Czego pragną kobiety? Oczekiwania wobec partnera.

  • Podziel się na:
  • Dodaj do facebook.com
  • Dodaj do twitter.com
  • Dodaj do wykop.pl
  • Dodaj do gogole+
  • Dodaj do Linkedin
  • Dodaj do Pinterest

Jakiego mężczyzny szukają singielki?

Czego pragną kobiety?
Jeżeli chcesz się dowiedzieć czego pragną kobiety, przeczytaj wywiad z autorem Testu MyDwoje, psychologiem i wieloletnim terapeutą par małżeńskich, Andrzejem Rutowskim.

Panie Andrzeju, czy seks to rzeczywiście najsilniejszy fundament związku?

Nie samym seksem żyje człowiek. Niewątpliwie najsilniejszym magnesem przyciągającym kobietę i mężczyznę jest seks. Wzajemnie satysfakcjonujące pożycie seksualne ma wielki wpływ na powodzenie związku. Przyjemność należy do niezbywalnych składników doświadczenia seksualnego. Momenty wspólnie doznawanej intymności, kiedy partnerzy dają sobie rozkosz, mogą stanowić fundament związku, który wytrzyma najbardziej nawet niszczycielskie wstrząsy. Poprzez seks przekazuje się w związku namiętność, intymność, miłość i czułość. Dotyk, zapach, dźwięk i obrazy aktu miłosnego są wieloznacznymi, niezgłębionymi komunikatami. Alchemia miłości, miłość fizyczna jest naturalnym, niosącym wiele wzruszeń doświadczeniem ludzkim, o które żaden związek nie powinien być niepotrzebnie zubożony.

Płciowość przejawia się również w psychice. Marsjanie i Wenusjanki w pierwszej fazie znajomości silnie się przyciągają. Kobiety ujawniają w związku większą czułość, delikatność, wyrozumiałość, opiekuńczość, wrażliwość zmysłową i estetyczną, elokwencję, rozbieżny styl myślenia, ale i gospodarność, dbałość o dom, umiejętność stworzenia bezpiecznej przystani. Mężczyźni ujawniają dojrzałość emocjonalną, rozsądek i opanowanie w sytuacjach zagrożenia, stanowczość, konsekwencje, małomówność, zbieżny styl myślenia. I to właśnie ich nawzajem do siebie przyciąga. 

Jakiego partnera poszukuje współczesna singielka?

Z mojej praktyki terapii rodzin wynika, że singielka najbardziej akceptuje i poszukuje partnera, którego charakteryzują następujące cechy (w kolejności od najważniejszych): dojrzałość, rozsądek, konsekwencja, umiejętność myślenia w stresie, stanowczość. To są typowe oczekiwania samotnych kobiet.

A czego singielka u partnera zaakceptować nie potrafi?

Najbardziej krytykowane przez singielki cechy partnera to: obojętność – pozostawianie jej samej z kłopotami, brak więzi emocjonalnej, lekceważenie (nie słuchanie co mówi i o czym mówi, nie uwzględnianie sądów), podatność na nałogi (alkohol, Internet, gry komputerowe, hazard). Kobiety, inaczej niż mężczyźni, reagują na stres. Ich reakcje są bardzo emocjonalne, czasem wręcz histeryczne. Są podniecone, dużo mówią, naświetlają sytuacje z różnych stron. Często gubią się w szczegółach nie zauważając istoty. Dlatego niezwykle ważne, aby singielka stworzyła związek ze spokojnym partnerem, myślącym syntetycznie, opanowanym, działającym uspokajająco, a jednocześnie wiedziała jak NIE rozmawiać z mężczyzną o emocjach.

Co zaś cenią sobie w związku mężczyźni?

Mężczyźni w związku najwyżej sobie cenią wyrozumiałość, uczuciowość, wrażliwość (na ich problemy), czułość, opiekuńczość, gospodarność. Najbardziej zraża ich u singielek - ich przyszłych partnerek - kłótliwość, zrzędliwość, krytykanctwo, ujawnianie pretensji, podejrzliwość i niestety także rozrzutność kobiet. Największą słabością mężczyzn jest ich przesadna miłość własna, przewrażliwienie na krytykę, przeczulenie na ujawnianie słabości. Związek z Narcyzem jest naprawdę trudny. Chcą uchodzić za ludzi sukcesu, nieomylnych, bezbłędnych, twardych. Wytykanie im błędów (również błędy na randcejest dla nich nie do przyjęcia. Za to lubią, jeśli ich partnerka myśli, że, nawet jeśli błądzą, to w dobrej wierze, mężczyźni ujawniają ból tylko, gdy jest niezwykle silny, jeśli czegoś nie potrafią – to tylko czegoś niesłychanie trudnego. Przedstawiony obraz jest trochę karykaturalny, ale, jak dobra karykatura, pokazuje cechy występujące, choć skrzętnie ukrywane.

Czytaj również:
oceń artykuł:
[ 4.7 / 6 z 14 oddanych głosów ]
 

Komentarze (12)


dodaj komentarz
dodaj komentarz
 taka jest prawda 2017-04-26 11:52:30 
No i po co ta obłuda szanowne panie... przeciez wiadomo, że chodzi wam o faceta z kasa, którego w zamian za pójscie z nim do łozka mozna traktować jak bankomat
 robert 2016-02-02 18:35:17 
Panie Andrzeju w tekście "Jakiego mężczyzny szukają singielki"w pierwszym akapicie o seksie jest dużo prawdy i bardzo istotnych wskazówek,
jednak zabrakło mi namowy do rozmowy, dialogu przed i po pożyciu seksualnym ,brak tego bardzo zubaża utrwaleniem tego aktu. Jestem na tym portalu na pewno nowicjuszem. Stwierdzić jednak mogę na podstawie kilku bezpośrednich kontaktów z singielkami że panie co innego piszą i mówią a co innego robią w konfrontacji.I to mnie najbardziej dziwi. Prosił bym aby uwzględnił Pan ten fakt w swoich badaniach psychologi kobiet.Oczywiście że nie dotyczy to wszystkich Pań tylko z kilkoma z którymi miałem bezpośredni kontakt. Jestem przekonany że są singielki które rozumieją że prawdomówność to podstawa partnerstwa.Pozdrawiam wszystkie Panie i przepraszam jeżeli kogoś uraziłem.
 zimny prysznic 2015-10-27 08:17:21 
komentarz usunięty przez moderatora
 Kobieta 2015-10-19 07:37:37 
Generalnie kobiety pragną mężczyzny z którym można się spokojnie zestarzeć, pragnie się związku na całe życie. Takie jest pragnienie większości kobiecych istot. Jak zawsze w każdej regule są wyjątki tzn. kobieto-podobne istoty, które nie mają za grosz szacunku do siebie i zaliczają chętnych panów, ba.... gustują nawet tylko w żonatych mężczyznach. Uważam , że idą na łatwiznę bo taki mąż z długoletnim stażem małżeńskim jest praktykiem i z żoną nauczył się sztuki kochania. Takie kobieto- podobne babole nie powinny nigdy zakładać rodziny żeby nie ranić najbliższych bo przecież mąż - musi zrzucać rogi przed wejściem do domu a dzieci wstydzą się matki cichodajki. Takie osoby są bardzo sławne na okolicę bo niestety panowie są bardzo lojalni wobec siebie i chwalą się swoimi podbojami. Znam pannice gotowe na wszystko - róbta co chceta. Wstyd polega na tym, że nie są to kobity po podstawówce lecz jakieś tam szkoły kończyły, ale nie znają podstawowych zasad kinder sztuby. Prawda jest taka, że na pewno są to chore erotomanki, które nie stosują się do nauk rodziców, wychowawców.
 Też kobieta 2015-09-11 14:23:04 
Moja poprzedniczka napisała szczerą prawdę - niemalże wszystkie kobiety tego pragną. Jestem bystrą obserwatorką i zauważyłam odstępstwa od powyższej reguły. Istnieją wyjątki do których należą wyrachowane babole, które patrzą tylko i wyłącznie na swoje potrzeby i swoje dobro, takie super egoistki.. Facet jest po to żeby zaspokajał kaprysy takiej dzierlatki, ,,coś " sobie wymyślą w pustym łbie i podejmują próby realizacji swoich planów !!!!!! a jak potrafią pouczać, dąsać się, płakać na zawołanie - gdy kaprys nie zostanie zaspokojony. Od takich kobieto podobnych istot mężczyźni trzymają się z daleka. Spotkanie takiej / - gdy ulegnie się jej wątpliwym wdziękom - /w swoim życiu długo ,,odbija się czkawką".
 Kobieta 2015-09-07 18:24:32 
Kobiety szukają zaradnych, odpowiedzialnych, kochających, wrażliwych i czułych mężczyzn, niekoniecznie z grubym portfelem. Kobieta chce się czuć bezpieczna, pragnie mieć świadomość, że zawsze może liczyć na swojego partnera. Czasy macho chyba już minęły, szukamy przede wszystkim partnerstwa. Bardzo ważne jest, by mężczyzna umiał zaopiekować się dziećmi, by był dla nich dobrym ojcem.
 Ina 2013-12-27 03:10:31 
ha ha ha
'mężczyźni ujawniają ból tylko, gdy jest niezwykle silny, jeśli czegoś nie potrafią – to tylko czegoś niesłychanie trudnego.'
co za bzdury, jest dokładnie na odwrót, jęczą z byle powodu :)
pan przedstawia kobiety jako istoty do ogarnięcia przez mężczyzn, podczas, gdy to właśnie kobiety twardo stoją na ziemi.
nikt nie jest z Marsa i nikt nie jest z Wenus - bajki dla sentymentalnych.
 naiwna idiotka 2013-08-27 16:28:34 
komentarz usunięty przez moderatora
 Asia k 2013-06-10 23:02:21 
komentarz usunięty przez moderatora
 kobieta 2013-04-16 20:00:39 
W tych artykułach jest duża ilość nielogicznych, niekonsekwentnych wywodów.
 jestem wojtek 2013-04-02 11:18:29 
komentarz usunięty przez moderatora
  2013-02-07 11:12:53 
Mam 58 lat,jestem na emeryturze,pomogłam dzieciom odchować wnuki i musiałam wrócić do swoich czterech kątów,daleko od moich najbliższych.Zrozumiałam że jestem już nie potrzebna:-( przykre ale prawdziwe.Po 7 latach w miasteczku wszystko się zmieniło,brak przyjaciół,znajomych i ta straszna pustka,nie mogę sobie z nią poradzić.Piszecie aby zarejestrować się na portalu randkowym,zrobiłam to.Kochani ale panowie po 60+ szukają młodych,bez zobowiązań pań,szczuplutkich,bogatych_NIEZALEŻNYCH! Sami natomiast to dziadkowie,więc pytam,kogo mam wybrać staruszka,bo potrzebna mu pomoc czy partnera,który choć odrobinę obdarzy czułością i wsparciem na dalsze lata? Jestem bardzo samotną wdową,nie szukam młodzika ale pragnę poznać pana w odpowiednim wieku,pozdrawiam wszystkich samotnych ps.o tak rejestrujemy się za darmo ale opłaty to nie na kieszeń emeryta:-)

Dołącz do nas!
* POLA OBOWIĄZKOWE
e-mail:*
hasło (min. 6 znaków):*
powtórz hasło:*
jestem:*
  kobietą piksel
  mężczyzną
data urodzenia:*
skąd znasz mydwoje.pl:
*Akceptuję Regulamin oraz Politykę prywatności Serwisu
Tak, chcę być informowany o w trendach i ofertach specjalnych dla Singli. Rezygnacja jest możliwa w każdej chwili.

lub zarejestruj się przez Facebooka
facebook register
Zadzwoń lub napisz do nas
tel: (22) 201 25 89
fax: (22) 201 25 87


codziennie 11.00 - 23.00
MyDwoje - krok po kroku

powered by WEB interface
Serwis MyDwoje.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.   Akceptuję
zamknij