Jak samotny mężczyzna odczuwa samotność

Samotny mężczyzna z wyboru lub mimo woli

Witam Was, mówi się samotni łączcie się, więc postanowiłem do Was napisać, gdyż trapi mnie samotność. Jestem samotnym mężczyzną, który coraz bardziej tęskni za drugą osobą. Kiedyś wydawało mi się, że to mój wybór, bo chcę poświęcić się pracy, chcę być niezależny i się "wyszumieć". Dużo podróżowałem, więc nie potrzebowałem kogoś, kto marudziłby mi, że znów nie ma mnie w domu. Ale teraz, gdy skończyłem 35 lat wiem, że przegapiłem kilka ważnych rzeczy. Przegapiłem szansę na miłość. I cóż ma począć samotny mężczyzna bez widoków na związek? Postanowiłem do Was napisać. Zależy mi na poznaniu kogoś, ale przez te wszystkie lata nie nauczyłem się nawiązywania relacji z kobietami. Nie wiem, czy im się podobam, nie mam śmiałości tak po prostu podejść, zaczepić, zagadać. Jestem zupełnie przeciętny, więc boje się odrzucenia przez kobietę, która mogłaby się mi spodobać. Może u Was uda mi się kogoś poznać? Pozdrawiam, Mirek, 35 lat

Samotność boli także mężczyzn

Drogi Mirku, MyDwoje portal randkowy odpowiada: Dla niektórych mężczyzn drogą życiową jest samotność z wyboru, życie w pojedynkę. Zazwyczaj są to osoby niezależne, wiedzące o tym, że ich tryb życia nie sprawdziłyby się po założeniu rodziny. Inni nie spotkali wymarzonej kobiety, a tylko pod tym warunkiem chcą wejść w stały związek, bądź po prostu nie wiedzą jak szukać, aby znaleźć swoją drugą polówkę. Dla części mężczyzn samotność jest jedynie etapem w życiu. Większość jednak deklaruje, że samotność jest problemem. Co prawda chcą być szczęśliwi i wiedzą, że stały związek może dać im to szczęście, jednak uważają, że z różnych powodów jest to dla nich absolutnie nieosiągalne, np. w sytuacji gdy odczuwają strach przed miłością.

Samotni mężczyźni cierpią z powodu samotności: jedni dlatego, że nigdy nie udało im się spotkać kobiety, która mogłaby być potencjalną partnerką, inni ponieważ spotkali już potencjalną partnerkę, ale nie potrafili nawiązać z nią bliższej znajomości i wejść w trwałą relację. Brak pewności siebie i nieśmiałość to jedno, ale im dłużej jest się samemu, tym bardziej odczuwa się lęk przed odrzuceniem.

Buduj poczucie własnej wartości

W obu przypadkach należy podjąć konkretne kroki, aby zmienić postrzeganie siebie. Najlepiej zacząć od odbudowania poczucia własnej wartości. Warto zrozumieć, że dla różnych kobiet, co innego jest atrakcyjne w mężczyźnie. Nie każda marzy o tym samym. Również Ty masz w sobie mnóstwo wspaniałych cech, które mogą być tym, co kobiety zafascynuje i przyciągnie właśnie do Ciebie. Musisz to odkryć i docenić.  Może po prostu spójrz w lustro i powiedz do siebie - jestem wart zainteresowania, pomyśl pozytywnie o sobie. Zacznij od przeglądu Twoich mocnych i słabych stron. Sumiennie wylicz wszelkie swoje walory i braki. Bądź szczery, a ze zdumieniem stwierdzisz, że lista tych mocnych jest imponująca, ale też poznasz, co możesz  w sobie zmienić lub udoskonalić.

Nigdy więcej nie nazwiesz się samotnym mężczyzną

Może teraz trudno Ci w to uwierzyć, ale wiele kobiet marzy by poznać kogoś takiego, jak Ty. Zawalcz o miłość. Nie musisz się spieszyć, lepiej daj sobie czas. Pamiętaj jednak, że w końcu musisz przejąć inicjatywę, bo inaczej nie dowiesz się, jak dana znajomość może się skończyć. Nie zapomnij jednak, że podstawą udanego związku jest cierpliwość, kompromis i zauważanie potrzeb drugiej strony. Dlatego pracowicie buduj zaufanie w każdej nowej znajomości wartej zachodu. Słuchaj głosu serca oraz własnego rozsądku, a nie tego, co mówią inni. Uważnie wybierz partnerkę, omijaj szerokim łukiem te, które mogą podważyć Twoje poczucie własnej wartości. Uwierz, że w końcu spotkasz swoją bratnią duszę i nigdy więcej nie nazwiesz się samotnym mężczyzną.

Porzuć samotność mężczyzny, a zyskasz szansę na:

  • pokonanie samotności
  • nową miłość
  • stabilne uczucie
  • przyjaciela i partnera na całe życie


Zarejestruj się w MyDwoje.pl i sprawdź, kto do Ciebie pasuje.

Czytaj więcej o pokonywaniu samotności:


Samotni w Święta, na Boże Narodzenie, w Sylwestra
Sam wśród par
Samotni na Facebooku
Przyczyny samotności
Długo byłeś sam - związek po przerwie
Rozstanie - znowu jesteś sam

Samotni rodzice w poszukiwaniu miłość
Wiecznie samotny mężczyzna
Samotni ojcowie poszukują partnerki
Samotny mężczyzna - jak mężczyzna odczuwa samotność
Samotny wdowiec pozna panią
Samotne dziewczyny szukają miłości

Portal z czatem dla samotnych
Imprezy dla samotnych 
Komentarze (22)

Jak samotny mężczyzna odczuwa samotność - dodaj komentarz
Rr; 2019-10-27 21:56:29 
Ktoś tu napisał bardzo mądry komentarz.. Chemia chemia a wskazówki są na pocieszenie dla odrzuconych .Niestety taka prawda. Te wszelakie porady, triki psychologiczne niewiele dają.
Też jestem grubo po 30 tce. Moje zaloty i pewnośc siebie skończyły się odrzuceniem. Potem przytrafił mi się wypadek, krwiak mózgu i pozamiatane
Oye; 2019-03-27 15:49:13 
komentarz usunięty przez moderatora
Bxbdbxn; 2019-02-25 08:21:14 
Samotnosc to samotnosc. Trzeba sie z tym oswoic. I ja przezyc. Albo nie byc samotnym. Tak czy siak zle. Powodzenia.
Wolnytotak; 2019-02-03 14:24:51 
Wszystko zależy tak naprawdę od otoczenia i wpływu innych ludzi na nas, przyznam że też Jestem samotny lecz wcale nie na swoję życzenie tylko dziewczyna mnie zdradziła, trudno mi poznać osobę której by na mnie zależało bo mieszkam na bezludziu mimo to jestem komunikatywny i odważny a związki na odległość nie mają sensu, Myśle o chodzeniu na prostytutki ale za moment rozkoszy liczą sobie dużo dlatego dziewczyny tracą wartość w moich oczach, Ale jak bym miał prawdziwą szansę wykorzystał bym ją.
Karolcia; 2019-01-26 21:38:20 
Jestem/byłam mężatka pond rok. Wszystko było pięknie super do czasu aż nie zamieszkaliśmy ze sobą. Nie mieszkaliśmy nigdy przed ślubem razem każde z nas mieszkało w innej części Anglii, ale pomino wszystko zdecydowaliśmy się na ślub. Czy żałuje dokańca nie wiem. Moj mąż to człowiek bardzo chciwy na pieniądze jak się okazało. Wiedziałam ze jest oszczędny ale , ze aż do takiego stopnie , ze mam ograniczona energię i ogrzewanie w okresie zimowym to poprostu przechodzi ludzkie pojęcie. Każde z nas ma swoje pieniądze nie mamy wspólnego konta, jeżeli mi braknie do wypłaty moj mąż owszem pomoże mi udzielając mi pożyczki na dana kwotę., która muszę oddac ja dostanę wypłatę. Największe problemy zaczęły się czy przez własna głupotę wpadłam w problemy finansowe. Wtedy moj jeszcze obecny maluzonek poprostu kopna nie w tyłek. Założył separacje tak z dnia na dzień dowiedziałam się ze moje maluzenstwo przestało istnieć. Takie wsparcie otrzymałam od osoby, która powinna wspierać i które przysięgała na dobre i na złe. Przykre jest to. Jedyna rzeczą jaka pominą moj mąż w tym wszystkim jest to ze długi można pospłacać ale zerwanej wiesi i straconego zaufania już się nie da odbudować.
dercy lyne ; 2018-12-18 11:56:36 
komentarz usunięty przez moderatora
Marek; 2018-10-05 15:59:49 
komentarz usunięty przez moderatora
XYZ; 2018-08-26 19:22:50 
Wymagania z kosmosu czyli jakie kasa czy traktowanie
yxxyy; 2018-04-02 23:01:52 
Ile jest takich facetów, co zamiast się z kimś związać, wolą pracę albo podróże albo imprezy. Potem ich czas mija i dopiero się budzą z ręką w nocniku. Nie żal mi ich, bo przez ten czas na pewno mogli się z kimś związać, ale tego nie zrobili, to jest ich własny wybór.
PS; 2018-03-11 18:34:08 
komentarz usunięty przez moderatora

1-10 | 11-20 | 21-22 |

Dołącz do nas

* Pola obowiązkowe

Nieprawidłowy adres E-mail
Hasło musi zawierać minimum 6 znaków
Hasło różni się od podanego wcześniej
Podaj datę urodzenia

lub zarejestruj się przez facebooka

Klauzula Informacyjna My Dwoje: 1. Administratorem danych osobowych (ADO), czyli podmiotem decydującym w jaki sposób będą przetwarzane... Twoje dane osobowe jest: Fire Media Interactive Ltd, Kemp House, 152-160 City Road, EC1V 2NX Londyn, Wielka Brytania. 2. ADO wyznaczył Inspektora Danych Osobowych, z którym kontakt jest możliwy pod adresem e-mail [email protected], 3. Twoje dane osobowe są gromadzone i przetwarzane w następujących celach: - realizacji zawartej z Tobą umowy, w tym umożliwienia nam świadczenia usług drogą elektroniczną, - realizowania usług oferowanych przez serwis na podstawie wyrażonej przez ciebie zgody, - w celach podatkowych, rachunkowych i ewentualnych roszczeń i. in.– na podstawie obowiązujących i nałożonych na ADO przepisów prawa oraz do ochrony żywotnych interesów osoby, której danej dotyczą lub innej osoby fizycznej, -celach marketingowych w tym prowadzenie marketingu bezpośredniego, prowadzenia badań i analiz serwisu, między innymi pod kątem jego funkcjonalności, poprawy działania czy też oszacowania głównych zainteresowań i potrzeb użytkowników - na podstawie prawnie uzasadnionego interesu ADO, 4. Twoje dane są przekazywane do zaufanych podmiotów współpracujących z serwisem w ściśle określonych celach. 5. Dane osobowe będą przechowywane przez czas obowiązywania zawartej umowy, a po tym czasie przez okres wymagany obowiązkami nałożonymi na ADO przepisami prawa, tj. obsługi po usługowej, dochodzenia ew. roszczeń w związku z wykonywaniem umowy, w celu wykonania obowiązków wynikających z przepisów prawa, w tym w szczególności podatkowych i rachunkowych oraz w celach prawnie uzasadnionego interesu ADO maksymalnie przez okres 30 lat. 5. Osoba, której dane są przetwarzane w granicach określonych w RODO ma prawo do żądania od administratora dostępu do swoich danych osobowych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, a także przenoszenia danych oraz wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa, a w przypadku wyrażenia dobrowolnej zgody na przetwarzanie danych osobowych – prawo do cofnięcia tej zgody w dowolnym momencie, co nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem, 6. Dane będą wykorzystywane do automatycznego podejmowania decyzji w celu przygotowania wyboru ofert matrymonialnych dopasowanych do kandydata, 7. Dodatkowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności Serwisu.

Napisz do nas

Konsultacje telefoniczne są dostępne w abonamentach +

Pomoc

Kobiece twarze MyDwoje

Zarejestruj się za darmo i przeglądaj dalej

Zarejestruj się

Ogłoszenia matrymonialne - Kobiety:

Ogłoszenia matrymonialne - Mężczyźni:

MyDwoje - krok po kroku

1. Zarejestruj się i wypełnij profil
2. Wypełnij test partnerski
3. Obejrzyj propozycje partnerów
4. Napisz wiadomość
5. Zakochaj się!


Szanowna Użytkowniczko, Szanowny Użytkowniku!

Nasza strona używa plików cookie w celu personalizowania treści i reklam, zapewnienia funkcji mediów społecznościowych i analizy ruchu na naszej stronie. Udostępniamy również informacje o korzystaniu z naszej strony internetowej naszym zaufanym partnerom. Dzięki cookies możemy dopasować wyświetlaną treść do Twoich preferencji.

Zaakceptuj wszystkie stosowane przez nas pliki cookie lub dokonaj własnych ustawień i zmieniając zakres swojej zgody w ustawienia zaawansowane. Czytaj więcej o ciasteczkach w Polityce prywatności.  Jeżeli korzystasz ze strony, wyrażasz zgodę na stosowanie przez nas plików cookie.


 
zamknij