Szczęśliwy związek mimo różnic

  • Podziel się na:
  • Dodaj do facebook.com
  • Dodaj do twitter.com
  • Dodaj do wykop.pl
  • Dodaj do gogole+
  • Dodaj do Linkedin
  • Dodaj do Pinterest

Różnice w związku dodają pikanterii

Szczęśliwy związek mimo różnic

Sposób na udany związek przy różnicach temperamentów lub poglądów

Jak zbudować szczęśliwy związek? Najbardziej idealna sytuacja występuje wówczas, gdy partnerów łączy zgodność osobowości, a prócz tego wykazują zbliżony do siebie styl życia. Można wówczas osiągnąć stan, który nazywany bywa „zrozumieniem bez słów”. Co jednak zrobić, gdy różnice temperamentu partnerów są dość duże?

Wprawdzie
niedopasowanie przyczyną rozwodów, jednakże odpowiednie podejście może z wyprzedzeniem zażegnać wiele konfliktów i uratować Wasz związek. Naucz się słuchać potrzeb partnera, Twoja druga połówka na pewno będzie Ci za to bardzo wdzięczna. Szczególną uwagę powinni zwrócić lubiący dużo mówić ekstrawertycy. Jest to ważne, ponieważ to, co wydaje się najlepsze dla nas, np. spędzanie czasu w gronie wielu ludzi, niekoniecznie może wzbudzać radość naszego partnera. Nie chodzi tutaj o to, aby rezygnować z własnych potrzeb na rzecz zaspokojenia potrzeb drugiej strony, lecz o to, aby równomiernie od czasu do czasu odejść od własnych „zachcianek” i zrobić wspólnie coś, co sprawi szczególną radość partnerowi. Tak dobierają się szczęśliwe pary.

Doceniaj zalety partnera

Poznawaj swojego partnera, skup się na zaletach, coś przecież spowodowało, że zrodziła się między Wami miłość. Pamiętaj, że nie ma lepszego ani gorszego typu temperamentu. Każdy typ ma swoje zalety. Jeżeli np. Twoja druga polówka jest zamkniętym w sobie introwertykiem, pomyśl, że jego zrównoważenie i spokój mogą działać na Ciebie szczególnie kojąco w sytuacjach napięcia emocjonalnego, a więc różnice temperamentu mogą mieć korzystny wpływ na Wasz związek. Aktywny partner może „zarazić” Cię jakąś pasją a emocjonalny „wrażliwiec” może sprawić, że Twój świat stanie się bogatszy o przeżycia, których do tej pory nie dostrzegałeś. Zwrócenie uwagi na zalety partnera może zdziałać wiele dobrego w związku. Portal randkowy MyDwoje.pl radzi: usiądź i wypisz wszystkie te cechy, które najbardziej cenisz w swoim partnerze.

Szukaj podobnych cech jak Twoje u partnera

Bardzo rzadko zdarza się, aby partnerzy nie mieli między sobą żadnych podobieństw. W takiej sytuacji trudno jest bowiem, aby związek w ogóle zaczął istnieć, nie mówiąc już o tym, by był to szczęśliwy związek. Nawet jeżeli bardzo różnicie się cechami temperamentu, z pewnością możecie znaleźć coś wspólnego: być może np. lubicie ten sam rodzaj kuchni, te same filmy lub macie wspólne zainteresowanie w postaci fotografii. To, co wspólne dla Was, uczyń szczególnym znakiem związku i postaraj się przypominać sobie o tym w sytuacjach konfliktowych. Znajdź również specjalny czas na to, aby realizować z partnerem to, co oboje lubicie robić.

Nie upraszczaj wszystkiego stwierdzeniem, że Twoja druga połówka jest po prostu „dziwna” lub „inna”. Zainteresuj się tym, co lubi Twój partner, jakie ma marzenia i cele. Jeżeli sam tego nie mówi, spróbuj zadać mu kilka pytań na ten temat. Wzajemne zainteresowanie swoimi sprawami może sprawić, że staniecie się sobie szczególnie bliscy, nawet jeżeli w wielu kwestiach posiadacie odrębne zdanie.


Literatura:

Strelau, J. „Psychologia. Podręcznik Akademicki cz.2”, GWP, Gdańsk 2007

Literatura polecana:

Grzybowski, J. „Małżeńskie temperamenty”, Wyawnictwo M, Kraków 2007

Albisetti, V. „Czy dialog może uratować miłość”, Wydawnictwo Salwator, Kraków 2010

Serwis MyDwoje.pl 
Komentarze (7)

Szczęśliwy związek mimo różnic  - dodaj komentarz
sialala; 2017-02-08 02:25:14 
wcale mnie to nie dziwi Ona 30, nikt nie chce rezygnowac z czegos na co pracował bardzo długo,ani zyc osobno bez dzieci, czy bez kobiety,z która stworzył swoj własny swiat, tymbardziej jezeli sa takie kobiety jak ty i tych pare aspektów, których im brakuje w danym momencie lub wydaje sie, ze brakuje i przy kryzysie wieku sredniego chca przezyc przygode moga cicho zalatwic na zewn i dalej miec to co mieli.pytanie raczej do ciebie co sprawia,ze wybierasz tylko niedostepnych mezczyzn,czyli dlaczego tak bardzo boisz sie bliskosci?.pozdrawiam
Gabi; 2016-04-06 14:35:10 
komentarz usunięty przez moderatora
Ona 30; 2016-01-12 11:02:09 
Jestem załamana , już wkraczam w 30 i jedyne czego dokonałam w życiu to ,,dokopałam" innym kobietom poprzez uwodzenie i sprowadzanie na złą drogę ich mężów czy chłopaków. Gustuję w żonatych mężczyznach bo te durne żony nauczą kolesia sztuki kochania i ja nie muszę się wysilać.Poprzez takie działania dowartościowuję siebie i czerpię przyjemność z tego , że te idiotki płaczą, rozpaczają. Wkurza mnie jedno, że żonaci nie chcą zostawiać tych starych żon i ze mną rozpocząć nowe , przepiękne życie. Tak wiele mogę dać: radości, rozkoszy i nadzwyczajnych doznań. Jacy faceci są prymitywni! ! ! tego nie mogę pojąć.
doświadczona; 2015-11-06 08:15:53 
Taki związek NIEKIEDY jest możliwy i szczęśliwy.
Przecież pies z kotem też potrafią NIEKIEDY żyć w przyjaźni i zgodzie.
Dżem Morelowy; 2015-10-30 21:54:27 
komentarz usunięty przez moderatora
hahaha!; 2015-08-08 23:20:38 
Nooo, Haniu, taki DOPRANY do czysta własny partner to super sprawa :)))
Hania; 2015-08-08 21:39:01 
Osobiście dopieram partnerów na zasadzie podobieństw. Fajnie, jest mieć podobne zainteresowania, poglądy, tematy do rozmów. Może i przeciwieństwa się przyciągają, początkowo zaciekawia nas zupełnie inny świat partnera, ale to raczej na krótką metę. Nie sądzę aby osoby o zupełnie innych charakterach długo ze sobą przetrwały. Choć wiadomo, zdarzają się wyjątki. Ważny jest w tym przypadku kompromis, dojście do wspólnego porozumienia.

Dołącz do nas!
* POLA OBOWIĄZKOWE
e-mail:*
hasło (min. 6 znaków):*
powtórz hasło:*
jestem:*
  kobietą piksel
  mężczyzną
data urodzenia:*
skąd znasz mydwoje.pl:
*Oświadczam, iż zapoznałem się z Regulaminem świadczenia usług oraz Polityką prywatności i je akceptuję.
*Zgoda na przesyłanie informacji handlowych drogą elektroniczną (powiadomienia dzienne i natychmiastowe). Zgodę można wycofać w każdej chwili.
Wyrażam zgodę na Newsletter z ofertami matrymonialnymi i wydarzeniami dla singli.

lub zarejestruj się przez Facebooka
facebook register

Administratorem podanych danych osobowych jest: Katarzyna Bieber reprezentująca Serwis Doboru Partnerskiego z siedzibą przy ul. Domaniewskiej nr 37 lok. 2.43, Warszawa 02-672, NIP: 9511875187. Administrator wyznaczył IOD, jest nią Małgorzata Lewandowska, z którą kontakt jest pod adresem e-mail iod@mydwoje.pl. Kategorie danych jak: e-mail, data urodzenia, fotografia, wiek, zawód, miasto, charakterystyka, poglądy oraz dane dotyczące preferencji tzw. dane szczególnej kategorii zostają przekazane dobrowolnie w celu realizacji usługi i przesyłania oferty marketingowej zgodnie z Regulaminem Serwisu. Podstawa prawna: Serwis Internetowy przetwarza dane osobowe na podstawie wyrażonej zgody, jest to niezbędne do wykonania umowy, do wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na administratorze, na podstawie prawnie uzasadnionych interesów administratora i jest niezbędne do ochrony żywotnych interesów osoby, której danej dotyczą lub innej osoby fizycznej. Dane osobowe będą przetwarzane przez okres obowiązywania Umowy lub wniesienia uzasadnionego sprzeciwu. Użytkownik ma prawo poprawiania danych, usuwania, ograniczenia przetwarzania a także wniesienia sprzeciwu, oraz przeniesienia ich do innego administratora. Podanie danych nie jest wymogiem ustawowym lecz umownym i jest dobrowolne jednak niezbędne do wypełnienia umowy. Dane będą wykorzystywane do automatycznego podejmowania decyzji w celu przygotowania wyboru ofert matrymonialnych dopasowanych do kandydata. Użytkownik ma prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego na adres Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa. Więcej informacji na temat przetwarzania danych znajdziesz w Polityce prywatności Serwisu.

Napisz lub zadzwoń do nas
Tel: (22) 201 25 89
w dni powszednie 11:00-16:00Fax: (22) 201 25 87


MyDwoje - krok po kroku

powered by WEB interface
Serwis MyDwoje.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.   Akceptuję
zamknij