Biuro matrymonialne > Poradnik > Psychologia > Badania psychologiczne

Badania psychologiczne dla par

 • Podziel się na:
 • Dodaj do facebook.com
 • Dodaj do twitter.com
 • Dodaj do wykop.pl
 • Dodaj do gogole+
 • Dodaj do Linkedin
 • Dodaj do Pinterest

Wyniki testów psychologicznych pomogą Ci znaleźć drugą połówkę.

Wyniki testów psychologicznych pomogą Ci znaleźć drugą połówkę.

Co psychologia wie o nas?

Pragniesz znaleźć sposób na długotrwały i szczęśliwy związek? Zastanawiasz się co zrobić, by miłość trwała wiecznie? Czy ona/ on jest tą drugą połówką? Nauki empiryczne (do takich należy psychologia) nigdy nie dadzą stuprocentowej pewności, że to jest ta właściwa osoba - mówią jedynie o większych bądź mniejszych prawdopodobieństwach. Mimo tego, jeśli jesteś osobą samotną, poszukującą swojej drugiej połówki - Portal dla Singli MyDwoje.pl zachęca, aby poznać badania psychologiczne dla par i zaufać wynikom testów psychologicznych.

Człowiek samotny a psychologia

Naukowe podejście do badań psychologicznych sprawiło, że znacznie rozszerzyła się wiedza o nas samych. Jeżeli ktoś czuje się samotny, za pomocą testów psychologicznych może znaleźć swoją drugą połówkę. Złośliwi mówią, że psycholodzy swoje badania wykonują zwykle na studentach psychologii i wyniki tych badań odnoszą się tylko do nich. Z kolei eksperymenty robiło się na szczurach laboratoryjnych (przecież nie na ludziach, bo to niehumanitarne), toteż ich wyniki mogą dotyczyć tylko szczurów, nie ludzi. Czy w świetle tych informacji człowiek samotny nie traci zaufania do badań psychologicznych, które mają mu pomóc znaleźć drugą połówkę?
W rzeczywistości psychologia i wyniki jej badań bronią się przed tymi zarzutami. Psychologia, jak pozostałe nauki, ma swoją metodologię, podstawy teoretyczne i to z bardzo surowymi kryteriami. Rzetelne badania psychologiczne muszą zawierać pełny opis użytych narzędzi i części populacji, na której zostały wykonane. Muszą być możliwe do powtórzenia przez innych psychologów na tej samej lub innej grupie losowej. Muszą być prowadzone za zgodą Użytkowników i z ich pełną świadomością celu badań.

Metody badań psychologicznych

Badania na zwierzętach dotyczyły głównie psychologii warunkowania i uczenia się. Stwierdzono, że proces uczenia się u zwierząt i ludzi jest identyczny. Wnioski okazały się uniwersalne, ale tylko człowiek ma wgląd w siebie. Test psychologiczny i sama psychologia wykorzystują tę niepowtarzalną właściwość. Metoda wglądu nazywana introspekcją, włączana jest do zbioru naukowych metod psychologii. Innymi metodami badań psychologicznych są: obserwacja, obserwacja kontrolowana, samoobserwacja, eksperyment, badania ankietowe, badania testowe, badania poprzez skale ocen, ocena sędziów kompetentnych, metoda sytuacyjna (w rekrutacji zwana assesment center). W ostatnich latach do tej długiej już listy dołączyły badania genetyczne oraz badania z wykorzystaniem EEG i tomografii komputerowej.

Obejrzyj film 
Katarzyna i Jan poznali się w lutym 2008 w MyDwoje.pl


Wyniki testów psychologicznych

Przyszłością psychologii wydają się badania stanów świadomości przy pomocy tzw. metody  „biofeedback”. Metoda ta wykorzystuje aparaturę monitorującą funkcje bio-psychofizyczne i porównuje jej zapisy z przeżywanym stanem psychicznym. Mimo że zbadano już prawie wszystko, wciąż dochodzą do nas informacje o wynikach, nowych badań. Wiemy już jakie są rodzaje zdolności, jak stres wpływa na nasze zachowanie, wiemy też, że nadmiar  motywacji obniża osiągnięcia i co zrobić, by przyszłe dziecko było bardzo zdolne. Wiemy, że wyniki testów psychologicznych mogą pomóc ludziom samotnym znaleźć ich drugą połówkę. „Ach, wiem jeszcze, że na drugiej półkuli słońce świeci, gdy u nas jest ciemno... i nic nie wiem, i nic nie rozumiem...” (Julian Tuwim – "Nauka").

Znajdź partnera lub partnerkę z
testem psychologicznym MyDwoje.pl:

 1. Otrzymasz Profil Partnerski
 2. Otrzymasz oferty ze wskazaniem
  % Punktów Dopasowania z każdą osobą
 3. Obejrzyj szczegółową Zgodność Osobowości i Kryteriów
 4. Napisz i zakochaj się raz a dobrze!

badania psychologiczne, zastosowanie w MyDwoje                                                                                       Andrzej Rutowski, psycholog MyDwoje, autor Testu MyDwoje.pl

 

 

 
Komentarze (1)

Badania psychologiczne dla par  - dodaj komentarz
Magda; 2015-11-09 23:42:11 
Na pewno ważne są tego typu badania. Testy psychologiczne mają między innymi na celu dobrać jak najlepiej pasującą do nas osobę, ale czy taka chłodna kalkulacja ma coś wspólnego z miłością? Owszem test wskaże nam osobę, która idealnie pasuje do nas pod względem charakteru i osobowości, ale żeby było z tego uczucie musi być coś jeszcze, jakaś chemia pomiędzy kobietą a mężczyzną. Niemniej jednak, dobrze, że jest tu udostępniony taki test, przynajmniej wiadomo, z kim mamy do czynienia, jaka jest ta druga osoba.

Dołącz do nas!
* POLA OBOWIĄZKOWE
e-mail:*
hasło (min. 6 znaków):*
powtórz hasło:*
jestem:*
  kobietą piksel
  mężczyzną
data urodzenia:*
skąd znasz mydwoje.pl:
*Oświadczam, iż zapoznałem się z Regulaminem świadczenia usług oraz Polityką prywatności i je akceptuję.
*Zgoda na przesyłanie informacji handlowych drogą elektroniczną (powiadomienia dzienne i natychmiastowe). Zgodę można wycofać w każdej chwili.
Wyrażam zgodę na Newsletter z ofertami matrymonialnymi i wydarzeniami dla singli.

lub zarejestruj się przez Facebooka
facebook register

Administratorem podanych danych osobowych jest: Katarzyna Bieber reprezentująca Serwis Doboru Partnerskiego z siedzibą przy ul. Domaniewskiej nr 37 lok. 2.43, Warszawa 02-672, NIP: 9511875187. Administrator wyznaczył IOD, jest nią Małgorzata Lewandowska, z którą kontakt jest pod adresem e-mail iod@mydwoje.pl. Kategorie danych jak: e-mail, data urodzenia, fotografia, wiek, zawód, miasto, charakterystyka, poglądy oraz dane dotyczące preferencji tzw. dane szczególnej kategorii zostają przekazane dobrowolnie w celu realizacji usługi i przesyłania oferty marketingowej zgodnie z Regulaminem Serwisu. Podstawa prawna: Serwis Internetowy przetwarza dane osobowe na podstawie wyrażonej zgody, jest to niezbędne do wykonania umowy, do wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na administratorze, na podstawie prawnie uzasadnionych interesów administratora i jest niezbędne do ochrony żywotnych interesów osoby, której danej dotyczą lub innej osoby fizycznej. Dane osobowe będą przetwarzane przez okres obowiązywania Umowy lub wniesienia uzasadnionego sprzeciwu. Użytkownik ma prawo poprawiania danych, usuwania, ograniczenia przetwarzania a także wniesienia sprzeciwu, oraz przeniesienia ich do innego administratora. Podanie danych nie jest wymogiem ustawowym lecz umownym i jest dobrowolne jednak niezbędne do wypełnienia umowy. Dane będą wykorzystywane do automatycznego podejmowania decyzji w celu przygotowania wyboru ofert matrymonialnych dopasowanych do kandydata. Użytkownik ma prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego na adres Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa. Więcej informacji na temat przetwarzania danych znajdziesz w Polityce prywatności Serwisu.

Napisz do nasKonsultacje telefoniczne
są dostępne w abonamentach VIP


MyDwoje - krok po kroku

powered by WEB interface
Serwis MyDwoje.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.   Akceptuję
zamknij