Długo byłeś sam, stary kawaler, stara panna? | Chcesz wejść w nowy związek po przerwie

Od lat wiedziesz życie Singla?

Od dłuższego czasu prowadzisz swoje uporządkowane, ale i pełne rozmaitych zajęć życie singla. Wiesz do czego dążysz, spełniasz swoje marzenia. Otacza Cię grupka przyjaciół, z którymi czujesz się najlepiej, i na których możesz zawsze liczyć. Nowa miłość po przerwie? Być może kiedyś myślałeś o tym. Czasem chodzisz na imprezy dla samotnych, ale jest to tylko jedna z wielu aktywności, które wykonujesz. Życie w pojedynkę bardzo Cię pochłonęło, a na Twojej drodze długo nie pojawiał się nikt, kto mógłby sprawić, że chciałbyś cokolwiek zmieniać. Właściwie to zacząłeś już myśleć, że taki stan może trwać już zawsze: nie każdy musi mieć partnera, a życie singla okazuje się być naprawdę interesujące. Internetowe biuro matrymonialne MyDwoje.pl podejmuje temat - "Długo byłeś sam, stary kawaler, stara panna?".

Prawie stary kawaler, nieomal stara panna

Bliscy martwią się o już trochę o Ciebie i po cichu mówi się już o Tobie: stary kawaler lub stara panna, a Ty na razie nie zamierzasz się tym szczególnie przejmować. Zgrabnie zbywasz ciekawskie ciocie na rodzinnych przyjęciach i chociaż czasem dokucza Ci troszkę samotność, to w gruncie rzeczy uznajesz, że bycie starym kawalerem lub starą panną wcale nie jest straszne. Wręcz przeciwnie: jest bezpieczne. I nagle spotkałeś Ją lub Jego - osobę przez, którą pojawiła się w Twojej głowie myśl, że Twoja samowystarczalność nie oznacza jednak pełnego szczęścia. Jeżeli jednak On lub Ona miałaby zagościć na dobre w Twoim życiu, wiązałoby się to z wieloma zmianami. Wahasz się, czy związek po przerwie ma sens, być może odczuwasz nawet strach przed miłością, dlatego momentami jesteś zdecydowany zakończyć tę relację, odrzucasz myśl, że to mógłby być Twój potencjalny partner by z udawanym spokojem powrócić do poprzedniego stanu. Wmawiasz sobie, że zapoznanie dwojga ludzi nie przebiega z towarzyszeniem żadnego „ducha miłości”. Wiesz jednocześnie, że taka ucieczka mogłaby się okazać dla Ciebie raniąca.

Nowy związek uczuciowy po przerwie rodzi obawy

Nazwanie po imieniu własnych obaw to pierwszy krok ku temu, aby sobie z nimi poradzić. Czasami bezpodstawne obawy wywołują w nas tak wiele lęku, iż rezygnujemy z jakiegoś ważnego dla nas działania. Warto również o swoich lękach opowiedzieć osobie, której ufamy, i która zna nas na tyle, by móc udzielić obiektywnej porady. Oto jakie najczęstsze wątpliwości mogą mieć osoby, które wchodzą w związek po przerwie:
  • Czy będę musiał zrezygnować z tego, co lubię? Zapewne przez długi czas bycia Singlem odkryłeś bardzo wiele interesujących dla Ciebie zajęć, niesamowitych filmów i książek czy też najsmaczniejszych na świecie potraw. Obawiasz się, iż teraz będziesz musiał z tego zrezygnować, gdyż całe Twoje życie wypełni nowa osoba, a związek uczuciowy wymaga dużego zaangażowana. Jeżeli Wasze uczucie jest prawdziwe, ukochana czy ukochany zaakceptuje Cię właśnie takim jakim jesteś, łącznie z tym, co lubisz robić. Osoby w związku nie muszą mieć tych samych zainteresowań: ważne jednak, aby szanować pasje drugiej strony i wspierać w działaniach ku realizacji marzeń. Pomyśl też o tym, jak wspaniałe może być pokazywanie tego, co najbardziej lubisz, osobie, którą kochasz: niewykluczone, że zarazisz ją jednym ze swoich zainteresowań lub odwrotnie: być może dzięki partnerowi spojrzysz inaczej na pewne rzeczy lub odkryjesz coś zupełnie nowego, fascynującego.
  • Czy jestem w stanie dać mojemu partnerowi szczęście? Jak wiadomo związek partnerski to swoista wymiana i równowaga pomiędzy dawaniem i braniem. Dawanie ma tutaj szczególny wymiar, wynika bowiem z uczucia do drugiej osoby. Jeżeli długo nie tworzyłeś związku, być może nowa miłość po przerwie wydaje Ci się trudna: nie jesteś pewien, czy to, co dajesz w pełni satysfakcjonuje Twojego partnera. Nie staraj się robić niczego na siłę. Dawanie siebie drugiemu człowiekowi powinno wypływać z wewnętrznej radości bycia razem, a nie z przymusu lub obaw. Na początku daj tyle, ile jesteś w stanie: gdy uczucie do drugiej osoby będzie się rozwijało, sam z wielką radością będziesz chciał dawać coraz więcej. Jeżeli natomiast nie jesteś pewien, czego pragnie i jakie ma oczekiwania druga strona, spróbujcie porozmawiać razem o swoich potrzebach.
  • Co stanie się, jeżeli ten związek okaże się pomyłką? Osoby, które przez długi czas pozostają samotne, to często jednostki o dużej wrażliwości emocjonalnej. Odrzucają możliwość stworzenia związku w strachu przed porażką. Wolą wieść swoje uporządkowane, przewidywalne życie, w którym istnieje małe prawdopodobieństwo, że zostaną zranieni. Jeżeli jednak spotykają kogoś, wobec kogo pozwalają sobie na obnażenie uczuć, wówczas pojawia się pragnienie zmiany dotychczasowego życia połączone ze strachem przed porażką i zawodem. Jeżeli przeżywasz taką mieszankę uczuć, powinieneś pamiętać, że stworzenie związku niemal zawsze wiąże się z pewnym ryzykiem. Podejmując je, nie skazujesz się na porażkę, lecz walczysz o to, co jest dla Ciebie najważniejsze. Upadki w związkach nie zdarzają się po to, aby kogoś pogrążyć, lecz aby pokazać mu, jak ważną rolę w jego życiu odgrywa miłość do drugiego człowieka.

Jak stawiać pierwsze kroki w nowym związku

Jeżeli nie budowałeś związku, pamiętaj, że niepewność i lęk, który obecnie odczuwasz, są całkowicie uzasadnione. Nie oznacza to jednak, że powinieneś się poddać i nie walczyć o to, co jest Ci przeznaczone, czyli o pełnię życia z drugą osobą. Oto kilka wskazówek, które być może okażą się pomocne we wstępnym etapie związku.

*Poznawaj nową osobę. Być może partner, który powoli wchodzi w Twoje życie, wydaje Ci się czasem niezrozumiały, próbujesz odczytać różne wskazówki z jego zachowania, ale i tak nie jesteś pewien. Zastanawiasz się jak zrozumieć partnera? Obawiasz się również, że nie spełniasz jego potrzeb, nie wiesz, jak sprawić, aby czuł się szczęśliwy. To naturalne, zazwyczaj niewiele wiemy o drugim człowieku, jeżeli nie zaczniemy z nim po prostu rozmawiać oraz przeżywać wspólnie pewnych emocji. Nie bój się zadawać pytań. Staraj się komunikować i wyrażać uczucia. Nie świadczy to o Twoim braku wyczucia. Druga strona poczuje się doceniona i ważna, jeżeli zobaczy, że troszczysz się o jej potrzeby. Rozmowa jest również dobrym rozwiązaniem na wszelkiego rodzaju nieporozumienia czy też niezrozumienia zachowania ukochanej osoby. Jeżeli zachowałeś się wobec partnera w sposób, którego wolałbyś uniknąć i wynikało to z Twojego braku poczucia pewności siebie w nowej sytuacji, po prostu powiedz o tym.

*Bądź sobą. Być może masz wrażenie, że długi okres pozostawania w stanie singla sprawił, że nie potrafisz już być dobrym partnerem i przerasta Cię nowa miłość po przerwie. Dlatego myślisz, że powinieneś się bardzo starać, aby pokazać, że naprawdę nie jesteś gorszy od innych. Pamiętaj jednak, że Twój Partner wybrał Cię, aby być z Tobą takim, jakim jesteś naprawdę a nie „udawanym” czy też „ulepszonym”. Związek po przerwie to nie wyścig, w którym należy zrobić wszystko, aby pokazać się z jak najlepszej strony. Nikt z nas nie jest idealny, ale za to każdy ma szansę znaleźć swoją nieidealną drugą połówkę. Pomyśl pozytywnie o sobie.

*Przyjmij do wiadomości, że związek to coś więcej niż radosne uniesienia.  Jeżeli boisz się porażki, to każdą oznakę nawet błahego nieporozumienia pomiędzy Tobą i Twoim partnerem traktujesz jako oznakę końca Waszej relacji. Tymczasem każdy związek uczuciowy składa się z ciągłych wzlotów i upadków. Nieporozumienia i kłótnie służą temu, aby lepiej się poznać oraz zbliżyć do siebie dzięki znalezieniu wspólnego rozwiązania. Dlatego nie zawsze staraj się przekonać drugą stronę, że to Ty masz rację, nawet jeżeli jesteś tego pewny. Pomyśl, że on czy ona również odczuwają określone emocje, które każą im przyjąć określony punkt widzenia. Staraj się zrozumieć uczucia kierujące partnerem oraz wytłumacz mu źródło swoich emocji. Kiedy już nauczycie się zasad konstruktywnej kłótni, z dnia na dzień Wasza relacja będzie się stawała coraz silniejsza.

*Ciesz się związkiem. Pamiętaj, że w relacji z drugim człowiekiem, w tym ukochaną osobą, najważniejsze jest to, aby umieć odczuwać radość z łączącej Was więzi, z tego, że razem się śmiejecie, chodzicie na randki we dwoje, a potem ze wspólnego życia. Przestań myśleć o tym, co może się nie udać i skup się na tym, dzięki czemu obecnie odczuwasz największe szczęście. Odkrywaj w partnerze nowe, fascynujące rzeczy, dzielcie się swoimi pasjami. Skup się na teraźniejszości. Nikt nigdy nie odbierze Ci tych chwil, które przeżywasz obecnie. Daj sobie prawo do odczuwania radości jednej chwili i głośnego, radosnego śmiechu, dzielonego z drugą osobą. Prawdą jest, iż wiele osób nie lubi zmian we własnym życiu. Dążymy ku temu, aby stworzyć sobie swój własny spokój, uporządkowany świat, w którym nic nie może nas zaskoczyć ani skrzywdzić. I czasem nie wiemy, jak wiele możemy stracić, kiedy żyjąc w tym świecie odmawiamy sobie prawa do tego, co jest naszym największym przeznaczeniem: dzielenia życia z drugą osobą.


Literatura polecana:

Grall, M-C. „Ratunku, boję się kochać”, KDC, Warszawa 2008
Powell, J. „Jak kochać i być kochanym”, Wydawnictwo Bernardinum, Pelpin 2006

 

 
Komentarze (1)

Długo byłeś sam, stary kawaler, stara panna?  | Chcesz wejść w nowy związek po przerwie - dodaj komentarz
wenus; 2015-11-22 00:34:37 
Ciężko jest wejść w związek po bardzo długiej przerwie, są już pewne przyzwyczajenia, zwykle pogodziliśmy się już z tym, że jesteśmy sami i nikomu nie musimy tłumaczyć się z tego co robimy. Mimo tego uważam, że nie warto zamykać się na miłość, bo może okazać się, że wiele nas łączy z nowo poznaną osobą, mamy podobne zainteresowania i wcale nie musimy z niczego rezygnować. Na pewno jest jakiś strach czy lęk przed wejściem w związek, ale warto spróbować, aby nigdy nie żałować tego, że się poddaliśmy.

Dołącz do nas

* Pola obowiązkowe

Nieprawidłowy adres E-mail
Hasło musi zawierać minimum 6 znaków
Hasło różni się od podanego wcześniej
Podaj datę urodzenia

lub zarejestruj się przez facebooka

Klauzula Informacyjna My Dwoje: 1. Administratorem danych osobowych (ADO), czyli podmiotem decydującym w jaki sposób będą przetwarzane... Twoje dane osobowe jest: Fire Media Interactive Ltd, Kemp House, 152-160 City Road, EC1V 2NX Londyn, Wielka Brytania. 2. ADO wyznaczył Inspektora Danych Osobowych, z którym kontakt jest możliwy pod adresem e-mail [email protected], 3. Twoje dane osobowe są gromadzone i przetwarzane w następujących celach: - realizacji zawartej z Tobą umowy, w tym umożliwienia nam świadczenia usług drogą elektroniczną, - realizowania usług oferowanych przez serwis na podstawie wyrażonej przez ciebie zgody, - w celach podatkowych, rachunkowych i ewentualnych roszczeń i. in.– na podstawie obowiązujących i nałożonych na ADO przepisów prawa oraz do ochrony żywotnych interesów osoby, której danej dotyczą lub innej osoby fizycznej, -celach marketingowych w tym prowadzenie marketingu bezpośredniego, prowadzenia badań i analiz serwisu, między innymi pod kątem jego funkcjonalności, poprawy działania czy też oszacowania głównych zainteresowań i potrzeb użytkowników - na podstawie prawnie uzasadnionego interesu ADO, 4. Twoje dane są przekazywane do zaufanych podmiotów współpracujących z serwisem w ściśle określonych celach. 5. Dane osobowe będą przechowywane przez czas obowiązywania zawartej umowy, a po tym czasie przez okres wymagany obowiązkami nałożonymi na ADO przepisami prawa, tj. obsługi po usługowej, dochodzenia ew. roszczeń w związku z wykonywaniem umowy, w celu wykonania obowiązków wynikających z przepisów prawa, w tym w szczególności podatkowych i rachunkowych oraz w celach prawnie uzasadnionego interesu ADO maksymalnie przez okres 30 lat. 5. Osoba, której dane są przetwarzane w granicach określonych w RODO ma prawo do żądania od administratora dostępu do swoich danych osobowych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, a także przenoszenia danych oraz wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa, a w przypadku wyrażenia dobrowolnej zgody na przetwarzanie danych osobowych – prawo do cofnięcia tej zgody w dowolnym momencie, co nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem, 6. Dane będą wykorzystywane do automatycznego podejmowania decyzji w celu przygotowania wyboru ofert matrymonialnych dopasowanych do kandydata, 7. Dodatkowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności Serwisu.

Napisz do nas

Konsultacje telefoniczne są dostępne w abonamentach +

Pomoc

Kobiece twarze MyDwoje

Zarejestruj się za darmo i przeglądaj dalej

Zarejestruj się

Ogłoszenia matrymonialne - Kobiety:

Ogłoszenia matrymonialne - Mężczyźni:

MyDwoje - krok po kroku

1. Zarejestruj się i wypełnij profil
2. Wypełnij test partnerski
3. Obejrzyj propozycje partnerów
4. Napisz wiadomość
5. Zakochaj się!


Szanowna Użytkowniczko, Szanowny Użytkowniku!

Nasza strona używa plików cookie w celu personalizowania treści i reklam, zapewnienia funkcji mediów społecznościowych i analizy ruchu na naszej stronie. Udostępniamy również informacje o korzystaniu z naszej strony internetowej naszym zaufanym partnerom. Dzięki cookies możemy dopasować wyświetlaną treść do Twoich preferencji.

Zaakceptuj wszystkie stosowane przez nas pliki cookie lub dokonaj własnych ustawień i zmieniając zakres swojej zgody w ustawienia zaawansowane. Czytaj więcej o ciasteczkach w Polityce prywatności.  Jeżeli korzystasz ze strony, wyrażasz zgodę na stosowanie przez nas plików cookie.


 
zamknij