Biuro matrymonialne > Poradnik > Miłość i związek > Przyjemności we dwoje > Wakacyjny romans - gdy jednak przychodzi rozczarowanie

Wakacyjny romans - gdy jednak przychodzi rozczarowanie

  • Podziel się na:
  • Dodaj do facebook.com
  • Dodaj do twitter.com
  • Dodaj do wykop.pl
  • Dodaj do Linkedin
  • Dodaj do Pinterest
wakacyjny romans

Temperatura za oknem niechybnie wskazuje na fakt, że zbliżają się letnie miesiące, a wraz z nimi – czas urlopów. Dla wielu osób to wyśmienita okazja do wypoczynku, a także… do przeżycia wakacyjnego romansu. Teoretycznie jest to idealna opcja. Samotni mogą znaleźć swoją drugą połówkę. Jak to jednak zwykle bywa, teoria nie zawsze idzie w parze z praktyką. Romans nie musi przerodzić się w stały związek, ani oznaczać super przygody, ale wielkie cierpienie – nie tylko dla osoby w stałym związku, której zdrada wyszła na jaw, ale również dla nikomu nie muszącego się tłumaczyć singla. Warto spojrzeć na tę sprawę z wielu aspektów zanim ulegniemy pokusie i przyciągnie nas przykładowo strona dla samotnych.

Wakacyjna atmosfera sprzyja zakochaniu się

W gabinetach psychologów co roku, tuż po wakacjach, pojawiają się ludzie załamani z powodu nieudanego wakacyjnego romansu. Choć zdarzają się wśród nich tacy, którzy zakochali się, będąc już małżeństwie, a teraz nie wiedzą, jak będzie wyglądał ich związek po zdradzie i co z tym zrobić, to jednak zdecydowana większość pacjentów to single. Pośród różnych pytań pada czasami znaczące: „Nie wiem, co mi się stało?”, „Dlaczego byłam taka łatwowierna?” czy „Jakim cudem tak szybko nastąpiło zakochanie - różowy początek tej historii?!”. Dla specjalistów taka tendencja do zakochiwania się nie jest niczym zaskakującym. Oto, dlaczego w wakacyjnym okresie tak często ulegamy uczuciom.

Wakacyjne dni są zupełnie inne od zwykłych. Jeżeli dodatkowo wyjeżdżamy – na przykład do egzotycznego kraju, wrażenie oderwania się nabiera na sile. Czujemy się lekko, pozostawiamy za sobą ciężar codziennych obowiązków. Wszystko to przekłada się na naszą postawę, samopoczucie i nastrój. I chociaż nie zdajemy sobie z tego sprawy, ta „ulga” jest bardzo widoczna dla innych, działa też zachęcająco, ułatwiona jest inicjacja kontaktu i zakochania się. W wakacje nie jesteśmy zmęczeni. Nawet, jeżeli czujemy się wyczerpani całodniowym leżeniem na plaży, to nie w taki sam sposób, gdy wracamy do domu po ciężkim dniu pracy. Mamy więc więcej energii i siły na nowe doświadczenia.

Zakochanie się na wakacjach jest łatwiejsze

Zakochanie się, zwłaszcza gdy przebywamy daleko od domu, jest także związane z naszą sporą anonimowością. W „domowych warunkach” wszyscy wiedzą o nas „wszystko” – koleżanka natychmiast wypytuje, z kim i gdzie idziemy, w restauracji zauważa nas znajomy, a na spacerze jeszcze ktoś trzeci. Wszystko to powoduje, że jesteśmy ostrożniejsi, musimy też liczyć się z opinią na nasz temat. Na wakacjach – już nie. Singielka na Wyspach Kanaryjskich będzie zatem zachowywała się inaczej, niż w swoim domu w Krakowie. Przez „inaczej” rozumiemy często „bardziej otwarcie”, co prowadzi do kolejnego punktu.

Jak wynika z najnowszych badań, uprawianie seksu uwalnia oksytocynę. U mężczyzn powoduje ona znużenie, u kobiet – emocjonalne zbliżenie się do partnera. Stąd też kwestia zakochania się nie zależy tylko i wyłącznie od naszej woli („niczego nie będę planować!”) – w grę wchodzą również hormony, tzw. alchemia miłości.

Nieco inaczej jest w przypadku, gdy jesteś w pełni świadoma lub świadomy ryzyka, jakie może wiązać się z letnim romansem. Wiesz, że jest to przygoda, nie czynisz sobie złudzeń co do przyszłości związku i chcesz się po prostu oderwać od samotnej rzeczywistości. Takie podejście ma na przykład 31-letnia Katarzyna z Gdyni.

- Szczerze mówiąc, nigdy nie robiłam sobie żadnych planów w związku z wakacyjną miłością. To dla mnie trochę absurdalne, wiem przecież, że najpewniej nic z tego nie będzie. Wyjazd na wakacje za granicę...

 
Komentarze (1)

Wakacyjny romans - gdy jednak przychodzi rozczarowanie - dodaj komentarz
emma; 2015-10-06 09:56:44 
Wszystko zależy od tego, czego oczekujemy podczas takiego wyjazdu i jakie mamy nastawienie. Jeśli kobieta jedzie z myślą – „Znajdę tego Jedynego”, to prawdopodobnie będzie później cierpieć, gdyż mężczyźni na wakacjach, na ogół szukają tylko niezobowiązującego flirtu i seksu. Natomiast jeśli jedzie się z nastawieniem - „Przeżyję super przygodę” to czemu nie skorzystać z nadarzających się okazji. Zawsze jednak należy być ostrożnym, na pewno nie warto przeżywać przygód z żonatym mężczyzną czy zamężną kobietą, bo można narobić sobie problemów.

Dołącz do nas!
* POLA OBOWIĄZKOWE
e-mail:*
hasło (min. 6 znaków):*
powtórz hasło:*
jestem:*
  kobietą piksel
  mężczyzną
data urodzenia:*
skąd znasz mydwoje.pl:
*Oświadczam, iż zapoznałem się z Regulaminem świadczenia usług oraz Polityką prywatności i je akceptuję.
*Zgoda na przesyłanie informacji handlowych drogą elektroniczną (powiadomienia dzienne i natychmiastowe). Zgodę można wycofać w każdej chwili.
Wyrażam zgodę na Newsletter z ofertami matrymonialnymi i wydarzeniami dla singli.

lub zarejestruj się przez Facebooka
facebook register

Administratorem podanych danych osobowych jest: Katarzyna Bieber reprezentująca Serwis Doboru Partnerskiego z siedzibą przy ul. Domaniewskiej nr 37 lok. 2.43, Warszawa 02-672, NIP: 9511875187. Administrator wyznaczył IOD, jest nią Małgorzata Lewandowska, z którą kontakt jest pod adresem e-mail iod@mydwoje.pl. Kategorie danych jak: e-mail, data urodzenia, fotografia, wiek, zawód, miasto, charakterystyka, poglądy oraz dane dotyczące preferencji tzw. dane szczególnej kategorii zostają przekazane dobrowolnie w celu realizacji usługi i przesyłania oferty marketingowej zgodnie z Regulaminem Serwisu. Podstawa prawna: Serwis Internetowy przetwarza dane osobowe na podstawie wyrażonej zgody, jest to niezbędne do wykonania umowy, do wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na administratorze, na podstawie prawnie uzasadnionych interesów administratora i jest niezbędne do ochrony żywotnych interesów osoby, której danej dotyczą lub innej osoby fizycznej. Dane osobowe będą przetwarzane przez okres obowiązywania Umowy lub wniesienia uzasadnionego sprzeciwu. Użytkownik ma prawo poprawiania danych, usuwania, ograniczenia przetwarzania a także wniesienia sprzeciwu, oraz przeniesienia ich do innego administratora. Podanie danych nie jest wymogiem ustawowym lecz umownym i jest dobrowolne jednak niezbędne do wypełnienia umowy. Dane będą wykorzystywane do automatycznego podejmowania decyzji w celu przygotowania wyboru ofert matrymonialnych dopasowanych do kandydata. Użytkownik ma prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego na adres Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa. Więcej informacji na temat przetwarzania danych znajdziesz w Polityce prywatności Serwisu.

Napisz do nasKonsultacje telefoniczne
są dostępne w abonamentach VIP


MyDwoje - krok po kroku

powered by WEB interface
Serwis MyDwoje.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.   Akceptuję
zamknij