Biuro matrymonialne > Poradnik > Psychologia > Badania psychologiczne

Badania psychologiczne dla par

szukaj
Pragniesz znaleźć sposób na długotrwały i szczęśliwy związek? Zastanawiasz się co zrobić, by miłość trwała wiecznie? Czy ona/ on jest tą drugą połówką? Nauki empiryczne (do takich należy psychologia) nigdy nie dadzą stuprocentowej pewności, że to jest ta właściwa osoba - mówią jedynie o większych bądź mniejszych prawdopodobieństwach. Mimo tego, jeśli jesteś osobą samotną, poszukującą swojej drugiej połówki - Portal dla Singli MyDwoje.pl zachęca, aby poznać badania psychologiczne dla par i zaufać wynikom testów psychologicznych.

Człowiek samotny a psychologia

Naukowe podejście do badań psychologicznych sprawiło, że znacznie rozszerzyła się wiedza o nas samych. Jeżeli ktoś czuje się samotny, za pomocą testów psychologicznych może znaleźć swoją drugą połówkę. Złośliwi mówią, że psycholodzy swoje badania wykonują zwykle na studentach psychologii i wyniki tych badań odnoszą się tylko do nich. Z kolei eksperymenty robiło się na szczurach laboratoryjnych (przecież nie na ludziach, bo to niehumanitarne), toteż ich wyniki mogą dotyczyć tylko szczurów, nie ludzi. Czy w świetle tych informacji człowiek samotny nie traci zaufania do badań psychologicznych, które mają mu pomóc znaleźć drugą połówkę?
W rzeczywistości psychologia i wyniki jej badań bronią się przed tymi zarzutami. Psychologia, jak pozostałe nauki, ma swoją metodologię, podstawy teoretyczne i to z bardzo surowymi kryteriami. Rzetelne badania psychologiczne muszą zawierać pełny opis użytych narzędzi i części populacji, na której zostały wykonane. Muszą być możliwe do powtórzenia przez innych psychologów na tej samej lub innej grupie losowej. Muszą być prowadzone za zgodą Użytkowników i z ich pełną świadomością celu badań.

Metody badań psychologicznych

Badania na zwierzętach dotyczyły głównie psychologii warunkowania i uczenia się. Stwierdzono, że proces uczenia się u zwierząt i ludzi jest identyczny. Wnioski okazały się uniwersalne, ale tylko człowiek ma wgląd w siebie. Test psychologiczny i sama psychologia wykorzystują tę niepowtarzalną właściwość. Metoda wglądu nazywana introspekcją, włączana jest do zbioru naukowych metod psychologii. Innymi metodami badań psychologicznych są: obserwacja, obserwacja kontrolowana, samoobserwacja, eksperyment, badania ankietowe, badania testowe, badania poprzez skale ocen, ocena sędziów kompetentnych, metoda sytuacyjna (w rekrutacji zwana assesment center). W ostatnich latach do tej długiej już listy dołączyły badania genetyczne oraz badania z wykorzystaniem EEG i tomografii komputerowej.

Obejrzyj film 
Katarzyna i Jan poznali się w lutym 2008 w MyDwoje.pl


Wyniki testów psychologicznych

Przyszłością psychologii wydają się badania stanów świadomości przy pomocy tzw. metody  „biofeedback”. Metoda ta wykorzystuje aparaturę monitorującą funkcje biopsychofizyczne i porównuje jej zapisy z przeżywanym stanem psychicznym. Mimo że zbadano już prawie wszystko, wciąż dochodzą do nas informacje o wynikach, nowych badań. Wiemy już jakie są rodzaje zdolności, jak stres wpływa na nasze zachowanie, wiemy też, że nadmiar  motywacji obniża osiągnięcia i co zrobić, by przyszłe dziecko było bardzo zdolne. Wiemy, że wyniki testów psychologicznych mogą pomóc ludziom samotnym znaleźć ich drugą połówkę. „Ach, wiem jeszcze, że na drugiej półkuli słońce świeci, gdy u nas jest ciemno... i nic nie wiem, i nic nie rozumiem...” (Julian Tuwim – "Nauka").

Znajdź partnera lub partnerkę z
testem psychologicznym MyDwoje.pl:

  1. Otrzymasz Profil Partnerski
  2. Otrzymasz oferty ze wskazaniem
    % Punktów Dopasowania z każdą osobą
  3. Obejrzyj szczegółową Zgodność Osobowości i Kryteriów
  4. Napisz i zakochaj się raz a dobrze!

badania psychologiczne, zastosowanie w MyDwoje                                                                                       Andrzej Rutowski, psycholog MyDwoje, autor Testu MyDwoje.pl

 

 

 
Komentarze (1)

Badania psychologiczne dla par   - dodaj komentarz
Magda; 2015-11-09 23:42:11 
Na pewno ważne są tego typu badania. Testy psychologiczne mają między innymi na celu dobrać jak najlepiej pasującą do nas osobę, ale czy taka chłodna kalkulacja ma coś wspólnego z miłością? Owszem test wskaże nam osobę, która idealnie pasuje do nas pod względem charakteru i osobowości, ale żeby było z tego uczucie musi być coś jeszcze, jakaś chemia pomiędzy kobietą a mężczyzną. Niemniej jednak, dobrze, że jest tu udostępniony taki test, przynajmniej wiadomo, z kim mamy do czynienia, jaka jest ta druga osoba.

 
Dołącz do nas!
* POLA OBOWIĄZKOWE
e-mail:*
hasło (min. 6 znaków):*
powtórz hasło:*
jestem:*
  kobietą piksel
  mężczyzną
data urodzenia:*
skąd znasz mydwoje.pl:
*Oświadczam, iż zapoznałem się z Regulaminem świadczenia usług oraz Polityką prywatności i je akceptuję.
*Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych w celach marketingowych.
*Zgoda na przesyłanie informacji handlowych drogą elektroniczną (powiadomienia dzienne i natychmiastowe). Zgodę można wycofać w każdej chwili.
Wyrażam zgodę na Newsletter z ofertami matrymonialnymi i wydarzeniami dla singli.

lub zarejestruj się przez Facebooka
facebook register

Administratorem danych osobowych jest Katarzyna Bieber, prowadząca działalność gospodarczą pod firmą "My Dwoje" z siedzibą przy ul. Domaniewskiej nr 37 lok. 2.43, Warszawa 02-672, NIP: 9511875187. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie w celu przesyłania oferty marketingowej przez (za uprzednią zgodą) Katarzynę Bieber, prowadząca działalność gospodarczą pod firmą "My Dwoje" z siedzibą przy ul. Domaniewskiej nr 37 lok. 2.43, Warszawa 02-672, NIP: 9511875187. Informacje handlowe są wysyłane drogą elektroniczną w celu realizacji umowy (informacje od administratora danych serwisu, informacje o kompletności profilu oraz kontaktów z innymi użytkownikami portalu). Informujemy, że zebrane dane osobowe nie będą udostępniane, z wyjątkiem podmiotów uprawnionych do tego na podstawie przepisów prawa. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści oraz poprawiania swoich danych osobowych. Zgoda na gromadzenie i przetwarzanie danych może być w każdej chwili odwołana. Zgoda może być również odwołana w zakresie przetwarzania danych na cele marketingowe.

Zadzwoń lub napisz do nas
tel: (22) 201 25 89
fax: (22) 201 25 87


codziennie 11.00 - 23.00
MyDwoje - krok po kroku

powered by WEB interface
Serwis MyDwoje.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.   Akceptuję
zamknij