Jak rozmawiać z chłopem? | Wywiad z coachem singli Grzegorzem Kordkiem.

Internetowe biuro matrymonialne MyDwoje.pl przeprowadziło wywiad z Grzegorzem Kordkiem, ekspertem w zakresie Psychologi Płci.

Różnice w myśleniu kobiet i mężczyzn

Jestem młodą, pełną energii kobietą, która uwielbia robić mnóstwo rzeczy: tańczyć, śpiewać, wychodzić, bawić się, komunikować i wyrażać uczucia... w przeciwieństwie do mojego faceta, który pomimo swego młodego wieku, najszczęśliwszy jest na kanapie przed telewizorem, przełączając z "Kiepskich" na Discovery Channel i na zmianę. Moje pytanie brzmi: dlaczego coraz więcej coraz młodszych mężczyzn w ogóle nie uznaje innej formy interaktywnej rozrywki poza telewizorem, np. takiej typu wyjście z domu na cokolwiek/gdziekolwiek (nie muszą to być bardzo eleganckie randki we dwoje) i od razu umiera na samą myśl o zwleczeniu się z kanapy? Jak rozmawiać z Chłopem Jełopem?

Frapująca kwestia! W opisanej przez Panią sytuacji są aż trzy aspekty, na które warto zwrócić uwagę. Pierwszy aspekt - jeśli mężczyzna wraca do domu po pracy ma po prostu obniżony poziom testosteronu i choć te  męskie cechy drażnią kobiety to takie zachowania, wydające się być bez sensu, jak skakanie po kanałach, to nic nie robienie, regenerują testosteron mężczyzny. Im bardziej kobieta przeszkadza, odwraca jego uwagę, tym trudniej mężczyźnie zregenerować testosteron. Z atawistycznego punktu widzenia, telewizja w dzisiejszych

jak rozmawiać z chłopem jełopem?

czasach jest substytutem ogniska – kiedyś ci co wracali z wojny czy polowania do domu, siadali przy ognisku i też nic nie robili. Druga istotna kwestia, która tłumaczy tego typu zachowania to syndrom, który miewają panowie. Jeśli kobieta daje dużo dla związku, okazuje miłość, to mężczyzna ma przeświadczenie, że on dał z siebie już wystarczająco dużo i nic więcej robić nie musi. W takiej sytuacji po prostu przestaje dawać i nic nie robi. Kobiety działają odwrotnie - im mniej dostają, tym więcej dają z siebie. Trzeci aspekt to brak wiedzy i świadomości mężczyzny na temat tego jak sprawić przyjemność kobiecie oraz co powinien zrobić, jak się zachować, aby kobieta była szczęśliwa. Mężczyźni bardzo szybko się uczą i jeśli mężczyźnie brakuje chęci do wychodzenia, nie jest aktywny w tym temacie, należy postarać się stworzyć sytuację, w której mężczyzna zobaczy, że wspólne wyjścia uszczęśliwiają kobietę.

Dlaczego kobiety nie rozumieją mężczyzn?

Mężczyźni są prości, ale kobiety nie rozumieją mężczyzn. Jeśli mężczyźni wychodzą z kobietą do restauracji i widzą, że sprawia jej to radość, zabierają ją do tej samej restauracji przy następnym wyjściu - chcą żeby była szczęśliwa, myślą, że to idealny sposób, by okazać jej swoją miłość. Chcą żeby była szczęśliwa, więc zapraszają ją do tej samej restauracji po raz trzeci – kobieta nie jest szczęśliwa, jest zła. To są te różnice w myśleniu kobiet i mężczyzn. Mężczyzna tego nie rozumie, ale tworzy się połączenie – wyjścia równają się kobieta, która nie jest szczęśliwa i nie robią nic. Zdarza się, że kobieta nauczyła mężczyznę, że nie musi nic robić, starać się. Coś zostało przegapione, dlatego warto dać mężczyźnie szansę żeby się wykazał. Zorganizować wyjście i pokazać jaką radość to nam sprawia. Seans „Jak rozmawiać z Chłopem Jełopem?” szerzej porusza te kwestie.

Mężczyźni określają się przez kompetencje do zrobienia czegoś. Jeśli mężczyzna zapyta o drogę to w swojej ocenie przyznaje się do błędu. Na tym między innymi polegają różnice w myśleniu kobiet i mężczyzn. To jak Mars i Wenus - damsko męska gra. Ten mechanizm działa podświadomie i w pewnym sensie jest zaprzeczeniem tezy, która mówi, że mężczyźni są prości. Mężczyzna owszem w końcu zapyta o drogę, ale osoby kompetentnej, będzie szukał taksówkarza, policjanta. Oczywiście jest to generalizacja, ale mechanizm jest taki, że jeśli zapyta o drogę to znaczy dla niego, że popełnił błąd, czegoś nie potrafi zrobić, z czymś nie daje sobie rady. Kobiety nie rozumieją mężczyzn, bo same postąpiłyby zupełnie inaczej.

Idealny moment na pierwszy pocałunek

W którym etapie spotykania się, jest najlepszy moment na pocałunek kobiety? Czy to zależy od jej temperamentu czy też od tego, która to wspólna randka (jaki konkretnie to czas lub po czym to poznać)?

To bardzo męskie pytanie i bardzo męski sposób myślenia. Czas i miejsce na pocałunek zależą od wszystkiego – i od temperamentu osób, długości znajomości, miejsca, stanu emocjonalnego w danym momencie. Od wszystkiego. Nie ma konkretnej odpowiedzi czy powinna to być druga, trzecia czy dziesiąta randka. To co na pewno warto zrobić to mieć uwagę skierowana na kobietę, a nie szukać odpowiedzi na zewnątrz. Kobieta sama da sygnał, że jest gotowa na pierwszy pocałunek, jednak każda kobieta jest inna, znajduje się w innym momencie życia, wiec kwestia pierwszego pocałunku jest bardzo indywidualna. Natomiast prawdą jest, że jeśli mężczyzna będzie się koncentrował na pocałunku, to będzie jego celem, to może przegapić ten idealny moment i przyjdzie on później. Najlepiej skoncentrować się na kobiecie, na tym co mówi, co jest w niej fajnego.

W jaki sposób mężczyźni okazują miłość?

Dlaczego mężczyznom tak trudno powiedzieć kobiecie po prostu : KOCHAM CIĘ?

Dzieje się tak dlatego, ze mężczyzna i kobieta w różny sposób okazują sobie miłość, wynika to z tego, że istnieją różnice w myśleniu kobiet i mężczyzn. Kobieta okazuje uczucie wszystkimi drobnymi rzeczami, które robi dla związku, dla mężczyzny, a których to mężczyzna najczęściej nie zauważa. Mężczyzna okazuje uczucie wielkimi rzeczami czyli np. tym, ze chodzi do pracy i zarabia, że kupi samochód, że kupi mieszkanie, weźmie kobietę na urlop, kupi dużo kwiatów i prezenty dla kobiety. Mężczyzna myśli sobie, że jak coś takiego zrobi to już nie musi robić nic więcej, że to starcza na długi czas. On nie chce się kompromitować dając kobiecie drobne rzeczy. A kobiety nie rozumieją mężczyzn, którzy tak postępują. W męskiej ocenie drobnostki to kompromitacja. Mężczyźni są prości. Uważają, że jak raz powiedzą kobiecie kocham to znaczy, że kochają, a jak się coś zmieni to kobieta się o tym dowie i nie ma sensu o tym mówić. Tutaj odpowiedzią powinno być pytanie zadane sobie przez kobietę – czy to, ze mężczyzna będzie mówił, że kocha to wystarczy, czy lepiej by było nauczyć mężczyznę okazywać miłość drobnymi rzeczami.

 

 

 
Komentarze (3)

Jak rozmawiać z chłopem? | Wywiad z coachem singli Grzegorzem Kordkiem.  - dodaj komentarz
K7A466F; 2018-11-21 21:04:51 
Rewelacyjnie to opisał Coach od początku do końca artykułu.
A to , to już bingo :
cyt." Jeśli kobieta daje dużo dla związku, okazuje miłość, to mężczyzna ma przeświadczenie, że on dał z siebie już wystarczająco dużo i nic więcej robić nie musi. W takiej sytuacji po prostu przestaje dawać i nic nie robi. Kobiety działają odwrotnie - im mniej dostają, tym więcej dają z siebie ".
Ala; 2015-10-12 19:30:52 
Jesteśmy różni, dlatego należy się komunikować, dużo rozmawiać. Żaden związek nie będzie udany jeśli nie potrafimy wyrażać tego co czujemy i czego pragniemy. Zdarza się, że kobiety przekazują swoje informacje „między wierszami”, licząc, że mężczyzna domyśli się, o co nam – kobietom chodzi, tylko, że mężczyźni rzadko te informacje potrafią wyłapać. Dlatego jeśli kobieta chce mieć pewność, że informacja, którą przekazuje dotrze do mężczyzny powinna jasno przekazać swój komunikat bez zbędnego owijania w bawełnę.
błażej; 2015-03-17 21:00:27 
To fakt, że jesteśmy dość prości:) I rzeczywiście najwięcej nieporozumień wynika z tego, że my myślimy inaczej i kobiety inaczej. Dlatego ze swoją partnerką ustaliliśmy, że za każdym razem jak coś nam nie pasuje, nie podoba się w zachowaniu drugiej strony czy po prostu pojawił się jakiś problem, to mówimy o tym sobie, bez żadnych ogródek, nie ma co milczeć, zastanawiać się czemu on/ona to zrobił/a, a czemu nie inaczej itd. I to wychodzi nam na dobre. Na początku mieliśmy podobną sytuację do tej opisanej tutaj, odnośnie kawiarni. Na pierwsza randkę przyniosłem jej żółtą różę. Bardzo się ucieszyła i powiedziała, że bardzo jej się podoba ten kwiat. I tak przez długi czas na każdą okazję dawałem jej żółtą różę, nie rozumiejąc, czemu już nie cieszy się tak bardzo jak wcześniej:p Ja naprawdę tego nie rozumiałem, bo skoro coś mi się podoba czy lubię to, to nie czuję uczucia nadmiaru. Na przykład na śniadanie już ładnych kilka lat jadam praktycznie codziennie serek wiejski. Smakuje mi, więc jem, nie mam czegoś takiego, że znudzi mi się, przynajmniej na razie tak nie mam:) Dlatego uważam, że ze względu na te różnice w myśleniu, rozmowa jest kluczowa.

Dołącz do nas

* Pola obowiązkowe

Nieprawidłowy adres E-mail
Hasło musi zawierać minimum 6 znaków
Hasło różni się od podanego wcześniej
Podaj datę urodzenia

lub zarejestruj się przez facebooka

Klauzula Informacyjna My Dwoje: 1. Administratorem danych osobowych (ADO), czyli podmiotem decydującym w jaki sposób będą przetwarzane... Twoje dane osobowe jest: Fire Media Interactive Ltd, Kemp House, 152-160 City Road, EC1V 2NX Londyn, Wielka Brytania. 2. ADO wyznaczył Inspektora Danych Osobowych, z którym kontakt jest możliwy pod adresem e-mail [email protected], 3. Twoje dane osobowe są gromadzone i przetwarzane w następujących celach: - realizacji zawartej z Tobą umowy, w tym umożliwienia nam świadczenia usług drogą elektroniczną, - realizowania usług oferowanych przez serwis na podstawie wyrażonej przez ciebie zgody, - w celach podatkowych, rachunkowych i ewentualnych roszczeń i. in.– na podstawie obowiązujących i nałożonych na ADO przepisów prawa oraz do ochrony żywotnych interesów osoby, której danej dotyczą lub innej osoby fizycznej, -celach marketingowych w tym prowadzenie marketingu bezpośredniego, prowadzenia badań i analiz serwisu, między innymi pod kątem jego funkcjonalności, poprawy działania czy też oszacowania głównych zainteresowań i potrzeb użytkowników - na podstawie prawnie uzasadnionego interesu ADO, 4. Twoje dane są przekazywane do zaufanych podmiotów współpracujących z serwisem w ściśle określonych celach. 5. Dane osobowe będą przechowywane przez czas obowiązywania zawartej umowy, a po tym czasie przez okres wymagany obowiązkami nałożonymi na ADO przepisami prawa, tj. obsługi po usługowej, dochodzenia ew. roszczeń w związku z wykonywaniem umowy, w celu wykonania obowiązków wynikających z przepisów prawa, w tym w szczególności podatkowych i rachunkowych oraz w celach prawnie uzasadnionego interesu ADO maksymalnie przez okres 30 lat. 5. Osoba, której dane są przetwarzane w granicach określonych w RODO ma prawo do żądania od administratora dostępu do swoich danych osobowych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, a także przenoszenia danych oraz wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa, a w przypadku wyrażenia dobrowolnej zgody na przetwarzanie danych osobowych – prawo do cofnięcia tej zgody w dowolnym momencie, co nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem, 6. Dane będą wykorzystywane do automatycznego podejmowania decyzji w celu przygotowania wyboru ofert matrymonialnych dopasowanych do kandydata, 7. Dodatkowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności Serwisu.

Napisz do nas

Konsultacje telefoniczne są dostępne w abonamentach +

Pomoc

Kobiece twarze MyDwoje

Zarejestruj się za darmo i przeglądaj dalej

Zarejestruj się

Ogłoszenia matrymonialne - Kobiety:

Ogłoszenia matrymonialne - Mężczyźni:

MyDwoje - krok po kroku

1. Zarejestruj się i wypełnij profil
2. Wypełnij test partnerski
3. Obejrzyj propozycje partnerów
4. Napisz wiadomość
5. Zakochaj się!


Szanowna Użytkowniczko, Szanowny Użytkowniku!

Nasza strona używa plików cookie w celu personalizowania treści i reklam, zapewnienia funkcji mediów społecznościowych i analizy ruchu na naszej stronie. Udostępniamy również informacje o korzystaniu z naszej strony internetowej naszym zaufanym partnerom. Dzięki cookies możemy dopasować wyświetlaną treść do Twoich preferencji.

Zaakceptuj wszystkie stosowane przez nas pliki cookie lub dokonaj własnych ustawień i zmieniając zakres swojej zgody w ustawienia zaawansowane. Czytaj więcej o ciasteczkach w Polityce prywatności.  Jeżeli korzystasz ze strony, wyrażasz zgodę na stosowanie przez nas plików cookie.


 
zamknij