Biuro matrymonialne > Poradnik > Poszukiwanie partnera > Idealny Partner > Męskie cechy drażnią kobiety?

Męskie cechy drażnią kobiety?

 • Podziel się na:
 • Dodaj do facebook.com
 • Dodaj do twitter.com
 • Dodaj do wykop.pl
 • Dodaj do gogole+
 • Dodaj do Linkedin
 • Dodaj do Pinterest

Najmniej pożądane cechy panów

Czego nie lubią kobiety?

Cechy, które irytują kobiety

Nasze  internetowe biuro matrymonialne postanowiło sprawdzić jakie męskie cechy drażnią kobiety i czego kobiety nie mogą zaakceptować u mężczyzn. Przyjrzyjmy się temu, jak nielubiane cechy wpływają na związek.

Wśród najmniej pożądanych przez panie dominują następujące męskie cechy:
 • Brak wrażliwości.  Kobiety często podkreślają, iż czują się niezrozumiane w sytuacji, w której podczas gdy one prezentują wachlarz emocji (np. podczas oglądania smutnego filmu), ich partnerzy pozostają niewzruszeni. Nie chodzi tutaj o to, aby mężczyzna zaczął płakać razem ze swoją partnerką, ponieważ może to zostać ocenione jako brak męskości. Wystarczy jednak okazać chociaż odrobinę zrozumienia dla delikatnej kobiecej psychiki. Ciepłe słowo, przytulenie, zapewnienie o zrozumieniu,  empatia w związku, mogą tutaj zdziałać naprawdę bardzo wiele.
 • Bałaganiarstwo. Niestety, poznając opinie wielu osób, można przypuszczać, iż to panowie należą do płci znacznie mniej dbającej o porządek. Dla kobiet szczególnie zadziwiający i nawet irytujący wydaje się fakt, iż mężczyźni nie tylko nie lubią sprzątać, ale nawet nie zauważają braku porządku wokół siebie. Dlatego ważne jest, aby mężczyzna choć przez pół godziny tygodniowo przestał analizować rzeczy „ważne” i po prostu dostrzegł kurz na półkach. Związek bałaganiarza z pedantem może być szczęśliwy, lecz będzie wymagać pewnych kompromisów.
 • Zapominanie o ważnych datach. Najczęściej wynika to z faktu, iż mężczyźni nie zdają sobie sprawy z tego, iż kobiety czekają na ważną rocznicę już na wiele tygodni przed. Spodziewają się niespodzianki, czułości, dlatego w sytuacji, w której partner w ogóle nie pamięta o rocznicy, pojawia się szczególne rozczarowanie. Według mężczyzny natomiast, okazywanie partnerce miłości na co dzień, poprzez różne działania, powinno w zupełności wystarczyć. By jednak uniknąć nieporozumień i stać się jeszcze „większym” w oczach ukochanej, warto poświęcić kilka minut na wpisanie ważnych dat do komputerowego kalendarza.


Okazuje się, że tym, co drażni kobiety, deklarujące - szukam partnera, jest między innymi skromność. Nieskromność czy też „przechwalanie się” jest często wiązane z taką cechą jak ambicja. Istnieje zatem przypuszczenie, że mężczyzna lubiący chwalić się swoimi sukcesami czy zasobami, będzie również  dążył do ich zdobycia, a tym samym zapewnienia sobie i partnerce dobrobytu.


Badacze z University of California udowodnili również, iż kobiety jako negatywne męskie cechy wymieniają przesadne dbanie o swój wygląd zewnętrzny i spędzanie zbyt dużo czasu przed lustrem. Nietrudno bowiem zauważyć, że szczególna pielęgnacja wyglądu należy w naszej kulturze przede wszystkim do pań, stąd mężczyzna, który poświęca temu obszarowi życia zbyt dużo czasu wydaje się po prostu mniej męski.

 

Wpływ nielubianych cech na związek


Jeżeli odnalazłeś u siebie jedną z wyżej wymienionych cech, zapewne zastanawiasz się, jak bardzo negatywny może być wpływ nielubianych cech na związek. Prawda jak zwykle leży pośrodku. Powyższe typowo męskie cechy to pewne ogólne stwierdzenia i jedynie w skrajnej formie mogą stać się zagrożeniem dla związku. Na całość Twojej osoby składa się wiele różnych cech i dopiero ta wyjątkowa kombinacja fascynuje Twojego partnera.


Spróbuj wskazane przez nasz portal matrymonialny wyznaczniki tego, co drażni kobiety, potraktować pozytywnie, jako wskazówki do ulepszenia związku (np. zrób chociaż mały krok w kierunku tego, aby pozbyć się bałaganiarstwa lub nadmiernego kontrolowania partnera).


I pamiętaj: nawet jeżeli obecnie wydaje Ci się, iż posiadasz bardzo niekorzystny układ cech, nie zmniejsza to prawdopodobieństwa, że gdzieś na świecie żyje osoba, która pokocha Cię właśnie za to, jaki jesteś, a wpływ nielubianych cech na związek nie będzie bardzo negatywny. Czasami tylko trzeba włożyć trochę więcej energii, starań i pracy nad samym sobą, aby tę drugą połówkę odnaleźć, samo myślenie: szukam drugiej połówki nie wystarcza.Źródła:

www.womenfolks.net

www.alligator.org

www.dailymail.co.uk

www.sedonamethodcommunity.com 
Komentarze (3)

Męskie cechy drażnią kobiety? - dodaj komentarz
Zenio; 2016-01-12 07:33:13 
No no , bardzo skromna i bardzo mądra ! ! ! ! Ha...Ha...Ha... ale ubaw.
zakochana; 2016-01-05 13:52:57 
Mnie najbardziej wkurza jak facio nie chce zostawić dla mnie rodziny tj.żony, dzieci, całej swojej przeszłości bogatej. Taki niezdecydowany mały chłopczyk : cmoka, namyśla się, mówi - spokojnie powoli powiem żonie żeby sama wyniosła się z mojego życia. Przecież wie jak go kocham i czeka go przeszczęśliwe życie u mojego boku. Jestem tak śliczna,młoda, zgrabna i szalenie mądra. Z wielkim trudem wymieniłam moje zalety bo jeszcze do tego jestem bardzo skromna.
Aga; 2015-09-05 12:19:17 
Dopisałabym jeszcze kilka innych irytujących cech np. w każdej kwestii są autorytetami, na wszystkim się znają. Co niektórzy, bywają też nadopiekuńczy, we wszystkim chcą wyręczać kobietę - zwłaszcza w męskich zajęciach. Najbardziej wkurza mnie jak mężczyzna chce nosić moją torebkę, bo rzekomo jest ciężka. No i te ich wielogodzinne spotkania z kolegami przy piwku. Kompletnie też nie rozumieją dlaczego jesteśmy zazdrosne o ich atrakcyjne koleżanki z pracy.

Dołącz do nas!
* POLA OBOWIĄZKOWE
e-mail:*
hasło (min. 6 znaków):*
powtórz hasło:*
jestem:*
  kobietą piksel
  mężczyzną
data urodzenia:*
skąd znasz mydwoje.pl:
*Oświadczam, iż zapoznałem się z Regulaminem świadczenia usług oraz Polityką prywatności i je akceptuję.
*Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych w celach marketingowych.
*Zgoda na przesyłanie informacji handlowych drogą elektroniczną (powiadomienia dzienne i natychmiastowe). Zgodę można wycofać w każdej chwili.
Wyrażam zgodę na Newsletter z ofertami matrymonialnymi i wydarzeniami dla singli.

lub zarejestruj się przez Facebooka
facebook register

Administratorem danych osobowych jest Katarzyna Bieber, prowadząca działalność gospodarczą pod firmą "My Dwoje" z siedzibą przy ul. Domaniewskiej nr 37 lok. 2.43, Warszawa 02-672, NIP: 9511875187. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie w celu przesyłania oferty marketingowej. Informacje handlowe są wysyłane drogą elektroniczną w celu realizacji umowy (informacje od administratora danych serwisu, informacje o kompletności profilu oraz kontaktów z innymi użytkownikami portalu). Informujemy, że zebrane dane osobowe nie będą udostępniane, z wyjątkiem podmiotów uprawnionych do tego na podstawie przepisów prawa. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści oraz poprawiania swoich danych osobowych po zalogowaniu w zakładce Ustawienia/Ustawienia-prywatności. Zgoda na gromadzenie i przetwarzanie danych może być w każdej chwili odwołana. Zgoda może być również odwołana w zakresie przetwarzania danych na cele marketingowe.

Zadzwoń lub napisz do nas
tel: (22) 201 25 89
fax: (22) 201 25 87


codziennie 11.00 - 23.00
MyDwoje - krok po kroku

powered by WEB interface
Serwis MyDwoje.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.   Akceptuję
zamknij