Czujesz się sam wśród par?

 • Podziel się na:
 • Dodaj do facebook.com
 • Dodaj do twitter.com
 • Dodaj do wykop.pl
 • Dodaj do gogole+
 • Dodaj do Linkedin
 • Dodaj do Pinterest

Jak przeżyć rodzinny obiad lub imprezę pełną par i nie zwariować?

Sam wsród par

Samotni w Święta, na Boże Narodzenie, w Sylwestra - wizja spędzania tych wyjątkowych chwil w samotności nie napawa optymizmem. Jeśli wiedziesz życie w pojedynkę, możesz odczuwać pewien dyskomfort, a nawet – niechęć. Jak bowiem odnaleźć się na obiedzie albo imprezie pełnej par? Rodzinny obiad, urodziny, imieniny, święta – okazji do rodzinnych obiadów jest w ciągu roku całe mnóstwo. To także potencjalne okazje, aby twój status singla wprawił Cię w zakłopotanie, nawet, jeśli wszyscy dobrze się znacie, i tak możesz czuć się skrępowany swoją samotnością. Czujesz się sam wśród par? Portal dla Singli MyDwoje.pl zamieszcza wskazówki, jak temu zaradzić.

      Samotność wśród zakochanych par

Jeśli to ty zapraszasz gości do siebie, możesz przygotować karteczki z imionami albo po prostu kierować ich na odpowiednie miejsca przy stole. Dzięki temu zgrabnie umieścisz wszystkich tak, by samemu(ej) nie znaleźć się między dwiema świeżo zakochanymi parami. Jeśli nie uda ci się porozsadzać gości według swoich planów – wykorzystaj fakt, że jesteś gospodarzem. W niekomfortowej sytuacji możesz odejść od stołu i zająć się przystawkami do kolejnego dania albo podejść do gości siedzących daleko od ciebie – oni też potrzebują twojej uwagi.

 • Daj kilka wskazówek gospodarzowi. Imprezy, święta singli są utrudnione, że względu na samotność. Możesz jednak poprosić gospodarza, by tak zaplanował miejsca, abyś znalazł(a) się pośrodku bardzo towarzyskich gości. Często bywa tak, że mimo, iż zakochana para jest razem, nie rodzi to żadnego poczucia skrępowania, ponieważ oboje chcą porozmawiać z kimś innym, niż tylko ze sobą – dotyczy to zwłaszcza par z długim stażem.
 • Zmień temat. Czasem najtrudniejsze są chwile, w których pary z naszego otoczenia wspominają swoje wspólne chwile – np. opisują sposób poznania. W takiej sytuacji możesz czuć się niekomfortowo, bo nie masz przecież o czym mówić. Jeśli masz duży dystans do tego, że nie masz partnera i dodatkowo cechuje cię duże poczucie humoru, możesz zgrabnie zmienić temat. Powiedz na przykład: „Wiecie, że lubię mówić, a tutaj nie mam o czym. Opowiem wam więc o najgorszej randce, na jakiej byłam(em). Chyba nikt mnie nie przebije!” – temat ten jest nie tylko lekki, ale i bardzo wciągający, więc z pewnością się „rozkręci”.
 • Wycofaj się na chwilę. Jeśli czujesz się źle w towarzystwie, w którym jesteś, możesz na chwilę odejść od stołu. Na poprawę humoru świetnie działają dzieci – jeśli je lubisz, możesz z łatwością wejść w rolę „super cioci/wujka”, odpoczywając jednocześnie od niemiłego uczucia „wyróżniania się” na tle par.

Wesele a status Singla

Obecnie coraz częściej na wesele zaprasza się osoby mające status singla z osobą towarzyszącą. Jeśli jednak nie masz ochoty na wesele pójść z kimś znajomym albo zwyczajnie nie masz nikogo, kto mógłby ci potowarzyszyć - nie oznacza to, że musisz się męczyć. Warto w tym celu skorzystać z kilku wskazówek.

 • Porozmawiaj z gospodarzami o rozmieszczeniu gości. O ile na rodzinnym obiedzie trudniej jest umiejscowić wszystkich według swojego planu, o tyle na weselu nie ma nic bardziej prostszego. Porozmawiaj z parą młodą – zapowiedz, że przyjdziesz sam/sama i poproś o wyznaczenie ci miejsca między osobami, które również będą bez pary. W ten sposób nie tylko unikniesz nieprzyjemnego poczucia osamotnienia, gdy wszyscy z twojego otoczenia pójdą na parkiet, ale i być może poznasz kogoś ciekawego.
 • Zaproponuj pomoc. Jeśli wesela zwykle cię męczą, nie lubisz tańczyć i najczęściej szukasz sobie jakiegoś zajęcia, możesz zaoferować parze młodej swoją pomoc. Odwożenie gości, roznoszenie alkoholi czy piecza nad prezentami i kwiatami – wszystko to pozwoli ci zająć czas, a jednocześnie sprawi, że gospodarze będą ci naprawdę wdzięczni.
 • Po prostu… tańcz! Gdy jednak kochasz tańczysz – masz mnóstwo okazji do tego, by świetnie się bawić. Rzadko zdarza się, że dana para tańczy tylko ze sobą przez całą noc. Możesz więc wykorzystać fakt, że jesteś sam/sama i prosić do tańca poszczególne osoby. Warto tutaj podkreślić, że i singielki mogą prosić do tańca – po pierwsze, wykazywanie się taką  inicjatywą jest  bardzo pozytywnie odbierane, po drugie, stanowi sygnał dla innych – mam ochotę się pobawić. W efekcie może się okazać, że zamiast siedzieć przy stole z nudów, będziesz tam rzadko i tylko po to, by nabrać sił.

Imprezy dla Singli

A co z innymi imprezami – na przykład z Sylwestrem czy z Andrzejkami? - sonda przeprowadzona przez MyDwoje.pl wskazała, że samotność w Sylwestra dotyczy 40% singli! Tutaj zadanie jest o tyle łatwiejsze, gdyż możesz wybierać spośród różnych miejsc, gdzie będziesz świętować daną okazję, szukając imprezy dla samotnych. Jeśli masz do wyboru domówkę, na którą zaproszone są trzy pary i ty – możesz czuć się chwilami bardzo niekomfortowo. Uczucie to nasila się, kiedy wszyscy udają się na parkiet, albo w sylwestra – gdy rzucają się sobie w ramiona, a ty czekasz, aż skończą. Dlatego w takich sytuacjach zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest wykorzystanie faktu, że jest się (jeszcze) singlem i udanie się na imprezę dla Singli – gdzie możesz poznać kogoś ciekawego. Obawiasz się wyjścia na „Sylwestra dla singli” i przebywania w obcym towarzystwie? Pamiętaj, że zwykle takie oznaczenie zabawy powoduje, że ludzie są znacznie bardziej otwarci na nowe kontakty. Warto więc spróbować, a nawet, jeśli ci się nie spodoba – zawsze możesz dołączyć do towarzystwa „na domówce”.

Czytaj, jak radzić sobie z samotnością i po rozstaniu:

Przyczyny samotności
Samotni na Facebooku
Długo byłeś sam - związek po przerwie
Trudne rozstania
Portal z czatem dla samotnych
Forum dla samotnych
Strona dla samotnych

Relacje z eks partnerką
Separacja czy rozwód?
Związek toksyczny

Słowo o rozwodach

Jak się rozstać skutecznie?

Śmierć współmałżonka

Kryzys czy rozwód? 
Komentarze (1)

Czujesz się sam wśród par? - dodaj komentarz
Pola; 2015-11-14 00:23:04 
Najlepiej to chyba w ogóle nie chodzić na imprezy, na które zaproszone zostały same pary, można poczuć się niekomfortowo. Co innego, gdy wiemy, że na imprezie będą także inne samotne osoby, wtedy jest szansa, że może uda się kogoś ciekawego zapoznać. Fajnie, że jest organizowanych coraz więcej imprez tylko dla singli. Pewnie część osób przyjdzie na taką imprezę, tylko po to aby się zabawić, poflirtować niezobowiązująco, ale na pewno znajdą się też i takie osoby, które również poszukają kogoś do stałego związku.

Dołącz do nas!
* POLA OBOWIĄZKOWE
e-mail:*
hasło (min. 6 znaków):*
powtórz hasło:*
jestem:*
  kobietą piksel
  mężczyzną
data urodzenia:*
skąd znasz mydwoje.pl:
*Oświadczam, iż zapoznałem się z Regulaminem świadczenia usług oraz Polityką prywatności i je akceptuję.
*Zgoda na przesyłanie informacji handlowych drogą elektroniczną (powiadomienia dzienne i natychmiastowe). Zgodę można wycofać w każdej chwili.
Wyrażam zgodę na Newsletter z ofertami matrymonialnymi i wydarzeniami dla singli.

lub zarejestruj się przez Facebooka
facebook register

Administratorem podanych danych osobowych jest: Katarzyna Bieber reprezentująca Serwis Doboru Partnerskiego z siedzibą przy ul. Domaniewskiej nr 37 lok. 2.43, Warszawa 02-672, NIP: 9511875187. Administrator wyznaczył IOD, jest nią Małgorzata Lewandowska, z którą kontakt jest pod adresem e-mail iod@mydwoje.pl. Kategorie danych jak: e-mail, data urodzenia, fotografia, wiek, zawód, miasto, charakterystyka, poglądy oraz dane dotyczące preferencji tzw. dane szczególnej kategorii zostają przekazane dobrowolnie w celu realizacji usługi i przesyłania oferty marketingowej zgodnie z Regulaminem Serwisu. Podstawa prawna: Serwis Internetowy przetwarza dane osobowe na podstawie wyrażonej zgody, jest to niezbędne do wykonania umowy, do wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na administratorze, na podstawie prawnie uzasadnionych interesów administratora i jest niezbędne do ochrony żywotnych interesów osoby, której danej dotyczą lub innej osoby fizycznej. Dane osobowe będą przetwarzane przez okres obowiązywania Umowy lub wniesienia uzasadnionego sprzeciwu. Użytkownik ma prawo poprawiania danych, usuwania, ograniczenia przetwarzania a także wniesienia sprzeciwu, oraz przeniesienia ich do innego administratora. Podanie danych nie jest wymogiem ustawowym lecz umownym i jest dobrowolne jednak niezbędne do wypełnienia umowy. Dane będą wykorzystywane do automatycznego podejmowania decyzji w celu przygotowania wyboru ofert matrymonialnych dopasowanych do kandydata. Użytkownik ma prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego na adres Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa. Więcej informacji na temat przetwarzania danych znajdziesz w Polityce prywatności Serwisu.

Napisz lub zadzwoń do nas
Tel: (22) 201 25 89
w dni powszednie 11:00-16:00Fax: (22) 201 25 87


MyDwoje - krok po kroku

powered by WEB interface
Serwis MyDwoje.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.   Akceptuję
zamknij