strona główna Strona główna     mapa serwisu Mapa serwisu     kanały RSS RSS     kontakt Kontakt     wersja mobilna Wersja mobilna
Biuro matrymonialne > Poradnik > Psychologia > Osobowość > Niedopasowanie przyczyną rozwodów

Niedopasowanie przyczyną rozwodów

Podziel się na:
Dodaj do gogole+
linkedin
pinterest

Co trzecia para rozwodzi się z powodu niedopasowania charakterów

Podobne artykuły
 Intercyza pomaga czy szkodzi?
 Niedopasowanie charakterów, a rozwód
 7 mitów, które mogą zniszczyć małżeństwo
 Rozwód po męsku
 ABC rozwodowe

Główne przyczyny rozwodów w Polsce 2007-2010  i trendy

Ponad 30% par rozwodzących się co roku w Polsce (tendencja rosnąca od 2007 roku) podaje jako przyczynę rozwodu: niezgodność charakterów, inaczej niedobranie psychologiczne. Często przyczyny rozwodu to naganny stosunek do rodziny, alkoholizm (tendencja malejąca), zdrada. Jednak najczęściej występuje: niedopasowanie charakterów. Tylko w 2010 roku ponad 61 tysięcy (1) par małżeńskich przeżyło bolesne doświadczenie rozwodu. Ponad 16 tysięcy z nich, podaje niezgodność charakterów, jako przyczynę rozpadu ich małżeństwa, a kolejne 5 tysięcy - jako jedną z dominujących przyczyn.  Czyli jest to co trzecia para! Czy istnieje sposób na takie dobranie się, by zgodność charakterów i życiowych celów, jako fundamentu trwałej relacji, stały na straży partnerskiego związku i gwarantowały mu długowieczność?

przyczyny rozwodów w Polsce 2010

przyczyny rozwodów w Polsce 2007

Przykładowe dwie pary - o niezgodnych i zgodnych charakterach i temperamentach

Beata, 27-letnia laborantka, wcześniej wzorowa studentka, na studiach poznała Łukasza. Byli razem dwa lata. Na początku Łukasz fascynował ją dużym kręgiem znajomych i częstymi wspólnymi eskapadami. Po roku Beacie zaczęły jednak przeszkadzać niektóre cechy Łukasza. Ona, domatorka, nie chciała wychodzić z nim do pubu i na mecze koszykówki z jego kolegami kilka razy w tygodniu. Łukasz lubił towarzystwo i często zapraszał kolegów do ich wspólnego wynajmowanego mieszkania. Uwielbiał także z kolegami urządzać innym żarty, a wobec Beaty pozwalał sobie na słowa bolesnej krytyki. Czasem szybciej, niż pomyślał, że mogą one Beacie sprawić przykrość. W pierwszych latach po studiach często wyjeżdżał służbowo jako przedstawiciel handlowy firmy farmaceutycznej – mówił, że lubi swoją pracę i kontakt z ludźmi. Ich związek rozpadł się, gdy Łukasz oświadczył, że wyjeżdża do Stanów. Jego firma zaproponowała mu tam 3-miesięczną praktykę. Zgodził się od razu, nawet nie pytając Beaty o zdanie.

Beata – nowoczesna singielka – dość skryta, ale jednak wiedząca, czego szuka, po kilku miesiącach od rozstania z Łukaszem poznała Marka, informatyka – kolegę brata, gdy wybierali się razem na giełdę komputerową. Marek długo nosił się ze swoim miłosnym wyznaniem. Po kilku tygodniach intensywnych spotkań wyznał Beacie swoje uczucia podczas wspólnego spaceru. Zachwycił ją swoją cierpliwością i spokojem. Potrafił poświęcić jej młodszej siostrze całe godziny na tłumaczenie zadań z matematyki. Ma dwóch bliskich kolegów i Beatę. Najchętniej wolny czas spędza jednak właśnie z nią. W wolnym czasie lubią wybrać się razem na wystawę sztuki nowoczesnej, a urlop najchętniej spędzić w cichym ustroniu. Beata często mówi o Marku: dyplomata. Zdarza się, że on woli zamilknąć, niż skrytykować nowy (jego zdaniem niezbyt trafiony) zakup Beaty. Beata i Marek poznali się lutym 2008, mieszkają razem i planują się wkrótce pobrać.

Po raz kolejny okazuje się, że problemy wynikające z różnic temperamentu oraz hierarchii wartości, na początku znajomości często nieistotne, skutecznie zmniejszają szanse na szczęśliwe i długotrwałe pożycie partnerów. W obecnych czasach pełnych pokus i dynamicznego rozwoju naszego indywidualizmu tylko związek oparty na zgodności osobowości, wspólnocie wartości życiowych oraz silnym uczuciu wydaje się dobrze rokować. Dobrze dobrane pary mogą znacznie poprawić statystykę rozwodów, ale jak się dobrze dobrać?

Popularne stały się na świecie testy osobowości wykorzystywane w celu lepszego dopasowania przyszłych partnerów i diagnozy związków par przychodzących na terapię małżeńską do gabinetów psychologicznych. W doborze nowych szczęśliwych par pomocnym narzędziem jest Test Doboru Partnerskiego autorstwa Andrzeja Rutowskiego, dostępny online w internetowym biurze matrymonialnym MyDwoje.plŸ. Test powstał w oparciu o ponad trzydziestoletnią praktykę terapeutyczną, długoletnie studia oraz zastosowanie teorii i metodyki testów psychologicznych jego autora.

Test Doboru Partnerskiego czerpie z psychologii humanistycznej Fromma, psychoanalizy Junga i teorii testów psychologicznych Cattella, Eysencka, Gougha i Heilbruna. Jego wyniki pozwalają ustalić niemal natychmiast po ukończeniu Testu profil osobowości każdego użytkownika, tzw. Profil Partnerski. Umożliwia on w następnym kroku kojarzenie ofert według Zgodności Osobowości potencjalnych partnerów.

oceń artykuł:
[ 6 / 6 z 3 oddanych głosów ]
 

Komentarze (1)


dodaj komentarz
dodaj komentarz
 sewa mobil surabaya 2015-03-13 08:58:39 
komentarz usunięty przez moderatora

Darmowa rejestracja

e-mail
hasło
minimum 6 znaków
Jesteś
kobietą mężczyzną
Data urodzenia
Skąd nas znasz?
Akceptuje Regulamin i Politykę prywatności
Kontakt z biurem
Test Doboru Partnerskiego
Twarze MyDwoje
Opiekunka, Piaseczno, 46 lat, K161612C
K161612C, 46 lat
Opiekunka, Piaseczno
produkcja, Bielsko-biała, 34 lata, M28941E9
M28941E9, 34 lata
produkcja, Bielsko-biała
 
 więcej mężczyzn  więcej kobiet
Opinie Użytkowników MyDwoje.pl
Elektriker, Eisenhüttenstadt, 40 lat, MF34299B
MF34299B, 40 lat
Elektriker, Eisenhüttenstadt
Selbstständig, Celle, 52 lata, MFEE121B
MFEE121B, 52 lata
Selbstständig, Celle
 więcej ofert zagranicznych
Wydarzenia dla singli
Wydarzenia dla Singli
 więcej wydarzeń
| Praca | Pomoc | Regulamin | Polityka prywatności | Usługi i cennik | Kontakt dla mediów | Partnerzy | Reklama | Mapa Serwisu |

2007 - 2015 © MyDwoje.pl ® ; Wszelkie prawa zastrzeżone

CMS, WEB interface

Serwis MyDwoje.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Akceptuję politykę prywatności Serwisu MyDwoje.pl
zamknij