Wiecznie samotny mężczyzna

  • Podziel się na:
  • Dodaj do facebook.com
  • Dodaj do twitter.com
  • Dodaj do wykop.pl
  • Dodaj do gogole+
  • Dodaj do Linkedin
  • Dodaj do Pinterest

Przyczyny braku powodzenia u kobiet

Samotny, wiecznie samotny mężczyzna

Samotny mężczyzna ma niełatwe życie, szczególnie wtedy, kiedy tak naprawdę nie chce być już singlem. Zapewne robi wówczas wszystko, by spotkać i rozkochać w sobie drugą połówkę. Problem w tym, że czasem te starania mogą być… zbyt intensywne, a zachowanie – niemile widziane przez panie. Warto zatem zastanowić się, jakie męskie cechy drażnią kobiety? 

Czasem przed popełnieniem kilku poważnych błędów skutecznie przestrzegają nas różnego typu poradniki. Jednak częściej znacznie lepszym rozwiązaniem jest po prostu delikatna obserwacja partnerki i zwracanie bacznej uwagi na to, czy rozmowa jest dla niej przyjemnością.

Zbyt szybko wyznajesz miłość

Poznałeś kobietę, sądzisz, że jesteście stworzeni dla siebie, dlatego bardzo wcześnie mówisz o uczuciach. Mówi się, że bardzo szybko wyznawana miłość i chętne mówienie o swoich głębokich uczuciach to domena pań. To jest jednak tylko jeden ze stereotypów. Panowie, szczególnie ci, którzy już bardzo długo szukają swojej drugiej połówki, też czasem dają się ponieść emocjom i zdecydowanie zbyt szybko mówią o swoich uczuciach. Reakcję drugiej strony przybliża 32-letnia Martyna:

- Jakiś tydzień temu byłam na trzeciej randce z Pawłem. Wszystko było dobrze, cieszyłam się miła atmosferą. Ale w pewnym momencie on spojrzał na mnie czułym wzrokiem i po prostu… wyznał mi miłość. Wiem, że ogólnie powinno mnie to ucieszyć, ale niestety stało się zupełnie inaczej – po prostu od razu poczułam się osaczona, pomyślałam, że jeszcze nie daj Boże mi się zaraz oświadczy. I chociaż to fajny samotny mężczyzna, to nie mam ochoty na kolejne spotkanie. Boję się, że uczucia kogoś, kto zakochuje się tak szybko, będą niestabilne i bardzo krótkie – podkreśla Martyna.

Rzeczywiście, „płomienny” charakter związany z uczuciami budzi pewien lęk i poczucie niepokoju. Ponadto, większość singli ma za sobą różne negatywne doświadczenia ze związkami. Nagłe wyznanie miłości już po jednym czy dwóch spotkaniach może więc kojarzyć się z kimś niezbyt stabilnym w uczuciach.

Często panie, które bardzo szybko słyszą wyznanie miłości od partnera, wspominają o tym, że dla nich takie słowa mają mniejszą wartość. Wszystko z powodu wrażenia, że osobie, która widzi nas dwa razy i mówi o miłości, najwidoczniej bardzo łatwo jest szastać takimi słowami. A to nie budzi zaufania.

Warto zatem poczekać na najbardziej odpowiedni moment – taki, który pokaże partnerce, że wyznanie uczuć jest dobrze przemyślane i oparte na solidnej podstawie.

Kobieta czuje się osaczona

O „osaczaniu”, które bywa błędem zbyt nadgorliwych panów, mówi 30-letnia Agata:

- Jak dla mnie „osaczanie” to idealna nazwa. Coś takiego uwielbiał robić chłopak, a właściwie mężczyzna, z którym spotykałam się ostatnio. Byliśmy na pierwszej randce, potem na drugiej i trzeciej. I nagle zaczął się zachowywać zupełnie inaczej – ciągle pisał, nieustannie wypytywał o której kończę, co będę potem robić, co planujemy na wieczór, kim jest ten a nie inny kolega z pracy – szczerze mówiąc, to było okropne. Trochę miałam tego dość, a trochę nawet się wystraszyłam. Nie mówię, że myślałam o jakimś wolnym związku, ale taki nacisk z jego strony też nie był przyjemny. Zerwałam tę znajomość – wspomina Agata.

Bardzo często takie postępowanie ze strony singla wcale nie wynika ze złych intencji czy podejrzanych zamiarów. Wręcz przeciwnie – niektórzy panowie starają się po prostu za wszelką cenę zatrzymać szczęście, które ich spotkało i to, na co bardzo długo czekali – czyli wymarzoną drugą połówkę. Chwilowy brak kontaktu ich niepokoi, podobnie jak niemożność spotkania ze strony partnerki. A zaniepokojeni – pytają i dociekają....

 
Komentarze (2)

Wiecznie samotny mężczyzna  - dodaj komentarz
Ada; 2015-08-23 18:44:26 
Zgadzam się w 100% , jestem kobietą i takie zachowania skutecznie potrafią odstraszyć potencjalną partnerkę. Kiedyś sama trafiłam na tego typu panów. Pierwszy już po tygodniu znajomości chciał ze mną zamieszkać, drugi osaczał mnie na każdym kroku niemal od początku znajomości - bombardując telefonami i smsami. Oczywiście czym prędzej zakończyłam te znajomości. Dlatego radzę - Panowie weźcie sobie lepiej te rady do serca :)
Florence; 2015-06-18 17:46:33 
mam w pracy takiego wiecznego singla, 34 lata, nudziarz, siedzi w pracy do 22, malomowny. No coź, dziewczyny tego nie lubia. Musi byc facet do tańca i do różańca i mieć hobby i meić czas tylko dla kobiety. Zal mi go, ale moze juz tak musi byc, ze niektorzy zostaja wiecznym starymi kawalerami... inni znow musza isc na ksiedza. No ale jak ktos z tym nie jest szczesliwy to na pewno powinien cos z tym zrobic, ten artykul daje tu kilka dobrych rad.

Dołącz do nas!
* POLA OBOWIĄZKOWE
e-mail:*
hasło (min. 6 znaków):*
powtórz hasło:*
jestem:*
  kobietą piksel
  mężczyzną
data urodzenia:*
skąd znasz mydwoje.pl:
*Oświadczam, iż zapoznałem się z Regulaminem świadczenia usług oraz Polityką prywatności i je akceptuję.
*Zgoda na przesyłanie informacji handlowych drogą elektroniczną (powiadomienia dzienne i natychmiastowe). Zgodę można wycofać w każdej chwili.
Wyrażam zgodę na Newsletter z ofertami matrymonialnymi i wydarzeniami dla singli.

lub zarejestruj się przez Facebooka
facebook register

Administratorem podanych danych osobowych jest: Katarzyna Bieber reprezentująca Serwis Doboru Partnerskiego z siedzibą przy ul. Domaniewskiej nr 37 lok. 2.43, Warszawa 02-672, NIP: 9511875187. Administrator wyznaczył IOD, jest nią Małgorzata Lewandowska, z którą kontakt jest pod adresem e-mail iod@mydwoje.pl. Kategorie danych jak: e-mail, data urodzenia, fotografia, wiek, zawód, miasto, charakterystyka, poglądy oraz dane dotyczące preferencji tzw. dane szczególnej kategorii zostają przekazane dobrowolnie w celu realizacji usługi i przesyłania oferty marketingowej zgodnie z Regulaminem Serwisu. Podstawa prawna: Serwis Internetowy przetwarza dane osobowe na podstawie wyrażonej zgody, jest to niezbędne do wykonania umowy, do wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na administratorze, na podstawie prawnie uzasadnionych interesów administratora i jest niezbędne do ochrony żywotnych interesów osoby, której danej dotyczą lub innej osoby fizycznej. Dane osobowe będą przetwarzane przez okres obowiązywania Umowy lub wniesienia uzasadnionego sprzeciwu. Użytkownik ma prawo poprawiania danych, usuwania, ograniczenia przetwarzania a także wniesienia sprzeciwu, oraz przeniesienia ich do innego administratora. Podanie danych nie jest wymogiem ustawowym lecz umownym i jest dobrowolne jednak niezbędne do wypełnienia umowy. Dane będą wykorzystywane do automatycznego podejmowania decyzji w celu przygotowania wyboru ofert matrymonialnych dopasowanych do kandydata. Użytkownik ma prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego na adres Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa. Więcej informacji na temat przetwarzania danych znajdziesz w Polityce prywatności Serwisu.

Napisz do nas


Fax: (22) 201 25 87


Konsultacje telefoniczne
są dostępne w abonamentach VIP


MyDwoje - krok po kroku

powered by WEB interface
Serwis MyDwoje.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.   Akceptuję
zamknij