Czy można odbudować związek po zdradzie?

  • Podziel się na:
  • Dodaj do facebook.com
  • Dodaj do twitter.com
  • Dodaj do wykop.pl
  • Dodaj do Linkedin
  • Dodaj do Pinterest

Niewierność partnera burzy zaufanie

Związek po zdradzie
Każdy z nas ma wrodzoną potrzebę posiadania w życiu jednej bliskiej osoby na wyłączność i wierzenia, że jesteście stworzeni dla siebie. Czasem niewierność może trwać kilka chwil, a jej koszty mogą przekreślić szanse na naprawdę szczęśliwy i długoletni związek. Związek po zdradzie partnera nigdy już nie będzie taki sam, jak przed zdradą. Odtąd może Wam towarzyszyć zazdrość i podejrzliwość w związku.

Zdrada a ratowanie związku

Czy zdrada oznacza rozwód? Z ust wielu ludzi można usłyszeć, że o miłość zawsze należy walczyć, dlatego warto przynajmniej próbować ratować związek po zdradzie. Istota problemu tkwi jednak w tym, czym jest miłość dla konkretnej osoby. Nie istnieje gotowa, powszechna recepta na to, czy warto inwestować swoje siły w ratowanie związku, w którym jeden z partnerów okazał się niewierny. Wszystko tak naprawdę zależy od Ciebie i Twojego partnera oraz od tego jak bardzo czujecie się samotni i zranieni, a także, czy macie siłę ratować związek. Zanim podejmiesz jakąkolwiek decyzję, postaraj się przemyśleć kilka istotnych kwestii.

Nie idealizuj przeszłości

Idealizowanie przeszłości jest typowe dla ludzi, którzy nagle i niespodziewanie znaleźli się w trudnej sytuacji. Kryzys emocjonalny sprawia, że czujesz się źle i porównujesz swój obecny stan z przeszłością, która z tej perspektywy może się wydawać sielankowa, przecież na początku znajomości myślałaś, że jesteście stworzeni dla siebie. Czasem właśnie dlatego walczymy o nasz związek po zdradzie. Staraj się pomyśleć o tym bardziej analitycznie, przywołaj wspomnienia różnych sytuacji: czy na pewno zawsze było dobrze? Czy ratowanie związku ma sens? Być może była to tylko namiastka szczęścia, a Ty ciągle zasługujesz na coś o wiele lepszego? Być może warto pomyśleć o nowym partnerze niż walczyć o to, żeby Twój związek po zdradzie rozkwitł na nowo?

Przeanalizuj to, co było powodem niewierności w Twoim związku: czy był to wakacyjny romans, odczuwaliście samotność w związku, czy może przyczyna tkwiła u podłoża relacji np. wynikała z braku dobrej komunikacji, czy też Twój partner okazał się być zupełnie inną osobą niż ta, za jaką go uważałeś na początku znajomości? Wtedy nie do pomyślenia wydawała Ci się jego niewierność, wierzyłaś, że jesteście sobie przeznaczeni i zawsze będziecie razem. Pamiętaj, że trudno jest zmienić zachowanie czy cechy osobowości drugiego człowieka. Jeśli jednak oboje przyznacie się do swoich błędów i znajdziecie siły na to, by wspólnie walczyć o związek, prawdopodobnie stoi przed wami szansa na odnalezienie wspólnego szczęścia.

Nie poddawaj się presji otoczenia

Twoje życie nie polega na tym, by przez cały czas udawać osobę szczęśliwą i zadowoloną. Nie powstrzymuj się od jakiegoś działania tylko dlatego, że czujesz nacisk ze strony rodziny czy przyjaciół. Uczyń to, czego najbardziej pragniesz: nikt nie ma prawa wymagać od Ciebie byś pozostał lub odszedł od kogoś, kto zranił Cię poprzez swoją niewierność. Zastanów się czy wciąż czujesz miłość do tej osoby.

Jeśli zdecydujesz się na ratowanie związku, pamiętaj, że niemal zawsze wymaga to pomocy specjalisty. Nawet jeśli wrócisz do wspólnego mieszkania lub regularnego spotykania się z partnerem i schowasz swój smutek głęboko na dnie, pamiętaj, że nawet ukryty może być dla Ciebie przeszkodą na drodze do pełnego szczęścia. Psychoterapeuta pozwoli Ci przepracować żal i ukrywany gniew, jak również wzmocnić naruszone poczucie własnej wartości.


Polecamy książkę Don-Davida Lustermana pt. „Niewierność. Poradnik dla zdradzonych, niewiernych i ich kochanków”. Wydawnictwo Jacek Santorski &CO, 2008 r.


 
Komentarze (12)

Czy można odbudować związek po zdradzie?  - dodaj komentarz
niewiemsam; 2018-10-21 02:28:20 
Mam taki problem. Byłem poszukiwany listem gończym w końcu mnie zamknęli - po rozmowie z żoną stwierdziła że poczeka te 13 miesięcy. Choć była na mnie mocno wku... to przyjeżdżała na każde wizyty w tedy doczepił się do niej dawny kolega który był w niej zakochany. Pomagał we wszystkim chodzili razem na imprezy odprowadzał ją do domu i do niczego nie dochodziło - przynajmniej ona tak twierdzi. Po jakimś czasie koledze znudziło się bycie sponsorem. Nie odzywa się do niej.Przypałętał się kolejny i znowu razem na imprezy do kina - i jak mówiła do niczego nie dochodziło. Na którymś widzeniu okazało się że na około miesiąca mam sobie poszukac mieszkania jak wyjdę - bo jak stwierdziła musi się przyzwyczaić. I znowu zaczeły się wycieczki, kino imprezy restauracje itd. odprowadzanie do domu - i znowu nic nie było jak twierdziła. W końcu wyszedłem wcześniej - ok 4 miesiące wcześniej chciałem zrobić jej niespodziankę pojechałem do mieszkania zadzwoniłem do drzwi i otworzyła mi wryta. Okazało się - co można było wyczuć wcześniej że stwierdziła że chce dać mi szansę ale nie wie już czy mnie kocha i jeśli chce to mogę przenocować. Podczas rozmowy okazało się że umawia się nie tylko z ze znajomym a również z dopiero co poznanymi facetami. Chodziła na obiadki, imprezy itp i ona tak szybko nie zrezygnuje z tego bo ją zaskoczyłem i nie będzie zmieniać planów. Potem okazało się że jeden próbował się do niej dobierać, że paradowała przed nimi nago, że kusiła i flirtowała w mieszkaniu czy w kinie. Obecnie piszę bo nie wiem czy jebnąć tym wszystkim i dać sobie spokój czy próbować o nią walczyć.
Kasia; 2018-09-11 15:32:02 
Zgadzam sie z tym, że jesli tylko jest na to nadzieja trzeba ratować zwiazek.
Jednak, według mnie nie sama zdrada jest problemem a jej styl. Jeżeli po jednorazowej "chwili zapomnienia" nastąpiłaby szczera skrucha i wyrzuty sumienia, autentyczna i prawdziwa chęc naprawy i uzyskania wybaczenia - dałabym szanse. Ale jak postąpic w sytuacji w której jest zdrada, kłamstwa, niedotrzymywane obietnice? W której moje uczucia i emocje są ignorowane i lekceważone? W której mężowi chodzi tylko o własna wygodę i potrzebę chwili a moje pragnienia nie są dostrzegane?
Łatwiej jest wybaczyć zdradę jeśli małżeńswo było udane. Jeśli było dobre i szcześliwe a zdrada była jedynie przykrą wpadką. W takim związku jest sie do czego odwołac, do czego wrócić, jest co odbudowywać. A co jeśli zawsze cos było nie tak? Jeśli chciałoby sie ratować małżeństwo ale zeby nie było takie jak dotychczas? Chciałoby sie stworzyć nowy związek ze starym partnerem. Czy to w ogóle mozliwe skoro okazał sie samolubnym i pozbawionym empatii człowiekiem ?
Można kochac i zdradzić. Ulec chwili słabości i zapomnienia. I całym soba próbowac ten błąd naprawic. Ale jeśli ktos zdradza a przy okazji niszczy, rani i depcze najbliższa sobie osobę, traktuje ją i jej uczucia z egoizmem i hipokryzja - to czy on kocha? Jeśli robi cos takiego to może nie jest wart kolejnej szansy.......

zdradziłam; 2017-08-18 00:55:42 
komentarz usunięty przez moderatora
rogacz; 2017-07-22 13:08:56 
to nie ma sensu zawsze będą wracać wspomnienia
będziesz z tym walczył ja dałem drugą szansę i żałuję nie uwolnisz się od wspomnień jestem tylko dla dziecka.
zapamiętaj złodziej zawsze będzie złodziejem a dziwka zawsze będzie dziwką
Ja; 2017-06-26 15:54:55 
To się nigdy nie uda. Nie ma co się oszukiwać. Nawet czas nie uleczy takich ran.
nicole; 2017-05-12 14:52:32 
komentarz usunięty przez moderatora
Ewa; 2017-01-12 14:33:21 
Jak się kocha to wszytko można odbudować tylko trzeba zaufać jeszcze raz i mieć pewność, że taka sytuacja się nie powtórzy. Mój były już mąż zaczął się strać zabierał mnie wszędzie w góry, nad morze byliśmy nawet w leszczyńskim tunelu gdzie się lata. Ale nic z tego ja nie umiałam żyć z kimś kto wlazł do łóżka innej kobiecie. Teraz już się pozbierałam i czekam, że znajdzie się odpowiedni facet, z którym będę mogła się zestarzeć.
Radosna; 2016-12-16 14:25:34 
Można odbudować a nawet trzeba.
Warunek to przebaczyć.
Życie zna przykłady przebaczenia. Cyt. ,, Kaznodzieja wygłasza niedzielne kazanie na temat przebaczenia. Po płomiennej przemowie pyta zgromadzonych:
- Ilu z was bracia przebaczy swoim wrogom?!
Mniej więcej połowa wiernych podnosi ręce do góry. Niezadowolony kaznodzieja kontynuuje kazanie. Mija 20 minut i znowu pyta:
- Ilu z was bracia przebaczy swoim wrogom?!
Tym razem zgłasza się jakieś 80% osób. Kaznodzieja zawiedziony wraca do kazania. 30 minut minęło. W końcu przerywa i pyta:
- Ilu z was bracia przebaczy swoim wrogom?!
Ponieważ wszyscy już myślą o obiedzie, podnoszą ręce do góry... Wszyscy oprócz staruszki z drugiego rzędu. Kaznodzieja pyta jej:
- Dlaczego nie chce pani przebaczyć wrogom?
- Nie mam żadnych.
- Jakie to niezwykłe, ile pani ma lat??
- 98.
- Niech pani wyjdzie na środek i powie wszystkim, jak to możliwe, żeby nie mieć żadnych wrogów.
Staruszka nieśmiało wychodzi na środek bierze do ręki mikrofon i mówi:
- Przeżyłam wszystkich skurwysynów! "
Kazimierz; 2016-11-02 10:30:14 
No właśnie ! ! ! ten związek można a nawet trzeba odbudować, ale to już nie będzie ten sam związek. „Jedyny ból, który przeszywa bardziej niż stal, to wrogość, która pochodzi od bliskich”, mówią Arabowie i oni wiedzą jak ukarać.
żona; 2016-06-28 11:26:09 
Nie panikować. Miłość ci wszystko wybaczy. Trzeba podchodzić do zdrady bez emocji, jeśli zdrajca bardzo żałuje swojego ,, zapomnienia" to dać szansę dla dobra własnego, zdrajcy i całej rodziny. Co to właściwie oznacza takie bzykanko ściśle tajne ? ? ? zaspokojenie pożądania a że niezgodne z prawem ludzkim i Bożym no to bardziej rajcuje ? ? ? Jestem pewna, że alfons zawsze instynktownie wyczuwa u której cichodajki można zabiegać o oddanie bo wie, że go nie zawiedzie. Po co tyle hałasu jak po użyciu odstawia taką w zapomnienie ? ? ?

Dołącz do nas!
* POLA OBOWIĄZKOWE
e-mail:*
hasło (min. 6 znaków):*
powtórz hasło:*
jestem:*
  kobietą piksel
  mężczyzną
data urodzenia:*
skąd znasz mydwoje.pl:
*Oświadczam, iż zapoznałem się z Regulaminem świadczenia usług oraz Polityką prywatności i je akceptuję.
*Zgoda na przesyłanie informacji handlowych drogą elektroniczną (powiadomienia dzienne i natychmiastowe). Zgodę można wycofać w każdej chwili.
Wyrażam zgodę na Newsletter z ofertami matrymonialnymi i wydarzeniami dla singli.

lub zarejestruj się przez Facebooka
facebook register

Administratorem podanych danych osobowych jest: Katarzyna Bieber reprezentująca Serwis Doboru Partnerskiego z siedzibą przy ul. Domaniewskiej nr 37 lok. 2.43, Warszawa 02-672, NIP: 9511875187. Administrator wyznaczył IOD, jest nią Małgorzata Lewandowska, z którą kontakt jest pod adresem e-mail iod@mydwoje.pl. Kategorie danych jak: e-mail, data urodzenia, fotografia, wiek, zawód, miasto, charakterystyka, poglądy oraz dane dotyczące preferencji tzw. dane szczególnej kategorii zostają przekazane dobrowolnie w celu realizacji usługi i przesyłania oferty marketingowej zgodnie z Regulaminem Serwisu. Podstawa prawna: Serwis Internetowy przetwarza dane osobowe na podstawie wyrażonej zgody, jest to niezbędne do wykonania umowy, do wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na administratorze, na podstawie prawnie uzasadnionych interesów administratora i jest niezbędne do ochrony żywotnych interesów osoby, której danej dotyczą lub innej osoby fizycznej. Dane osobowe będą przetwarzane przez okres obowiązywania Umowy lub wniesienia uzasadnionego sprzeciwu. Użytkownik ma prawo poprawiania danych, usuwania, ograniczenia przetwarzania a także wniesienia sprzeciwu, oraz przeniesienia ich do innego administratora. Podanie danych nie jest wymogiem ustawowym lecz umownym i jest dobrowolne jednak niezbędne do wypełnienia umowy. Dane będą wykorzystywane do automatycznego podejmowania decyzji w celu przygotowania wyboru ofert matrymonialnych dopasowanych do kandydata. Użytkownik ma prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego na adres Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa. Więcej informacji na temat przetwarzania danych znajdziesz w Polityce prywatności Serwisu.

Napisz do nasKonsultacje telefoniczne
są dostępne w abonamentach VIP


MyDwoje - krok po kroku

powered by WEB interface
Serwis MyDwoje.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.   Akceptuję
zamknij