Biuro matrymonialne > Usługi > Test Doboru Partnerskiego > Wynik Testu dla Ciebie - Profil Partnerski

Twój wynik Testu - Profil Partnerski

  • Podziel się na:
  • Dodaj do facebook.com
  • Dodaj do twitter.com
  • Dodaj do wykop.pl
  • Dodaj do gogole+
  • Dodaj do Linkedin
  • Dodaj do Pinterest

Twój wynik Testu Doboru Partnerskiego - część I Profi Partnerski

Profil Partnerskie opisuje Ciebie i Twój "ideał" partnerski

Zarejestruj się

Jakie cechy bada Test MyDwoje.pl?

Bazując na wieloletnim doświadczeniu terapeutycznym psychologa Andrzeja Rutowskiego, Profil Partnerski powie Ci jaką osobą jesteś, jak funkcjonujesz w relacjach partnerskich. Profil ten pokaże na 10 skalach osobowości z jakim partnerem masz szansę stworzyć trwały zwiazek. Podpowiadmy Ci, na każdej z 10 cech osobowości, gdze powinien znajdować się Twój "idealny" partner/ partnerka, abyście do siebie pasowali i mieli szansę zgodnie przejść przez życie.

Profil Partnerski uzmysławia nam, że w Teście Doboru Partnerskiego nie ma dobrych i złych odpowiedzi. Każdy jednak szuka kogoś, kto będzie pasował właśnie do niego, bo każdy z nas jest inny. Twój Profil Parnterski nie jest widoczny dla innych Użytkowników - to Twoja prywatna analiza.

Przykładowy Profil Partnerski dla kobiety

Obejrzyj przykładowy Profil Partnerski dla kobiety - oczywiście Twój wynik w każdej skali i opis będzie dostosowany do odpowiedzi, których sam udzielisz w Teście Doboru Partnerskiego MyDwoje.

 Legenda:       

 

 Ja: (przykładkowa kobieta)


 

   

Profil Twojego "idealnego" partnera 


Twoja potrzeba kontaktów z ludźmi jest umiarkowana. Nie jesteś nadmiernie towarzyska, nie jesteś także samotnicą. Masz niemały krąg swoich znajomych, ale wyraźnie rozróżniasz znajomości od przyjaźni a przyjaźnie od rodziny. Nawiązanie nowych kontaktów nie stanowi dla Ciebie problemu, potrafisz też kontakty ograniczyć, jeśli uznasz, że zaczynają być kłopotliwe dla Ciebie lub Twoich bliskich. Potrafisz długo rozmawiać na interesujące Cię tematy, ale umiesz też milczeć, gdy nie ma o czym mówić. Potrafisz elastycznie przystosować się do zmiany miejsca zamieszkania, do nowego środowiska czy do nowej pracy. Jesteś otwarta na przyszłość, nie boisz się zmian!

samotnictwo - towarzyskość - test dopasowania

Twoje przeżycia emocjonalno-uczuciowe są widoczne na Twojej twarzy. Można w niej czytać jak w książce. Nie umiesz ich ukrywać. Czy się cieszysz, czy martwisz, to całą sobą. O ile ujawnianie radości jest ze wszech miar wskazane, to ze zmartwieniami nie należy się afiszować. Nie możesz wymagać nawet od najbliższej osoby, żeby żyła Twoimi problemami. Potrzebna Ci pewna powściągliwość, umiejętność ukrywania zwłaszcza złego nastroju. Z kolei większe zainteresowanie kimś innym też jest widoczne na Twojej twarzy, a to może wzbudzać zazdrość. Innym problemem może być to, że nie rozumiesz ludzi o nic niemówiącym obliczu. Nie potrafisz zgadywać, co czują, nie chcesz domyślać się. Musisz to wiedzieć natychmiast. Dlatego albo znajdziesz partnera  spośród osób o „mówiącej twarzy” albo długo będziecie wspólnie uczyli się różnych sposobów wyrażania przeżyć psychicznych i cierpliwie znosili nieporozumienia.

powściągliwość - żywiołowość - test doboru partnerów

Należysz do osób o przeciętnym tempie reakcji psychicznych, a także do tych, które nad tym tempem potrafią panować. Jak trzeba reagujesz natychmiast, jak trzeba - tak jak na zwolnionym filmie. Potrafisz trafnie ocenić sytuację. Reagujesz na nią spontanicznie lub dajesz sobie czas do namysłu.

rozwaga - spontaniczność - testy psychologiczne

Twoja wrażliwość jest proporcjonalna do bodźca. Silnie przeżywasz wielkie problemy, przejmujesz się tragediami, poważnymi kłopotami, lekceważysz zaś drobiazgi. Możesz pośredniczyć pomiędzy osobami nadwrażliwymi a nie dość wrażliwymi. Wiesz, co znaczy odczuwać, ale wiesz także, czym jest egzaltacja. Stanowisz swoisty wzorzec wrażliwości. Jeśli czyjeś zachowanie, uwagi, komentarze dotknęły Cię – widać rzeczywiście były niestosowne!

gruboskórność - wrażliwość - dopasowanie partnerów

Stanowisz ostoję, port, zarówno dla skrupulantów jak i dla osób lekkomyślnych. Jesteś w stanie wysłuchać problemów jednych i drugich, mimo, ze ich do końca nie rozumiesz. Rozróżniasz sprawy ważne od drobiazgów. Sprawy dużej wagi traktujesz z należytą powagą, drobiazgami nie przejmujesz się. Cenisz porządek, ale go nie przeceniasz. Dla Ciebie jest oczywiste, że to rzeczy muszą służyć ludziom, a nie odwrotnie. Masz krytyczny stosunek do sztywnych norm. Nie uznajesz prymatu formy nad treścią. Jesteś zwolenniczką organizacji, ale wrogiem skostniałych struktur. Sądzisz, że każda organizacja musi sprostać wymaganiom zmieniającego się otoczenia, a więc powinna być elastyczna. Takie zasady stosujesz również wobec rodziny i związku partnerskiego.

nieuporządkowanie - pedantyczność - dobór partnerski

Jesteś osobą zdyscyplinowaną i wymagającą. Doceniasz przestrzeganie pewnych zasad, nie uznajesz anarchii. Potrafisz poddać się dyscyplinie, ale też potrafisz ja sama wprowadzić. Umiesz wydawać polecenia, ale możesz je też wykonywać. W życiu rodzinnym też nie uznajesz dezorganizacji. Nie zależy Ci na władzy, ale sądzisz, że ktoś musi ją sprawować, ktoś musi decydować. Możesz być nim Ty sama. Cenisz sobie dyskusję przed podjęciem decyzji, ale nie uznajesz po jej podjęciu. Konsekwencja lub podporządkowanie – tego wymagasz od partnera.

uległość - dominacja - test dopasowania

Na skali dojrzałości znajdujesz się po środku. Czasem jesteś spontaniczna jak dziecko i lubisz zaszaleć, nie bacząc na konsekwencje. Dojrzewanie to proces, który trwa przez całe życie. Jesteś w połowie tej drogi. Właśnie Twój „iloraz dojrzałości” równa się sto! Życzymy byś proporcjonalnie z wiekiem coraz bardziej dojrzewała, doroślała, stawała się w pełni odpowiedzialna i to nie tylko za siebie, za własne decyzje, ale i za najbliższych. Polecamy lekturę „Miłość i odpowiedzialność” Karola Wojtyły.

dziecięcość - dojrzałość - dopasowanie osobowości

Twoja miłość własna jest zdrowa, dojrzała, rozsądna. Jest syntezą i odbiciem zarówno bezwarunkowo akceptującej miłości matczynej jak i wymagającej miłości ojcowskiej. Poczucie własnej wartości pozwala Ci pokonywać trudności, walczyć ze stresem, dodaje Ci sił w walce z przeciwnościami losu, nie pozwala Cię poniżyć i nie odbiera także samokrytycyzmu. Potrafisz dostrzec własne błędy i własne winy, w ocenie siebie potrafisz być obiektywna. To wielka zaleta i warunek konieczny, (choć niewystarczający) do rozwoju, do ciągłego wzrostu psychicznego. Twoja miłość partnerska jest równie dojrzała jak miłość własna!

samokrytycyzm - narcyzm - typy osobowości

Potrafisz zachować zdrowy rozsądek między podejrzliwością a naiwnością. Innych ludzi przy pierwszym kontakcie akceptujesz, co nie oznacza, że jesteś wobec nich bezkrytyczna. Zasada „ograniczonego zaufania”, którą praktycznie wyznajesz, sprawdza się nie tylko w ruchu drogowym. Dzięki takiej postawie zwykle nie dajesz się naciągać, ale i nie wykorzystujesz naiwności innych.

ufność - skrytość - test doboru partnerskiego

Masz skrajne poglądy i głosisz je autorytatywnie. Trudno z Tobą dyskutować. Ty wiesz lepiej. Nie docierają do Ciebie argumenty podważające Twoje sądy. Tylko Cię denerwują i wystawiają złe świadectwo ludziom je głoszącym. Być może masz rację, we wszystkim, co uważasz. Pomyśl jednak o sztuce prezentacji. Nawet naga prawda źle przedstawiona, źle uzasadniona do innych nie trafi. Są przed Tobą tylko dwie możliwości – albo ograniczanie znajomości do tych, co sądzą podobnie (ten krąg może okazać się dziwnie mały) albo spróbujesz dialogu. Wystawiając swoje poglądy pod ostrzał krytyki musisz je opakować w ładną prezentacje. Nie bój się krytyki. Przecież prawda świeci tak silnie, że nic jej nie zaćmi. Dopóki tego się nie nauczysz – szukaj partnera z Twoimi poglądami, albo bez poglądów!

konserwatyzm - liberalizm -  wynik testu

 
Komentarze (1)

Twój wynik Testu - Profil Partnerski - dodaj komentarz
KK; 2015-04-05 14:54:54 
bardzo dobrze wyjaśnione

Dołącz do nas!
e-mail:*
hasło:*
(min. 6 znaków)
powtórz hasło:*
Jesteś:*
  kobietą piksel
  mężczyzną
Data urodzenia:*
Skąd znasz
mydwoje.pl?
*pole obowiązkowe
   *Akceptuję Regulamin oraz Politykę prywatności Serwisu
   Tak, chcę być informowany o trendach i ofertach specjalnych dla Singli. Rezygnacja jest możliwa w każdej chwili

lub
facebook register
Zadzwoń lub napisz do nas
tel: (22) 201 25 89
fax: (22) 201 25 87


codziennie 9.00 - 24.00
MyDwoje - krok po kroku

powered by WEB interface
Serwis MyDwoje.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Akceptuję politykę prywatności Serwisu MyDwoje.pl
zamknij