Czujesz się sam wśród par? | Jak przeżyć rodzinny obiad lub imprezę pełną par i nie zwariować?

Samotni w Święta, na Boże Narodzenie, w Sylwestra - wizja spędzania tych wyjątkowych chwil w samotności nie napawa optymizmem. Jeśli wiedziesz życie w pojedynkę, możesz odczuwać pewien dyskomfort, a nawet – niechęć. Jak bowiem odnaleźć się na obiedzie albo imprezie pełnej par? Rodzinny obiad, urodziny, imieniny, święta – okazji do rodzinnych obiadów jest w ciągu roku całe mnóstwo. To także potencjalne okazje, aby twój status singla wprawił Cię w zakłopotanie, nawet, jeśli wszyscy dobrze się znacie, i tak możesz czuć się skrępowany swoją samotnością. Czujesz się sam wśród par? Portal dla Singli MyDwoje.pl zamieszcza wskazówki, jak temu zaradzić.

      Samotność wśród zakochanych par

Jeśli to ty zapraszasz gości do siebie, możesz przygotować karteczki z imionami albo po prostu kierować ich na odpowiednie miejsca przy stole. Dzięki temu zgrabnie umieścisz wszystkich tak, by samemu(ej) nie znaleźć się między dwiema świeżo zakochanymi parami. Jeśli nie uda ci się porozsadzać gości według swoich planów – wykorzystaj fakt, że jesteś gospodarzem. W niekomfortowej sytuacji możesz odejść od stołu i zająć się przystawkami do kolejnego dania albo podejść do gości siedzących daleko od ciebie – oni też potrzebują twojej uwagi.

  • Daj kilka wskazówek gospodarzowi. Imprezy, święta singli są utrudnione, że względu na samotność. Możesz jednak poprosić gospodarza, by tak zaplanował miejsca, abyś znalazł(a) się pośrodku bardzo towarzyskich gości. Często bywa tak, że mimo, iż zakochana para jest razem, nie rodzi to żadnego poczucia skrępowania, ponieważ oboje chcą porozmawiać z kimś innym, niż tylko ze sobą – dotyczy to zwłaszcza par z długim stażem.
  • Zmień temat. Czasem najtrudniejsze są chwile, w których pary z naszego otoczenia wspominają swoje wspólne chwile – np. opisują sposób poznania. W takiej sytuacji możesz czuć się niekomfortowo, bo nie masz przecież o czym mówić. Jeśli masz duży dystans do tego, że nie masz partnera i dodatkowo cechuje cię duże poczucie humoru, możesz zgrabnie zmienić temat. Powiedz na przykład: „Wiecie, że lubię mówić, a tutaj nie mam o czym. Opowiem wam więc o najgorszej randce, na jakiej byłam(em). Chyba nikt mnie nie przebije!” – temat ten jest nie tylko lekki, ale i bardzo wciągający, więc z pewnością się „rozkręci”.
  • Wycofaj się na chwilę. Jeśli czujesz się źle w towarzystwie, w którym jesteś, możesz na chwilę odejść od stołu. Na poprawę humoru świetnie działają dzieci – jeśli je lubisz, możesz z łatwością wejść w rolę „super cioci/wujka”, odpoczywając jednocześnie od niemiłego uczucia „wyróżniania się” na tle par.

Wesele a status Singla

Obecnie coraz częściej na wesele zaprasza się osoby mające status singla z osobą towarzyszącą. Jeśli jednak nie masz ochoty na wesele pójść z kimś znajomym albo zwyczajnie nie masz nikogo, kto mógłby ci potowarzyszyć - nie oznacza to, że musisz się męczyć. Warto w tym celu skorzystać z kilku wskazówek.

  • Porozmawiaj z gospodarzami o rozmieszczeniu gości. O ile na rodzinnym obiedzie trudniej jest umiejscowić wszystkich według swojego planu, o tyle na weselu nie ma nic bardziej prostszego. Porozmawiaj z parą młodą – zapowiedz, że przyjdziesz sam/sama i poproś o wyznaczenie ci miejsca między osobami, które również będą bez pary. W ten sposób nie tylko unikniesz nieprzyjemnego poczucia osamotnienia, gdy wszyscy z twojego otoczenia pójdą na parkiet, ale i być może poznasz kogoś ciekawego.
  • Zaproponuj pomoc. Jeśli wesela zwykle cię męczą, nie lubisz tańczyć i najczęściej szukasz sobie jakiegoś zajęcia, możesz zaoferować parze młodej swoją pomoc. Odwożenie gości, roznoszenie alkoholi czy piecza nad prezentami i kwiatami – wszystko to pozwoli ci zająć czas, a jednocześnie sprawi, że gospodarze będą ci naprawdę wdzięczni.
  • Po prostu… tańcz! Gdy jednak kochasz tańczysz – masz mnóstwo okazji do tego, by świetnie się bawić. Rzadko zdarza się, że dana para tańczy tylko ze sobą przez całą noc. Możesz więc wykorzystać fakt, że jesteś sam/sama i prosić do tańca poszczególne osoby. Warto tutaj podkreślić, że i singielki mogą prosić do tańca – po pierwsze, wykazywanie się taką  inicjatywą jest  bardzo pozytywnie odbierane, po drugie, stanowi sygnał dla innych – mam ochotę się pobawić. W efekcie może się okazać, że zamiast siedzieć przy stole z nudów, będziesz tam rzadko i tylko po to, by nabrać sił.

Imprezy dla Singli

A co z innymi imprezami – na przykład z Sylwestrem czy z Andrzejkami? - sonda przeprowadzona przez MyDwoje.pl wskazała, że samotność w Sylwestra dotyczy 40% singli! Tutaj zadanie jest o tyle łatwiejsze, gdyż możesz wybierać spośród różnych miejsc, gdzie będziesz świętować daną okazję, szukając imprezy dla samotnych. Jeśli masz do wyboru domówkę, na którą zaproszone są trzy pary i ty – możesz czuć się chwilami bardzo niekomfortowo. Uczucie to nasila się, kiedy wszyscy udają się na parkiet, albo w sylwestra – gdy rzucają się sobie w ramiona, a ty czekasz, aż skończą. Dlatego w takich sytuacjach zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest wykorzystanie faktu, że jest się (jeszcze) singlem i udanie się na imprezę dla Singli – gdzie możesz poznać kogoś ciekawego. Obawiasz się wyjścia na „Sylwestra dla singli” i przebywania w obcym towarzystwie? Pamiętaj, że zwykle takie oznaczenie zabawy powoduje, że ludzie są znacznie bardziej otwarci na nowe kontakty. Warto więc spróbować, a nawet, jeśli ci się nie spodoba – zawsze możesz dołączyć do towarzystwa „na domówce”.

Czytaj, jak radzić sobie z samotnością i po rozstaniu:

Przyczyny samotności
Samotni na Facebooku
Długo byłeś sam - związek po przerwie
Trudne rozstania
Portal z czatem dla samotnych
Forum dla samotnych
Strona dla samotnych

Relacje z eks partnerką
Separacja czy rozwód?
Związek toksyczny

Słowo o rozwodach

Jak się rozstać skutecznie?

Śmierć współmałżonka

Kryzys czy rozwód? 
Komentarze (2)

Czujesz się sam wśród par? | Jak przeżyć rodzinny obiad lub imprezę pełną par i nie zwariować? - dodaj komentarz
dercy lyne ; 2018-12-18 11:57:46 
komentarz usunięty przez moderatora
Pola; 2015-11-14 00:23:04 
Najlepiej to chyba w ogóle nie chodzić na imprezy, na które zaproszone zostały same pary, można poczuć się niekomfortowo. Co innego, gdy wiemy, że na imprezie będą także inne samotne osoby, wtedy jest szansa, że może uda się kogoś ciekawego zapoznać. Fajnie, że jest organizowanych coraz więcej imprez tylko dla singli. Pewnie część osób przyjdzie na taką imprezę, tylko po to aby się zabawić, poflirtować niezobowiązująco, ale na pewno znajdą się też i takie osoby, które również poszukają kogoś do stałego związku.

Dołącz do nas

* Pola obowiązkowe

Nieprawidłowy adres E-mail
Hasło musi zawierać minimum 6 znaków
Hasło różni się od podanego wcześniej
Podaj datę urodzenia

lub zarejestruj się przez facebooka

Klauzula Informacyjna My Dwoje: 1. Administratorem danych osobowych (ADO), czyli podmiotem decydującym w jaki sposób będą przetwarzane... Twoje dane osobowe jest: Fire Media Interactive Ltd, Kemp House, 152-160 City Road, EC1V 2NX Londyn, Wielka Brytania. 2. ADO wyznaczył Inspektora Danych Osobowych, z którym kontakt jest możliwy pod adresem e-mail [email protected], 3. Twoje dane osobowe są gromadzone i przetwarzane w następujących celach: - realizacji zawartej z Tobą umowy, w tym umożliwienia nam świadczenia usług drogą elektroniczną, - realizowania usług oferowanych przez serwis na podstawie wyrażonej przez ciebie zgody, - w celach podatkowych, rachunkowych i ewentualnych roszczeń i. in.– na podstawie obowiązujących i nałożonych na ADO przepisów prawa oraz do ochrony żywotnych interesów osoby, której danej dotyczą lub innej osoby fizycznej, -celach marketingowych w tym prowadzenie marketingu bezpośredniego, prowadzenia badań i analiz serwisu, między innymi pod kątem jego funkcjonalności, poprawy działania czy też oszacowania głównych zainteresowań i potrzeb użytkowników - na podstawie prawnie uzasadnionego interesu ADO, 4. Twoje dane są przekazywane do zaufanych podmiotów współpracujących z serwisem w ściśle określonych celach. 5. Dane osobowe będą przechowywane przez czas obowiązywania zawartej umowy, a po tym czasie przez okres wymagany obowiązkami nałożonymi na ADO przepisami prawa, tj. obsługi po usługowej, dochodzenia ew. roszczeń w związku z wykonywaniem umowy, w celu wykonania obowiązków wynikających z przepisów prawa, w tym w szczególności podatkowych i rachunkowych oraz w celach prawnie uzasadnionego interesu ADO maksymalnie przez okres 30 lat. 5. Osoba, której dane są przetwarzane w granicach określonych w RODO ma prawo do żądania od administratora dostępu do swoich danych osobowych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, a także przenoszenia danych oraz wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa, a w przypadku wyrażenia dobrowolnej zgody na przetwarzanie danych osobowych – prawo do cofnięcia tej zgody w dowolnym momencie, co nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem, 6. Dane będą wykorzystywane do automatycznego podejmowania decyzji w celu przygotowania wyboru ofert matrymonialnych dopasowanych do kandydata, 7. Dodatkowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności Serwisu.

Napisz do nas

Konsultacje telefoniczne są dostępne w abonamentach +

Pomoc

Kobiece twarze MyDwoje

Zarejestruj się za darmo i przeglądaj dalej

Zarejestruj się

Ogłoszenia matrymonialne - Kobiety:

Ogłoszenia matrymonialne - Mężczyźni:

MyDwoje - krok po kroku

1. Zarejestruj się i wypełnij profil
2. Wypełnij test partnerski
3. Obejrzyj propozycje partnerów
4. Napisz wiadomość
5. Zakochaj się!


Szanowna Użytkowniczko, Szanowny Użytkowniku!

Nasza strona używa plików cookie w celu personalizowania treści i reklam, zapewnienia funkcji mediów społecznościowych i analizy ruchu na naszej stronie. Udostępniamy również informacje o korzystaniu z naszej strony internetowej naszym zaufanym partnerom. Dzięki cookies możemy dopasować wyświetlaną treść do Twoich preferencji.

Zaakceptuj wszystkie stosowane przez nas pliki cookie lub dokonaj własnych ustawień i zmieniając zakres swojej zgody w ustawienia zaawansowane. Czytaj więcej o ciasteczkach w Polityce prywatności.  Jeżeli korzystasz ze strony, wyrażasz zgodę na stosowanie przez nas plików cookie.


 
zamknij