Biuro matrymonialne > Poradnik > Samotność > Samotna kobieta - matka > Samotny rodzic na urlopie z dzieckiem

Samotny rodzic na urlopie z dzieckiem

  • Podziel się na:
  • Dodaj do facebook.com
  • Dodaj do twitter.com
  • Dodaj do wykop.pl
  • Dodaj do gogole+
  • Dodaj do Linkedin
  • Dodaj do Pinterest

Wyjechać, odpocząć, poznać kogoś?

Samotny rodzic na urlopie z dzieckiem

Rodzice, którzy samotnie wychowują dzieci, nie mają prostego zadania. Wszystkie obowiązki spadają na ich barki, muszą borykać się też z wieloma obciążeniami emocjonalnymi. W biegu codzienności i nadmiarze wyzwań radosny urlop wydaje się mało realny. Wielu specjalistów podkreśla jednak, że przy odpowiedniej organizacji oraz wyborze właściwego miejsca udane wakacje z dzieckiem są możliwe, ale czy samotny rodzic na urlopie z dzieckiem ma szansę na odpoczynek? Internetowe biuro matrymonialne MyDwoje.pl radzi, co zrobić, by urlop z dzieckiem należał do udanych.

Samotny rodzic – bez szans na odpoczynek?

Jedną z najważniejszych rzeczy, jakie musi uświadomić sobie samotny rodzic jest fakt, że urlop jest nie tylko dla dziecka, ale również – w dużej mierze, dla niego samego. Jak możemy dowiedzieć się na stronie serwisu MyDwoje.pl, wielu samotnych rodziców próbuje zrekompensować dziecku brak drugiego rodzica.  Często polega to na poświęcaniu się na wszelkie możliwe sposoby - w tym także pod względem spędzania wolnego czasu. To błąd, który może skutkować brakiem respektu dziecka wobec potrzeb rodzica. Ponadto, zawsze warto pamiętać, że szczęśliwy rodzic to szczęśliwe dziecko  - nie poświęcaj więc wszystkiego i zrozum, że wakacje to czas dla was, a nie tylko dla twojej pociechy. Jeśli nie będziesz zamykał/ła się na nowe znajomości, może przytrafi Ci się wakacyjna miłość?

Dokąd wyjechać z dzieckiem na urlop?

Wakacje z pociechą muszą być tak dopasowane, aby każde z was miało chwile na swoje przyjemności. Przykładem może być pobyt w Łebie: oferta pokoi na urlop z dzieckiem w Łebie - gdzie dostępny jest wachlarz atrakcji. Wspaniały dzień można zacząć od pójścia na plac zabaw i przejażdżki do Parku Jurajskiego, a wieczór uwieńczyć grillem w gronie świeżo poznanych znajomych. Różnorodny wachlarz atrakcji dla wszystkich można znaleźć także w innych miejscach, takich jak: pensjonat w Łebie, a także tu: Agropark "Dworek pod Lipą" w Świętokrzyskim.

Zanim zdecydujesz się na wybór odpowiedniego pensjonatu, telefonicznie wypytaj o interesujące cię szczegóły. Dowiedz się na przykład, czy wieczorami jest możliwość spędzenia ciekawie czasu przy ognisku obok hotelu – ma to ogromne znaczenie zwłaszcza wtedy, gdy twoja pociecha zaśnie i trzeba będzie mieć ją cały czas „na oku”. Od razu wyeliminuj te miejsca, w których trzeba wyjść gdzieś poza teren hotelu, aby interesująco spędzić czas. Samotny rodzic nie może przecież zostawić dziecka, a też nie chodzi o to, aby cały czas być z nim. Opcja (zależna do wieku dziecka): „pociecha śpi w pokoju dziesięć metrów dalej, a ja siedzę ze znajomymi” jest idealna.

Świetnym rozwiązaniem jest też wynajęcie domku – w ciągu dnia możesz kogoś poznać, a wieczorami spokojnie położyć pociechę spać, mając cały czas sytuację pod kontrolą jednocześnie spędzając czas z nowo poznanymi znajomymi, przy rozstawionym przed domkiem stole.

Wakacje – czas poznawania nowych ludzi

Jak donosi portal dla Singli MyDwoje.pl, wielu samotnych rodziców w ogóle nie bierze pod uwagę możliwości poznania partnera, uważają, że wakacyjny romans nie jest dla nich, co więcej – często odmawiają sobie nawet prawa do częstego spędzenia czasu ze zwykłymi znajomymi. Powodem są jednak nie tyle negatywne zachowania dziecka (np. zazdrość), ale samo przekonanie, że nikt nie zechce mnie z dzieckiem.

To oczywista nieprawda i od uświadomienia sobie tego rozpocznij planowanie nowych znajomości. Eksperci z portalu przekonują, że osoba wychowująca samotnie dziecko ma wiele cech, które są pożądane przez potencjalnego partnera – są nimi opiekuńczość, odpowiedzialność czy wysoki stopień tolerancji na różne doświadczenia życiowe. Dlatego nie przekonuj siebie, że nie warto – pomyśl pozytywnie o sobie, nabierz odwagi i zacznij poznawać wspaniałych ludzi.

Spędzaj wakacje aktywnie

Jak poznać nowe towarzystwo? Przede wszystkim – nie zamykaj się w hotelowym pokoju i nie zajmuj się wyłącznie swoim dzieckiem. Większość miejsc, takich jak te wymienione wyżej, cechuje się tym, że są dopasowane i do dzieci i do rodziców. Jeśli zatem słyszysz wieczorem gwar przy ognisku, nie zastanawiaj się, tylko wskocz w wygodne ubrania i po prostu spytaj, czy możesz się dołączyć. Taka najbardziej bezpośrednia forma zawarcia znajomości jest prostą drogą do spędzenia wspaniałych wieczorów.

Pamiętaj, że nie musisz się tylko „dołączać”! Jeśli twoje dziecko świetnie bawi się z nowopoznanymi kolegami, wykaż inicjatywę i zaproś innych rodziców, zwłaszcza także samotnych, np. na wspólną wycieczkę. Nikt przecież nie powiedział, że propozycja spędzenia czasu w atrakcyjnej formie nie może wypłynąć  właśnie od ciebie.

Czytaj także o samotnych ojcach:

Samotni ojcowie poszukują partnerki

Samotni ojcowie poszukiwani!

Samotne ojcostwo


 
Komentarze (3)

Samotny rodzic na urlopie z dzieckiem  - dodaj komentarz
alskdjf; 2017-04-13 12:38:59 
Macie dzieci samotni rodzice, to się nimi zajmujcie a nie szukajcie okazji do zaliczenia kogoś. Aż strach pomyśleć co z takich dzieci wyrośnie.
madzik; 2015-11-29 17:51:24 
W praktyce, jeśli jedzie się na wakacje z dzieckiem to ciężko jest poznać osobę do stałego związku. Samotnych mężczyzn na ogół interesują tylko przygody na zasadzie: poznać – zaliczyć – zapomnieć. Wakacje sprzyjają raczej flirtom, niż poszukiwaniu partnera. Poza tym nie odważyłabym się wyjść z pokoju hotelowego, gdy dziecko śpi, zwłaszcza gdy jest małe. Różne rzeczy mogą się w tym czasie wydarzyć, nawet jeśli jesteśmy blisko.
Tom; 2015-08-07 22:01:55 
Nad morzem można kogoś poznać. Dziecko bawi się w wielkiej piaskownicy, a ty możesz pogadać np z innymi rodzicami Tylko trzeba się odważyć, bo co tracisz? Najwyżej skończy sie na miłej pogawędce :)

Dołącz do nas!
* POLA OBOWIĄZKOWE
e-mail:*
hasło (min. 6 znaków):*
powtórz hasło:*
jestem:*
  kobietą piksel
  mężczyzną
data urodzenia:*
skąd znasz mydwoje.pl:
*Oświadczam, iż zapoznałem się z Regulaminem świadczenia usług oraz Polityką prywatności i je akceptuję.
*Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych w celach marketingowych.
*Zgoda na przesyłanie informacji handlowych drogą elektroniczną (powiadomienia dzienne i natychmiastowe). Zgodę można wycofać w każdej chwili.
Wyrażam zgodę na Newsletter z ofertami matrymonialnymi i wydarzeniami dla singli.

lub zarejestruj się przez Facebooka
facebook register

Administratorem danych osobowych jest Katarzyna Bieber, prowadząca działalność gospodarczą pod firmą "My Dwoje" z siedzibą przy ul. Domaniewskiej nr 37 lok. 2.43, Warszawa 02-672, NIP: 9511875187. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie w celu przesyłania oferty marketingowej. Informacje handlowe są wysyłane drogą elektroniczną w celu realizacji umowy (informacje od administratora danych serwisu, informacje o kompletności profilu oraz kontaktów z innymi użytkownikami portalu). Informujemy, że zebrane dane osobowe nie będą udostępniane, z wyjątkiem podmiotów uprawnionych do tego na podstawie przepisów prawa. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści oraz poprawiania swoich danych osobowych po zalogowaniu w zakładce Ustawienia/Ustawienia-prywatności. Zgoda na gromadzenie i przetwarzanie danych może być w każdej chwili odwołana. Zgoda może być również odwołana w zakresie przetwarzania danych na cele marketingowe.

Zadzwoń lub napisz do nas
tel: (22) 201 25 89
fax: (22) 201 25 87


codziennie 11.00 - 23.00
MyDwoje - krok po kroku

powered by WEB interface
Serwis MyDwoje.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.   Akceptuję
zamknij