Biuro matrymonialne > Poradnik > Samotność > Sposób na samotność > Samotni rodzice w poszukiwaniu miłości

Samotni rodzice w poszukiwaniu miłości

  • Podziel się na:
  • Dodaj do facebook.com
  • Dodaj do twitter.com
  • Dodaj do wykop.pl
  • Dodaj do gogole+
  • Dodaj do Linkedin
  • Dodaj do Pinterest

Kto mnie zechce z dzieckiem?

Samotni rodzice w poszukiwaniu miłości

Gdzie samotna mama i samotny ojciec mają szansę znaleźć partnera? Czy samotni rodzice szukają nowej miłości? Czy chcą mieć dzieci w kolejnych związkach? Jakie szanse na rynku singli ma samotna matka? Czy samotny ojciec jest sexy? Internetowe biuro matrymonialne MyDwoje.pl przygotowało raport: samotni rodzice w poszukiwaniu miłości przez Internet. W raporcie wykorzystało dane 53 tys. kobiet w wieku 20-45 lat oraz 63 tys. mężczyzn  w wieku 20-55 lat.

Poszukiwanie miłości w sieci

Co druga singielka szukająca partnera w sieci jest matką. Co trzeci singiel korzystający z Internetu w poszukiwaniu partnerki jest już ojcem. Dla osób pracujących i wychowujących samotnie dzieci Internet jest wygodnym i często jedynym miejscem, w którym zawierają nowe znajomości. Dzięki możliwościom jakie daje sieć, samotna mama nie musi szukać zastępczej opieki dla dzieci by poszukiwać partnera. W Internecie, poza portalami randkowymi i biurami matrymonialnymi, działają także strony, które pomagają singlom zorganizować wolny czas przez wspólne wyjazdy, wyjścia czy kursy. Często są to eventy właśnie dla samotnych rodziców, na których każdy może pojawić się z pociechą.

Dobrze, jeśli partner chce mieć dzieci

Kobiety singielki, które szukają partnera przez Internet są w pełni świadome swoich macierzyńskich planów. Aż 47% kobiet poszukuje partnera, z którym będzie mogła mieć dzieci, 42% jest w tej kwestii niezdecydowana i uzależnia decyzję od tego, co powie w tej kwestii nowy partner. 11% singielek w wieku 20-45 lat  definitywnie nie chce mieć dzieci w nowym związku. Panowie są bardziej przyjaźni planom rodzinnym. Tylko 6% panów zdecydowanie nie chce mieć dzieci z nową partnerką, a aż 46% panów planuje posiadanie dzieci w nowym związku. Prawie połowa panów (47%)  jest niezdecydowanych i uzależnia decyzję o dziecku od celów i potrzeb swojej przyszłej partnerki.

Samotni rodzice randkując przez Internet nie porzucają planów rozszerzania rodziny. Wręcz przeciwnie. Aż 24% samotnych ojców i 23% samotnych matek planuje kolejne dziecko w przyszłym związku.

Nowe dziecko w nowym związku

Znamienne jest, że wraz z doświadczeniem rodzicielstwa zwiększa się część rodziców, którzy dalsze plany poszerzania rodziny uzależniają od nastawienia przyszłego partnera do tej kwestii. Aż 63% ojców i 56% matek pozostawia tę decyzję do dyskusji z nowym partnerem / partnerką.

Dane z MyDwoje.pl odbiegają zapewne w części od przekroju wszystkich singli z serwisów randkowych. Jako portal matrymonialny serwis przyciąga szczególnie rodziców informując potencjalnych partnerów o stanie posiadania dzieci, ich dalszych planach rozwoju rodziny oraz  ułatwia ograniczenie swoich poszukiwań do kręgu osób akceptujących partnera z dzieckiem.

Czytaj także:

Nikt nie zechce mnie z dzieckiem
Samotna mama szuka partnera
Samotni ojcowie poszukują partnerki
Samotny tata wchodzi w nowy związek
Samotne ojcostwo
Samotny rodzic na urlopie z dzieckiem


 
Komentarze (3)

Samotni rodzice w poszukiwaniu miłości  - dodaj komentarz
Natalia; 2016-10-11 21:17:22 
komentarz usunięty przez moderatora
robert; 2016-01-17 19:54:53 
nie zgadzam się z opinia że panowie szukają kobiet bez dzietnych.W pewnym wieku oraz zawirowaniami z płodnością kobiet zdecydowanie jest lepiej szukać
partnerki które mają dzieci/dowód że mogą mieć/dla partnera który chce mieć dzieci w następnym związku.Myśląc dalej zdecydowanie będzie to lepszy i trwalszy związek z dziećmi niż ich brak.
Pozdrawiam robert
jusia; 2015-11-15 23:40:16 
Każdy pewnie chciałby być w związku, który będzie szczęśliwy i będzie trwał do końca życia. Ale nie zawsze to się udaje, dlatego samotni rodzice również pragną poznać kogoś z kim być może stworzą nowy związek. Niestety panowie w portalach randkowych szukają na ogół pań, które są bezdzietne, nie mają żadnych zobowiązań. Dlatego trudniej samotnemu rodzicowi, a szczególnie samotnym matkom poznać odpowiedzialnego, dojrzałego mężczyznę, który zaakceptuje także dzieci z poprzedniego związku.

Dołącz do nas!
* POLA OBOWIĄZKOWE
e-mail:*
hasło (min. 6 znaków):*
powtórz hasło:*
jestem:*
  kobietą piksel
  mężczyzną
data urodzenia:*
skąd znasz mydwoje.pl:
*Oświadczam, iż zapoznałem się z Regulaminem świadczenia usług oraz Polityką prywatności i je akceptuję.
*Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych w celach marketingowych.
*Zgoda na przesyłanie informacji handlowych drogą elektroniczną (powiadomienia dzienne i natychmiastowe). Zgodę można wycofać w każdej chwili.
Wyrażam zgodę na Newsletter z ofertami matrymonialnymi i wydarzeniami dla singli.

lub zarejestruj się przez Facebooka
facebook register

Administratorem danych osobowych jest Katarzyna Bieber, prowadząca działalność gospodarczą pod firmą "My Dwoje" z siedzibą przy ul. Domaniewskiej nr 37 lok. 2.43, Warszawa 02-672, NIP: 9511875187. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie w celu przesyłania oferty marketingowej. Informacje handlowe są wysyłane drogą elektroniczną w celu realizacji umowy (informacje od administratora danych serwisu, informacje o kompletności profilu oraz kontaktów z innymi użytkownikami portalu). Informujemy, że zebrane dane osobowe nie będą udostępniane, z wyjątkiem podmiotów uprawnionych do tego na podstawie przepisów prawa. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści oraz poprawiania swoich danych osobowych po zalogowaniu w zakładce Ustawienia/Ustawienia-prywatności. Zgoda na gromadzenie i przetwarzanie danych może być w każdej chwili odwołana. Zgoda może być również odwołana w zakresie przetwarzania danych na cele marketingowe.

Zadzwoń lub napisz do nas
tel: (22) 201 25 89
fax: (22) 201 25 87


codziennie 11.00 - 23.00
MyDwoje - krok po kroku

powered by WEB interface
Serwis MyDwoje.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.   Akceptuję
zamknij