strona główna Strona główna     mapa serwisu Mapa serwisu     kanały RSS RSS     kontakt Kontakt     wersja mobilna Wersja mobilna

Czego pragną kobiety?

Podziel się na:
Dodaj do gogole+
linkedin
pinterest

Jakiego mężczyzny, wybranka szukają singielki?

Czego pragną kobiety?
Podobne artykuły
 Sztuka przepraszania
 Jak sprawić przyjemność kobiecie?
 Miłość mimo upływu lat
 Relacje z eks partnerką
 Pierwszy SMS
Wywiad z autorem Testu MyDwoje, psychologiem i wieloletnim terapeutą par małżeńskich, Andrzejem Rutowskim.

Panie Andrzeju, czy seks to rzeczywiście najsilniejszy fundament związku?

Nie samym seksem żyje człowiek. Niewątpliwie najsilniejszym magnesem przyciągającym kobietę i mężczyznę jest seks. Wzajemnie satysfakcjonujące pożycie seksualne ma wielki wpływ na powodzenie związku. Przyjemność należy do niezbywalnych składników doświadczenia seksualnego. Momenty wspólnie doznawanej intymności, kiedy partnerzy dają sobie rozkosz, mogą stanowić fundament związku, który wytrzyma najbardziej nawet niszczycielskie wstrząsy. Poprzez seks przekazuje się w związku namiętność, intymność, miłość i czułość. Dotyk, zapach, dźwięk i obrazy aktu miłosnego są wieloznacznymi, niezgłębionymi komunikatami. Alchemia miłości, miłość fizyczna jest naturalnym, niosącym wiele wzruszeń doświadczeniem ludzkim, o które żaden związek nie powinien być niepotrzebnie zubożony.

Płciowość przejawia się również w psychice. Mars i Wenus - psychika męska i żeńska silnie się przyciągają. Kobiety ujawniają w związku większą czułość, delikatność, wyrozumiałość, opiekuńczość, wrażliwość zmysłową i estetyczną, elokwencję, rozbieżny styl myślenia, ale i gospodarność, dbałość o dom, umiejętność stworzenia bezpiecznej przystani. Mężczyźni ujawniają dojrzałość emocjonalną, rozsądek i opanowanie w sytuacjach zagrożenia, stanowczość, konsekwencje, małomówność, zbieżny styl myślenia. I to właśnie ich nawzajem do siebie przyciąga. 

Jakiego partnera poszukuje współczesna singielka?

Z mojej praktyki terapii rodzin wynika, że singielka najbardziej akceptuje i poszukuje partnera, którego charakteryzują następujące cechy (w kolejności od najważniejszych): dojrzałość, rozsądek, konsekwencja, umiejętność myślenia w stresie, stanowczość.

A czego singielka u partnera zaakceptować nie potrafi?

Najbardziej krytykowane przez singielki cechy partnera to: obojętność – pozostawianie jej samej z kłopotami, brak więzi emocjonalnej, lekceważenie (nie słuchanie co mówi i o czym mówi, nie uwzględnianie sądów), podatność na nałogi (alkohol, Internet, gry komputerowe, hazard). Kobiety, inaczej niż mężczyźni, reagują na stres. Ich reakcje są bardzo emocjonalne, czasem wręcz histeryczne. Są podniecone, dużo mówią, naświetlają sytuacje z różnych stron. Często gubią się w szczegółach nie zauważając istoty. Dlatego niezwykle ważne, aby singielka stworzyła związek ze spokojnym partnerem, myślącym syntetycznie, opanowanym, działającym uspokajająco, a jednocześnie ważne jest, aby mężczyzna umiał rozmawiać o emocjach.

Co zaś cenią sobie w związku mężczyźni?

Mężczyźni w związku najwyżej sobie cenią wyrozumiałość, uczuciowość, wrażliwość (na ich problemy), czułość, opiekuńczość, gospodarność. Najbardziej zraża ich u singielek - ich przyszłych partnerek - kłótliwość, zrzędliwość, krytykanctwo, ujawnianie pretensji, podejrzliwość i niestety także rozrzutność kobiet. Największą słabością mężczyzn jest ich przesadna miłość własna, przewrażliwienie na krytykę, przeczulenie na ujawnianie słabości. Związek z Narcyzem jest naprawdę trudny. Chcą uchodzić za ludzi sukcesu, nieomylnych, bezbłędnych, twardych. Wytykanie im błędów (również błędy na randcejest dla nich nie do przyjęcia. Za to lubią, jeśli ich partnerka myśli, że, nawet jeśli błądzą, to w dobrej wierze, mężczyźni ujawniają ból tylko, gdy jest niezwykle silny, jeśli czegoś nie potrafią – to tylko czegoś niesłychanie trudnego. Przedstawiony obraz jest trochę karykaturalny, ale, jak dobra karykatura, pokazuje cechy występujące, choć skrzętnie ukrywane.

Dziękujemy za rozmowę,

Serwis MyDwoje.pl

Serwis MyDwoje.pl zgadza się na przedruk tego artykułu w innych serwisach. Warunkiem publikacji jest umieszczenie pod artykułem następującej informacji wraz z linkiem do MyDwoje.pl:

Artykuł pochodzi z Poradnika w Serwisie Doboru Partnerskiego dla wymagających www.MyDwoje.pl


oceń artykuł:
[ 4.3 / 6 z 3 oddanych głosów ]
 

Komentarze (6)


dodaj komentarz
dodaj komentarz
 Ina 2013-12-27 03:10:31 
ha ha ha
'mężczyźni ujawniają ból tylko, gdy jest niezwykle silny, jeśli czegoś nie potrafią – to tylko czegoś niesłychanie trudnego.'
co za bzdury, jest dokładnie na odwrót, jęczą z byle powodu :)
pan przedstawia kobiety jako istoty do ogarnięcia przez mężczyzn, podczas, gdy to właśnie kobiety twardo stoją na ziemi.
nikt nie jest z Marsa i nikt nie jest z Wenus - bajki dla sentymentalnych.
 naiwna idiotka 2013-08-27 16:28:34 
komentarz usunięty przez moderatora
 Asia k 2013-06-10 23:02:21 
komentarz usunięty przez moderatora
 kobieta 2013-04-16 20:00:39 
W tych artykułach jest duża ilość nielogicznych, niekonsekwentnych wywodów.
 jestem wojtek 2013-04-02 11:18:29 
komentarz usunięty przez moderatora
  2013-02-07 11:12:53 
Mam 58 lat,jestem na emeryturze,pomogłam dzieciom odchować wnuki i musiałam wrócić do swoich czterech kątów,daleko od moich najbliższych.Zrozumiałam że jestem już nie potrzebna:-( przykre ale prawdziwe.Po 7 latach w miasteczku wszystko się zmieniło,brak przyjaciół,znajomych i ta straszna pustka,nie mogę sobie z nią poradzić.Piszecie aby zarejestrować się na portalu randkowym,zrobiłam to.Kochani ale panowie po 60+ szukają młodych,bez zobowiązań pań,szczuplutkich,bogatych_NIEZALEŻNYCH! Sami natomiast to dziadkowie,więc pytam,kogo mam wybrać staruszka,bo potrzebna mu pomoc czy partnera,który choć odrobinę obdarzy czułością i wsparciem na dalsze lata? Jestem bardzo samotną wdową,nie szukam młodzika ale pragnę poznać pana w odpowiednim wieku,pozdrawiam wszystkich samotnych ps.o tak rejestrujemy się za darmo ale opłaty to nie na kieszeń emeryta:-)

Darmowa rejestracja

e-mail
hasło
minimum 6 znaków
Jesteś
kobietą mężczyzną
Data urodzenia
Skąd nas znasz?
Akceptuje Regulamin i Politykę prywatności
Kontakt z biurem
Test Doboru Partnerskiego
Twarze MyDwoje
działalność gospodarcza, Bielawa, 50 lat, M54F6275
M54F6275, 50 lat
działalność gospodarcza, Bielawa
księgowość, Wrocław, 32 lata, K89F2317
K89F2317, 32 lata
księgowość, Wrocław
 
 więcej mężczyzn  więcej kobiet
Opinie Użytkowników MyDwoje.pl
Geschäftsführer, Frankfurt, 40 lat, M7B74811
M7B74811, 40 lat
Geschäftsführer, Frankfurt
Sicherheitsfachmann, Zürich, 47 lat, MC827246
MC827246, 47 lat
Sicherheitsfachmann, Zürich
 więcej ofert zagranicznych
Wydarzenia dla singli
Wydarzenia dla Singli
 więcej wydarzeń
| Praca | Pomoc | Regulamin | Polityka prywatności | Usługi i cennik | Kontakt dla mediów | Partnerzy | Reklama | Mapa Serwisu |

2007 - 2015 © MyDwoje.pl ® ; Wszelkie prawa zastrzeżone

CMS, WEB interface

Serwis MyDwoje.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Akceptuję politykę prywatności Serwisu MyDwoje.pl
zamknij