Relacje z eks partnerką, jej miejsce w Waszym nowym związku

 • Podziel się na:
 • Dodaj do facebook.com
 • Dodaj do twitter.com
 • Dodaj do wykop.pl
 • Dodaj do Linkedin
 • Dodaj do Pinterest

Czy eks partner jest problemem dla nowego związku?

relacje z eks parnterką

Jak zbudować szczęśliwy związek, gdy on wciąż utrzymuje relacje z eks partnerką? W jaki sposób rozpoznać, czy uczucie, którym darzył byłą partnerkę jest wciąż żywe? I – co równie istotne, jak o tym rozmawiać? Na wszystkie te pytania trudno jest znaleźć jednoznaczną odpowiedź, dlatego internetowe biuro matrymonialne MyDwoje.pl podaje wskazówki, które pomogą podjąć słuszną decyzję i dowiedzieć się, dokąd zmierza Twój nowy związek. 

Czy to uczucie jest wciąż żywe? Czy ona może mieć miejsce w waszym nowym życiu?

Istnieje kilka przesłanek, które mogą świadczyć o tym, że uczucie Twojego partnera do eks jest wciąż żywe. Jednak żadna z nich nie decyduje, że jest tak na pewno – warto o tym pamiętać, zanim zaczniemy rozważać kwestię - separacja czy rozwód?

 • Utrzymywanie stałego kontaktu

Jeśli on za wszelką cenę dąży do spotkań z byłą partnerką (np. organizuje wspólne spotkania, kłóci się z Tobą o częstotliwość lub fakt spotkań, ożywia się na samo wspomnienie o eks), może to świadczyć o tym, że nie pogodził się jeszcze z poprzednim rozstaniem i jest mu zwyczajnie trudno umieścić związek w przeszłości.

Warto jednak podkreślić, że w pewnych sytuacjach zrezygnowanie z kontaktów z eks partnerem jest niemożliwe – na przykład wtedy, gdy byli partnerzy mają dzieci. Poprawne relacje między rodzicami są wówczas bardzo wskazane i wcale nie muszą świadczyć o istniejącym między nimi uczuciu.

Innym powodem utrzymywania kontaktów z eks jest fakt odczuwania do niej... zwykłej sympatii. Choć z punktu widzenia psychologii taki szczery układ należy do rzadkości, nie jest niemożliwy – zwłaszcza, gdy para rozstała się w dobrej atmosferze.

 • Brak przerwy między jednym a drugim związkiem

Uściślając, chodzi o związek z byłą partnerką i związek z Tobą. Rozstanie, zwłaszcza gdy jest nieoczekiwane i trudne, może rodzić chęć zemsty i dowartościowania siebie samego. Niestety, czasem sposobem na połączenie tych dwóch pragnień jest wejście w nowy związek. To jednocześnie jedna z najprostszych metod na skrzywdzenie nowego partnera, ponieważ w takiej sytuacji staje się on „przedmiotem” do wzbudzenia czyichś uczuć. W tej sytuacji masz prawo zastanawiać się, czy jemu na Tobie zależy?

Z wyciąganiem wniosków o tak negatywnej motywacji naszego partnera trzeba być jednak ostrożnym. Istnieją związki, które trwają całymi latami, po czym on znajduje nagle kogoś innego, ogarnia go zakochanie - różowy początek – i bynajmniej nie oznacza to, że uczucie do eks jest wciąż żywe.

 • Odczuwanie głębokiej nienawiści do eks partnera

Choć ten fakt powinien świadczyć raczej na korzyść nowego partnera, nie jest tak we wszystkich przypadkach. Aby małżeństwo miało szansę przetrwania -  z punktu widzenia psychologii, najbardziej „optymalną” (czyli korzystną dla Ciebie) reakcją na poruszanie tematu eks jest... obojętność partnera. Świadczy to o całkowitym wygaśnięciu uczucia i braku emocji odczuwanych na myśl o związku. Jeśli jest inaczej – czyli Twój partner bardzo przeżywa (nawet negatywnie) postać swojej eks, może to być wywołane wciąż silnym żalem. A żal w takiej sytuacji może oznaczać wciąż żywe uczucie.

I w tym przypadku nie należy jednak wysnuwać pochopnych wniosków. Warto tutaj posłużyć się przykładem -  jeśli Twój partner dowiedział się dwa lata temu, że dziewczyna zdradzała go z dwoma mężczyznami naraz, może czuć do niej rzeczywistą niechęć czy wręcz wstręt, które nie mają nic wspólnego z miłością.

 • Powrót wspomnieniami do eks

 
Komentarze (4)

Relacje z eks partnerką, jej miejsce w Waszym nowym związku - dodaj komentarz
anna raymond; 2018-11-18 11:41:22 
komentarz usunięty przez moderatora
Wolontariat; 2016-02-07 11:45:24 
komentarz usunięty przez moderatora
Oliwia; 2015-11-05 00:51:47 
Najgorsza jest sytuacja, gdy partner nie pogodził się z rozstaniem z eks, wtedy nie mamy szans na stworzenie trwałego związku, bo zawsze jest prawdopodobieństwo, że któregoś dnia oboje zechcą do siebie wrócić, a wtedy my idziemy w odstawkę. Taki związek lepiej od razu zakończyć. Słyszałam też opinie, że pierwszy związek po rozstaniu, prawie zawsze skazany jest na niepowodzenie, gdyż za dużo żalu jest w porzuconym partnerze. Być może coś w tym jest. Jeśli mężczyzna poważnie myśli o swojej obecnej partnerce powinien definitywnie zamknąć poprzedni rozdział swojego życia.
Zenek; 2015-10-17 15:05:15 
komentarz usunięty przez moderatora

Dołącz do nas!
* POLA OBOWIĄZKOWE
e-mail:*
hasło (min. 6 znaków):*
powtórz hasło:*
jestem:*
  kobietą piksel
  mężczyzną
data urodzenia:*
skąd znasz mydwoje.pl:
*Oświadczam, iż zapoznałem się z Regulaminem świadczenia usług oraz Polityką prywatności i je akceptuję.
*Zgoda na przesyłanie informacji handlowych drogą elektroniczną (powiadomienia dzienne i natychmiastowe). Zgodę można wycofać w każdej chwili.
Wyrażam zgodę na Newsletter z ofertami matrymonialnymi i wydarzeniami dla singli.

lub zarejestruj się przez Facebooka
facebook register

Administratorem podanych danych osobowych jest: Katarzyna Bieber reprezentująca Serwis Doboru Partnerskiego z siedzibą przy ul. Domaniewskiej nr 37 lok. 2.43, Warszawa 02-672, NIP: 9511875187. Administrator wyznaczył IOD, jest nią Małgorzata Lewandowska, z którą kontakt jest pod adresem e-mail iod@mydwoje.pl. Kategorie danych jak: e-mail, data urodzenia, fotografia, wiek, zawód, miasto, charakterystyka, poglądy oraz dane dotyczące preferencji tzw. dane szczególnej kategorii zostają przekazane dobrowolnie w celu realizacji usługi i przesyłania oferty marketingowej zgodnie z Regulaminem Serwisu. Podstawa prawna: Serwis Internetowy przetwarza dane osobowe na podstawie wyrażonej zgody, jest to niezbędne do wykonania umowy, do wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na administratorze, na podstawie prawnie uzasadnionych interesów administratora i jest niezbędne do ochrony żywotnych interesów osoby, której danej dotyczą lub innej osoby fizycznej. Dane osobowe będą przetwarzane przez okres obowiązywania Umowy lub wniesienia uzasadnionego sprzeciwu. Użytkownik ma prawo poprawiania danych, usuwania, ograniczenia przetwarzania a także wniesienia sprzeciwu, oraz przeniesienia ich do innego administratora. Podanie danych nie jest wymogiem ustawowym lecz umownym i jest dobrowolne jednak niezbędne do wypełnienia umowy. Dane będą wykorzystywane do automatycznego podejmowania decyzji w celu przygotowania wyboru ofert matrymonialnych dopasowanych do kandydata. Użytkownik ma prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego na adres Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa. Więcej informacji na temat przetwarzania danych znajdziesz w Polityce prywatności Serwisu.

Napisz do nasKonsultacje telefoniczne
są dostępne w abonamentach VIP


MyDwoje - krok po kroku

powered by WEB interface
Serwis MyDwoje.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.   Akceptuję
zamknij