Jaki jesteś MĘŻCZYZNO?

Typy mężczyzn poszukiwanych przez kobiety

Artykuł cytowany przez: > se.pl, > edutorial.pl,  > happysenior.pl,  > meskimbyc.pl,  > zwierciadlo.pl

Co kryje się pod pojęciem „atrakcyjny mężczyzna”? Portal randkowy MyDwoje w badaniu zapytał ponad 1600 ankietowanych singli o to, jakich mężczyzn szukają kobiety? Podobno kobiecym wymaganiom trudno jest sprostać. Zwłaszcza w kwestii cech idealnego partnera. Czy panowie znają preferencje kobiet i potrafią się do nich dostosować? Czy panie są w tej kwestii jednomyślne? Czy kobiety pragną panów stabilnych, czy raczej tych romantycznie niepewnych? Zobacz, jakich panów poszukują panie, a jak chcieliby to widzieć sami panowie. Jak znaleźć idealnego partnera? Przeczytaj zwłaszcza,  gdy trafiasz na niewłaściwych mężczyzn.

Jaki jesteś mężczyno? - sonda

Mężczyzna stabilny czy typ romantyczny?

Zapytaliśmy czy współczesnym Polakom jest bliżej do typu macho, czy raczej wrażliwca, niepozbawionego nutki romantyzmu? Czy kobiety pociągają  panowie opiekuńczy i zaradni, czy aktywni i bezpardonowi, czy raczej ci, z którymi życie przypomina szaloną karuzelę? Jak określają siebie panowie? Z jakimi mężczyznami chciałyby się wiązać panie? Katalog typów męskich prezentuje również portal w-spodnicy.pl


Jaki jesteś mężczyno? - infografika

Czego pragną kobiety? Panie są jednomyślne, a ich wybór kobiet nie zaskakuje. Zanim zwiążą się z mężczyzną, chcą widzieć, że jest opiekuńczy, pomocny i zaradny. Panie są świetnymi obserwatorkami i zanim jeszcze nawiążą jakąkolwiek relację z przeszłym partnerem, potrafią doskonale zorientować się w tej materii. Musimy pamiętać, że kobiety obserwując wybranka w jego „naturalnym środowisku” wyobrażają sobie go jako partnera/wsparcie w życiu , a także ojca wspólnych dzieci. Aż 65%, czyli sporo ponad połowa zapytanych wie, że jest to gwarantem bezpieczeństwa i udanej przyszłości we dwoje. Co czwarta kobieta wybiera typ aktywny: pewnego siebie mężczyznę czynu, który potrafi świetni radzić sobie w każdej sytuacji.
"Szukam mężczyzny wstydliwego" - to  można usłyszeć zdecydowanie najrzadziej. Najmniej kobiet poszukuje panów niewinnych  - nieśmiałych i subtelnych, a także – co zaskakuje – ich zupełnego przeciwieństwa, typu macho. Wiecznie samotny mężczyzna jest w tym wypadku zbyt wymagający i twardy.  Samotny mężczyzna zdecydowanie powinien wystrzegać się popadania w skrajności.

Macho, Zorro czy mężczyzna opiekuńczy?

A co na to panowie? Czy uważają, że męskie cechy drażnią kobiety? Najwięcej z zapytanych mężczyzn (33%) stwierdza, że najbardziej pożądani są ci z nich, których określić można, jako aktywnych, pewnych siebie mężczyzn czynu. Uważają oni, że kobiety chcą, by to mężczyzna był stroną czynną, biorącą większość spraw w swoje ręce, potrafiącą odnaleźć się w każdej sytuacji. Drugą najczęściej wskazywaną odpowiedzią jest ta najbardziej zbliżona do poprzedniej: pan musi być opiekuńczy - pomocny, zaradny (32%) i nie tylko w stosunku do kobiet – po prostu takie cechy musi reprezentować w życiu codziennym. Trzecia w kolejności odpowiedź należy do mężczyzn, którzy uważają, że kobieta wiążąc się z nimi zwróci uwagą na ich seksapil (11%). Typ seksowny - uwodzący, drapieżny wybierany był nieco częściej niż przez co dziesiątego pana. Co zadziwiające, na czwartym  miejscu plasuje się typ tajemniczy - zaskakujący, nieprzewidywalny - który nie do końca pasuje do pozostałych. Okazuje się, że 8% panów marzy się jednak bycie romantycznym kochankiem, pojawiającym się i znikającym niczym Zorro.
Najmniej panów zainteresowanych jest okazywaniem swojej wrażliwości i delikatności. Tylko 3% z nich stwierdza, że kobiety mogłyby zainteresować się typem niewinnym - nieśmiałym i subtelnym. Kolejne 3%  wierzy, że atrakcyjnym mógłby stać się mężczyzna niekonwencjonalny, zbuntowany i wyzwolony.

Zdaniem eksperta

Z badań przeprowadzonych przez MyDwoje.pl wynika, że oczekiwania kobiet są świetnie rozumiane przez mężczyzn i niezależnie od płci najczęściej wskazywane typy panów wiążą się nierozerwalnie z archetypem prawdziwego mężczyzny – silnym, pewnym siebie, potrafiącym zadbać o najbliższych. Kobiety niezmiennie chcą czuć się bezpiecznie. Wypowiedź Andrzeja Rutowskiego, psychologa i terapeuty małżeńskiego, autor Testu Doboru Partnerskiego potwierdza wyniki badań:  Z mojej praktyki terapii rodzin wynika, że singielka najbardziej akceptuje i poszukuje partnera, którego charakteryzują następujące cechy (w kolejności od najważniejszych): dojrzałość, rozsądek, konsekwencja, umiejętność myślenia w stresie, stanowczość. Najbardziej krytykowane przez singielki cechy partnera to: obojętność – pozostawianie jej samej z kłopotami, brak więzi emocjonalnej, lekceważenie (nie słuchanie co mówi i o czym mówi, nie uwzględnianie sądów), podatność na nałogi (alkohol, Internet, gry komputerowe, hazard). Kobiety, inaczej niż mężczyźni, reagują na stres. Ich reakcje są bardzo emocjonalne, czasem wręcz histeryczne. Są podniecone, dużo mówią, naświetlają sytuacje z różnych stron. Często gubią się w szczegółach nie zauważając istoty. Dlatego niezwykle ważne, aby singielka stworzyła związek ze spokojnym partnerem, myślącym syntetycznie, opanowanym, działającym uspokajająco.Czytaj również:


 
Komentarze (4)

Jaki jesteś MĘŻCZYZNO? - dodaj komentarz
Gonzo; 2016-04-11 09:04:25 
@ Dusia&Bunia
Z takimi wymaganiami ??
"czekaj tatka latka"
Dusia&Bunia; 2016-04-05 12:31:22 
Ci romantyczni Panowie, nieśmiali, rozmarzeni, uroczo chłopięcy, a także nieprzewidywalni, spontaniczni i zaskakujący - to ulubiony typ młodych dziewcząt. Niektóre z nich stawiają także na nieokiełznanych buntowników - niekonwencjonalnych i wyzwolonych. Zwykle również - egoistycznych, o czym te Panie przekonują się ciut za późno...
Nieco dojrzalsze kobiety, te myślące już o poważniejszym związku na dłużej - wolą Panów stereotypowych, czyli wygrywa archetyp: polujący samiec. Czyli - zaradny, samodzielny, opiekuńczy, pewny siebie, zdecydowany mężczyzna czynu. Ale nie zawadzi, jeżeli jest równocześnie czuły i przytulaśny, oraz słucha uważnie i potrafi wyrażać uczucia. Czytaj: wyznawać miłość. Bo jeśli wyraża uczucia, jakich doznaje pod wpływem zdenerwowania, to już nie jest fajne i pożądane ;)
mężczyzna; 2016-03-17 14:22:58 
Szkoda, że do takich wniosków kobiety zwykle dochodzą ... po przejściach. Najpierw jak motyle lecą na złudne światło (atrakcyjnych facetów-macho), a po ciężkich przeżyciach i w większości przypadków - zmarnowanym życiu i kalekim losie, schodzą na ziemię i sięgają po rozsądek. Niestety, ale kobiece zachowanie w tym względzie jest niezmienne od lat. Rzekłbym, wręcz, epok. Pozdrowienia dla zdrowo myslących Pań!
Kobieta; 2016-03-16 10:21:33 
Zgadzam się w 100%, facet ma być facetem, musi potrafić zadbać o kobietę i rodzinę. Ma być jej obrońcą i filarem. A ci wszyscy delikatni, wzdychający romantyczni bohaterowie są fajni tylko na ekranie lub papierze. W życiu codziennym trudno z takim wytrzymać ;)))

Dołącz do nas

* Pola obowiązkowe

Nieprawidłowy adres E-mail
Hasło musi zawierać minimum 6 znaków
Hasło różni się od podanego wcześniej
Podaj datę urodzenia

lub zarejestruj się przez facebooka

Klauzula Informacyjna My Dwoje: 1. Administratorem danych osobowych (ADO), czyli podmiotem decydującym w jaki sposób będą przetwarzane... Twoje dane osobowe jest: Fire Media Interactive Ltd, Kemp House, 152-160 City Road, EC1V 2NX Londyn, Wielka Brytania. 2. ADO wyznaczył Inspektora Danych Osobowych, z którym kontakt jest możliwy pod adresem e-mail [email protected], 3. Twoje dane osobowe są gromadzone i przetwarzane w następujących celach: - realizacji zawartej z Tobą umowy, w tym umożliwienia nam świadczenia usług drogą elektroniczną, - realizowania usług oferowanych przez serwis na podstawie wyrażonej przez ciebie zgody, - w celach podatkowych, rachunkowych i ewentualnych roszczeń i. in.– na podstawie obowiązujących i nałożonych na ADO przepisów prawa oraz do ochrony żywotnych interesów osoby, której danej dotyczą lub innej osoby fizycznej, -celach marketingowych w tym prowadzenie marketingu bezpośredniego, prowadzenia badań i analiz serwisu, między innymi pod kątem jego funkcjonalności, poprawy działania czy też oszacowania głównych zainteresowań i potrzeb użytkowników - na podstawie prawnie uzasadnionego interesu ADO, 4. Twoje dane są przekazywane do zaufanych podmiotów współpracujących z serwisem w ściśle określonych celach. 5. Dane osobowe będą przechowywane przez czas obowiązywania zawartej umowy, a po tym czasie przez okres wymagany obowiązkami nałożonymi na ADO przepisami prawa, tj. obsługi po usługowej, dochodzenia ew. roszczeń w związku z wykonywaniem umowy, w celu wykonania obowiązków wynikających z przepisów prawa, w tym w szczególności podatkowych i rachunkowych oraz w celach prawnie uzasadnionego interesu ADO maksymalnie przez okres 30 lat. 5. Osoba, której dane są przetwarzane w granicach określonych w RODO ma prawo do żądania od administratora dostępu do swoich danych osobowych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, a także przenoszenia danych oraz wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa, a w przypadku wyrażenia dobrowolnej zgody na przetwarzanie danych osobowych – prawo do cofnięcia tej zgody w dowolnym momencie, co nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem, 6. Dane będą wykorzystywane do automatycznego podejmowania decyzji w celu przygotowania wyboru ofert matrymonialnych dopasowanych do kandydata, 7. Dodatkowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności Serwisu.

Napisz do nas

Konsultacje telefoniczne są dostępne w abonamentach +

Pomoc

Kobiece twarze MyDwoje

Zarejestruj się za darmo i przeglądaj dalej

Zarejestruj się

Ogłoszenia matrymonialne - Kobiety:

Ogłoszenia matrymonialne - Mężczyźni:

MyDwoje - krok po kroku

1. Zarejestruj się i wypełnij profil
2. Wypełnij test partnerski
3. Obejrzyj propozycje partnerów
4. Napisz wiadomość
5. Zakochaj się!


Szanowna Użytkowniczko, Szanowny Użytkowniku!

Nasza strona używa plików cookie w celu personalizowania treści i reklam, zapewnienia funkcji mediów społecznościowych i analizy ruchu na naszej stronie. Udostępniamy również informacje o korzystaniu z naszej strony internetowej naszym zaufanym partnerom. Dzięki cookies możemy dopasować wyświetlaną treść do Twoich preferencji.

Zaakceptuj wszystkie stosowane przez nas pliki cookie lub dokonaj własnych ustawień i zmieniając zakres swojej zgody w ustawienia zaawansowane. Czytaj więcej o ciasteczkach w Polityce prywatności.  Jeżeli korzystasz ze strony, wyrażasz zgodę na stosowanie przez nas plików cookie.


 
zamknij