Wakacyjny romans - wspomnienie lata czy miłość na życie?

  • Podziel się na:
  • Dodaj do facebook.com
  • Dodaj do twitter.com
  • Dodaj do wykop.pl
  • Dodaj do gogole+
  • Dodaj do Linkedin
  • Dodaj do Pinterest

Czy wakacyjna miłość może przetrwać?

wakacyjny romans

Temperatura za oknem niechybnie wskazuje na fakt, że zbliżają się letnie miesiące, a wraz z nimi – czas urlopów. Dla wielu osób to wyśmienita okazja do wypoczynku, a także… do przeżycia wakacyjnego romansu. Teoretycznie jest to idealna opcja. Samotni mogą znaleźć swoją drugą połówkę. Jak to jednak zwykle bywa, teoria nie zawsze idzie w parze z praktyką. Romans nie musi przerodzić się w stały związek, ani oznaczać super przygody, ale wielkie cierpienie – nie tylko dla osoby w stałym związku, której zdrada wyszła na jaw, ale również dla nikomu nie muszącego się tłumaczyć singla. Warto spojrzeć na tę sprawę z wielu aspektów zanim ulegniemy pokusie i przyciągnie nas przykładowo strona dla samotnych.

Wakacyjna atmosfera sprzyja zakochaniu się

W gabinetach psychologów co roku, tuż po wakacjach, pojawiają się ludzie załamani z powodu nieudanego wakacyjnego romansu. Choć zdarzają się wśród nich tacy, którzy zakochali się, będąc już małżeństwie, a teraz nie wiedzą, jak będzie wyglądał ich związek po zdradzie i co z tym zrobić, to jednak zdecydowana większość pacjentów to single. Pośród różnych pytań pada czasami znaczące: „Nie wiem, co mi się stało?”, „Dlaczego byłam taka łatwowierna?” czy „Jakim cudem tak szybko nastąpiło zakochanie - różowy początek tej historii?!”. Dla specjalistów taka tendencja do zakochiwania się nie jest niczym zaskakującym. Oto, dlaczego w wakacyjnym okresie tak często ulegamy uczuciom.

Wakacyjne dni są zupełnie inne od zwykłych. Jeżeli dodatkowo wyjeżdżamy – na przykład do egzotycznego kraju, wrażenie oderwania się nabiera na sile. Czujemy się lekko, pozostawiamy za sobą ciężar codziennych obowiązków. Wszystko to przekłada się na naszą postawę, samopoczucie i nastrój. I chociaż nie zdajemy sobie z tego sprawy, ta „ulga” jest bardzo widoczna dla innych, działa też zachęcająco, ułatwiona jest inicjacja kontaktu i zakochania się. W wakacje nie jesteśmy zmęczeni. Nawet, jeżeli czujemy się wyczerpani całodniowym leżeniem na plaży, to nie w taki sam sposób, gdy wracamy do domu po ciężkim dniu pracy. Mamy więc więcej energii i siły na nowe doświadczenia.

Zakochanie się na wakacjach jest łatwiejsze

Zakochanie się, zwłaszcza gdy przebywamy daleko od domu, jest także związane z naszą sporą anonimowością. W „domowych warunkach” wszyscy wiedzą o nas „wszystko” – koleżanka natychmiast wypytuje, z kim i gdzie idziemy, w restauracji zauważa nas znajomy, a na spacerze jeszcze ktoś trzeci. Wszystko to powoduje, że jesteśmy ostrożniejsi, musimy też liczyć się z opinią na nasz temat. Na wakacjach – już nie. Singielka na Wyspach Kanaryjskich będzie zatem zachowywała się inaczej, niż w swoim domu w Krakowie. Przez „inaczej” rozumiemy często „bardziej otwarcie”, co prowadzi do kolejnego punktu.

Jak wynika z najnowszych badań, uprawianie seksu uwalnia oksytocynę. U mężczyzn powoduje ona znużenie, u kobiet – emocjonalne zbliżenie się do partnera. Stąd też kwestia zakochania się nie zależy tylko i wyłącznie od naszej woli („niczego nie będę planować!”) – w grę wchodzą również hormony, tzw. alchemia miłości.

Nieco inaczej jest w przypadku, gdy jesteś w pełni świadoma lub świadomy ryzyka, jakie może wiązać się z letnim romansem. Wiesz, że jest to przygoda, nie czynisz sobie złudzeń co do przyszłości związku i chcesz się po prostu oderwać od samotnej rzeczywistości. Takie podejście ma na przykład 31-letnia Katarzyna z Gdyni.

- Szczerze mówiąc, nigdy nie robiłam sobie żadnych planów w związku z wakacyjną miłością. To dla mnie trochę absurdalne, wiem przecież, że najpewniej nic z tego nie będzie. Wyjazd na wakacje za granicę traktuję jako sposób na chwilowe zapomnienie o tym, że wciąż nikogo nie mam. Mam poczucie, że „coś mi się należy” i nie mam żadnych wyrzutów sumienia w związku ze swoimi wakacyjnymi przygodami - podkreśla Katarzyna.

Jeżeli takie myślenie jest bliższe twojemu – czemu nie, może rzeczywiście warto skorzystać z „przywilejów singla” i zwyczajnie cieszyć się wakacyjną miłością. A gdyby jednak wynikło z niego coś więcej, to cieszyć się… podwójnie.

Romans Singla - może lepiej nie?

Jeśli jesteś singielką i zastanawiasz się, czy wyjazdy dla Singla i wakacyjny romans to coś dla ciebie – zastanów się dobrze, biorąc pod uwagę poniższe wskazówki.

Przede wszystkim, przemyśl okoliczności wakacji. Wyjazd pod domek do miejscowości niewiele oddalonej od twojego miejsca zamieszkania i poznanie tam również wczasującego mężczyzny to coś zupełnie innego, niż romans singla  z mieszkańcem Wysp Kanaryjskich! W tym pierwszym przypadku, jeżeli faktycznie był to samotny mężczyzna, możecie już niedługo tworzyć świetną parę. Biorąc jednak pod uwagę drugi wariant, szanse na taki rozwój sytuacji są praktycznie znikome. Co więcej, wiele osób, które spędzają wakacje na dalekich wyjazdach, wcale nie planuje niczego więcej, niż dobrej zabawy. Potwierdza to 32-letnia Martyna, singielka z Warszawy:

- Miałam za sobą kilka wakacyjnych przygód, które zawsze kończyły się krótszymi lub dłuższymi związkami. Zwykle jechałam w góry, nad jezioro, pod domek – i zawsze potem utrzymywałam kontakt z mężczyznami, z którymi świetnie się bawiłam. Z jednym nawet byłam dwa lata! Kiedy więc pojechałam do Włoch i poznałam Pablo, sądziłam, że będzie podobnie, że będziemy w związku na odległość. Jakie było moje zaskoczenie i rozgoryczenie, kiedy stwierdził ze śmiechem, że dla niego była to tylko i wyłącznie zabawa, a ja jestem jedną z wielu. Nawet fakt, że kaleczył angielski, nie pozbawiał tej wypowiedzi wyraźnego przesłania: „Byłaś zabawką”. Poczułam się obrzydliwie – podkreśla Martyna.

Druga kwestia to twoje nastawienie. Jeżeli jesteś osobą bardzo wrażliwą, szybko ulegającą uczuciom i dodatkowo bardzo pragnącą stałego związku, wakacyjny romans może być dla ciebie przyczyną bardzo „bolesnej” jesieni. Nie warto angażować się w związek, który z góry skazany jest na porażkę.

Uwaga – warto nadmienić, że istnieją osoby, które tylko obiecują sobie, że „tym razem będzie inaczej, nie zakocham się”. Jeśli należysz do takich właśnie singli i już kilka razy nie udało ci się wytrwać w swoim postanowieniu, to jest to informacja od ciebie… dla ciebie. Jesteś najwyraźniej wrażliwą osobą, która w pewnym momencie zawsze zacznie zadawać sobie pytanie „on tak na mnie spojrzał… może to coś znaczy? Zostawi dla mnie Chorwację i zamieszkamy w Polsce…”. Uwierz sobie i nie angażuj się w taki związek. Rozważ w skrytości ducha, którą opcję naprawdę wolisz: wakacyjny romans - wspomnienie lata czy miłość na życie?


 
Komentarze (1)

Wakacyjny romans - wspomnienie lata czy miłość na życie?  - dodaj komentarz
emma; 2015-10-06 09:56:44 
Wszystko zależy od tego, czego oczekujemy podczas takiego wyjazdu i jakie mamy nastawienie. Jeśli kobieta jedzie z myślą – „Znajdę tego Jedynego”, to prawdopodobnie będzie później cierpieć, gdyż mężczyźni na wakacjach, na ogół szukają tylko niezobowiązującego flirtu i seksu. Natomiast jeśli jedzie się z nastawieniem - „Przeżyję super przygodę” to czemu nie skorzystać z nadarzających się okazji. Zawsze jednak należy być ostrożnym, na pewno nie warto przeżywać przygód z żonatym mężczyzną czy zamężną kobietą, bo można narobić sobie problemów.

Dołącz do nas!
* POLA OBOWIĄZKOWE
e-mail:*
hasło (min. 6 znaków):*
powtórz hasło:*
jestem:*
  kobietą piksel
  mężczyzną
data urodzenia:*
skąd znasz mydwoje.pl:
*Oświadczam, iż zapoznałem się z Regulaminem świadczenia usług oraz Polityką prywatności i je akceptuję.
*Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych w celach marketingowych.
*Zgoda na przesyłanie informacji handlowych drogą elektroniczną (powiadomienia dzienne i natychmiastowe). Zgodę można wycofać w każdej chwili.
Wyrażam zgodę na Newsletter z ofertami matrymonialnymi i wydarzeniami dla singli.

lub zarejestruj się przez Facebooka
facebook register

Administratorem danych osobowych jest Katarzyna Bieber, prowadząca działalność gospodarczą pod firmą "My Dwoje" z siedzibą przy ul. Domaniewskiej nr 37 lok. 2.43, Warszawa 02-672, NIP: 9511875187. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie w celu przesyłania oferty marketingowej. Informacje handlowe są wysyłane drogą elektroniczną w celu realizacji umowy (informacje od administratora danych serwisu, informacje o kompletności profilu oraz kontaktów z innymi użytkownikami portalu). Informujemy, że zebrane dane osobowe nie będą udostępniane, z wyjątkiem podmiotów uprawnionych do tego na podstawie przepisów prawa. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści oraz poprawiania swoich danych osobowych po zalogowaniu w zakładce Ustawienia/Ustawienia-prywatności. Zgoda na gromadzenie i przetwarzanie danych może być w każdej chwili odwołana. Zgoda może być również odwołana w zakresie przetwarzania danych na cele marketingowe.

Zadzwoń lub napisz do nas
tel: (22) 201 25 89
fax: (22) 201 25 87


codziennie 11.00 - 23.00
MyDwoje - krok po kroku

powered by WEB interface
Serwis MyDwoje.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.   Akceptuję
zamknij