strona główna Strona główna     mapa serwisu Mapa serwisu     kanały RSS RSS     kontakt Kontakt     wersja mobilna Wersja mobilna
Biuro matrymonialne > Przeznaczeni

Przeznaczeni sobie w każdym calu

Podziel się na:
Dodaj do gogole+
linkedin
pinterest
Przeznaczeni sobie w każdym calu
Przeznaczeni sobie w każdym caluUważasz, że skoro jesteście przeznaczeni sobie, to oznacza, że musicie dzielić wspólnie czas, upodobania, pasje, poglądy, a nawet wyznanie. A co, jeśli nie?

Jak ty rozumiesz, że jesteście sobie przeznaczeni? Czy to wspólnota dusz i czasu?

Wiele osób, które dopiero wchodzą w związek jest przekonanych, że przeznaczeni sobie to taka para, która ma takie same zainteresowania, bo dzięki temu mają wspólne tematy, podobny sposób patrzenia na świat, podobną wrażliwość, a nawet podobne wyznanie religijne. Ważna dla nich jest "wspólnota dusz" i ilość spędzanego razem czasu. Ci z kolei, którzy lubią inaczej spędzać swój wolny czas, a układa im się w związku, nie uważają bynajmniej, że są sobie mniej przeznaczeni, niż gdyby mieli cały czas spędzać razem, każdą chwilę przeżywać wspólnie i dzielić się wszystkim.

Wspólna pasja w związku

Często, gdy oglądamy telewizyjne programy lub czytamy czasopisma, widzimy pary, które mają wspólne hobby i każdą wolną chwilę przeznaczają na aktywność we dwoje. Zazwyczaj potrafią opowiadać o tym godzinami, często razem zaopatrują się w specjalistyczny sprzęt i wspólnie z niego korzystają. Wspólna pasja w związku to bardzo ważny temat – dla jednych jest spoiwem, a dla drugich czymś co potrafi bardziej namieszać, niż przynieść dobrego. Dlaczego tak się dzieje, że jedni nie wyobrażają sobie wspólnej soboty np. bez wycieczki rowerowej albo klubu szachowego, a inni potrzebują tych kilku godzin w tygodniu, by robić coś w samotności? Wszystko to zależy od wielu czynników – między innymi naszego temperamentu, zainteresowań, potrzeb i stażu w związku.

Jak więc podejść do tego tematu, aby bez względu na to, czy dzielimy swoje zainteresowania z drugą osobą, czy nie, czuć się dobrze w naszym związku?

Przeznaczeni sobie to znaczy nic na siłę

Wspólna pasja może zbliżyć – poznajemy człowieka w różnych sytuacjach (nie tylko, gdy wygrywa, ale i przegrywa), możemy zobaczyć jak wypada w relacjach z innymi – i nie są to rodzice, rodzeństwo, przełożony, ale często przypadkowe osoby. Jeśli oboje lubimy jakiś sport, to jest wręcz wskazane, abyśmy chociaż od czasu do czasu uprawiali go razem, jednak jeden warunek musi być spełniony – musimy oboje to lubić i musi nam to sprawiać przyjemność. Brak wspólnej pasji nie jest wcale przeszkodą dla zbudowania dobrego związku – jedna osoba może uwielbiać sporty ekstremalne, a druga spokojny wysiłek intelektualny i jeśli dla obojga czas poświęcony na te zajęcia – osobno - jest odskocznią od codzienności i nie sprawia, że dwie osoby się oddalają, to może to doskonale wpływać na relację. Najgorsza sytuacja jest wówczas, gdy na siłę szukamy pasji dla obojga lub jedna osoba próbuje polubić hobby partnera, ale tylko ze względu na niego je uprawia. Zatem wspólne pasje w związku jak najbardziej, pod warunkiem, że obie osoby naprawdę to lubią i chcą ten czas spędzić razem. Jeśli natomiast przeznaczeni sobie wolą inne aktywności – to powinni to pielęgnować, mając przestrzeń dla siebie, mogą się realizować, bez zmuszania drugiej osoby do podzielania pasji,  a także chętnie później dzielą się wrażeniami, gdyż są stęsknieni po całym dniu spędzonym osobno.

Jeśli nie ma wspólnych pasji

Często najgorsze jest wcale nie to, że jedna osoba chce uczestniczyć w pasji drugiej i choć jej to nie pociąga w takim samym stopniu jak partnera, to stara się być obok, gdy dzieje się coś ważnego lub spędzić czas tak, jak dyktuje to hobby jednej tylko osoby. Najgorsze bywa to, że dwie osoby w ogóle nie mają żadnych zainteresowań i poza pracą właściwie niechętnie podejmują jakąś aktywność, a także i to, że jeśli nie ma wspólnych pasji, a jedna osoba ma coś swojego, to druga jest zazdrosna o czas poświęcony pasji, zamiast jej. To jest najczęstszą przyczyną nieporozumień w związku, zwłaszcza na początku jego formowania – brak chęci zrozumienia bliskiej osoby, motywacji jej działań i zarzucanie licznych zaniedbań z powodu zainteresowań. Warto pomimo wszystko zadbać o wyrozumiałość dla tej osoby, która ma swoje zamiłowania, pod warunkiem oczywiście, że nie zaniedbuje wszystkiego, co dzieje się wokół niej i zawsze, w każdej sytuacji na pierwszym miejscu stawia pasję. Wczucie się w osobę, której jesteście przeznaczeni, pozwoli zrozumieć to, jak ważne jest dla niej hobby, pozwoli na uniknięcie wielu nieporozumień i bycie wsparciem oraz największym kibicem, co z pewnością zaprocentuje w związku.

Niezależnie od tego, jaki pogląd podzielasz w tej sprawie, możesz się przekonać poprzez > Katolickie biuro matrymonialne MyDwoje.pl, że tutaj znajdziesz osobę przeznaczoną Tobie.

> Ogłoszenia i oferty matrymonialne ze zdjęciem mężczyźni
> Ogłoszenia i oferty matrymonialne ze zdjęciem kobiety


> Zarejestruj się w MyDwoje i zobacz, że jesteście przeznaczeni sobie!

oceń artykuł:
[ 6 / 6 z 1 oddanych głosów ]
 

Komentarze (1)


dodaj komentarz
dodaj komentarz
 Aniuta 2015-06-29 11:57:34 
Zapisałam się jakiś czas temu do MyDwoje i widzę sama, że mam duże szanse poznania własciwej osoby, takiej o której powiem: jesteśmy sobie przeznaczeni, jestesmy stworzeni dla siebie :)

Darmowa rejestracja

e-mail
hasło
minimum 6 znaków
Jesteś
kobietą mężczyzną
Data urodzenia
Skąd nas znasz?
Akceptuje Regulamin i Politykę prywatności
Kontakt z biurem
| Praca | Pomoc | Regulamin | Polityka prywatności | Usługi i cennik | Kontakt dla mediów | Partnerzy | Reklama | Mapa Serwisu |

2007 - 2015 © MyDwoje.pl ® ; Wszelkie prawa zastrzeżone

CMS, WEB interface

Serwis MyDwoje.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Akceptuję politykę prywatności Serwisu MyDwoje.pl
zamknij