Biuro matrymonialne > Poradnik > Życie Singla > Singiel nie z wyboru > Pozytywnie o sobie, pokocha siebie

Mów i myśl pozytywnie o sobie

  • Podziel się na:
  • Dodaj do facebook.com
  • Dodaj do twitter.com
  • Dodaj do wykop.pl
  • Dodaj do gogole+
  • Dodaj do Linkedin
  • Dodaj do Pinterest

Buduj swoją wysoką samoocenę.

Pozytywnie o sobie
Droga do osiągnięcia pełnej samoakceptacji nie jest łatwa, szczególnie trudno radzimy sobie z tym, gdy czujemy się samotni. Wybacz sobie, jeśli co jakiś czas będą Cię jeszcze nękać negatywne myśli. Warto pójść tą ścieżką. Pokochanie siebie jest bowiem niezbędnym warunkiem stworzenia szczęśliwego, opartego na miłości związku uczuciowego. Portal dla Singli MyDwoje.pl radzi: mów i myśl pozytywnie o sobie.

Zaakceptuj własne uczucia

Być może w przeszłości nauczono Cię, że niektóre uczucia np. gniew, złość są niewłaściwe i należy je tłumić. Tymczasem podział na dobre i złe uczucia nie istnieje. Wszystkie Twoje uczucia są dobre - zarówno gniew jak i radość, złość i miłość, ponieważ to Ty ich doświadczasz i są one oznaką Twojej wewnętrznej wrażliwości na pewne sytuacje. Spróbuj zrozumieć, dlaczego odczuwasz je w taki a nie inny sposób, dlaczego pragniesz właśnie tego, a później - czas, by nastąpiła realizacja marzeń. Według Sharon Wegscheider–Cruse „wolność polega na zrozumieniu uczuć i umiejętności korzystania z tej nowej wiedzy”. Dotarcie do źródeł niektórych ze swoich uczuć to czasem długa droga. Nawet ludzie samotni nie muszą pokonywać jej sami: być może pomoże Ci w tym rozmowa z bliską osobą lub z terapeutą.

Nie uzależniaj samooceny od opinii innych

Czy otaczające Cię osoby przyczyniają się do tego, że Twoje poczucie własnej wartości wzrasta? Pamiętaj, że niektóre związki międzyludzkie mogą okazać się destruktywne dla Twojego rozwoju. Czy jest ktoś, kto regularnie wykorzystuje Twoją chęć pomocy i w czyjej obecności czujesz się wciąż niepewnie, nie potrafisz być sobą, a Twoje poczucie własnej wartości zostaje osłabione? Pamiętaj, że prawdziwy przyjaciel będzie afirmował Cię takiego, jakim jesteś naprawdę; będzie wspierał Cię w Twoich planach i uwierzy, że realizacja marzeń jest możliwa, a w razie niepowodzeń usłyszysz od niego tylko ciepłe słowa. Prawdziwa przyjaźń nigdy nie pomniejsza naszego poczucia własnej wartości. Pamiętaj jednak, żeby nie uzależniać swojej samooceny tylko i wyłącznie od tego, co mówią inni. Musisz pracować na tym sam i sam je w sobie rozwijać. Ludzie samotni często uzależniają swoją samoocenę od partnera - myślą, że jeśli są sami, znaczy to, że nie zasługują na miłość. Czas zmienić takie myślenie.

Jakie związki międzyludzkie tworzysz?

Pamiętaj, że nie jesteś marionetką, którą steruje los lub inni ludzie, to nie oni mają wpływ na Twoje poczucie własnej wartości. Aktywni Single sami dokonują wyborów, które w różnym stopniu ulepszają ich życie i związki międzyludzkie, które tworzą. Oczywiście nie wszystko uda się przewidzieć, bo nasz wpływ na niektóre rzeczy jest ograniczony. Zmień to, co chcesz i możesz zmienić: nawet jeśli będzie to trudne i zajmie Ci sporo czasu, pomyśl, jaka będzie Twoja satysfakcja, kiedy wreszcie to osiągniesz. Spróbuj zmienić utarte od lat, negatywne schematy myślenia o własnej osobie typu: singiel z kompleksami i zastąp je pozytywnymi sądami. Nie skupiaj się na myśli, która często towarzyszy samotnym, że nie zasługujesz na miłość. Na początku może to być trudne i będzie wymagać od Ciebie odrobiny samodyscypliny. Musisz zauważyć moment, kiedy w Twojej głowie „włącza się płyta” z negatywnymi opiniami o Tobie, mają z tym problem szczególnie ludzie samotni. Powiedz głośno „stop” i powoli zastępuj niedobre sądy pozytywnymi. Powtarzaj sobie codziennie te swoje zalety, które wydają Ci się szczególnie cenne. Przyjrzyj się również temu, czy związki międzyludzkie, które tworzysz nie wpływają destruktywnie na Twoje myślenie o sobie.

Realizacja marzeń jest możliwa

Postaraj się odróżnić swoje własne pragnienia od tego, czego wymaga i oczekuje od Ciebie otoczenie. Tylko Ty możesz wiedzieć, co jest naprawdę dla Ciebie dobre i co sprawiłoby Ci największą satysfakcję. Marzenia są słodyczą życia,...
 
Komentarze (1)

Mów i myśl pozytywnie o sobie  - dodaj komentarz
Agata; 2015-12-11 08:55:00 
Aby ktoś nas pokochał, najpierw sami musimy się pokochać. Jeśli sami siebie nie lubimy, uważamy, że nic nie jesteśmy warci, nie zasługujemy na miłość to takie sygnały wysyłamy otoczeniu i ciężko jest wtedy kogokolwiek sobą zainteresować. Dużo zależy od pozytywnego myślenia. Poza tym ludzie wolą przebywać wśród pogodnych, uśmiechniętych osób niż takich, które bez przerwy narzekają i wysyłają negatywne wibracje.

Dołącz do nas!
* POLA OBOWIĄZKOWE
e-mail:*
hasło (min. 6 znaków):*
powtórz hasło:*
jestem:*
  kobietą piksel
  mężczyzną
data urodzenia:*
skąd znasz mydwoje.pl:
*Oświadczam, iż zapoznałem się z Regulaminem świadczenia usług oraz Polityką prywatności i je akceptuję.
*Zgoda na przesyłanie informacji handlowych drogą elektroniczną (powiadomienia dzienne i natychmiastowe). Zgodę można wycofać w każdej chwili.
Wyrażam zgodę na Newsletter z ofertami matrymonialnymi i wydarzeniami dla singli.

lub zarejestruj się przez Facebooka
facebook register

Administratorem podanych danych osobowych jest: Katarzyna Bieber reprezentująca Serwis Doboru Partnerskiego z siedzibą przy ul. Domaniewskiej nr 37 lok. 2.43, Warszawa 02-672, NIP: 9511875187. Administrator wyznaczył IOD, jest nią Małgorzata Lewandowska, z którą kontakt jest pod adresem e-mail iod@mydwoje.pl. Kategorie danych jak: e-mail, data urodzenia, fotografia, wiek, zawód, miasto, charakterystyka, poglądy oraz dane dotyczące preferencji tzw. dane szczególnej kategorii zostają przekazane dobrowolnie w celu realizacji usługi i przesyłania oferty marketingowej zgodnie z Regulaminem Serwisu. Podstawa prawna: Serwis Internetowy przetwarza dane osobowe na podstawie wyrażonej zgody, jest to niezbędne do wykonania umowy, do wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na administratorze, na podstawie prawnie uzasadnionych interesów administratora i jest niezbędne do ochrony żywotnych interesów osoby, której danej dotyczą lub innej osoby fizycznej. Dane osobowe będą przetwarzane przez okres obowiązywania Umowy lub wniesienia uzasadnionego sprzeciwu. Użytkownik ma prawo poprawiania danych, usuwania, ograniczenia przetwarzania a także wniesienia sprzeciwu, oraz przeniesienia ich do innego administratora. Podanie danych nie jest wymogiem ustawowym lecz umownym i jest dobrowolne jednak niezbędne do wypełnienia umowy. Dane będą wykorzystywane do automatycznego podejmowania decyzji w celu przygotowania wyboru ofert matrymonialnych dopasowanych do kandydata. Użytkownik ma prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego na adres Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa. Więcej informacji na temat przetwarzania danych znajdziesz w Polityce prywatności Serwisu.

Napisz lub zadzwoń do nas
Tel: (22) 201 25 89
w dni powszednie 11:00-16:00Fax: (22) 201 25 87


MyDwoje - krok po kroku

powered by WEB interface
Serwis MyDwoje.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.   Akceptuję
zamknij