Biuro matrymonialne > Poradnik > Samotność > Sposób na samotność > Samotni rodzice w poszukiwaniu miłości

Samotni rodzice w poszukiwaniu miłości

  • Podziel się na:
  • Dodaj do facebook.com
  • Dodaj do twitter.com
  • Dodaj do wykop.pl
  • Dodaj do gogole+
  • Dodaj do Linkedin
  • Dodaj do Pinterest

Kto mnie zechce z dzieckiem?

Samotni rodzice w poszukiwaniu miłości

Gdzie samotna mama i samotny ojciec mają szansę znaleźć partnera? Czy samotni rodzice szukają nowej miłości? Czy chcą mieć dzieci w kolejnych związkach? Jakie szanse na rynku singli ma samotna matka? Czy samotny ojciec jest sexy? Internetowe biuro matrymonialne MyDwoje.pl przygotowało raport: samotni rodzice w poszukiwaniu miłości przez Internet. W raporcie wykorzystało dane 53 tys. kobiet w wieku 20-45 lat oraz 63 tys. mężczyzn  w wieku 20-55 lat.

Poszukiwanie miłości w sieci

Co druga singielka szukająca partnera w sieci jest matką. Co trzeci singiel korzystający z Internetu w poszukiwaniu partnerki jest już ojcem. Dla osób pracujących i wychowujących samotnie dzieci Internet jest wygodnym i często jedynym miejscem, w którym zawierają nowe znajomości. Dzięki możliwościom jakie daje sieć, samotna mama nie musi szukać zastępczej opieki dla dzieci by poszukiwać partnera. W Internecie, poza portalami randkowymi i biurami matrymonialnymi, działają także strony, które pomagają singlom zorganizować wolny czas przez wspólne wyjazdy, wyjścia czy kursy. Często są to eventy właśnie dla samotnych rodziców, na których każdy może pojawić się z pociechą.

Dobrze, jeśli partner chce mieć dzieci

Kobiety singielki, które szukają partnera przez Internet są w pełni świadome swoich macierzyńskich planów. Aż 47% kobiet poszukuje partnera, z którym będzie mogła mieć dzieci, 42% jest w tej kwestii niezdecydowana i uzależnia decyzję od tego, co powie w tej kwestii nowy partner. 11% singielek w wieku 20-45 lat  definitywnie nie chce mieć dzieci w nowym związku. Panowie są bardziej przyjaźni planom rodzinnym. Tylko 6% panów zdecydowanie nie chce mieć dzieci z nową partnerką, a aż 46% panów planuje posiadanie dzieci w nowym związku. Prawie połowa panów (47%)  jest niezdecydowanych i uzależnia decyzję o dziecku od celów i potrzeb swojej przyszłej partnerki.

Samotni rodzice randkując przez Internet nie porzucają planów rozszerzania rodziny. Wręcz przeciwnie. Aż 24% samotnych ojców i 23% samotnych matek planuje kolejne dziecko w przyszłym związku.

Nowe dziecko w nowym związku

Znamienne jest, że wraz z doświadczeniem rodzicielstwa zwiększa się część rodziców, którzy dalsze plany poszerzania rodziny uzależniają od nastawienia przyszłego partnera do tej kwestii. Aż 63% ojców i 56% matek pozostawia tę decyzję do dyskusji z nowym partnerem / partnerką.

Dane z MyDwoje.pl odbiegają zapewne w części od przekroju wszystkich singli z serwisów randkowych. Jako portal matrymonialny serwis przyciąga szczególnie rodziców informując potencjalnych partnerów o stanie posiadania dzieci, ich dalszych planach rozwoju rodziny oraz  ułatwia ograniczenie swoich poszukiwań do kręgu osób akceptujących partnera z dzieckiem.

Czytaj także:

Nikt nie zechce mnie z dzieckiem
Samotna mama szuka partnera
Samotni ojcowie poszukują partnerki
Samotny tata wchodzi w nowy związek
Samotne ojcostwo
Samotny rodzic na urlopie z dzieckiem


 
Komentarze (3)

Samotni rodzice w poszukiwaniu miłości  - dodaj komentarz
Natalia; 2016-10-11 21:17:22 
komentarz usunięty przez moderatora
robert; 2016-01-17 19:54:53 
nie zgadzam się z opinia że panowie szukają kobiet bez dzietnych.W pewnym wieku oraz zawirowaniami z płodnością kobiet zdecydowanie jest lepiej szukać
partnerki które mają dzieci/dowód że mogą mieć/dla partnera który chce mieć dzieci w następnym związku.Myśląc dalej zdecydowanie będzie to lepszy i trwalszy związek z dziećmi niż ich brak.
Pozdrawiam robert
jusia; 2015-11-15 23:40:16 
Każdy pewnie chciałby być w związku, który będzie szczęśliwy i będzie trwał do końca życia. Ale nie zawsze to się udaje, dlatego samotni rodzice również pragną poznać kogoś z kim być może stworzą nowy związek. Niestety panowie w portalach randkowych szukają na ogół pań, które są bezdzietne, nie mają żadnych zobowiązań. Dlatego trudniej samotnemu rodzicowi, a szczególnie samotnym matkom poznać odpowiedzialnego, dojrzałego mężczyznę, który zaakceptuje także dzieci z poprzedniego związku.

Dołącz do nas!
* POLA OBOWIĄZKOWE
e-mail:*
hasło (min. 6 znaków):*
powtórz hasło:*
jestem:*
  kobietą piksel
  mężczyzną
data urodzenia:*
skąd znasz mydwoje.pl:
*Oświadczam, iż zapoznałem się z Regulaminem świadczenia usług oraz Polityką prywatności i je akceptuję.
*Zgoda na przesyłanie informacji handlowych drogą elektroniczną (powiadomienia dzienne i natychmiastowe). Zgodę można wycofać w każdej chwili.
Wyrażam zgodę na Newsletter z ofertami matrymonialnymi i wydarzeniami dla singli.

lub zarejestruj się przez Facebooka
facebook register

Administratorem podanych danych osobowych jest: Katarzyna Bieber reprezentująca Serwis Doboru Partnerskiego z siedzibą przy ul. Domaniewskiej nr 37 lok. 2.43, Warszawa 02-672, NIP: 9511875187. Administrator wyznaczył IOD, jest nią Małgorzata Lewandowska, z którą kontakt jest pod adresem e-mail iod@mydwoje.pl. Kategorie danych jak: e-mail, data urodzenia, fotografia, wiek, zawód, miasto, charakterystyka, poglądy oraz dane dotyczące preferencji tzw. dane szczególnej kategorii zostają przekazane dobrowolnie w celu realizacji usługi i przesyłania oferty marketingowej zgodnie z Regulaminem Serwisu. Podstawa prawna: Serwis Internetowy przetwarza dane osobowe na podstawie wyrażonej zgody, jest to niezbędne do wykonania umowy, do wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na administratorze, na podstawie prawnie uzasadnionych interesów administratora i jest niezbędne do ochrony żywotnych interesów osoby, której danej dotyczą lub innej osoby fizycznej. Dane osobowe będą przetwarzane przez okres obowiązywania Umowy lub wniesienia uzasadnionego sprzeciwu. Użytkownik ma prawo poprawiania danych, usuwania, ograniczenia przetwarzania a także wniesienia sprzeciwu, oraz przeniesienia ich do innego administratora. Podanie danych nie jest wymogiem ustawowym lecz umownym i jest dobrowolne jednak niezbędne do wypełnienia umowy. Dane będą wykorzystywane do automatycznego podejmowania decyzji w celu przygotowania wyboru ofert matrymonialnych dopasowanych do kandydata. Użytkownik ma prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego na adres Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa. Więcej informacji na temat przetwarzania danych znajdziesz w Polityce prywatności Serwisu.

Napisz lub zadzwoń do nas
Tel: (22) 201 25 89
w dni powszednie 11:00-16:00Fax: (22) 201 25 87


MyDwoje - krok po kroku

powered by WEB interface
Serwis MyDwoje.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.   Akceptuję
zamknij