Czego pragną kobiety?

Jakiego mężczyzny szukają singielki?

Czego pragną kobiety?
Jeżeli chcesz się dowiedzieć czego pragną kobiety, przeczytaj wywiad z autorem Testu MyDwoje, psychologiem i wieloletnim terapeutą par małżeńskich, Andrzejem Rutowskim.

Panie Andrzeju, czy seks to rzeczywiście najsilniejszy fundament związku?

Nie samym seksem żyje człowiek. Niewątpliwie najsilniejszym magnesem przyciągającym kobietę i mężczyznę jest seks. Wzajemnie satysfakcjonujące pożycie seksualne ma wielki wpływ na powodzenie związku. Przyjemność należy do niezbywalnych składników doświadczenia seksualnego. Momenty wspólnie doznawanej intymności, kiedy partnerzy dają sobie rozkosz, mogą stanowić fundament związku, który wytrzyma najbardziej nawet niszczycielskie wstrząsy. Poprzez seks przekazuje się w związku namiętność, intymność, miłość i czułość. Dotyk, zapach, dźwięk i obrazy aktu miłosnego są wieloznacznymi, niezgłębionymi komunikatami. Alchemia miłości, miłość fizyczna jest naturalnym, niosącym wiele wzruszeń doświadczeniem ludzkim, o które żaden związek nie powinien być niepotrzebnie zubożony.

Płciowość przejawia się również w psychice. Marsjanie i Wenusjanki w pierwszej fazie znajomości silnie się przyciągają. Kobiety ujawniają w związku większą czułość, delikatność, wyrozumiałość, opiekuńczość, wrażliwość zmysłową i estetyczną, elokwencję, rozbieżny styl myślenia, ale i gospodarność, dbałość o dom, umiejętność stworzenia bezpiecznej przystani. Mężczyźni ujawniają dojrzałość emocjonalną, rozsądek i opanowanie w sytuacjach zagrożenia, stanowczość, konsekwencje, małomówność, zbieżny styl myślenia. I to właśnie ich nawzajem do siebie przyciąga. 

Jakiego partnera poszukuje współczesna singielka?

Z mojej praktyki terapii rodzin wynika, że singielka najbardziej akceptuje i poszukuje partnera, którego charakteryzują następujące cechy (w kolejności od najważniejszych): dojrzałość, rozsądek, konsekwencja, umiejętność myślenia w stresie, stanowczość.

A czego singielka u partnera zaakceptować nie potrafi?

Najbardziej krytykowane przez singielki cechy partnera to: obojętność – pozostawianie jej samej z kłopotami, brak więzi emocjonalnej, lekceważenie (nie słuchanie co mówi i o czym mówi, nie uwzględnianie sądów), podatność na nałogi (alkohol, Internet, gry komputerowe, hazard). Kobiety, inaczej niż mężczyźni, reagują na stres. Ich reakcje są bardzo emocjonalne, czasem wręcz histeryczne. Są podniecone, dużo mówią, naświetlają sytuacje z różnych stron. Często gubią się w szczegółach nie zauważając istoty. Dlatego niezwykle ważne, aby singielka stworzyła związek ze spokojnym partnerem, myślącym syntetycznie, opanowanym, działającym uspokajająco, a jednocześnie wiedziała jak NIE rozmawiać z mężczyzną o emocjach.

Co zaś cenią sobie w związku mężczyźni?

Mężczyźni w związku najwyżej sobie cenią wyrozumiałość, uczuciowość, wrażliwość (na ich problemy), czułość, opiekuńczość, gospodarność. Najbardziej zraża ich u singielek - ich przyszłych partnerek - kłótliwość, zrzędliwość, krytykanctwo, ujawnianie pretensji, podejrzliwość i niestety także rozrzutność kobiet. Największą słabością mężczyzn jest ich przesadna miłość własna, przewrażliwienie na krytykę, przeczulenie na ujawnianie słabości. Związek z Narcyzem jest naprawdę trudny. Chcą uchodzić za ludzi sukcesu, nieomylnych, bezbłędnych, twardych. Wytykanie im błędów (również błędy na randcejest dla nich nie do przyjęcia. Za to lubią, jeśli ich partnerka myśli, że, nawet jeśli błądzą, to w dobrej wierze, mężczyźni ujawniają ból tylko, gdy jest niezwykle silny, jeśli czegoś nie potrafią – to tylko czegoś niesłychanie trudnego. Przedstawiony obraz jest trochę karykaturalny, ale, jak dobra karykatura, pokazuje cechy występujące, choć skrzętnie ukrywane. 

Komentarze (8)


dodaj komentarz
dodaj komentarz
Też kobieta; 2015-09-11 14:23:04 
Moja poprzedniczka napisała szczerą prawdę - niemalże wszystkie kobiety tego pragną. Jestem bystrą obserwatorką i zauważyłam odstępstwa od powyższej reguły. Istnieją wyjątki do których należą wyrachowane babole, które patrzą tylko i wyłącznie na swoje potrzeby i swoje dobro, takie super egoistki.. Facet jest po to żeby zaspokajał kaprysy takiej dzierlatki, ,,coś " sobie wymyślą w pustym łbie i podejmują próby realizacji swoich planów !!!!!! a jak potrafią pouczać, dąsać się, płakać na zawołanie - gdy kaprys nie zostanie zaspokojony. Od takich kobieto podobnych istot mężczyźni trzymają się z daleka. Spotkanie takiej / - gdy ulegnie się jej wątpliwym wdziękom - /w swoim życiu długo ,,odbija się czkawką".
Kobieta; 2015-09-07 18:24:32 
Kobiety szukają zaradnych, odpowiedzialnych, kochających, wrażliwych i czułych mężczyzn, niekoniecznie z grubym portfelem. Kobieta chce się czuć bezpieczna, pragnie mieć świadomość, że zawsze może liczyć na swojego partnera. Czasy macho chyba już minęły, szukamy przede wszystkim partnerstwa. Bardzo ważne jest, by mężczyzna umiał zaopiekować się dziećmi, by był dla nich dobrym ojcem.
Ina; 2013-12-27 03:10:31 
ha ha ha
'mężczyźni ujawniają ból tylko, gdy jest niezwykle silny, jeśli czegoś nie potrafią – to tylko czegoś niesłychanie trudnego.'
co za bzdury, jest dokładnie na odwrót, jęczą z byle powodu :)
pan przedstawia kobiety jako istoty do ogarnięcia przez mężczyzn, podczas, gdy to właśnie kobiety twardo stoją na ziemi.
nikt nie jest z Marsa i nikt nie jest z Wenus - bajki dla sentymentalnych.
naiwna idiotka; 2013-08-27 16:28:34 
komentarz usunięty przez moderatora
Asia k; 2013-06-10 23:02:21 
komentarz usunięty przez moderatora
kobieta; 2013-04-16 20:00:39 
W tych artykułach jest duża ilość nielogicznych, niekonsekwentnych wywodów.
jestem wojtek; 2013-04-02 11:18:29 
komentarz usunięty przez moderatora
; 2013-02-07 11:12:53 
Mam 58 lat,jestem na emeryturze,pomogłam dzieciom odchować wnuki i musiałam wrócić do swoich czterech kątów,daleko od moich najbliższych.Zrozumiałam że jestem już nie potrzebna:-( przykre ale prawdziwe.Po 7 latach w miasteczku wszystko się zmieniło,brak przyjaciół,znajomych i ta straszna pustka,nie mogę sobie z nią poradzić.Piszecie aby zarejestrować się na portalu randkowym,zrobiłam to.Kochani ale panowie po 60+ szukają młodych,bez zobowiązań pań,szczuplutkich,bogatych_NIEZALEŻNYCH! Sami natomiast to dziadkowie,więc pytam,kogo mam wybrać staruszka,bo potrzebna mu pomoc czy partnera,który choć odrobinę obdarzy czułością i wsparciem na dalsze lata? Jestem bardzo samotną wdową,nie szukam młodzika ale pragnę poznać pana w odpowiednim wieku,pozdrawiam wszystkich samotnych ps.o tak rejestrujemy się za darmo ale opłaty to nie na kieszeń emeryta:-)

Dołącz do nas!
e-mail:*
hasło:*
(min. 6 znaków)
powtórz hasło:*
Jesteś:*
  kobietą piksel
  mężczyzną
Data urodzenia:*
Skąd znasz
mydwoje.pl?
*pole obowiązkowe
   *Akceptuję Regulamin oraz Politykę prywatności Serwisu
   Tak, chcę być informowany o trendach i ofertach specjalnych dla Singli. Rezygnacja jest możliwa w każdej chwili

lub
facebook register
Zadzwoń lub napisz do nas
tel: (22) 201 25 89
fax: (22) 201 25 87


codziennie 9.00 - 24.00
MyDwoje - krok po kroku

powered by WEB interface