Biuro matrymonialne > Poradnik > Psychologia > Test psychologiczny

Tak działa test psychologiczny w doborze partnerskim

szukaj

Otaczają nas testy. W szkole, na uczelni, w pracy, możemy znaleźć testy w Internecie. Zwykle są to testy, które sprawdzają stan naszej wiedzy, ale także takie, które pomagają nam znaleźć partnera w Internecie. Burzymy się przeciwko nim. Nie bez racji sądzimy, że ważniejsza jest umiejętność odnajdywania odpowiedzi niż zapamiętanie konkretnej informacji. Od tego są encyklopedie, słowniki, Internet. Czym różnią się, od tego typu testów, testy psychologiczne? One nie sprawdzają wiadomości, a oceniają zdolności, zainteresowania, potrzeby, postawy, dopasowanie, cechy osobowości, umiejętność radzenia sobie ze stresem, zgodność osobowości - właśnie tak działa test psychologiczny w doborze partnerskim MyDwoje.pl. Czy można mu zaufać, czy jest rzetelny i trafny? Czy stosowanie testu nie grozi zaszufladkowaniem, nie ogranicza wolności i nie narusza intymności? Portal dla Singli MyDwoje.pl stara się odpowiedzieć na te pytania a przykłady zastosowania w praktyce przedstawiony został jako wynik dla partnerów - Zgodność Osobowości.

Testy psychologiczne w szkołach

Czy Test MyDwoje.pl jest wiarygodny?

Zacznijmy od tego, czy testy, badania psychologiczne są w ogóle potrzebne? Uczeń kończy gimnazjum, ma dobre stopnie, rodzice decydują by poszedł do liceum, najlepiej renomowanego. Kochają swoje dziecko, chcą dla niego jak najlepiej, ale nie analizują wymagań szkoły, nie zastanawiają się, czy ich pociecha sprosta jej wymaganiom, jak pokaże się na tle innych uczniów. Nie zastanawiają się jakie ma zdolności, czy zainteresowania dziecka są już określone, czy ma ono wizję swojej kariery zawodowej. Najbardziej renomowane licea szukają naprawdę utalentowanych kandydatów. Czy testy są w stanie ocenić człowieka? Czy gdyby rodzice posiadali wiedzę obiektywną, a nie kierowali się wyłącznie miłością do swego dziecka, wykorzystaliby ją w procesie decyzyjnym? Oficjalnych statystyk jeszcze nie znamy, ale z badań pilotażowych wynika, że 1/3 uczniów szkół ponadgimnazjalnych jest niezadowolona z wyboru szkoły. Konsekwencje niezadowolenia są różne – od pełnej frustracji przejawiającej się wzmożoną agresją, poprzez stratę roku, zmianę szkoły, środowiska, konieczności ponownego nawiązywania przyjaźni aż do prób samobójczych. Zastosowanie testów psychologicznych w szkołach na większą skalę, pomogłoby uniknąć wielu rozczarowań. Analogicznie można odnieść zastosowanie testów w budowaniu związków, wówczas Wynik Testu dla Ciebie - Profil Partnerski, może nie stanie się decydujący ale z pewnością pomoże w ukierunkowaniu działań.

Testy psychologiczne w pracy

Testy nie są obce także dorosłym. Muszą się im poddać na przykład w procesach rekrutacyjnych. Firma szuka pracownika często w pierwszej kolejności w realu - wśród członków rodziny i znajomych. Gdy takich możliwości już nie ma, pojawia się ogłoszenie w Internecie. Pracownik odpowiedzialny za kadry firmy albo sam właściciel przeprowadza rozmowę kwalifikacyjną, a przy wyborze pracownika często kieruje się intuicją. W jej efekcie przyjmowane są osoby, które potrafią zrobić dobre wrażenie, są elokwentne i pewne siebie. Dlatego pomyśl pozytywnie o sobie, pokonaj nieśmiałość, a pomoże Ci to nie tylko znaleźć partnera, ale także pracę. Zastosowanie testów psychologicznych w rekrutacji pomaga poprawić dobór pracowników.

Testy partnerskie w poszukiwaniu miłości

Jak szukać, aby znaleźć? Czy szukanie życiowego partnera  nie jest najważniejszą rozmową kwalifikacyjną? Taka rekrutacja czasem trwa długo, jednak decyzje podejmujemy najczęściej intuicyjnie, spontanicznie, nie rozpatrujemy analitycznie szans na trwałość związku, wszelkie uwagi rodziny traktujemy histerycznie jako próbę naruszenia naszej niezawisłości. Testy psychologiczne także w dziedzinie doborów partnerów mają szerokie zastosowanie i są bardzo skuteczne. 

Samych siebie nazywamy homo sapiens, człowiek rozumny. Okazuje się, że większość ludzi w poszukiwaniach partnera kieruje się intuicją i nie uwzględnia obiektywnej wiedzy! Z badań przeprowadzonych w USA wynika, że większość osób zawierających małżeństwo w świetle prawa, ocenia własne szanse na rozwód jako zerowe. Przyczyny rozwodów są różne. Wskaźnik rozwodów ustabilizował się na poziomie 50%. Aż 2/3 osób z przedziału wiekowego 35-54 rozwiodło się, było w separacji lub było bliskie separacji. Wolne związki są jeszcze mniej stabilne. Tylko 10% kobiet w wieku od 15 do 44 lat stwierdziło, że ich pierwszy wolny związek trwa nadal. Test Doboru Partnerskiego mógłby zminimalizować prawdopodobieństwo rozwodu.

Obejrzyj film  Katarzyna i Jan poznali się w lutym 2008 w MyDwoje.pl


W programie TVP2 Pytanie na śniadania - miłośc po pięćdziesiątce w dniu 6.08.2016 Jan ponownie mówił o znaczeniu testu dopasowania partnerów w praktyce. Test partnerski z internetu - Pytanie na śniadanie - miłość po 50-tce

Test Doboru Partnerskiego w praktyce - jan poznał partnerkę w MyDwoje

Testy psychologiczne a intuicja

Szeroko o intuicji pisze David G. Myers w książce „Intuicja – jej siła i słabość” wydawnictwa „Biblioteka Moderatora” z Wrocławia. Ostatecznie gotowi jesteśmy iść do wróżki, aby zdradziła nam przyszłość, do astrologa, numerologa, ostatecznie do grafologa, ale nie do poradni psychologicznej! Dlaczego nie wierzymy psychologom, nie wierzymy ich narzędziom, czyli testom? Z powodu złych doświadczeń? A może boimy się, że psycholodzy ograniczą naszą wolność, będą rządzić ludźmi, decydować za nich o wyborze studiów, pracy czy partnera życiowego? Bardziej ufamy intuicji niż testom? A przecież kluczem do znalezienia partnera może być zaufanie także testom psychologicznym. 


Andrzej Rutowski, psycholog MyDwoje, autor Testu Doboru Partnerskiego

 

 
 
Komentarze (2)

Tak działa test psychologiczny w doborze partnerskim  - dodaj komentarz
dora; 2015-11-10 00:14:42 
Każdy kto zakochuje się po raz pierwszy, na pewno nie bierze na pod uwagę takich kwestii jak zgodność charakterów, kierujemy się raczej sercem niż rozumem. Dopiero gdy następuje rozpad związku dociera do nas jak bardzo byliśmy różni. Szukając następnej miłości jesteśmy już nieco ostrożniejsi, próbujemy lepiej dobrać partnera, zwracamy uwagę na charakter, jakimi dana osoba kieruje się wartościami itd. Dlatego korzystanie z testów psychologicznych, jest na pewno dobrym rozwiązaniem dla osób, które są stworzyć stały, stabilny związek.
sewa mobil surabaya; 2015-03-13 09:17:55 
komentarz usunięty przez moderatora

 
Dołącz do nas!
* POLA OBOWIĄZKOWE
e-mail:*
hasło (min. 6 znaków):*
powtórz hasło:*
jestem:*
  kobietą piksel
  mężczyzną
data urodzenia:*
skąd znasz mydwoje.pl:
*Oświadczam, iż zapoznałem się z Regulaminem świadczenia usług oraz Polityką prywatności i je akceptuję.
*Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych w celach marketingowych.
*Zgoda na przesyłanie informacji handlowych drogą elektroniczną (powiadomienia dzienne i natychmiastowe). Zgodę można wycofać w każdej chwili.
Wyrażam zgodę na Newsletter z ofertami matrymonialnymi i wydarzeniami dla singli.

lub zarejestruj się przez Facebooka
facebook register

Administratorem danych osobowych jest Katarzyna Bieber, prowadząca działalność gospodarczą pod firmą "My Dwoje" z siedzibą przy ul. Domaniewskiej nr 37 lok. 2.43, Warszawa 02-672, NIP: 9511875187. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie w celu przesyłania oferty marketingowej. Informacje handlowe są wysyłane drogą elektroniczną w celu realizacji umowy (informacje od administratora danych serwisu, informacje o kompletności profilu oraz kontaktów z innymi użytkownikami portalu). Informujemy, że zebrane dane osobowe nie będą udostępniane, z wyjątkiem podmiotów uprawnionych do tego na podstawie przepisów prawa. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści oraz poprawiania swoich danych osobowych po zalogowaniu w zakładce Ustawienia/Ustawienia-prywatności. Zgoda na gromadzenie i przetwarzanie danych może być w każdej chwili odwołana. Zgoda może być również odwołana w zakresie przetwarzania danych na cele marketingowe.

Zadzwoń lub napisz do nas
tel: (22) 201 25 89
fax: (22) 201 25 87


codziennie 11.00 - 23.00
MyDwoje - krok po kroku

powered by WEB interface
Serwis MyDwoje.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.   Akceptuję
zamknij