Jak zrozumieć partnera?

  • Podziel się na:
  • Dodaj do facebook.com
  • Dodaj do twitter.com
  • Dodaj do wykop.pl
  • Dodaj do Linkedin
  • Dodaj do Pinterest

Różnice psychiczne pomiędzy kobietami i mężczyznami

Jak zrozumieć partnera?
Nic w naturze nie dzieje się bez przyczyny. Różnice psychiczne między kobietami i mężczyznami istniały od zawsze i być może był to jeden z głównych czynników przyciągania między płciami. Wiadomo przecież, że najbardziej pociąga nas to, co nieznane. Mówią o tym liczne cytaty o milosci Ważne jednak, by w toku wzajemnego poznawania postarać się zrozumieć partnera, a różnice zaakceptować. Ich uciążliwe zwalczanie może przyczynić się do wielu gorzkich chwil, w tym także rozpadu związku. Portal randkowy MyDwoje.pl wyjaśnia na czym polegają różnice w języku słów i gestów kobiet i mężczyzn.

Różnice psychiczne między kobietami i mężczyznami

Twój mężczyzna regularnie myje Ci samochód zamiast się komunikować i wyrażać uczucia? Unika rozmów o emocjach i problemach, prowadzenie rozmowy telefonicznej jest dla niego trudne, gdy wkraczasz na "zakazany" temat? Denerwuje Cię to, ponieważ chciałabyś w końcu usłyszeć, że nadal Cię kocha.


Wydaje Ci się, że wiesz czego pragną kobiety, robisz wszystko, by uszczęśliwić swoją kobietę i pewnego dnia słyszysz z jej ust, że na pewno już jej nie kochasz, że Twoja miłość do niej wygasła? Zastanawiać się, więc jak zrozumieć kobietę? Za każdym razem, gdy ukochana chce z Tobą porozmawiać o tym, co was łączy, masz wrażenie, że stoisz przed ważnym egzaminem i nie wiesz, czy go zdasz. Internetowe biuro matrymonialne MyDwoje.pl wyjaśnia, że wszystkie te sytuacje nie są charakterystyczne dla wybranej grupy osób. Świadczą jedynie o tym, że istnieją różnice psychiczne między kobietami i mężczyznami, które ujawniają się w związku partnerskim.

Różnice między płciami a emocje

Zgodnie ze społecznym stereotypem, kobiety są wrażliwsze emocjonalnie. Dlatego panom tak trudno zrozumieć kobietę, a paniom zrozumieć mężczyznę. Nie bez powodu Test Doboru Partnerskiego, który udostępnia portal dla Singli MyDwoje.pl zwraca uwagę na te cechy kobiet. Panie silniej przeżywają różne życiowe wydarzenia - w związku z tym łatwiej jest je zranić. Mężczyźni zaś w wielu sytuacjach zdają się całkowicie odrzucać emocje na rzecz rozsądnego, racjonalnego działania. Tymczasem wiele badań psychologicznych pokazuje, że nie istnieją różnice psychiczne między kobietami i mężczyznami, jeśli chodzi o przeżywane emocje, lecz jedynie sposoby i okoliczności ich wyrażania. Społeczne reguły zachowania pozwalają na dosyć częste uzewnętrznianie uczuć dziewczynkom i kobietom, podczas gdy takie samo zachowanie bywa u osobników płci przeciwnej uznawane za „niemęskie”. Ponadto emocjonalna sfera życia jest niejako przypisywania kobietom: to one są jej strażniczkami i „specjalistkami” w budowaniu i chronieniu opartych na bliskości relacji z innymi ludźmi. Dowodzi temu fakt, że przyjaźnie między kobietami opierają się zazwyczaj na zwierzeniach i dużej bliskości emocjonalnej, natomiast pomiędzy mężczyznami na wspólnym podejmowaniu różnych działań

Intymność oczami kobiet i mężczyzn

Zarówno kobiety jak i mężczyźni dbając o związek, dążą do bliskości emocjonalnej. Panie w budowaniu intymnej więzi za najważniejsze uznają rozmowę i zwierzenia. Dla Panów z kolei priorytetem jest wspólna aktywność, w tym także dobre dopasowanie seksualne partnerów. Czasem prowadzi to do rozbieżności między partnerami w kwestii fizycznej bliskości. Warto więc zrozumieć partnera, ale do tego potrzebne jest, abyśmy zrozumieli na czym polegają różnice w kobiecym i męskim wyrażaniu uczuć. Odmienności płciowe ujawniają się także podczas konfliktów między partnerami. Badanie Lavina wykazało, że w takiej sytuacji kobiety i mężczyźni inaczej interpretują swoje wzajemne zachowanie. Własne postępowanie, zarówno pozytywne, jak i negatywne, mężczyźni na ogół przypisują stałym cechom charakteru,  natomiast...

 
Komentarze (1)

Jak zrozumieć partnera?  - dodaj komentarz
Julia; 2015-10-16 09:34:31 
Właśnie, jak zrozumieć mężczyznę... ;) Czasem faktycznie jest trudno. Kobiety lubią np. wyrzucić z siebie emocje, faceci wręcz przeciwnie, zamykają się w sobie, unikając rozmowy na ten temat. No więc, jak my kobiety możemy wiedzieć o co im chodzi, skoro nie chcą w tym temacie rozmawiać? Zgodzę się z tym co zostało wyżej napisane – najlepiej nie naciskać, bo to zazwyczaj przynosi odwrotny skutek. A najlepiej to zaakceptować fakt, że jesteśmy różni, uszanować i nie próbować na siłę zmieniać partnera.

Dołącz do nas!
* POLA OBOWIĄZKOWE
e-mail:*
hasło (min. 6 znaków):*
powtórz hasło:*
jestem:*
  kobietą piksel
  mężczyzną
data urodzenia:*
skąd znasz mydwoje.pl:
*Oświadczam, iż zapoznałem się z Regulaminem świadczenia usług oraz Polityką prywatności i je akceptuję.
*Zgoda na przesyłanie informacji handlowych drogą elektroniczną (powiadomienia dzienne i natychmiastowe). Zgodę można wycofać w każdej chwili.
Wyrażam zgodę na Newsletter z ofertami matrymonialnymi i wydarzeniami dla singli.

lub zarejestruj się przez Facebooka
facebook register

Administratorem podanych danych osobowych jest: Katarzyna Bieber reprezentująca Serwis Doboru Partnerskiego z siedzibą przy ul. Domaniewskiej nr 37 lok. 2.43, Warszawa 02-672, NIP: 9511875187. Administrator wyznaczył IOD, jest nią Małgorzata Lewandowska, z którą kontakt jest pod adresem e-mail iod@mydwoje.pl. Kategorie danych jak: e-mail, data urodzenia, fotografia, wiek, zawód, miasto, charakterystyka, poglądy oraz dane dotyczące preferencji tzw. dane szczególnej kategorii zostają przekazane dobrowolnie w celu realizacji usługi i przesyłania oferty marketingowej zgodnie z Regulaminem Serwisu. Podstawa prawna: Serwis Internetowy przetwarza dane osobowe na podstawie wyrażonej zgody, jest to niezbędne do wykonania umowy, do wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na administratorze, na podstawie prawnie uzasadnionych interesów administratora i jest niezbędne do ochrony żywotnych interesów osoby, której danej dotyczą lub innej osoby fizycznej. Dane osobowe będą przetwarzane przez okres obowiązywania Umowy lub wniesienia uzasadnionego sprzeciwu. Użytkownik ma prawo poprawiania danych, usuwania, ograniczenia przetwarzania a także wniesienia sprzeciwu, oraz przeniesienia ich do innego administratora. Podanie danych nie jest wymogiem ustawowym lecz umownym i jest dobrowolne jednak niezbędne do wypełnienia umowy. Dane będą wykorzystywane do automatycznego podejmowania decyzji w celu przygotowania wyboru ofert matrymonialnych dopasowanych do kandydata. Użytkownik ma prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego na adres Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa. Więcej informacji na temat przetwarzania danych znajdziesz w Polityce prywatności Serwisu.

Napisz do nasKonsultacje telefoniczne
są dostępne w abonamentach VIP


MyDwoje - krok po kroku

powered by WEB interface
Serwis MyDwoje.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.   Akceptuję
zamknij