Jak samotny mężczyzna odczuwa samotność

 • Podziel się na:
 • Dodaj do facebook.com
 • Dodaj do twitter.com
 • Dodaj do wykop.pl
 • Dodaj do gogole+
 • Dodaj do Linkedin
 • Dodaj do Pinterest
samotny mężczyzna odczuwa samotność

Samotny mężczyzna z wyboru lub mimo woli

Witam Was, mówi się samotni łączcie się, więc postanowiłem do Was napisać, gdyż trapi mnie samotność. Jestem samotnym mężczyzną, który coraz bardziej tęskni za drugą osobą. Kiedyś wydawało mi się, że to mój wybór, bo chcę poświęcić się pracy, chcę być niezależny i się "wyszumieć". Dużo podróżowałem, więc nie potrzebowałem kogoś, kto marudziłby mi, że znów nie ma mnie w domu. Ale teraz, gdy skończyłem 35 lat wiem, że przegapiłem kilka ważnych rzeczy. Przegapiłem szansę na miłość. I cóż ma począć samotny mężczyzna bez widoków na związek? Postanowiłem do Was napisać. Zależy mi na poznaniu kogoś, ale przez te wszystkie lata nie nauczyłem się nawiązywania relacji z kobietami. Nie wiem, czy im się podobam, nie mam śmiałości tak po prostu podejść, zaczepić, zagadać. Jestem zupełnie przeciętny, więc boje się odrzucenia przez kobietę, która mogłaby się mi spodobać. Może u Was uda mi się kogoś poznać? Pozdrawiam, Mirek, 35 lat

Samotność boli także mężczyzn

Drogi Mirku, dla niektórych mężczyzn drogą życiową jest samotność z wyboru, życie w pojedynkę. Zazwyczaj są to osoby niezależne, wiedzące o tym, że ich tryb życia nie sprawdziłyby się po założeniu rodziny. Inni nie spotkali wymarzonej kobiety, a tylko pod tym warunkiem chcą wejść w stały związek, bądź po prostu nie wiedzą jak szukać, aby znaleźć swoją drugą polówkę. Dla części mężczyzn samotność jest jedynie etapem w życiu. Większość jednak deklaruje, że samotność jest problemem. Co prawda chcą być szczęśliwi i wiedzą, że stały związek może dać im to szczęście, jednak uważają, że z różnych powodów jest to dla nich absolutnie nieosiągalne, np. w sytuacji gdy odczuwają strach przed miłością.

Samotni mężczyźni cierpią z powodu samotności: jedni dlatego, że nigdy nie udało im się spotkać kobiety, która mogłaby być potencjalną partnerką, inni ponieważ spotkali już potencjalną partnerkę, ale nie potrafili nawiązać z nią bliższej znajomości i wejść w trwałą relację. Brak pewności siebie i nieśmiałość to jedno, ale im dłużej jest się samemu, tym bardziej odczuwa się lęk przed odrzuceniem.

Buduj poczucie własnej wartości

W obu przypadkach należy podjąć konkretne kroki, aby zmienić postrzeganie siebie. Najlepiej zacząć od odbudowania poczucia własnej wartości. Warto zrozumieć, że dla różnych kobiet, co innego jest atrakcyjne w mężczyźnie. Nie każda marzy o tym samym. Również Ty masz w sobie mnóstwo wspaniałych cech, które mogą być tym, co kobiety zafascynuje i przyciągnie właśnie do Ciebie. Musisz to odkryć i docenić.  Może po prostu spójrz w lustro i powiedz do siebie - jestem wart zainteresowania, pomyśl pozytywnie o sobie. Zacznij od przeglądu Twoich mocnych i słabych stron. Sumiennie wylicz wszelkie swoje walory i braki. Bądź szczery, a ze zdumieniem stwierdzisz, że lista tych mocnych jest imponująca, ale też poznasz, co możesz  w sobie zmienić lub udoskonalić.

Nigdy więcej nie nazwiesz się samotnym mężczyzną

Może teraz trudno Ci w to uwierzyć, ale wiele kobiet marzy by poznać kogoś takiego, jak Ty. Zawalcz o miłość. Nie musisz się spieszyć, lepiej daj sobie czas. Pamiętaj jednak, że w końcu musisz przejąć inicjatywę, bo inaczej nie dowiesz się, jak dana znajomość może się skończyć. Nie zapomnij jednak, że podstawą udanego związku jest cierpliwość, kompromis i zauważanie potrzeb drugiej strony. Dlatego pracowicie buduj zaufanie w każdej nowej znajomości wartej zachodu. Słuchaj głosu serca oraz własnego rozsądku, a nie tego, co mówią inni. Uważnie wybierz partnerkę, omijaj szerokim łukiem te, które mogą podważyć Twoje poczucie własnej wartości. Uwierz, że w końcu spotkasz swoją bratnią duszę i nigdy więcej nie nazwiesz się samotnym mężczyzną.

Porzuć samotność mężczyzny, a zyskasz szansę na:

 • pokonanie samotności
 • nową miłość
 • stabilne uczucie
 • przyjaciela i partnera na całe życie


Zarejestruj się w MyDwoje.pl i sprawdź, kto do Ciebie pasuje.

Czytaj więcej o pokonywaniu samotności:


Samotni w Święta, na Boże Narodzenie, w Sylwestra
Sam wśród par
Samotni na Facebooku
Przyczyny samotności
Długo byłeś sam - związek po przerwie
Rozstanie - znowu jesteś sam

Samotni rodzice w poszukiwaniu miłość
Wiecznie samotny mężczyzna
Samotni ojcowie poszukują partnerki
Samotny mężczyzna - jak mężczyzna odczuwa samotność
Samotny wdowiec pozna panią
Samotne dziewczyny szukają miłości

Portal z czatem dla samotnych
Imprezy dla samotnych 
Komentarze (4)

Jak samotny mężczyzna odczuwa samotność - dodaj komentarz
; 2016-08-22 13:08:50 
to ile lat ma w końcu ten Mirek ? :)

".......Witam Was, mówi się samotni łączcie się, więc postanowiłem do Was napisać, gdyż trapi mnie samotność. Jestem samotnym mężczyzną, który coraz bardziej tęskni za drugą osobą. Kiedyś wydawało mi się, że to mój wybór, bo chcę poświęcić się pracy, chcę być niezależny i się "wyszumieć". Dużo podróżowałem, więc nie potrzebowałem kogoś, kto marudziłby mi, że znów nie ma mnie w domu. Ale teraz, gdy skończyłem 35 lat wiem, że przegapiłem kilka ważnych rzeczy. Przegapiłem szansę na miłość. I cóż ma począć samotny mężczyzna bez widoków na związek? Postanowiłem do Was napisać. Zależy mi na poznaniu kogoś, ale przez te wszystkie lata nie nauczyłem się nawiązywania relacji z kobietami. Nie wiem, czy im się podobam, nie mam śmiałości tak po prostu podejść, zaczepić, zagadać. Jestem zupełnie przeciętny, więc boje się odrzucenia przez kobietę, która mogłaby się mi spodobać. Może u Was uda mi się kogoś poznać? Pozdrawiam, Mirek, 45 lat...."
Michał; 2015-11-16 09:36:10 
Grunt to trafić na odpowiednią kobietę, która zaakceptuje nas takimi jacy jesteśmy. Która nie będzie starała się na siłę nas zmieniać, ale dostrzeże zalety. Jeśli facet jest spokojnym domatorem, to powinien omijać imprezowiczki, karierowiczki itp. Niech się zainteresuje również tymi nieco spokojniejszymi kobietami, które może nie wyróżniają się z tłumu, ale mogą za to sprawdzić się bardzo dobrze w roli partnerki, z którą będzie można stworzyć stały, stabilny związek.
MagdaM; 2015-03-23 11:03:58 
samotnie męzczyźni to naprawdę smutny widok. Jest tyle kobiet, ktore pragną miłości. Wystarczy zadbać o siebie (kobiety lubią czystych i pachnących męzczyn), szczypta optymizmu i chęć ofiarowania komuś miłości i już można pożegnać się z samotnoscią. Tak wiele kobiet szuka fajnych facetow, az szkoda byc samotnym, gdy swiat potrzebuje po prostu miłości i radości. A radośc, którą przeżywamy razem to radośc podwójna!
Janusz; 2015-02-19 17:42:07 
nie tak łatwo jako facet porzucic samotność, szczególnie jak długo się kogoś kochało i nic z tego nie wyszło. Ale cóż, trzeba próbować. Nowa parnterka na pewno może dodać życiu wiele radości. Trzeba isc do przodu!

Dołącz do nas!
* POLA OBOWIĄZKOWE
e-mail:*
hasło (min. 6 znaków):*
powtórz hasło:*
jestem:*
  kobietą piksel
  mężczyzną
data urodzenia:*
skąd znasz mydwoje.pl:
*Akceptuję Regulamin oraz Politykę prywatności Serwisu
Tak, chcę być informowany o w trendach i ofertach specjalnych dla Singli. Rezygnacja jest możliwa w każdej chwili.

lub zarejestruj się przez Facebooka
facebook register
Zadzwoń lub napisz do nas
tel: (22) 201 25 89
fax: (22) 201 25 87


codziennie 9.00 - 24.00
Twarze MyDwoje
Oferty zagraniczne mężczyzn
poprzedni
następny
MyDwoje - krok po kroku

powered by WEB interface
Serwis MyDwoje.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.   Akceptuję
zamknij