tzw. dane szczególnej kategorii zostają przekazane dobrowolnie w celu realizacji usługi i przesyłania oferty marketingowej zgodnie z Regulaminem Serwisu. Podstawa prawna: Serwis Internetowy przetwarza dane osobowe na podstawie wyrażonej zgody, jest to niezbędne do wykonania umowy, do wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na administratorze, na podstawie prawnie uzasadnionych interesów administratora i jest niezbędne do ochrony żywotnych interesów osoby, której danej dotyczą lub innej osoby fizycznej. Dane osobowe będą przetwarzane przez okres wymagany obowiązującymi przepisami prawa i maksymalnie dziesięć lat od czasu ustania trwania umowy. Użytkownik ma prawo poprawiania danych, usuwania, ograniczenia przetwarzania a także wniesienia sprzeciwu, oraz przeniesienia ich do innego administratora. Podanie danych nie jest wymogiem ustawowym lecz umownym i jest dobrowolne jednak niezbędne do wypełnienia umowy. Dane będą wykorzystywane do automatycznego podejmowania decyzji w celu przygotowania wyboru ofert matrymonialnych dopasowanych do kandydata. Użytkownik ma prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego na adres Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa. Więcej informacji na temat przetwarzania danych znajdziesz w Polityce prywatności Serwisu.

Napisz do nasKonsultacje telefoniczne
są dostępne w abonamentach VIP


MyDwoje - krok po kroku

powered by WEB interface


Szanowna Użytkowniczko, Szanowny Użytkowniku!

Nasza strona używa plików cookie w celu personalizowania treści i reklam, zapewnienia funkcji mediów społecznościowych i analizy ruchu na naszej stronie. Udostępniamy również informacje o korzystaniu z naszej strony internetowej naszym zaufanym partnerom. Dzięki cookies możemy dopasować wyświetlaną treść do Twoich preferencji.

Zaakceptuj wszystkie stosowane przez nas pliki cookie lub dokonaj własnych ustawień i zmieniając zakres swojej zgody w ustawienia zaawansowane. Czytaj więcej o ciasteczkach w Polityce prywatności.  Jeżeli korzystasz ze strony, wyrażasz zgodę na stosowanie przez nas plików cookie.


  Akceptuję
zamknij