Biuro matrymonialne > Poradnik > Samotność > Sposób na samotność > Samotność w Sylwestra dotyczy 40% singli!

Samotność w Sylwestra dotyczy 40% singli!

  • Podziel się na:
  • Dodaj do facebook.com
  • Dodaj do twitter.com
  • Dodaj do wykop.pl
  • Dodaj do gogole+
  • Dodaj do Linkedin
  • Dodaj do Pinterest

Postanowienia noworoczne singli

Samotność Singla Sylwester
Jak często w Sylwestra zastanawiałaś się, co w nadchodzącym roku usłyszysz od partnera? Czy jest to czas na zmiany? Czy będą to oświadczyny czy życzenia „dbaj o siebie, z nami to nie wyjdzie”. Nowy Rok jest dla każdego momentem podsumowań, obietnic, nadzieją na zmiany. Internetowe biuro matrymonialne MyDwoje.pl sprawdziło jak Sylwestra przeżywają osoby samotne i czy potrzeba zmian w Nowym Roku ma swoje odzwierciedlenie w statystykach, wszak samotność w Sylwestra dotyczy 40 % singli.

Nowy Rok i nadzieja na miłość

Dla wszystkich ludzi przyjście Nowego Roku stanowi przełom. Czy tego chcemy czy nie, jest w nas silnie zakorzeniona potrzeba postanowień noworocznych, która wzięła się z tradycji religijnych związanych z przeprosinami i obietnicą poprawy przed Bogiem. Można było tego typu rytuał znaleźć w Starożytnym Babilonie, a także w Rzymie, kiedy Rzymianie składali obietnice przed bogiem Janusem (stad miesiąc January). Są tu też elementy tradycji żydowskiej, kiedy w święto Nowego Roku Rosh Hashanah należało przeprosić za złe uczynki i prosić o wybaczenie na Nowy Rok. Do tej tradycji dołączyła inna o narodzinach Jezusa, którego nadejście zmieni nasze życie na lepsze. W związkach partnerskich obiecujemy sobie, że w Nowym Roku będziemy dla partnera bardziej wyrozumiali, a młode pary często zaręczają się właśnie w tym magicznym dniu.

Kiedy najbardziej doskwiera Ci dotkliwa samotność?

Sylwester singli bywa jednak dla nich trochę innym, nieco trudniejszym dniem.  Postanowienia noworoczne singli na ogół związane są z ich samotnością. Portal dla Singli MyDwoje.pl przeprowadziło sondę wśród swoich użytkowników, pytając ich: kiedy najbardziej doskwiera Ci dotkliwa samotność?

Sylwester został wskazany jako trzecia odpowiedź z 14% wskazań. Pierwsze dwa miejsca przypadły odpowiedziom związanym z dniem codziennym: „podczas samotnych wieczorów i weekendów“ - aż 31% oraz „kiedy wracam z pracy do pustego mieszkania“ – 19% wskazań. Zaskakujące, że w Sylwestra aż 14% procent singli odczuwa dotkliwą samotność, podczas gdy Walentynkowe Święto Zakochanych zebrało tylko 3% odpowiedzi. Sylwester singli jest więc dla nich znacznie gorszym przeżyciem. W dacie 31 grudnia jest coś, co skłania singli do refleksji, a gdy dokucza dotkliwa samotność - mocno deprymuje i pcha do zmian. Potwierdzają to dobitnie statystyki MyDwoje.pl. bowiem w styczniu biuro matrymonialne od lat notuje aż o 40 % więcej rejestracji, niż w innych miesiącach roku.

Single i postanowienia noworoczne

Skutkiem sylwestrowych przemyśleń, w myśl idei „od słów do czynów”, są postanowienia noworoczne singli, czas na zmiany. Nowy Rok to rodzaj myślenia magicznego, przypisywanego dacie zmiany roku, czyli poczuciu, że postanowienia poczynione tego dnia dają większą szanse na sukces i budują motywacje, że stare za nami, a nowe będzie lepsze. Z drugiej strony można powiedzieć, że każdy typ motywacji, bez względu na to, czy jest oparty na przesłankach racjonalnych, czy jest myśleniem życzeniowym, jeżeli pomaga osiągnąć upragniony cel, jest wart podjęcia próby.

Sylwester singli – czas na zmiany

Psychologiczne badania pokazują, że zdecydowana większość postanowień noworocznych nie zostaje zrealizowanych. Psycholog współpracujący z MyDwoje.pl, Dr n. hum. Dariusz Skowroński radzi, żeby postanowienia przyjmowały konkretny plan zmian np. "schudnę 1 kilogram w tygodniu, aż osiągnę wagę ....", niż ogólne "chcę schudnąć". Pomocne jest też ogłoszenie naszego postanowienia bliskim i przyjaciołom. Warto zwrócić się do osób, które wysoko cenimy i zależy nam na ich aprobacie, i następnie poproszenie ich, aby nas co jakiś czas sprawdzały. Psycholog podkreśla także, iż pragnienie zmiany wraz z planem zmiany to coś innego, niż samo pragnienie zmiany. Cel bez planu pozostaje bowiem tylko marzeniem. Niech więc nie marzenie o wielkiej miłości, a aktywne poszukiwania drugiej połówki stanie się prawdziwym postanowieniem noworocznym singli.

Kiedy samotność jest najdotkliwsza?

Samotni w Święta, na Boże Narodzenie, w Sylwestra... Kiedy samotność przeszkadza, uwiera i doskwiera? Zapytaliśmy naszych Singli.

Kiedy samotność jest najdotkliwsza?


Czytaj także:

Imprezy dla samotnych
Przyczyny samotności

Długo byłeś sam - związek po przerwie
Rozstanie - znowu jesteś sam

Sam wśród par


 
Komentarze (1)

Samotność w Sylwestra dotyczy 40% singli!  - dodaj komentarz
Natalia; 2015-11-17 22:23:59 
Na szczęście jest organizowanych coraz więcej imprez dla samotnych, szczególnie w dużych miastach. Słyszałam też o Sylwestrze dla singli, więc jeśli ktoś chciałby spędzić tę wyjątkową noc poza domem, a nie ma z kim się wybrać na zabawę sylwestrową, to wydaje mi się, że jest to całkiem dobre rozwiązanie. Być może na takiej imprezie uda się poznać kogoś równie samotnego jak my. Na pewno warto spróbować.

Dołącz do nas!
* POLA OBOWIĄZKOWE
e-mail:*
hasło (min. 6 znaków):*
powtórz hasło:*
jestem:*
  kobietą piksel
  mężczyzną
data urodzenia:*
skąd znasz mydwoje.pl:
*Oświadczam, iż zapoznałem się z Regulaminem świadczenia usług oraz Polityką prywatności i je akceptuję.
*Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych w celach marketingowych.
*Zgoda na przesyłanie informacji handlowych drogą elektroniczną (powiadomienia dzienne i natychmiastowe). Zgodę można wycofać w każdej chwili.
Wyrażam zgodę na Newsletter z ofertami matrymonialnymi i wydarzeniami dla singli.

lub zarejestruj się przez Facebooka
facebook register

Administratorem danych osobowych jest Katarzyna Bieber, prowadząca działalność gospodarczą pod firmą "My Dwoje" z siedzibą przy ul. Domaniewskiej nr 37 lok. 2.43, Warszawa 02-672, NIP: 9511875187. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie w celu przesyłania oferty marketingowej. Informacje handlowe są wysyłane drogą elektroniczną w celu realizacji umowy (informacje od administratora danych serwisu, informacje o kompletności profilu oraz kontaktów z innymi użytkownikami portalu). Informujemy, że zebrane dane osobowe nie będą udostępniane, z wyjątkiem podmiotów uprawnionych do tego na podstawie przepisów prawa. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści oraz poprawiania swoich danych osobowych po zalogowaniu w zakładce Ustawienia/Ustawienia-prywatności. Zgoda na gromadzenie i przetwarzanie danych może być w każdej chwili odwołana. Zgoda może być również odwołana w zakresie przetwarzania danych na cele marketingowe.

Zadzwoń lub napisz do nas




tel: (22) 201 25 89
fax: (22) 201 25 87


codziennie 11.00 - 23.00
MyDwoje - krok po kroku

powered by WEB interface
Serwis MyDwoje.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.   Akceptuję
zamknij