Samotność w związku - razem ale osobno

Jesteś w związku, ale towarzyszy Ci samotność?

Jesteś w związku, ale towarzyszy Ci samotność?

Czujesz, że jesteście razem ale osobno?

Gnębi Cię samotność w związku? Jesteście razem ale osobno - dwa samotne serca? Czujesz, że oddalacie się od siebie i nic nie już takie jak kiedyś, że pojawił się brak troski o związek? „Na zewnątrz” wszystko wygląda niemal idealnie. Jest przy Tobie mężczyzna/kobieta, być może razem już mieszkacie lub planujecie wspólną przyszłość a nawet jesteście małżeństwem. Razem wybieracie meble do wspólnej kuchni, planujecie wakacje, dyskutujecie o wspólnie obejrzanych filmach, a może nawet ustalacie, tko ma iść na wywiadówkę do szkoły syna, jednak tak naprawdę czujesz, że jesteście razem ale osobno. Dzielisz z tą drugą osobą znaczną część Twojego życia. Znajomi, zwłaszcza Ci, którzy nie znaleźli jeszcze swojej drugiej połówki, mówią o Tobie „szczęściarz” lub „szczęściara”. Uśmiechasz się, ale gdzieś w głębi Ciebie pojawiają się te uczucia: niepewność, smutek, poczucie, że „życie ucieka Ci przez palce”. Odczuwasz coś, co pozornie nie pasuje do Twojej sytuacji: przytłaczającą samotność w związku. Pojawiają się wyrzuty sumienia, że zamiast radości i wdzięczności znajdujesz w sobie tylko smutek i samotność. Coraz bardziej również oddalasz się od partnera, to już prawie obcy dla Ciebie człowiek. Zastanawiasz się gdzie podziały się podobieństwa, bliskość, jak szukać, aby znaleźć  ją na nowo? Czy warto szukać miłości w Was? Prawdopodobnie doświadczasz bardzo popularnego dziś zjawiska: samotności w związku.

Samotność w związku lub w małżeństwie - przyczyny:

Sytuacja, w której czujesz, że w Twoim związku brakuje czegoś ważnego, co sprawia, że nie możesz czuć się w pełni szczęśliwy, a Ty i Twój partner to samotne serca, może mieć kilka przyczyn. Oto najpopularniejsze z nich:

Potrzeba zajęcia się samym sobą. Być może od dłuższego czasu jesteś w tym samym związku lub przerwy pomiędzy kolejnymi związkami były krótkie. Wchodząc w relację uczuciową z drugim człowiekiem, podporządkowałeś prawie wszystkie swoje cele i działania wspólnemu życiu. Skupiałeś się na tym, co miało służyć Wam obojgu a nie tylko Tobie. Plany, które miałeś przed wejściem w związek, związane tylko z Twoją osobą, odłożyłeś na później lub starałeś się o nich zapomnieć. Jeżeli te marzenia były ważne dla Ciebie, to prawdopodobnie wcale nie umarły, wciąż gdzieś tlą się w Tobie. W tym przypadku poczucie samotności w związku to inaczej potrzeba, aby przynajmniej w pewnych kwestiach lub przez jakiś czas skupić się tylko na sobie. Innymi słowy, dopiero wówczas, kiedy możesz spełniać się w dziedzinach dla Ciebie ważnych, a niekoniecznie związanych ze związkiem uczuciowym, zyskujesz energię życiową, którą możesz przekazywać drugiej osobie i wnosić we wspólne życie z partnerem.

Bez wspólnych wartości Ty i Twój partner to dwa samotne serca.

Różnica wartości pomiędzy Tobą i Twoim partnerem. Wspólne wartości to bardzo ważny, chociaż przez wielu wciąż niedoceniany, składnik związku, bez nich Ty i Twój partner jesteście jak dwa samotne serca. W początkowej fazie zakochania, kiedy ludzie dobrze rozumieją się na kilku płaszczyznach, kwestia różnicy w postrzeganiu jedynie niektórych wartości nie wydaje się tak istotna. Wartości mają jednak niezaprzeczalny wpływ na nasze zachowanie czy też dokonywane wybory. Dlatego różnica pomiędzy partnerami w ważnych obszarach życia nabiera znaczenia wraz z czasem i wzrostem wagi wspólnie podejmowanych decyzji. Jeżeli w tym przypadku pojawia się uczucie samotności w związku, to wynika ono z bycia niezrozumianym przez osobę, która zdawała się być dla nas najważniejsza lub myśli, iż tak naprawdę nie znamy człowieka, z którym spędziliśmy wiele lat lub myliliśmy się co do jego oceny.

Brak troski o związez przez pogoń za pracą, pieniędzmi, statusem

Brak troski o związek jest specyficzny dla czasów, w których żyjemy. Pogoń za dobrą pracą, najnowszymi trendami czy po prostu „byciem na czasie” sprawia, że czasem odkładamy na bok czynności czy gesty, które mogą nas zbliżać z partnerem. Czujemy się ciągle zmęczeni, jesteśmy zmuszeni, aby pamiętać o milionie ważnych spraw. Żyjąc w chaosie nie dostrzegamy, kiedy ważna dla nas osoba zaczyna czuć się odsunięta, samotna, ma poczucie, że żyje obok zupełnie innego człowieka niż ten, którego poznała na początku. Jeżeli brak troski o związek trwa przez dłuższy okres czasu, nietrudno aby doprowadzić do całkowitego rozpadu związku.

Syndrom „pustego gniazda”. Samotność w związku pojawia się również u małżeństw, których dzieci niedawno opuściły dom rodzinny (np. poprzez wyjazd na studia, założenie własnej rodziny). W takiej sytuacji często okazuje się, że tematy dotyczące syna czy córki, wspólna troska o dziecko były od lat jedynym obszarem rozmów partnerów. W tym czasie zaniedbali oni swoje wspólne zainteresowania, czułość wobec siebie czy ogólnie pielęgnację łączącego ich uczucia. Pojawia się paradoks związany z faktem, iż pomimo życia we dwójkę, jedno lub oboje partnerów odczuwa samotność.

Samotność to jedno z trudniejszych doświadczeń życiowych. Odbiera siły, energię do działania, przepełnia nas smutkiem. Tym bardziej trudna wydaje się samotność w związku, kiedy jesteśmy razem ale osobno; często niezrozumiana przez otoczenie, w tym również przyjaciół i rodzinę. Jak każde z doświadczeń warto jednak potraktować to jako lekcję lub szansę: być może Twoja samotność ma za zadanie wyzwolić w Tobie siły, które w przyszłości przyczynią się do poprawy relacji z partnerem lub zbudowania nowego, szczęśliwego związku, pozbawionego „starych” błędów.

Dla wielu osób jedynym ze sposobów na to jak pokonać samotność w związku wydaje się porzucenie dotychczasowego partnera i rozpoczęcie życia z zupełnie nową osobą lub też życie Singla pod hasłem: jestem samotny. Nasz portal dla Singli wyjaśnia, że nie zawsze jest to jedyne rozwiązanie. Dużo zależy od tego, co uznajesz za powód sytuacji, w której się znalazłeś. Owszem, czasem mogą być to Twój partner i jego cechy, których nie jesteś w stanie zmienić (np. uzależnienia, całkowicie rozbieżna z Twoją hierarchia wartości). Zanim jednak zrzucisz całą winę na drugą osobę i porzucisz go, by rozpocząć życie Singla, przyjrzyj się dokładniej problemom w Twoim związku. Być może poniższe rady, które przygotował nasz portal dla Singli, pozwolą Ci na zrobienie pierwszego, pozytywnego kroku.

Nie tylko Twój partner ponosi winę.

Zamiast narzekać: jestem samotny, zastanów się, co możesz zmienić w swoim zachowaniu. Obarczanie winą drugiej strony jest bardzo łatwe i w porywach emocji wydaje się niezwykle słuszne. Czy na pewno chcesz zakończyć Wasz związek, by zacząć życie Singla? Należy pamiętać o tym, że jest to również najłatwiejsze rozwiązanie. Najłatwiejsze nie zawsze niestety oznacza najlepsze. Spróbuj chociaż na chwilę odsunąć na bok swoje emocje i zastanów się, co Ty mógłbyś zrobić, aby sytuacja uległa zmianie. Jeżeli chcesz, aby Twój partner bardziej o Ciebie dbał, okaż mu sam więcej troski. Przygotuj jego ulubione danie, kup bilety na film, który chciał obejrzeć, zaproponuj jakąś wspólną formę spędzania wolnego czasu. Okazuj partnerowi czułość. Bardzo często wystarczy, że jedna ze stron związku zmieni swoje zachowanie, aby druga zaczęła reagować w ten sam sposób. Po prostu kochaj swojego partnera.

Powiedz wprost: jestem samotny.

Nasz portal dla Singli radzi: rozmawiajcie. W zjawisku, którym jest samotność w związku bardzo często zdarza się, że partnerzy nie rozmawiają ze sobą przez długie okresy czasu. Potem każdemu z nich trudno jest zrobić ten pierwszy krok i rozpocząć szczerą rozmowę. Tymczasem może ona zmienić naprawdę wiele. Przecież możesz zacząć od szczerego wyznania: jestem samotny albo czuję się samotny. Tylko wchodząc w dialog dowiesz się, co czuje i myśli Twój partner. Bardzo prawdopodobne, że jego uczucia są zbliżone do Twoich. Wspólnie zastanówcie się również nad tym, co musiałoby się zmienić w Waszej relacji, abyście oboje zaczęli odczuwać szczęście i satysfakcję z bycia razem. Znając swoje wzajemne emocje i potrzeby łatwiej będzie połączyć siły, aby wspólnie rozpocząć walkę o Wasz związek.

Dla Waszego związku ustal cele Wasze i Twoje osobiste

Określ swoje potrzeby i cele. Budowanie związku wcale nie jest łatwe. Wymaga pokonywania wielu trudnych sytuacji, jedną z nich jest samotność w związku, zaakceptowania różnic oraz nauki trudnej sztuki kompromisu. Dlatego nierzadko zdarza się, że rezygnujemy z własnych planów na rzecz dobrobytu naszego związku. Niezbyt korzystna dla naszego rozwoju jest natomiast sytuacja, w której jesteśmy gotowi zrezygnować ze wszystkich naszych dążeń, także tych, które uznajemy za najważniejsze życiowe marzenia. Uśpione, ciągle będą w nas tkwiły, od czasu do czasu powodując frustrację. Warto tutaj zmienić swoje podejście i przyjąć, że Wasz związek nie wymaga od Was wycofania się z osobistych dążeń. Wypisz na kartce te Twoje cele, które są związane ze związkiem oraz te, które należą tylko do Ciebie (np. studia, rozwój w interesującej Cię dziedzinie, hobby). Następnie porozmawiaj o tym ze swoim partnerem. Istnieje duża szansa na to, iż kochający partner wykaże tutaj zrozumienie, nawet jeżeli zajmie to sporo czasu. Następnie rozpocznij nowy plan samorealizacji na wielu płaszczyznach. Robiąc coś tylko dla siebie, zyskasz nową energię, która wnieść wiele dobrego również w jakość relacji z partnerem.

Jowita Wójcik, psycholog

 

Literatura polecana:

Gottman John „10 sposobów, które pomogą naprawić nasze małżeństwo”, GWP

McGraw Philip „Jak ratować związek”, Wydawnictwo Rebis


Portal z czatem dla samotnych
Forum dla samotnych
Imprezy dla samotnych
Przyczyny samotności
Samotność - jak sobie z nią radzić?
Pożegnaj swoją samotność
Samotność a umiejętność dawania i brania
Dom rodzinny a samotność
Stres straty przyczyną odczuwania samotności
Życie w samotności - jak pokonać lęk i bezradność 

Komentarze (29)


dodaj komentarz
dodaj komentarz
Lili; 2015-09-06 17:32:50 
Ewelina augustowianka ja mam podobnie
Z checia z Toba porozmawiam!
Pozdrawiam
Misia; 2015-07-21 11:05:36 
Panie i panowie, narzekacie na Wasze małżeństwa a ja powiem -cieszcie się, że chociaż ktoś Was kiedyś na tyle kochał by wziąć Was za żonę czy męża, założyć rodzinę. Ja mam już 28 lat i historię związków jakiej nigdy nie chciałam :/ Zwykle przyciągnę do siebie kogoś kto lubi związek na pół-etatu - i owszem na początku są ogromne fajerwerki, przedstawianie mnie rodzicom, znajomym a później parę kłótni, ja coś powiem nie tak, bo ot - za bardzo się przejmuję, myślę zbyt negatywnie czy po prostu za bardzo kocham i bam, łup. Koniec. Czasami to trwa rok, ostatnio dwa... Tyle straconego czasu i straconych nadzieji. Tak marzę by w końcu szczęście usmiechneło się i do mnie - w związkach przeszłam drogę do piekła i spowrotem... Nigdy nie szukałam przygód, całe życie chciałam poznac tylko tego jednego jedynego i mysle czasami za jakie grzechy to czego chcę najbardziej ciągle mi umyka. Obecnie mieszkam z mężczyzną, który zupełnie nie szanuje tego związku, niby kocha ale jak tylko pojawiają się trudności to chce ucieć, zaszyć się gdzieś, iść z domu i nie obchodzi go co ja wtedy czuje, odpycha mnie... A ja mimo to chcę z nim zostać, chcę nad tym pracować bo myślę- dwa lata razem! Ale dla niego to jakby nic nie znaczy. W tym związku też zawsze sama, nie można na niego liczyć bo problemy go przerażają a nie stymulują do wsparcia partnerki czy do akcji, praktycznie nie wychodzi z pracy a jak wyjdzie to jest siłownia, pub... Nie mam już siły.
Iks; 2015-07-15 19:48:11 
Mój partner to egoista, mentalnie jest dzieckiem, kiedyś myślałam, że żeby być szczęśliwym, wystarczy mieć kogoś kogo się kocha i kto kocha Ciebie. Mam małe dziecko, ktorym generalnie zajmuje sie sama, Jego ojciec pracuje, a Kiedy ma wolne po prostu wychodzi bo musi coś bardzo ważnego załatwić u kolegów, albo u mamusi, wraca wieczorem, Kiedy mały spi. Na początku ciąży zamieszkalismy razem, ja musiałam utrzymać siebie i Jego, bo nie pracował, kiedy urodził się mały, nadal nie pracował, a kiedy podlapal robote potrafił przegrać wypłatę, jest hazardzista, niedawno dowiedziałam się, że zaciągnął kilka pożyczek przez Internet na około 15000 , wszystko przegrał... wyobrażacie to sobie? Na Jego konto wpływały pożyczone pieniądze, a ja musiałam latać do rodziców, żeby pożyczyć pieniądze... Kiedy w końcu zaczął dostawać wypłaty i nie pregrywal ich na maszynach, musiałam prosić o pieniądze... i tak jest do tej pory, przed każdym 10tym martwię się czy da mi pieniądze na zycie! Najwięcej pieniędzy, które dostałam na życie to 800 zł i dziwi sie jak może mi nie wystarczać skoro mam jeszcze swoje pieniądze.... tak, zarabiam najniższą krajowa, mam jakieś zobowiązania, które zaciagnelam, żeby jakoś prezyc, jak nie pracował. Nie zajmuje się dzirckiem, domem, idzie do mamusi, kiedy się obrazi, wtedy muszę go prosić,żeby wrócił...a mamusia najchętniej Go przyjmuje po wypłacie.. wszystkie argumenty, prośby, nie dzaialaja, to ja ciągle wyglądam przez okno za Nim, dzwonoe, pytam, kiedy będzie, w odpowiedzi słyszę, że niebawem, czyli za kilka konkretnych godzin.
5-TKA; 2015-07-13 23:36:11 
Ja myślę ,że niektóre z nas mają zbyt mało pracy i zmartwień i to jest ich największy problem !
Augustowianka; 2015-07-02 10:33:23 
Witajcie!Przeczytalam wszystkie wasze posty,smutne sa bardzo,pełno w nich rozczarowania i bólu.Ja ostatnimi czasy czuje samotność bardziej niz wcześniej chcociaz od początku małżeństwa byłam samotna,ale człowiek myśli,ze to sie zmieni,ze początki sa trudne,trzeba czasu zeby sie poznać itp.Teraz wiem,ze to były wazne sygnały,ktore zlekceważyłam i obecnie za nie płace.Jestesmy małżeństwem prawie 3 lata,on jest Holendrem,mieszkamy w Holandii a wiec początki były ciężkie dla mnie,nowy język,miejsce,ludzie.Ciegnie mnie do rodaków,ale do tej pory poznałam jedna fajna dziewczynę,z która czasami sie widujemy z racji odległości,reszta Półek jakby to powiedziec aby nikogo nie urazić to nie moja bajka.Zyjemy z mężem na wyższym poziomie,stać nas na kino,restauracje,wakacje,ale moj maż ma swoją firmę i spędza całe dnie w pracy.Ja pracuje u niego w biurze 3 dni w tygodniu tyle ze dla mnie praca jest środkiem do celu a nie samym celem.Dla mnie życie zaczyna sie po pracy a dla niego praca to całe życie a wszystko inne jest mniej wazne.I to jest najwieksza różnica miedzy nami!Roznimy sie tez podglądam na sadzanie wolnego czasu,ja lubię robić cos bardziej aktywnie,rower,spacery z psem,jezioro,piknik,nie musi byc nie wiadomo co wazne abyśmy oboje byli w to zaangażowani.Moj na jednak jest typem bardzo wygodnym,nie umie trochę sie wysilic aby sprawić mi przyjemność a jesli juz to zrobi to musze słychać tysiące narzekań z jego strony.Czasami mam wrażenie,ze wyszłam za maż za rozkapryszone,duże dziecko i teraz ja musze sie nim cały czas opiekować a ja potrzebuje zeby to facet zaaplikował sie mną.Zeby zaproponował ze mnie wyręczy w czymś,zeby zabrał mnie gdzieś z własnej inicjatywy.Doszlo juz do tego,ze godzę sie na każda jego propozycje aby gdzieś wyjsć i cos razem robić nawet jak mi tobie pasuje dokonać albo wolałabym spędzić czas inaczej,ale lepsze to co on lubi i proponuje niz siedzieć samej w domu.Wiem,ze to zła taktyka,bo przyzwyczajam go do tego,ze on o wszystkim decyduje ale on jest typem dominanta i dla świetego spokoju godzę sie na wiele aby sie nie sprzeczać,ustępuje bo tak trzeba iść na kompromis,wybaczać,zapominać itd tylko ze to działa tylko w jedna stronę.Smutno mi jest,ze ob nigdy nie widzi kiedy ładnie wyglądam,ze nie umie szczerze pochwalić bo nie został tego nauczony,ja tez nie i dlatego właśnie go chwale.Nie czuje sie atrakcyjna w dla niego,bo on nie lubi swojego ciała jak wyglada i jego kanonem piękna jest szczuplutka dziewczyna z dużymi piersiamic,ja mam lekka nadwagę i nie czuje od niego,ze jestem atrakcyjna.Szczerze mowić jestem w tym momencie zawiedziona moim mężem,zupełnie inaczej wyobrażałam wspólne życie i zupełnie inaczej chce żyć razem z nim,ale on nie chce,mu pasuje nie widywanie sie całymi dniami,nie rozmawianie obniżył ważnym,nie spędzanie wspólnie czasu.Mu taki model pasuje,mi nie.Nie po to wyszłam za maż zeby teraz spędzać samotnie dnie i wieczory.Kocham go ale czuje ze te różnice miedzy nami coraz bardziej nas różnią i odsuwają od siebie,bo nie widzę zaangażowania z jego strony,nie widzę starań i docenienia.Chetnie popisze z kimś jesli macie ochotę.Ewelina
r; 2015-06-24 19:50:49 
Hej jest tu ktos??
samotna; 2015-06-20 22:38:57 
Solaris jak przeczytalam Twoj post to tak jakbym czytala o sobie tylko ja jestem kobieta. Ja cala pensje wydaje na zycie, na konto nie ma szans!!! Maz pracuje non stop, jak nie pracuje to krytykuje, wszystko, maslo nie takie, chleb za twardy, herbata nie taka, wszystko robie zle i niewlasciwie, brak rozmowy, brak uczuc. Krytyka, krytyka, tesciowa jest taka sama jak moj mąż. Tesciowa twierdzi, że facet musi pracowac i pic wódkę, nie musi w domu nic robić, dzieci to zajecie dla kobiet, nawet do szkoly dzieci nie zawiezie. Jak bralismy slub bylo inaczej, jak urodzilam pierwszego syna bylo super, ale jak zaszlam w ciążę z drugim, cos sie stalo i moj maz stal sie mężczyzna na 400 procent normy!! Siedze wlasnie sama, bo mąż sie odstresowal pijac flaszke z kolegą, a teraz poszedl spać! Można gadac i gadac i co z tego jak czuje sie jak żołnierz na polu walki, a ze odbiegam cechami charakteru od tesciowej i bratowej i sie nie poddaje to mam wesoło, tylko nie wiem jak dlugo wytrzymam. Współczuję Ci bo takie zycie to nie zycie, a instytucja małżeństwa jest przereklamowana.
rob
anka; 2015-06-15 01:08:36 
U mnie jest podobnie ,zero wspolnych wyjsc ,ignorancja ze strony meza ,siedzenie przed laptopem i zainteresowanie mna tylko na czas jego checi na seks .Ja czuje sie,jak zabawka dla jego przyjemnoscii gdy tylko wspomne ze powinnismy porozmawiac, cos zmienic to sysze ze on nie chce sie klocic.Smutne.
fayer; 2015-06-14 02:04:06 
No właśnie ta obojętność . Twoje jakiekolwiek propozycje spotykają się z murem. Nawet wspólny wyjazd czy wyjście na basen czy do restauracji to nie .
Aga; 2015-06-12 16:50:02 
Jej nie jestem sama.Dwoje nastoletnich dzieci to jest to dobre z tego mojego życia.Coraz częściej myślę o rozwodzie.Cz to ze nie pije i nie bije to znaczy że jej super.To nie prawda.Brak uczuć obojętność nie chcę juz tego.Ja naprawdę dużo nie wymagam.Pewnie kobiecie po 40-stce już się nic nie należy.
fayer; 2015-05-21 22:16:31 
Solaris mam trochę lepiej od ciebie ale tylko trochę. Co bym nie zrobił to jest źle. Ja nic nie umiem. A naj lepsze to to ze razem nigdzie nie wychodzimy, jak coś za proponuje to słyszę nie ,ale jak koleżanki to w tej chwili. Tylko słyszę " jak chcesz to choć "albo babski wieczór. Mam to w nosie coraz częściej i myślę że też się rozejdziemy. Prosić o sex to już przesada. Pozdrawiam i trzymaj się Solaris.
ona; 2015-05-12 21:59:09 
Mam podobny problem i bardzo was wszystkich rozumię.Mam męża ale czuję się bardzo samotna.Wieczory spędzam sama,czasami jest bardzo cięzko,czuję się już nikomu nie potrzebna.Mąz siedzi w drugim pokoju i nic go nie obchodzi.Kiedyś było całkiem inaczej,zabiegał o mnie,czułam się kochana.Czasami mam ochotę zamknąć drzwi i zostawić to wszystko.Ale nie mogę odejść z powodu dzieci,bardzo by to przeżyły.Wieczory są ciężkie.....
dorcia; 2015-05-07 00:06:02 
Droga Margo Wyobrazam sobie co musisz przezywac Ja sama naszczescie nie mam takich przepraw ze swoim mezem ale w mojej bliskiej rodzinie podobna sytacja trwala przez prawie 8 lat Maz mojej szfagierki pil niekiedy caly tydzien potem sie awanturowal niekiedy musiala uciekac w nocy z trójka dzieci Pare razy od niego odchodzila ale zawsze wracala Podziwiam Cie ze dzielnie trwasz przy mezu ktory nie umie docenic miłośći kobiety która najwidoczniej go kocha bo inaczej dawno by go zostawila
dorcia; 2015-05-06 23:46:35 
Solaris jezeli moge ci cos doradzić to zostaw ta okropna babe 18 lat to duzo ale zawsze mozesz zacząć od mowa z kobieta ktora cie pokocha bedzie cie wspierac O samobójstwie nie mysl nie warto zostaw ta babe jage przeciez z tego co czytam jestes fajnym facetem ktoremu nic nie brakuje procz zrozumienia i milosci Zastanow sie uloz sobie zycie na nowo a zobaczysz jak piekny moze byc związek dwojga płci pozdrawiam
solaris; 2015-05-02 13:07:17 
Jestem przed czterdziestką i napisanie paru słów na tym forum jest wyrazem bólu. Trudno jednoznacznie stwierdzić, czy za samotność w związku odpowiedzialne są kobiety czy mężczyźni.Czytając wpisy jest tak i tak. Powodem zatem jest niedopasowanie. Problem tkwi w naszym oprogramowaniu. To seks rządzi, dlatego nie bacząc ma różnice między nami idziemy do łóżka, bo program jest silniejszy a gdy na Świat przychodzi dziecko w mózgu kobiety zachodzą jakieś zmiany. I albo okazuje się, że jej facet to jednak świnia, albo kobieta po prostu normalnie głupieje i żadne bodźce do niej nie docierają. Moja żona to zwykła moldliszka. Sama nie wie o co jej chodzi, nie potrafi nic nazwać. Jest niezadowolona z wszystkiego ale nie wie konkretnie z czego, ostatnio jedząc przygotowany prze ze mnie obiad otwarcie go krytykowała tak po prostu chyba tylko po to aby doprowadzić do kłótni. Słowa, że nie krytykuje się kuchni małżonka oczywiście są dla niej śmieszne i zupełnie bez znaczenia. Teraz zabrała syna i poszła sobie na spacer, oczywiście nie czuła potrzeby aby zapytać mnie, czy pójdę z nimi. Rozwód nie jest rozwiązaniem. Nie wyobrażam sobie rozłąki z dziećmi. Żona na każdym kroku szuka zwady. Seksu niemal nie uprawiamy. Ja płacę za całe życie, żona zarobione pieniądze odkłada na swoje konto, ja nie mam nic do gadania. Trudno w paru słowach napisać bolączki wieloletniego związku al napiszę wam jedno. Jeśli sądzicie, że związek się kiedyś naprawi, to są na to marne lub wręcz żadne szanse. Gotuję, sprzątam, utrzymuję dom, jestem otwarty na żonę, ale ona do mnie nic nie mówi, a to, że ja czegoś nie wiem, to wynik tego, że nie zapytałem. Ja nie jestem komputerem. Nie jestem w stanie ogarniać wszystkiego. Małżonkowie powinni się uzupełniać, a żona tylko czeka jak o czymś zapomnę, czegoś nie zrobię i już mam jazdę. Kiedyś marzyłem, że żona będzie moim przyjacielem. Nie udało się wcale.Przypadkiem poznałem dziewczynę, z którą fajnie mi się rozmawiało i tylko rozmawiało ale oczywiście przez żonę został ochrzczona moją kochanką. Oczywiście przerwałem tą znajomość, ale to nic. Zarabiając 1800 zł moja żona przypisuje mi utrzymywanie drugiej rodziny a fakt że za takie pieniądze ledwo domykam nasze wydatki to żaden argument. Ostatnio syn uczący się w szkole muzycznej poprosił o zakup instrumentu. Żona oczywiście odmówiła skorzystania z pieniędzy które odkłada, skoro ja utrzymuję kochankę, to mogę kupić jeszcze dziecku instrument za 3000 koła. Nie da się napisać wszystkiego. Kiedyś myślałem, że samobujstwo to bzdura. Teraz myślę o tym coraz częściej. Nie mam przyjaciuł, kolegów, nie mam nikogo, komu mogę się zwierzyć ze swoich problemów. Próbowałem wciągnąć w nasze sprawy teściową. Reasumując w sposób zabawny, bo tylko to mi pozostaje, skoro w życiu kupiłem dwa samochody, które sprzedałem po kilku latach za 1/20 wartości to jestem frajerem, nic nie osiągnąłem, a to normalne że facet za wszystko ma płacić, bo po co innego kobiecie potrzebny jest facet. Romantyzm, wspólne spacery, rozmowy, śmiechy, trzymanie się za ręce - to sceny filmowe nakręcone przez facetów reżyserów. Kobiety, no może nie wszystkie ale jednak, to bezduszne modliszki, które sam nie wiedzą o co im chodzi. Są miłe aby uwieść faceta a potem to już nie wiadomo co chodzi. Moja żona nie potrafi sprecyzować żadnego konkretu -jasnego komunikatu - np.
chciała bym to a to, nie ma tego a tego, zróbmy tak a nie tak. Myślę, że małżeństwo to zły pomysł. Najgorszy w związku jest kompletny brak komunikacji. Kobiety grają w ping-ponga. Przynajminej moja. Nie potrafi rozmamawiać o czymś konkretnym, o jakimś zachowaniu czy jakimkolwiek aspekcie. Każde zdanie zawiera kilka wątków i po prostu nie ma szans na merytoryczną rozmowę. Kiedy próbuje rozmawiać na temat narzuconego wątku, w odpowiedzi zostaje poruszonych dziewięć innych a tamten pierwszy już nie żyje. Trudno jednym postem ująć 18 lat małżeństwa. Mając 17 lat marzyłem o miłości, mam prawie czterdzieści i znowu marzę. Próbowaliśmy poradni, ale dla żony to był po prostu inny plac do toczenia wojny. Tylko czy związek powinien być wojną ? Czy nie szkoda naszego czasu ? Czy tak trudno machnąć ręką na istniejące różnice między naszymi płciami i po prostu cieszyć się rodziną, życiem i tym co mamy zamiast ciągle walczyć. Właśnie wróciła żona. Już mam jazdę. Jestem winny. Nawet jak się zabiję to nikogo to nie ruszy, tylko rodzice trzymają mnie na tym świecie. Są niepełnosprawni i potrzebują mojej pomocy.
Hollow ; 2015-02-25 20:50:16 
Ja mam za swoje. Wcześniej tylko ja pracowałem i nie miałem czasu dla żony. Teraz pracujemy obydwoje i widzimy się 2-3 godz dziennie. Czuję się strasznie samotny. Byłem nawet ostatnio u psychologa i jadę na lekach antydepresyjnych. Ona żyje tą pracą a mi zostało klepanie komentarzy na forach dla samotnych.
Jest miłością mojego życia ale oddaliła się odemnie tak bardzo, że nie wiem czy jest jakiś ratunek przed rozstaniem.
wydra; 2015-02-12 22:06:04 
zdziwiona, widac ze zycia nie znasz...
zdziwiona; 2015-02-12 20:28:53 
do tylko_ja: sorry, to co, nie znałaś go, jak za niego wychodziłaś? Teraz pretensje?
tylko_ja; 2015-02-12 19:30:00 
Mam podobnie.Maz zachowuje sie jakbym byl mu potrzebna od czasu do czasu.Nie chce sluchac moich narzekan na prace mowi, ze to dziecinne i ze mnie nie rozumie, weic przestalam mu o tym mowic. Nie mam w nim przyjeciela z wlasna matka czesciej rozmawia, a mi mowi ze sie na niczym nie znam wiec po co ma mnie o cokolwiek pytac. Robi sie milszy jak ma ochote na sex, chociaz jest to bardziej stosunek, w ktorym spelnia sie on sam bo ja jeszcze nigdy nie mialam okazji. Dla niego liczy sie glownie kasa, wiem ze jest wazna ale on ocenia wartosc czlowieka na podstawie tego ile zarabiaja lub kim sa. Do mnie tez ma taki stosunek. Bardziej interesuje go co ludzie powiedza niz co ja czuje.Czuje sie samotna i ze nie moge za bardzo na nim polegac bo brak mi wsparcia psychicznego z jego strony. Nie wiem co robic...
Margo40; 2015-01-25 22:26:28 
Witam :) U mnie jest podobnie. Czuję się samotna mimo że mam męża który prawie codziennie jest pijany. W tym stanie mnie i córkę (16lat) niesamowicie dręczy swoim zachowaniem. Ja pracuje, dbam o wszystko a i tak to jest za mało... Kto ma ochotę popisać wieczorem " o wszystkim i o niczym" Podobno to pomaga :) Pozdrawiam
Jerzy; 2015-01-23 22:56:32 
Moja żona odchodzi po 20 latach małżeństwa. Nie byłem ideałem , wybaczałem Jej wiele, sam mam trudny charakter ale dalej Ją kocham.
Jak mam o Niej zapomnieć , jak dalej żyć bez Niej ?
Magdalena; 2015-01-11 11:55:51 
Cześć dziewczyny, ja mam to samo jestem już tak nerwowa że zaczynam się wyładowywać na córeczce a bardzo mnie to boli i nie chcem tego robić. mam 25 lat męża od 3 lat i córeczkę 3 letnią, mój mąż ani nie sprząta ani nawet naczyń po jedzeniu po sobie do zlewu nie odkłada umie sobie zrobić tylko kawę oczywiście tylko sobie! nie pomaga mi w niczym i ma tylko ciągle pretensje nigdy go nie ma w domu a ja jestem tylko od tego żeby mu obiad podawać, sprzątać i prać z i jeszcze mam mu być posłuszna. wogule ze sobą nie rozmawiamy o niczym a jak co kolwiek zaczynam mówić to albo wychodzi albo mówi że jest zmęczony i tak nie słucha czasem tylko coś burknie na temat dziecka. Najgorsze jest to że moja córka jest tak za nim że serce mi się kroi na myśl że będę musiała jej wytłumaczyć że już z nami nie mieszka, bo do tego dojdzie myśle o tym prawie cały czas żeby się wyprowadził, jak potrze na niego jak jest w domu i LEŻY I GRA NA TELEFONIE to mnie taka złość ogarnia że zaraz mnie boli brzuch i dostaję rozwolnienia. Nie mogę narmalnie funkcjonować z tych nerwów czemu oni są tacy .... robię w domu i przy dziecku wszystko a do tego pracuję on jeżdzi lawetą i co drugi dzień do 18 na wolne a wtedy śpi albo gra a z dzieckiem siedzi moja babcia nic kompletnie nic nie robi a jak wracam z przcy i czasem wstąpie do sklepu żeby kupić mu coś do jedzenia do mnoe opierdala że tak póżno wracam z pracy a on jest głodny bo oczywiście nie może sobie sam wziąc tylko czeka aż wrócę i mu podam... czy ja tak dużo wymagam wystarczy jakieś dziekuję albo chociasz trochę jakiegoś szacunku dla mnie a nie ciągłe pretensje szlak mnie trafia czemu on jest taki dla mnie mam ochotę go udusić. Kiedyś na spokojnie chciałam porozmawiać ze mi to nie odpowiada że dla dobra dziecka powinniśmy coś zmienić to mi powiedział że wymyślam i że on przecież wszystko robi tylko jak mnie nie ma dlatego tego nie widzę, więc powiedziałam że ma się wyprowadzić bo już nie chcem z nim być to się nie odzywał do mnie prawie dwa tygodnia i poszedł poskarżyć się do mojej babci bo z nia mieszkamy no i jakoś się zozeszło po kościach, nie mam już na to siły .... nie chcę z nim już być a on nie chce sie wyprowadzić i jeszcz mi powtarza że i tak sobie nie poradzę kiedyś mu chyba coś zrobię jak tak dłużej będzie ... albo sama się wyprowadzę i gdzieś ucieknę .... co byście zrobiły ?? czekam na jakieś wasze zdania na ten temat może któraś chce pogadać to bardzo chętnie podaję maila m_01madzia@interia.pl
samoootnaaa; 2014-12-23 21:31:32 
Samotność w małżeństwie jest i mi dobrze znana. Niektórzy by powiedzieli,że narzekam, przesadzam, czego Ty Kobieto chcesz więcej od życia. A ja powiem zrozumienia, miłości, po prostu szczęścia. Nie wierzę i nie chcę wierzyć, że tylko w filmach mąż i żona potrafią być nie tylko małżeństwem ale i przyjaciółmi. To jest oczywiste, że zdarzają się sprzeczki, ciche dni czy nawet kłótnie, ale ja już się wypaliłam. Gdyby nie moja mała kruszynka... i znowu zaczynam stereotypami, ale trochę tak jest, że nie chcę aby moje dziecię wychowywało się bez taty - po prostu dla mnie szczęście jest najważniejsze. Codziennie zagryzam język, staram się być twarda, nie płakać, ale ile można żyć w samotności, bez partnera który przyjdzie i tak zwyczajnie zapyta się 'jak minał dzień'?! Mój mąż jest pedantem i dla niego najważniejsze jest sprzątanie, codziennie potrafi przyjść i od progu mieć pretensje że są odciski palców na stole, sprawdza prawie z twarzą przy sciąnie czy nie ma jakiejś kreseczki, zarysowania, to samo z szafkami i innymi meblami. Czuję się jak w muzeum a nadomiar złego nawet nie chce mi się wracać do tego sterylnego mieszkania w którym dwie zabawaki w pokoju gościnnym to już bałagan, bo przecież dziecko nie bawi się dwoma naraz więc dlaczego nie mogłam jednej posprzątać...Wiem, że to co piszę to jakiś matrix i dla wielu czytających taki mąż który sprząta to ideał, ale czy tylko to jest w życiu najważniejsze?!
żona rolnika; 2014-12-20 01:23:35 
komentarze "samotnych" kobiet, jak ja, w małżeństwie z dziećmi, zasmuciły mnie, ale też wiem, że nie jest ze mną "coś nie tak", zastanawia mnie ... skoro nasz obraz rodziny jest taki fałszywy (na skutek wychowania, w domu na religii czy obrazu z telewizji? nie wiem), że sami zakładamy własną rodzinę, z nadzieją, że będzie to wartościowe i cudowne, a potem jest to podszyte cichym cierpieniem, to czego uczyć te dzieci, jak one będą potem żyć jak dorosną? przecież na nich tylko najbardziej nam zależy, jaką wiedzę im przekazać? a może człowiek zawsze jest samotny, samotność nas zabija więc szukamy miłości, zakładamy rodzinę, i znowu stajemy się samotni i to bardziej rozczarowani bo niby w związku ... zbliża się Wigilja , w ogóle nie chcę nic robić, ostentacyjnie nie przygotować nic, nie być kelnerką "obcego" mi męża i teścia, ale pewnie "odegram" Wigilję ze względu na dzieci - czy o to w życiu chodzi?
żona rolnika; 2014-12-20 01:06:36 
ja siedzę w domu z dwójką dzieci, w moim odczuciu dla męża jestem tylko sprzątaczką i kucharką jego i teścia, związek małżeński tworzy z teściem a nie ze mną, moja samoocena i samotność mnie dobijają, aż mi się chce wyć, on rozmawia tylko z teściem dla mnie nie ma czasu, olewa mnie, tylko głupio zagada i pomaca, co już właściwie mnie obrzydza, bo jakby mnie ktoś obcy dotknął, boję się z nim kłócić, bo jest agresywny, o sobie, swoich sprawach czy mojej rodziny już dawno mu przestałam opowiadać, nawet nie wiem, czy to dostrzegł, dla niego zrezygnowałam z pracy, urodziłam 2 dzieci, ale w sumie teraz żałuję, bo ze względu na dzieci ( 4letnie i roczne) ugrzęzłam w tym, fikcja jest, że jak skończą 18 lat to będę wolna, chociaż marzę o tym
do Vicki; 2014-05-14 16:22:17 
......przestać się bać! Zdziwiona? Piszesz że go kochasz? Moim zdaniem to tłumaczenie sobie faktycznych powodów dla których z nim jesteś. Nie chcesz 'krzywdzić' dzieci? Aaaa rozumiem, po prostu twoim zdaniem uczą się najwspanialszego modelu małżeństwa i pozbawienie ich tego byłoby dla nich krzywdą? Jeśli masz córkę to bardzo prawdopodobne jest, że wybierze sobie takiego samego partnera jakim jest jej ojciec. Jeśli masz syna to bardzo prawdopodobne jest, że będzie taki sam jak jego ojciec. Dzieci 'uczą' się tego co widzą w najbliższym otoczeniu. Jest jednak bardzo możliwe, że Ty najzwyczajniej boisz się tego co może zaistnieć po odejściu od męża. I to jest poważny problem. Tymczasem zastanów się co jest/może być przyczyną, że mąż aż tak zmienił się? W moim dawnym małżeństwie było podobnie i sądzę że gdyby moja była (na szczęście) żona chciała dowiedzieć się 'co mnie boli', pewnie zapytałaby mnie o to. Może warto abyś Ty to zrobiła (no oczywiście nie pytaj mnie:-)? Nie martw się jaką otrzymasz odpowiedź, ważne abyś jasno pokazała mężowi że dostrzegasz 'problem'. Za czas jakiś znów zapytaj i... po kilku razach już wiedzieć będziesz w czym się rzecz 'macała'. Mając 'wiedzę' łatwiej Ci będzie podjąć decyzję, której żałować w przyszłości nie będziesz. ...ja wójt Ci to mówię!
Vicki; 2014-04-28 18:31:41 
A Ja myslalam ze jestem sama:(, Ja juz nie moge meczy mnie to siedzenie w domu I zajmowanie sie dziecmi. A maz nigdy niema dla nas czasu od poniedzialku do piatku Praca Sobota spotkkanie z kolegami I piwkowanie. Niedziela leczenie kaca I nic nie robienie. Mam juz dosc!!! Mysle zeby odejsc choc go kocham a niechce tez krzywdzic dzieci. Kiedys taki nie byl a Ja pottzebuje milosci, uczucia I przytulenia. Co zrobic ???
Asia84; 2014-03-09 19:53:52 
Witaj Basiu
Ja mieszkam w PL, mąż pracuje, mamy 2 dzieci, ja zajmuję się domem i dziećmi, jestem po studiach i czuję się totalnie tak samo jak ty. Kompletne zero,zwykła kura domowa, której nikt do pracy nie przyjmie bo studia byle jakie(politologia), bo mam dzieci, które od czasu doczasu chorują. Mi też kompletnie nie chce się żyć, tylko dzieci trzymają mnie przy zdrowych zmysłach, tylko dzięki nim jeszcze funkcjonuję i robię swoje. Z mężem do bani, jestem totalnie samotna,mąż przypomina sobie o mnie jak mu się chce wiadomo czego, niby mi pomaga przy dzieciach,ale prędzej czy później zawsze to wypomni,że ciągle zajmuje się dziećmi(a robi to tylko wtedy kiedy ja muszę w kuchni ugotować albo inne grubsze sprzątanie w domu zaliczyć). Tak poza tym jestem zupełnie sama, jestem w związku,a totalnie sama!!! :( Gdybyś chciała pogadać to odezwij się na tym forum.
Baskaja84; 2014-02-27 10:24:24 
Ja sie zmagam ze stresem Cale zycie. Chociażby przez ojca alkoholika, przez szkole w ktorej nie byłam prymusem tak jak siostra zawsze wzorowa z 6 w dzienniczku. Przez to, ze poszłam do szkoły zawodowej zamiast do technikum od razu. Jednak najgorsze przednimi. Wyjechałem do Anglii i po 8 latach mieszkania zagranica czuje ze jestem doniczego. Pracowałam przez 8 lat jako kelnerka na universytecie w oxford a od paru mieciecy mieszkam w nowym miejscu z chłopakiem którego poznałam w Oxfordzie. On kupił dom, przeprowadziliśmy sie, ja zostawiłam prace, jego nigdy nie ma bo wyjeżdża od poniedziałku do piątku, ma weekendy jest w domu ale przed telewizorem z pilotem w ręku, ja jestem w kuchni robię mu kolacje. Dom nalezy tylko do niego wiec cały kredyt on płaci a ja mu płace £300 na miesiąc. Kiedy wraca ma zawsze wszystko wyprane, wypracowane, posprzątane, ogród ogarnięty. Dzieci nie mamy bo on ich jeszcze nie chce a ja tak. On zarabia bardzo dobre pieniądze a ja nie. Obecnie zmagań sie ze znalezieniem czegoś. On sie spełnia zawodowo, awansuje a ja jestem nikim. I jak zawsze problem jest we mnie gdybym po 8 latach bycia w UK porządnie nauczyła sie rozmawiać po angielsku to pewnie wszystko było by inaczej. Tysiące lekcji, godzin, roznych metod spędzonych na nauce przyczyniły sie do moje sotnosci i utraty własnej wartości...jest mi złe, tak złe ze myśle o najgorszym...
Dla innego przykładu powiem tak od stycznia 2014 roku szukam pracy, wysłałam tyle podań i cv,ze głowa mała moja siostra wysłała 3 aplikacje na dwieście została zaproszona na rozmowę i dostała prace o tak poprostu. Ja szukając dłużej nadal żyje z oszczędności i samotności, która mnie tak przytłacza, ze nawet słońce mnie juz nie cieszy. W nowej miejscowości nie ma nikogo, żadnej koleżanki
Nikogo zerooooooo !!!
Teraz jestem na takim etapie, żeby wyjść do ludzi stresuje mnie jeszcze bardziej no bo moja psychika mi mówi ale po co jak i tak nie masz nic do powiedzenia, nikt nie będzie zainteresowany tym co mam do powiedzenia itp. itp. itp.

Dołącz do nas!
e-mail:*
hasło:*
(min. 6 znaków)
powtórz hasło:*
Jesteś:*
  kobietą piksel
  mężczyzną
Data urodzenia:*
Skąd znasz
mydwoje.pl?
*pole obowiązkowe
   *Akceptuję Regulamin oraz Politykę prywatności Serwisu
   Tak, chcę być informowany o trendach i ofertach specjalnych dla Singli. Rezygnacja jest możliwa w każdej chwili

lub
facebook register
Zadzwoń lub napisz do nas
tel: (22) 201 25 89
fax: (22) 201 25 89


codziennie 9.00 - 24.00
MyDwoje - krok po kroku

powered by WEB interface